Filmowa relacja z Simtopii

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Filmowa relacja z Simtopii

Post autor: Aericia » wtorek 01 paź 2019, 23:14

Takie sobie pomontowałam...
Najpierw miało być o moich Simach i o mieszkańcach Simtopii, potem zaczęło się rozrastać o nowe postacie...
Przepraszam jeśli kogoś nie uwzględniłam, filmowałam to, co miałam aktualnie w grze.

Dziękuję Delsowi za ciekawe ujęcia (i tak wykorzystałam z tego po kilka sekund ale są super:<) i za cenne rady dla początkującego simowego filmowca.

Zapraszam i co złego co nie ja!
(za ewentualne literówki przepraszam, jestem oficjalnie ślepa i w takich sytuacjach gubię mózg!)
Ta miniaturka to nie megalomania - po prostu youtube proponuje zawsze trzy kadry do wyboru i na wszystkich była jego morda. :/

Obrazek

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 01 paź 2019, 23:46

No i wyszło na tłustym cieście! :D Wytwornie się powtórzę, ale normalnie jak intro do "Friensdów". Szalenie podoba mi się wplecenie takiego subtelnego leitmotivu Matteo robiącego drina - ha, i w końcu siadło na pełnej petardzie :) Fajnie się to ogląda, pełna rozpiętość naszych simtopiańskich preferencji w tworzeniu simsów - różnorodnie, kolorowo, wesoło :)
Chapeau bas, ziomek, oby tak dalej! :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 23:54

Super filmik! Jest taki...energetyczny! Pięknie zaprezentowałaś nasze ludziki i budynki - z naciskiem na ludziki... Na tym filmiku żyją własnym życiem! Wielu interakcji nawet jeszcze nie widziałam w grze - choćby tego symultanicznego tańca! Zabawne miny, różne sytuacje, i radosna atmosfera. Piękna relacja! Dzięki, Aericiu!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 02 paź 2019, 00:58

Genialne! Dużo szybko się dzieje, z przysłowiowym jajem , humorem i rytmicznie do dźwięku. Mega robota ,dynamika, ujęcie z tańcem czy śpiewem w odpowiednim momnencie, super wyczucie masz. Pięknym akcentem było także pojawienie się Saszenki . Co do miniatury filmu to mysle że jest także mocno trafiona takie "idź sobie stąd" w wydanu pomnika kierowane do Twojego łobuziaka więc tez z humorem :D Naprawde fajna niespodzianka. Dels z parasolkiem urechotał mnie od początku (i nie może przestać).
Ogromne dzięki, to był na pewno kawał żmudnej roboty ale efekt jest naprawdę świetny, mam nadzieje że jako twórca i tworzyciel także jesteś zadowolona bo to jest po prostu mega piękne :) <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » środa 02 paź 2019, 11:46

Wyszło naprawdę świetnie! CHCĘ WINCYJ, WINCYYYJ! Serio, poziom edycji jest naprawdę dobry, jedyne co proponuję to może w przyszłości stonować nasycenie (nie wiem czy to gra i oświetlenie pokoi, ale w niektórych momentach było tak suuuper jasno. Jeśli to przez grę to no, rozumim). Podoba mnie się to utrzymanie w śmiesznie ironicznej tonacji XD "Good time" i nieszczęśliwy Vimes. Albo dokuczanie sobie. To tulenie Diaboła i w ogóle.
I Masahiro mordująca warzywa na desce do krojenia XDDDD Podobało mi się wykorzystanie tańca kobit i w ogóle, te puszczanie oczek do siebie w lustrze, i no... no... Świetna energia w tym wszystkim!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 02 paź 2019, 14:24

Świetny film @Aericia :)
Sam też próbowałem coś nagrać jednak efekt był nie do publikacji bo korzystałem z kamery gry.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 02 paź 2019, 17:35

GENIALNE! :23-clapping-hands:
Swietne tempo, super muzyczka podlozona, ujecia swietne i to nie potrzebuje zadnego komentarza aby byc zabawne! Pelny profesjonalizm! Bez miodu - to jeden z lepszych filmikow pokazujacy zycie simow od zabawnej strony jaki widziałam. Moglby śmialo słuzyc jako reklamówka simsów dla Maxisa.
Moglabym takie cos ogladac ze trzy godziny jesli by było dluzsze i nie nudzilabym sie ani przez sekundę. :cat_lovely:
Tez chce wiecej ale wyobrazam sobie ogrom pracy jaki w to wlozyłaś i wiem ze po czyms takim trzeba odpocząć. :14-face-throwing-a-kiss:
Edit:
Wlasnie zareklamowalam to na pewnym tajnym amerykanskim Discordzie - ma mam nadziej ze pare wiecej osob o obejrzy i nie tylko z Polski :cat_hmm:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 02 paź 2019, 18:00

Dziękuję za tak miłe komentarze!
juz teraz widzę kilka błędów, które popełniłam na etapie renderowania a i moj monitor nie pomaga (nie mówiąc o kompie, ktory się prawie spalił wczoraj i musiałam schładzać coldpackiem z zamrażarki)!
Mam już kilka nowych pomysłów ale po prawdzie tęsknię trochę za swobodnym graniem bo takie ustawianie scenek, kręcenie myszką i wyczekiwanie na odpowiednie światło mnie chwilami dobijało. :(
Ale super że się podoba. Chciałam podkreślić więź, która wytworzyła się na tym forum, po tym jak większość z nas poszła za Delsem w nieznane, bo okazało się że ludzie ważniejsi są od statusu użytkownika oficjalnego forum, na ktorym łatwiej zareklamować prace czy historyjki. Tak patrząc na to z perspektywy czasu wyszło raz lepiej raz gorzej, ale najważniejsze ze się trzymamy i jesteśmy lojalni wobec siebie. Postanowiłam zrobić coś dla naszej grupki, taki filmik, który wywoła uśmiech w chwilach zwątpienia i przypomni, że w Simsach możemy być kim zapragniemy - i że nikt z nas nie jest w tym sam. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 02 paź 2019, 23:53

Filmik obejrzałem z przyjemnością kilka razy. Świetna rytmiczna muzyka, wartka akcja, mnóstwo znakomitych momentów i zabawnych sytuacji. Najbardziej rozbawił mnie Dels gadający z parasolem oraz Vimes, który popadł w samouwielbienie :04-rolling-on-the-floor-laughing: A wszystko to na tle naszego pięknego miasta.
Zdaję sobie sprawę ile wysiłku i czasu zajęło przygotowanie materiałów i wyreżyserowanie filmu. Dlatego jestem pełen podziwu dla Autorki. Wielkie brawa :23-clapping-hands: Bardzo dziękuję więc za te parę chwil relaksu.
Jednocześnie dziękuję także za wykorzystanie w filmie ludzików autorstwa mojej Mamy.
A teraz powiem egoistycznie - proszę o więcej!!!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 03 paź 2019, 00:29

O rety, ale dałaś czadu z tym filmikiem, jest rewelacyjny!!! :13-thumbs-up: Musiałam go obejrzeć dwa razy, by z rozbawienia czegoś nie przeoczyć. :01-grinning-face:
Szalenie podoba mi się podkład muzyczny, idealnie dopasowany do scenek, a taniec połamaniec jest super przerywnikiem. :cat_yes: Całość jest radosna, dynamiczna i pełna fantastycznych ujęć nie tylko simów, ale i miasta. Wielkie brawa :a_bravo:
Dla mnie tworzenie takich filmików to czarna magia, za którą pewnie się kryje mnóstwo wysiłku, więc szczerze podziwiam. :hearts/heavy-black-heart:
Dzięki za ten radosny przekaz wywołujący uśmiech na twarzy... i też chce więcej. :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 03 paź 2019, 08:29

Świetna reżyseria i scenografia, że o ścieżce dźwiękowej nie wspomnę. Aktorzy obsadzeni po warunkach :09-winking-face: . Generalnie pełna profeska.
Ten filmik otrzymuje ode mnie nominacje do polskich Orłów w następujących kategoriach : najlepsza reżyseria, najlepszy montaż, najlepsza muzyka filmowa, najlepsze zdjęcia, najlepsze efekty specjalne i najlepsza scenografia ... jeśli coś przegapiłam to proszę o dodanie.

Za pierwszym razem obejrzałam go z ciekawości, natomiast teraz oglądam z przyjemnością i - delektuję się :12-ok-hand: ... oraz przyłączam się do wcześniejszych życzeń i proszę o więcej :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 03 paź 2019, 18:04

Kochani, naprawdę bardzo dziękuję! :)

(Ale dziś nie mogłam spać przez te cholerne czarne kadry ktore mi sie wkradły na początku. One tam sa i to mnie wkurza! :/ Jak bede cos robic nastepnym razem postaram się bardziej uważać. Nie wiem skad sie tam wzięły... Tzn. domyślam się bo ja tam mocno przycinalam i przestawiałam ujęcia - chodzi o śpiącego Toudę i zawstydzonego Vika przed lustrem, żeby mi grało. Btw Simowie zdecydowanie za długo mdleją...).

Cieszę się, że podoba się Wikiemu umieszczenie Saszenki. Przyznam szczerze, że nie wiedziałam za bardzo czy mi wolno... No, ale sQkoro on jest aktywnym forumowiczem a wcześniej jego Mama czynnie się udzielała w simowym światku to pomyślałam, że powinien się pojawić ktoś z konta wikki04.

Gabi, dziękuję, mam nadzieję że uhonorowałam Twoje ludziki. Świetne miny strzela Keiko ale biedna wciąż była skwaszona bo ekipie spodobało się kręcić film w upały największe... :(

Jestem leniwa więc wkleję tłumaczenie tekstu piosenki z tekstowo.pl. Jest w miarę dobre i oddaje znaczenie słów. Utwór to nie ejst muzyka, której słucham zazwyczaj, ale tu mi bardzo pasował do naszego forum, zabawy Simami i atmosfery. :)
Niech mnie ktoś poprawi, ale good time można przetłuamczyć dosłownie - jako dobry czas, ale zaznacza też dobrą zabawę, więc utwór opowiada o tym, że u nas zawsze jest dobra zabawa. :) (o nocnym graniu nie wspomnę bo wszyscy chyba to znamy, kiedy pora kłaść się spać o poranku).

Woah-oh-oh-oh
Zawsze jest dobry czas
Woah-oh-oh-oh
Zawsze jest dobry czas

Wstałem dzisiaj prawą nogą*
O co chodzi z piosenką Prince'a w mojej głowie?
Ręce do góry, jeśli planujesz imprezować tej nocy
Bo zawsze jest dobry czas

Spałem w moich ciuchach jakby mnie to nie obchodziło
Wskoczyłem do taksówki, zabierz mnie gdziekolwiek
Jestem za, jeśli planujesz imprezować tej nocy
Bo zawsze jest dobry czas

Dzień dobry i dobranoc
Obudziłam się o zmierzchu
Będzie w porządku
Nie musimy nawet próbować,
zawsze jest dobry czas
(och!)

Woah-oh-oh-oh
Woah-oh-oh-oh
Zawsze jest dobry czas
Woah-oh-oh-oh
Nawet nie musimy próbować,
zawsze jest dobry czas.

(dobry czas, dobry czas)

Zawsze jest dobry czas
Woah-oh-oh-oh

Mój telefon znów wylądował w basenie
Wyrejestrowany z mojego pokoju, uderz w bankomat
Spotkajmy się, jeśli planujesz imprezować tej nocy
Bo zawsze jest dobry czas

Dzień dobry i dobranoc
Obudziłam się o zmierzchu
Będzie w porządku
Nie musimy nawet próbować,
zawsze jest dobry czas
(och!)

Woah-oh-oh-oh
Woah-oh-oh-oh
To zawsze dobry czas
Woah-oh-oh-oh
Nie musimy nawet próbować,
zawsze jest dobry czas
(x2)

Nieważne kiedy
Zawsze jest dobry czas, więc
Nieważne gdzie
Zawsze jest dobry czas
Nieważne kiedy
Zawsze jest dobry czas, więc

(Zawsze jest dobry czas)

Woah-oh-oh-oh
Woah-oh-oh-oh
Zawsze jest dobry czas
Woah-oh-oh-oh
Nie musimy nawet próbować,
zawsze jest dobry czas

Woah-oh-oh-oh
Woah-oh-oh-oh
(nieważne kiedy)
Zawsze jest dobry czas
Woah-oh-oh-oh
(nie ważne gdzie)
Nie musimy nawet próbować,
zawsze jest dobry czas

*to wake up on the right side of the bed - angielski idiom, znaczący tyle, co przeciwieństwo naszego polskiego "wstać lewą nogą", a więc obudzić się w dobrym nastroju, radosnym
Obrazek

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 03 gru 2019, 22:48

Ari, za ten filmik zasłużyłaś na Simsowego Oskara!!! :a_bravo:
Oskar Aericia.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 05 gru 2019, 23:43

Brawo! Oskar definitywnie (ostatnio polubiłem to słowo) się należał! :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 06 gru 2019, 01:51

@Ktosik dziekuje, Gabi! Świetny znaczek! Trzeba będzie pociągnąć tradycje takich nagród bo to świetny pomysł (zaszczyt ze mi przypadł jeden z pierwszych). :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 05 sty 2020, 17:34

Rany, oglądam ten filmik Ari po raz setny chyba, i śmieję się do siebie ciągle na nowo. Fajnie wyglądają te nasze ludki - jakie, kurna, samodzielne! Mam taki radosny nastrój po tej dawce pozytywnej energii. Czy coś jeszcze @Aericia zrobisz jeszcze? Pliiizzz!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Simtopia City - edycja 1”