Paralives - bieżące informacje i ciekawostki dotyczące gry

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 434
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Re: Paralives - bieżące informacje i ciekawostki dotyczące gry

Post autor: Kirka » sobota 02 mar 2024, 15:12

Zespół Paralives udostępnił film z animacjami - parafolki ćwiczą swoje umiejętności gry na gitarze:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 04 mar 2024, 10:48

Kirko, cieszę się, jak chyba wszyscy, że Paralives trwa przy swoim projekcie, bo to napędziło trochę strachu EA. Czują na plecach oddech konkurencji.
I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że EA przyzwyczaiła nas do pewnego standardu postaci, a to, co oferuje Paralives, to jest jakaś porażka, nie uważasz?

Postaci są kompletnie płaskie, i patrząc na nie - żeby nawet nie wiem co - nie mogę przeskoczyć wrażenia, że patrzę na ruchomy komiks. Niech będą najbardziej dopracowane animacje i możliwości - Masse i jego zespół rozłożył grę tymi ludzikami!

Ta kreska obrysowująca kontury - nawet jeśli przyjmiemy, że to i tak tylko pikselowe ludki - kładzie się głębokim cieniem na tym, co do tej pory stworzyła EA - wrażeniu, że żyjemy wraz z naszymi Simami w zbudowanym przez nas świecie.
Ta kreska - nomem omen - przekreśla wszystkie ich dokonania w zakresie konkurencji dla Simów! Długo nie mogłam uwierzyć, że Parafolki będą tak wyglądać! A jednak - wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie.

Nigdy nie lubiłam komiksów - nie zachwycałam się Tytusem, Romkiem i Atomkiem, Kajkiem i Kokoszem, Kleksem i Jonkami - czy innymi pierwszymi polskimi komiksami drukowanymi w Świecie Młodych. (Notabene - pierwszy polski komiks powstał w 1919r. we Lwowie :), za komiks należy uznać też Przygody Koziołka Matołka z 1933r. ) Nie przełknę więc tej tylistyki w tego rodzaju grze.

Paralives na pewno znajdzie swoje kółko fanów. Jeśli jeszcze cena będzie konkurencyjna a wymogi dla komputera nie będą zmuszały do biegnięcia natychmiast do sklepu po wymianę wszystkich bebechów - to spodziewam się sporego zainteresowania. Ja jednak na pewno nie ustawię się w kolejce po tę grę.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » sobota 09 mar 2024, 13:07

Ludzie już umieszczają na YouTube filmy instruktażowe z Paralives. A ostatnio znalazłam info, że gra pojawi się dopiero w 2025. Chyba, że czegoś nie doczytałam, to mnie poprawcie.
Tak, czy inaczej; mam nadzieję, że do Paralives będzie mniej rozszerzeń, za to z większą ilością opcji przydatnych w gozgrywce. The Sims jest spoko - iałam kiedyś the Sims 2 z kilkoma rozszerzeniami. Ale musiałam odinstalować, bo mój komputer ledwo zipał. Kiedy zobaczyłam ile rozszerzeń jest do the Sims 4, to się trochę przeraziłam, bo do zainstalowania ich wszystkich należałoby mieć chyba komputer game'ingowy, by system wytrzymał. Niby nie trzeba mieć wszystkich rozszerzeń, ale może to być potrzebne, jeśli chce się tam kręcić filmy z konkretną fabułą, a każdy przydatny do niej element jest w innym rozszerzeniu. Dlatego mam nadzieję, że z Paralives będzie inaczej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Paralives”