4 in 1 - Genialne funkcje parceli społecznej z dodatku Eko

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

4 in 1 - Genialne funkcje parceli społecznej z dodatku Eko

Post autor: SimDels » niedziela 17 wrz 2023, 23:59

Co jest genialnego w parcelach społecznych?
Wszystko działa na nich samoczynnie więc możemy tworzyć żywe miejsca w naszych miastach; przykładowo stawiamy stoisko handlowe lub budkę z jedzeniem z debugu czy fortepian i w trybie życia szybko sami z siebie przyjdą NPC by to obsługiwać. Parcela społeczna nie musi więc służyć tylko jako np przetwórnia śmieci ,może mieć zupełnie inne ciekawe funkcje, praktycznie działa tam wszystko chyba bez wyjątku poza kasami sklepowymi.

Co jeszcze wyróżnia ten typ parceli? Tryb budowy: Możemy tworzyć na tej samej parceli zarówno różne wersje jednego budynku (lub zachować ta samą) jak i też zupełnie różne budynki czy inne rzeczy. Stąd już tylko krok do tego by pobawić się fajnie np, w różne wersje tej samej parceli jak na obrazkach poniżej.
Niestety przełączanie podtypów parceli społecznej nie jest już takie proste w trybie życia bo wymaga głosowanie na tablicy ewentualnie odpowiedniego kodu lub funkcji w MC (zaktualizuje to info kiedy sytuacja się poprawi). W chwili obecnej ogólnie tablica jest schrzaniona ,głosowanie nie działa ,MC tez jakby nie ogrania dodatku EKO, słowem brawo EA ale zostawiając marudzenie na bok, powróćmy do sposobu na zabawę w trybie budowania:
Załączniki
p1.jpg
p2.jpg
p3.jpg
p4.jpg
p5.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 14 kwie 2024, 15:34

Dzięki Miszka @SimDels za ten poradnik! Dopiero dziś to przeczytałam (oj, brzydko, brzydko), i dopiero TERAZ zatrybiło, jak to działa. Brak tylko uzupełnienia, JAK to działa, gdy wszysttko, co mają zawierać poszczególne rodzaje przestrzeni - wrzucimy na tę pierwszą - parcela społeczna po prostu.

Rozumiem, że po zmianie na inną - np twórczą - nie znikną mi stanowiska handlowe czy elementy ogrodu eko?

Bo budowałam sobie coś - nie zwracając właściwie uwagi na rodzaj parceli, sądząc, że później wybiorę rodzaj tej przestrzeni. No i wybrałam. Kliknęłam, i... znikło mi pół wyposażenia parceli! Co mnie zarówno zbulwersowało jak i przeraziło!
Jak wybrnąć z sytuacji, gdy zbudowałam parcelę jako przestrzeń twórczą, a chcę by była parcelą nieokreśloną - bez stawiania jej na nowo? Bo gdy zmienię jej rodzaj - to zniknie mi to, co było zbudowane na tej twórczej! Tak? A jeśli zapiszę do biblioteki by postawić na parceli oznaczonej jako nieokreślona, to wysłanie do biblioteki jako twórczej a postawienie na parceli nieokreślonej - nie spowoduje usunięcie wszystkiego, co było zbudowane jako twórcze, a teraz nie jest? Uff, już mi głowa pęka. strasznie mi żal tej parceli burzyć. Już mi nawet kwiaciarnia działa (choć jest tylko dekoracją), a tu taki zonk :P

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 14 kwie 2024, 19:31

@Alibali Poprostu wszystkie wymagania wszystkich typów parceli spełnij już w tej ogólnej i nie przełanczaj na żaden podrodzaj zanim nie zbudujesz całości to bardzo ważne, tylko tak gra zapamięta wszystko i nic nie powinno wyparować w żadnej podfunkcji (o ile tylko EA aktualnie czegoś nie schrzani bo wiemy już jacy są zdolni ;)
Takie przełączenie sposowduje że gra będzie chciała od tego momentu byśmy wszystko robili oddzielnie dla każdego typu parceli (bidowanie i meblowanie) dlatego niezaleznie od tego czy chcemy mieć ogród czy fabryczkę śmieciową czy coś innego-nie włanczamy podfunkcji i ładujemy na wszelki wypadek jak dobrze pamiętam, maszyny do przetwarzania śmieci (moga sobie pozostać nawet schowane pod ziemią niefunkcjonalne jeśli nie chcemy ich używać), 4 doniczki ,troche kwiatków i parę innych "dupereli". Tak działamy zwłaszcza jesli chcemy mieć różne wersje budynku na tej samej parceli lub ta sama wersję.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 14 kwie 2024, 19:59

Buduję tę parcelę i buduję, ale obawiam się, że już jest za późno na naprawę, i straciłam zapał. W swoim dziale pokażę tylko kilka fotek tego, co do tej pory uzyskałam, bo zdajęsobie sprawę, że parcelęszlag trafi po wysłaniu do galerii. Póki nie wyjdę z niej - istnieje :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - budowanie”