Dwójkowe (i nie tylko) pamiątki Frisski

Jesteś zapalonym architektem? Twoją pasją jest wymachiwanie kielnią i łopatą? To jest miejsce właśnie dla ciebie! Gracze wszystkich odsłon The Sims łączmy się!
Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Re: Dwójkowe (i nie tylko) pamiątki Frisski

Post autor: Percival159 » wtorek 14 lut 2023, 08:35

O! Widzę, że mamy mafijną rodzinkę, to znaczy… zacny ród biznesmenów rzecz jasna! ;)

Jeśli chodzi o dom, to wygląda bardzo ładnie i naturalnie. Jasna kolorystyka na zewnątrz, dużo zieleni, przysadzista, ale ciekawa bryła. Podoba mi się ten tarasik pod balkonem i zejście po schodach na część tarasu z basenem.

Helikopter wymiata! I tak sobie bezpośrednio na ulicy przed domem ląduje? Ale co tam, wszak wszyscy na dzielni i w gminie muszą wiedzieć, do kogo ta piękna maszyna należy! :) Zaś wokół dmuchawki koncentruje się życie towarzyskie. Aż boję się domyślać, jakie wziewy to ustrojstwo podaje doustnie i dopłucnie… :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye:

Wewnątrz zachwyca kuchnia w bieli i drewnie, z ładnymi szpargałami na blatach i w szafkach. A zastawa (śliczna), na której Zdzisław przygotowuje jedzenie została wybrana pod kolor jego stroju, albo odwrotnie. Bo to są tak zwane wysokie miasteczkowe sfery… :D

Ładnie dobrane kolory i faktury ścian, pasują do siebie. Z sypialni najbardziej podoba mi się pokój Zdzisia i Sabiny, jasny, optymistyczny, fajne poduszki na łóżku.

I wreszcie… bardzo realistycznie wyglądające wnętrze garażu, a szczególnie warsztat – normalnie jak żywy! :a_bravo:

Świetna praca, tym bardziej, że stworzona w dwójce, gdzie budowanie domów i urządzanie wnętrz jest dużo bardziej wymagające niż w późniejszych odsłonach gry. :13-thumbs-up:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 14 lut 2023, 17:57

Frissko - bardzo fajny wygodny dom!
Trochę pokręcę nosem na bryłę, bo nie bardzo mi się ona podoba - trochę za zwalista i ciężka przez to, ale reszta jest super!
Urządziłaś wnętrza gustownie, i widać, że doskonale przemyślałaś dobór detali. Jesteśmy szczególnie po czwórce, a wcześniej po trójce - przyzwyczajeni do mniejszych przestrzeni we wnętrzach, Począwszy od trójki bowiem - meble stały się dość ciężkawe, zajmują sporo miejsca, nieproporcjoinalnie do pomieszczeń.
Dwójka dawała oddech :)
I to widać u ciebie, szczególnie w kuchni. Przy takiej ilości szafek, kuchnia w TS4 wyglądałaby na zagraconą w momencie postawienia na blatach jakichkolwiek cluttersów. U ciebie - przy ich mnogości - nadal wygląda to lekko. Zastawa jest boska, a piżamka idealnie dopasowana wzorem - nazywa się ten wzór (na piżamce) paisley zdaje się. Sporo takiego patternu do trójki wyprodukowała Biehne.
A zastawa wygląda jak od Helenki albo Severinki :) Rozpoznałam krzaczora od phoenix-phaerie (ta kula), i stojak na kwiaty od Luny :) Żyrandol z Mangosims albo reflex.sims - już mi wyleciała z głowy większość stron...
Śliczną masz podłogę - jasne drewienko z cudnymi słojami.
Niezaprzeczalnie najładniejszymi pomieszczeniami są sypialnia Rysia oraz Zdzisia i Sabiny. Kuchnia też wymiata, ale ma w sobie więcej nowoczesności, a ja utknęłam w stylu powiedzmy - babcinym :)

Na widok kulki- klamki u drzwi zakręciła mi się łezka w oku!
Nigdy do czwórki ani do piątki zapewne nie powstaną takie cuda! Czy widzicie ten grawer na gałce - lśni, pobłyskuje, i WIDAĆ, że jest tam grawer! Tak malutka, a jak subtelna rzecz!

Obrazek

Przepiękne są twoje dwójkowe okna z małymi szybkami - szprosy są wykonane tak starannie! Wzór dywanu można sobie skopiować i utkać według obrazka! W życiu czwórka nie dorówna trójce, a czwórka i trójka razem wzięte - dwójce! Płakać się chce na myśl, co oni zrobili z grafiką!

@Percival159 Perci - helikopter ląduje na trawniku przed domem zarówno w dwójce jak i trójce (chyba) na najwyższym poziomie kariery wojskowej. Nigdy nie grałam wojskowym w The Sims z racji tego, że miałam tego po dziurki w nosie w domu :(

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » wtorek 14 lut 2023, 22:36

Dzięki za odwiedziny i komentarz, drogie panie! :09-winking-face:

@Alibali, podziwiam, jak Ty umiesz skojarzyć od razu twórcę dodatku/stronkę z danym obiektem. Ja tak nie potrafię, chociaż mam stuff ze wszystkich źródeł, które wymieniłaś, tylko tej Helenki nie kojarzę. Zastawa akurat jest od twórczyni setu z rosyjskim żarełkiem, chyba Javany (?), z MTS. W momencie, kiedy Sim robi któreś z tych dań (a jest tam barszczyk, pierogi — chyba z wiśniami — śledź czy ziemniaczki), pojawiają się dedykowane potrawie talerze. Akurat Zdzisiu taki smakołyk szykował. A piżamka mi bardzo do niego pasuje, ona jest bodaj z Parsimonius (dziewczyny tam miały słabość do takich kwiecistych wzorów). Set mebli kuchennych jest od Torrox (Torroxa?), też z MTS. Aktualnie mam tego więcej, niż jestem w stanie użyć, dusza zbieracza wygrywa z rozsądkiem. :D Detalem z Dwójki najwyraźniej obie nie przestaniemy się zachwycać. Mam np. takie lśniące jedwabne poduchy od Cassandre czy pluszową żabę skądsiś, gdzie widać fakturę, połysk materiału i nawet zgięcia żabich łapek. Szczęka opada.
Dwójkowy oddech wymagał, niestety, całej kratki na Sima, stąd też na rzutach widać sporo przestrzeni, której w grze naprawdę nie jest za dużo, za to ludziki się nie klinują. Bryła, fakt, jest przysadzista (też niestety), ale efekt ten pogłębiają zdjęcia. W grze już to tak bardzo nie razi, a orientacja w poziomie jakoś mi bardziej pasuje do południowych klimatów. Dawałam i wyższy dach, ale coś kręciłam nosem. Spróbuję go jeszcze podwyższyć (jest to zupełnie nieinwazyjna zmiana) i zobaczę, czy wysmukli bryłę. Może niesłusznie obniżyłam. Na zdjęciach widać, że różnica między dachem a krawędzią górnych okien może powinna być wyższa. Pobawię się kątem nachylenia i zobaczymy.;)

@Percival159 — tak, jak wyżej Ala napisała, w niektórych karierach na koniec po Sima przylatuje helikopter. :D Chociaż własny też można mieć, ale trzeba mieć duuużą parcelę i kupić lądowisko. No i oczywiście, ba! — pewnie, że trochę powykłuwać oczu sąsiadom nie zaszkodzi. :38-face-stuck-out-tongue: Cieszę się z garażu, bo miał być taki po męsku zagracony. :D Za to jacuzzi powinnam osłonić. Drzewko to mało. Znajdę jakieś podwieszane doniczki albo pnącza może. O wielu rzeczach zawsze przypominam sobie dopiero po czasie.

I chyba też najbardziej lubię sypialnię małżeństwa. Moje barwy. :09-winking-face: Lampka z drugiej strony mogłaby stać symetrycznie, ale prawdopodobnie obiekt tak został (niecentralnie) zaprojektowany.

Krzysiu & Co. dziękują za wizytę i polecają urlop w Cichej Wodzie! ^^

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 14 lut 2023, 23:58

@Frisska - Jasana - ta sama, która miała stronę Vitasims. Swoje produkty opatruje nickiem JS. Jeśli nie miałaś linka do jej stronki, to służę uprzejmnie :)
Są tam takie cuda, że mi dech zapiera. Do trójki też produkowała, do czwórki niestety już nie.

https://archive.liquidsims.com/mirror/V ... sims2.html


Helena to inna Rosjanka (?) - (nie wiem jakiej była narodowości na 100%) ale strona jest w j. rosyjskim
Teraz widzę ma blog, ale linki po prawej pdnoszą się do rosyjskich stron

http://helen-sims.blogspot.com/


Mangosims francuskojęzyczną stronkę masz tu

http://mangosims2.free.fr/

Gardenbreeze produkowała jako Gardenbreeze do trójki, ale do dwójki jeszcze jako Liquidsims. Przecudne rzeczy. Strona jest już zamknięta, ale pewnie można pobrać archiwa

https://archive.liquidsims.com/mirror/G ... dltop.html

uwielbiałam szczególnie tę dziwaczną lampę (zrobiła wszystkie swoje cece także do trójki)

https://archive.liquidsims.com/mirror/G ... ing06.html

I na koniec frissko niespodzianka - znalazłam tapety Komosims. One są specyficzne - do pałaców i rezydencji, ale można znaleźć i coś dl mniejszych wnętrz. Jest to link do płatnych (kiedyś) obiektów, są akurat obrazki do tych tapet. Nie zawsze twórcom sięchciało z obrazkami wysyłać, czasami pobierałam w ciemno i dopiero w grze przypatrywałam się, czy zostawić, czy wyrzucić

http://paysites.mustbedestroyed.org/booty/ts2/komosims/

a tu inni

http://paysites.mustbedestroyed.org/booty/ts2/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 15 lut 2023, 00:10

Tu jeszcze ci wklejam link do cmentarzyska - linków jest tyle, że wystarczy ci do jesieni :) A w tematach jest jeszcze po kilka stron!


https://gardenofshadows.org.uk/gardenof ... oard=126.0

Tutaj masz zbiór defaultiwych elementów sima - czyli takich, które podmieniają te oryginalne z gry

https://sims2defaults.dreamwidth.org/

Przy okazji trafiłam na jakąś instrukcję - czego nie można robić w dwójce

https://simswiki.info/wiki.php%3Ftitle% ... Corruption


Tutaj jeszcze jakiś zbiór linków do dwójki

http://simscave.mustbedestroyed.org/ind ... oard=172.0


A tu masz obiekty zarówno bardzo nowoczesne, w stylu mangosims czy simcresibble jak i np do asylum (znalazłam mebelki średniowieczne nawet z salą tortur :( Zakładki są u góry - obok nazwy stronki

http://www.xmsims.com/sims2/ehtm/objects/kitchen02.htm

Uff

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 15 lut 2023, 16:56

Frissko - z tej trony Vitasims2 nadal da się pobrać sety - sprawdzałam. Nie wiem jak inne, bo nie miałam na to czasu, ale sama zaintrygowana byłam, czy się da choć tej Jasany, bp mi się bardzo podobią :)

Trzeba tylko uważać, czy ściąga się cały set czy tylko plik kolekcji (warto to też pobrać, bo potem w zbiorach widać te obiekty w zakładce przypisanej do Jasany)

Wiem że trójką nie grasz, ale gdybyś chciała pooglądać jej twórczość trójkową, to podaję link:


http://vitasims3.com/

Uwielbiam szczególnie ten set - jest ślicznie zrobiony i pięknie się prezentuje w trójkowym domku w Champs Les Sims :) - w stylu rzecz jasna prowansalskim.


http://vitasims3.com/donation-gifts/fre ... e-bedroom/



tutaj zaś można pobrać to, co kiedyś było pay na jej stronie

http://paysites.mustbedestroyed.org/booty/ts3/vitasims/

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » środa 15 lut 2023, 21:09

@Alibali Alu, dziękuję! Tak, Jasana, Vita Sims znam, a jakże. Nie wszystkie sety stamtąd dało się pobrać, ale może w tych archiwach będą (te, które się dało, mam bodajże wszystkie! :D). Właściwie to wszystkie stronki są mi znane bardziej lub mniej (ale linki zawsze na propsie!), ostatnio eksploruję Black Pearl Sims, zatrzymałam się w połowie, tyle tego. Nawet nie uporządkowałam jeszcze wszystkich swoich zbiorów (a układam je kategoriami, źródłami i autorami, więc trochę to trwa), znów będę musiała przysiąść i posprzątać na dysku. Znam również instrukcję rzeczy zakazanych, na starym forum Simów przetłumaczyła je Liv. Kto by pomyślał, ile drobnych akcji potrafi zepsuć otoczenie. Bardzo pilnuję swojej rozgrywki, by tych błędów nie było. W poprzedniej, niestety, parę mi się wkradło. Skądinąd, to właśnie jedzenie CC niesie pewne ryzyko. Jak już użyjemy go w grze, to lepiej nie usuwać, nawet jeśli nam się znudziło lub stwarza problemy. Zostaje bowiem wspomnienie o potrawie.
Och, coś prowansalskiego chodzi za mną od dawna. Nawet były próby przed awarią, ale nie zdążyłam zapisać domku. Trochę elementów przemycam w swoich chatkach. Może kiedyś. ;)
Póki co, zrobiłam zdjęcia z podwyższonym dachem. Jak je przytnę i obrobię, to pokażę, podpowiecie mi, który spad wybrać i czy będzie lepiej. Na razie sobie Jarzynami gram i równocześnie kończę projekt w Czwórce (jestem bardzo ciekawa Waszego odbioru!). Akurat tutaj wystarcza mi baza, traktuję ten ograniczony zbiór trochę jako wyzwanie, kiedy w Dwójce bawię się, czym się da, właśnie na bogato. ;)

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » środa 15 lut 2023, 21:10

Zdecydowanie 2 i 3, Czwórkowej grafiki po prostu nie trawię, wszystko przeskalowane. Ja osobiście mogłabym w takim domku zamieszkać. I na pewno chce ta piżamkę
https://www.simtopia.pl/download/file.php?id=16700
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » czwartek 16 lut 2023, 15:49

@Kamelia Kamelio, dziękuję za odwiedziny. Zapraszam do Cichej Wody! :01-grinning-face:

@Alibali, pobawiłam się tym dachem (niestety, zdjęcia z kratkami, z trybu budowy, zapomniałam je zdjąć). Bryła z takim dachem zyska czy przeciwnie? Zmieni to coś? Niestety, ładne okna stryszkowe to problem, przez co dachowe ściany zwykle są raczej gołe. Przy okazji, widać nareszcie leżaczki do basenowego sjestowania (szkoda, że dmuchawki nie dało się tam zmieścić, bo powinna być de facto właśnie tam — niestety, to jeden z większych obiektów w grze). :D

Różne wersje nachylenia dachu:
Jarzynówka — eksperyment z dachem (IV).jpg
Jarzynówka — eksperyment z dachem (III).jpg
Jarzynówka — eksperyment z dachem (II).jpg
Jarzynówka — eksperyment z dachem (I).jpg
Na deser Sabinka szykująca walentynkowy smakołyk (teksturka ubranka!):
Jarzynówka — przez żołądek do serca.jpg
Dwójka rządzi! :a_beer:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 16 lut 2023, 20:29

Zdecydowanie pierwsza fotka Friss - stopień nachylenia dwuspadowego dachu w obu częściach jest taki sam, co daje oku spokój i harmonię. Poprawiłaś też układ okien zdaje się :) Jest bardzo fajnie na tej pierwszej fotce.
Co do okien na poddaszu, to już nie pamiętam jak się dachy tam budowało. Nie wiem czy można postawić na piętrze gdzie ma być dach pomieszczenie, zostawiając po obu bokach po trzy kratki wolnego i przystawić do obu boków dachy o pojedenczym spadzie. A wyżej dać dwuspadowy, który ładnie połączy się z tymi dwoma niżej. W ten sposób uzyskasz mieszkalne poddasze i okno bez problemu wstawisz. Nie wiem czy napisałam coś nowego, ale dla takiej wyjadaczki dwójkowej to pewnie nie nowina.
Wiem, że prawdziwi kreatorzy bardzo dużą wagę przykładają do harmonijnyh i spójnych dachów.

Na miseczkach gorsetu widać piękną teksturę koronki, a majteczki jak z gipiury wyglądają (gipiura to rodzaj grubej, wypukło haftowanej koronki) . Co prawda w realu byłyby super niepraktyczne, bo gipiura nie jest miękka i zazwyczaj uwiera tu i tam, jeśli jest użyta do bielizny :P Ale w grze - jest super.
Sabinka sama wygląda jak walentynkowy smakołyk :)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » czwartek 16 lut 2023, 22:37

@Alibali Czyli pierwszy. Kurczę, żebym to pamiętała jeszcze, co za kąt tam był, ale pewnie tak 25-30°. A nie, nic z oknami nie robiłam akurat. ;) Może efekt pochodzi z kąta całego zdjęcia? Bo ten mocno wpływa na widok, ogólnie wszystko wychodzi jakby szerzej.

Grywalne poddasze robi się tak, jak mówisz — środkowa część (bez skosów) jest wtedy do użytku. Mnie bardziej chodziło o czysto dekoracyjne okienka-atrapy. Z tego setu najmniejsze mi się nie zmieści, chyba że naprawdę mocno podniosłabym ten dach, ale wtedy wyjdzie nieproporcjonalnie.
Oj, przykładają, dlatego ubolewam nad faktem, że mnie ten element ewidentnie słabiej wychodzi.

Wiem, czym jest gipiura, rzeczywiście, może bardziej to na nią, nie koronkę wygląda. Ale to bielizna do takiego celu, że nie pouwiera długo, jak sądzę. :02-grinning-face-smiling-eyes:

Dzięki. Aktualnie dokumentuję wiejski domek w bieli i błękicie. Będzie dużo clutterków i drobiazgów. :11-face-savouring-delicious-food:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 16 lut 2023, 22:57

Choć bardzo lubię mocno ukośne dachy to akurat tu jak najbardziej spłaszczony wygląda lepiej (wariant z 1 foty lub nawet ciut bardziej) bo przy podwyższonym jest jakoś dziwnie przeskalowane i pusto bez okienek wyżej. Budynek bardzo sympatyczny ,świetne okna i drzwi, łagodne barwy i bardzo przyjemne "zewnętrze" (sory lubię słowotwórstwo). Jak dla mnie, przy obowiązkowo spłaszczonym dachu będzie to kolejny świetny projekt dla Twojego dwójkowego miasta :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » poniedziałek 20 lut 2023, 15:20

Ha, czyli wizję dachu mieliśmy podobną, @SimDels! :D
Dzięki, że wpadłeś. Sama Cicha Woda nie jest jakąś rewelacją, wygląd miasta w Dwójce jest już mocno przestrzały i słaby graficznie, ale tak, myślę, że Jarzynówka wkomponuje się w całość. Większość domków jest tam tradycyjna, jedynie obiekty publiczne, rekreacyjne, idą bardziej w nowoczesność. ;)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » czwartek 23 lut 2023, 17:05

To znów ja i mój spam... eee, moja Cicha Woda.
Tym razem odwiedzimy Białą Sadybę — luksusowy, wiejski dom dla pary przy ul. Źródlanej (nawiasem mówiąc, zwiedzana wcześniej Jarzynówka mieści się przy Podgórskiej — zapomniałam tam dodać numeru na drzwi). Malownicza posiadłość nie jest jeszcze zamieszkana, ale już urządziłam w niej bałagan zwiastujący, że coś w środku się dzieje (przykładem jest ogród zaaranżowany jako miejsce imprezy), tak, by miejsce wizualnie „żyło”. Przyznaję, że do tego akurat projektu mam słabość, jako że stylistyka i barwy należą do moich ulubionych. Podobnie jak przy Jarzynówce, na zdjęciach mogą występować różnice w detalach (np. tuż przed fotografowaniem zorientowałam się, że zasłonki mają niewłaściwy wzór, brakuje oświetlenia czy też wieszak źle stoi), ale nie wpływają one mocno na całość. Niestety, na paru z nich widać kratki z trybu budowy, moje niedopatrzenie. Bryła jest przebudowaną maxisowską z kosza parcel i domów. Prawdopodobnie zamieszka tu artystyczna dusza z miłością do kwiatów.

Biała Sadyba
Bryła & fasada budynku:
Biała Sadyba — bryła z oddali.jpg
Biała Sadyba — bryła pod kątem.jpg
Biała Sadyba — posiadłość od frontu.jpg
Biała Sadyba — posiadłość od tyłu.jpg
Biała Sadyba — front z bliska.jpg
Środek transportu:
Biała Sadyba — rower przed domem.jpg
Ganek:
Biała Sadyba — ganek.jpg
Biała Sadyba — ganek (zdjęcie z kratkami).jpg
Biała Sadyba — ganek (z bliska).jpg
Ogród — część wypoczynkowa (impreza dopiero się zacznie czy właśnie skończyła?):
Biała Sadyba — ogród (część wypoczynkowa) — zejście.jpg
Biała Sadyba — ogród (część wypoczynkowa) I.jpg
Biała Sadyba — ogród (część wypoczynkowa) II.jpg
Biała Sadyba — ogród (część wypoczynkowa) III.jpg
Biała Sadyba — ogród (część wypoczynkowa) — widok z tyłu.jpg
Biała Sadyba — ogród (część wypoczynkowa) — widok z góry.jpg
Biała Sadyba — ogród (część wypoczynkowa) — widok od frontu.jpg
Biała Sadyba — ogród (część wypoczynkowa) — suszarka z praniem (zdjęcie z kratkami) — kopia.jpg
Ogród — część „dzika”, nawet grzybki rosną! W miejscu nasłonecznionym posadzono kilka winorośli, na domowe nalewki. Są też truskawki i porzeczki. Pochyłość podparto kawałkami drzewa i dorobiono kamienne stopnie:
Biała Sadyba — ogród (część dzika).jpg
Biała Sadyba — ogród (część dzika) — II.jpg
Biała Sadyba — ogród (część dzika) — winorośle (I).jpg
Biała Sadyba — ogród (część dzika) — winorośle (II).jpg
Ziemianka na zimowe zapasy:
Biała Sadyba — ziemianka.jpg
Rzut oka do środka...
Biała Sadyba — widok przez drzwi.jpg
Biała Sadyba — widok przez okno.jpg
Biała Sadyba — widok przez okno (II).jpg
...i wchodzimy. Parter:
Biała Sadyba — parter.jpg
Biała Sadyba — parter (II).jpg
Przedsionek:
Biała Sadyba — przedsionek.jpg
Biała Sadyba — przedsionek (II).jpg
Biała Sadyba — przedsionek (III).jpg
Kuchnia:
Biała Sadyba — kuchnia (I).jpg
Biała Sadyba — kuchnia (II).jpg
Biała Sadyba — kuchnia (III).jpg
Biała Sadyba — kuchnia (IV).jpg
Biała Sadyba — kuchnia (V).jpg
Jadalnia & kącik kawowy (nie znalazłam odpowiednich zasłon do skośnego okna, wkrótce jakieś dobiorę):
Biała Sadyba — jadalnia & kącik kawowy (I).jpg
Biała Sadyba — jadalnia & kącik kawowy (II).jpg
Biała Sadyba — jadalnia & kącik kawowy (III).jpg
Nieduża łazienka, ogólnodostępna:
Biała Sadyba — łazienka na parterze (I).jpg
Biała Sadyba — łazienka na parterze (II).jpg
Biała Sadyba — łazienka na parterze (III).jpg
Salon:
Biała Sadyba — salon.jpg
Piętro — rzut oka przez okno...
Biała Sadyba — pokój na piętrze (widok przez okno).jpg
...na przechodni salonik i zarazem pracownię:
Biała Sadyba — rzut pokoju na piętrze.jpg
Biała Sadyba — pokój na piętrze.jpg
Biała Sadyba — pokój na piętrze (II).jpg
Biała Sadyba — pokój na piętrze (III).jpg
Biała Sadyba — pokój na piętrze (IV).jpg
Biała Sadyba — gabinet.jpg
Resztę, z uwagi na zbuntowany edytor, zwiedzimy w następnej wiadomości. ;)
Ostatnio zmieniony czwartek 23 lut 2023, 17:16 przez Frisska, łącznie zmieniany 2 razy.

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » czwartek 23 lut 2023, 17:12

Na piętrze jest również sypialnia...:
Biała Sadyba — sypialnia (I).jpg
Biała Sadyba — sypialnia (II).jpg
Biała Sadyba — sypialnia (III).jpg
...garderoba...:
Biała Sadyba — garderoba (widok przez okno).jpg
Biała Sadyba — garderoba (detal) I.jpg
Biała Sadyba — garderoba (detal) II.jpg
Biała Sadyba — garderoba (detal) III.jpg
Biała Sadyba — garderoba (detal) IV.jpg
...i druga łazienka, prywatna:
Biała Sadyba — łazienka na piętrze.jpg
Biała Sadyba — łazienka na piętrze (II).jpg
Na koniec plan parteru, piętra i całej posiadłości:
Biała Sadyba — rzut posiadłości z parterem.jpg
Biała Sadyba — rzut posiadłości z piętrem.jpg
Biała Sadyba — rzurt parteru.jpg
Biała Sadyba — rzut piętra.jpg
Biała Sadyba — rzut pomieszczeń na piętrze (z łazienką).jpg
Dziękujemy za wizytę w Cichej Wodzie! ;)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 24 lut 2023, 08:32

Podoba mi się w Cichej Wodzie:

- kolorystyka przechodniego saloniku (sofa i dywan ożywiły to pomieszczenie)
- zaintrygowała mnie ziemianka, która chyba jest króliczą norką (elementem dekoracyjnym)
- lubię wykuszowe okna, kącik kawowy w tym miejscu idealnie pasuje
- tęsknię w czwórce za kręconymi schodami, które były estetyczne
- garderoba
- no i oczywiście ogród z całym mnóstwem zieleni i krzaków owocowych

Dom jest ciekawie zaprojektowany a pomieszczenia funkcjonalne .

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 lut 2023, 17:53

Frissko - piękna praca!

Układ pokoi jest idealny - wszystko funkcjonalne, nie włażące na siebie. Jasne mebelki nadają świetlistości i przestrzeni. Cudne dodatki w stylu shabby chic czy też mediterranean - choć bardziej w stronę Prowansji. Większość chyba pochodzi od Pocci (GardenBreeze, tak?) Ona robiła cudne rzeczy w tym stylu. Zresztą także Shino i Pilar z TSR :)

I znowu zachwyt nad detalami, fakturą, delikatnością rysunku... Wzruszyła mnie twoja dbałość o dobór szczegółów - nawet tę klapkę sedesową ze słynnym francuskim motywem Toile de Jouy (zwany w skrócie toille) zauważyłam. Uwielbiam ten motyw od lat!

https://www.weranda.pl/galeria/toile-de-jouy/52915

Jak się nie chce potem wracać wzrokiem do topornej czwórki....


Pięknie też opracowałaś ogród - sprytny zabieg z tym wgłębieniem terenu - budynek nie góruje aż tak bardzo nad okolicą, a zyskał bardzo zaciszną, dodatkową przestrzeń ogrodu,

Ale jedno czwórce trzeba oddać - ma jak do tej pory najładniejsze rośliny - krzaczki, drzewa, kwiaty... Brakuje mi tylko tych wielkich hortensji trójkowych. Dwójkowe drzewa - wszystkie co do jednego - są zrobione źle. A nie mając dobrego mesha - nawet twórcy ceców nie byli w stanie tego poprawić. Kwiaty krzaczki, pnącza - wszystko można znaleźć w necie, i to pięknie wykonane. Ale nie drzewa, które wyglądają jak skarlałe, spłaszczone od góry - Albo jak sosna po wielkiej burzy z piorunami :) łącznie z tymi cecowymi.

Bryła domu jest piękna. Kojarzy się klasycystycznie nawet :)
Ale troszkę zmieniłabym dach. Tylko ociupinkę! Wiem, że w dwójce operuje się dachami dużo trudniej, ale czy nie dodałby wdzięku i lekkości całemu budynkowi maleńki daszek - trójkącik nad tarasem z lewej? Sam daszek - bez uwypuklania ściany jak po prawej. To oczywiście tylko moje zdanie. ALe myślę, że poparłaby mnie Kamelia - trójkowa mistrzyni zadaszenia :) Zawsze ogląd cudzego budynku (i krytykę) zaczynała od dachu :)

Jak myślisz?

A co do schodów, Bobi... @bobas52 W trójce były schody kręcone, i jakoś ich nie docenialiśmy, bo... mieliśmy :)
Wtedy kręcono nosem z kolei na brak możliwości zrobienia schodów łamanych :P

Schody do wnętrz w stylu pałacowym - w kształcie litery L - prawo - i lewoskrętne można było kupić z zestawami ze store.
Albo pokombinować z kodem placefrieze, które dodawało fryz na piętrze lub podest na parterze. I do niego poprowadzić schody. Ale to był tylko półśrodek, bo nadal brakowało możliwości złamania schodów wielokrotnie - tak jak mamy w czwórce.
No i mamy tę możliwość w czwórce - nie od razu to dostaliśmy, ale ile było radości, gdy ta opcja doszła (wraz z magią zdaje się).

No to znów narzekamy na... brak schodów kręconych :)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 25 lut 2023, 14:14

Bardzo ładny dom ze zgrabną bryłą i wprawnie rozplanowanymi pomieszczeniami, co sprawia, że dużo tu przestrzeni i miejsca na codzienne życie Simów. Kręcone schody mają ten ogromny plus, że zajmują niewiele miejsca; bardzo chętnie wykorzystywałam je w dwójce i w trójce. Kolorystyka delikatna i z umiarem. Moją uwagę przyciągnęła lampka z kloszem (w przechodnim saloniku/pracowni) - ciekawe rozwiązanie :D, choć prezentuje się bardzo ładnie. Fajne są też flakoniki w łazience - te z orientalnymi wzorami. Dom duży, więc znalazło się też miejsce na garderobę, w której można schować wszystko, co niezbyt reprezentacyjnie wygląda w innych częściach domu. Za to tutaj - prezentuje się wręcz uroczo!

Na zewnątrz widzę cześć wypoczynkową oraz ogród i tu postawiłaś przede wszystkim na naturalność; to taki domowy kąt wypoczynkowy plus grządki pod uprawę. Jest swojsko, bez napinki, a po imprezie można wszelakie glamoty zostawić na zewnątrz. I o to przecież chodzi! :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » sobota 25 lut 2023, 20:50

Dzięki za odwiedziny w Sadybie. Fajnie, że się spodobała. :09-winking-face:

@bobas52 Ziemianka jest lodówką! Ludziki mogą normalnie z niej korzystać, chociaż u mnie to raczej atrapa (nie jestem pewna, czy w tym ustawieniu dotrą do obiektu).

@Alibali Zapewne masz rację z tym daszkiem, rzeczywiście wyróżniłoby to taras, ale stawianie dachu nad ścianami trójkątnymi jest mocno upierdliwe. I prawdopodobnie zrobiłam tak z wygody. Jest taka barierka kolumnowa, ona mogłaby podpierać daszek, tyle że tutaj sam daszek byłby największym wyzwaniem, żeby go potem zespolić z dachem głównym. Niestety, już nie raz szłam na kompromisy z estetyką właśnie przez to dwójkowe, niewygodne zadaszenie. :49-white-frowning-face:
Autorów cecków nie pamiętam, sedes jest z kolekcji pałacowej, dostępnej na MTS, nie wiem, czy nie od Pineapple Forest? Garden Breeze raczej nie. Normalnie nie lubię wzorzystych kibelków, zwykle wpadają w kicz, ale tutaj wzór idealnie pasował. Cieszy mnie dostrzeżenie detali. Prowansja i shabby chic? Na pewno tak, trochę też bajkowego angielskiego domku i tego amerykańskiego, z charakterystycznym płotkiem. W ładnych drobiazgach po prostu się zakochuję i mam takie O, kurczę, muszę wybudować domek z tym dodatkiem. :D
O, roślinek dwójkowych będę bronić! Mam też konwersje z czwórki (nawet w tym ogrodzie) i wciąż wolę te z Dwójki. Może faktycznie za wyjątkiem drzewek, choć parę ładnych udało mi się znaleźć, między innymi tak zwane Maxis Lost & Found, czyli prawdopodobnie wczesne wersje, z którego EA zrezygnowała (?). Tutaj akurat chciałam owocujące, dlatego wybór duży nie był (chociaż mogłyby być mniej masywne, tu zgoda). Tak jak napisała trafnie @Percival159, to miała być tak swojska, domowa przestrzeń, więc i jabłuszko pogryźć, i truskaweczkę skubnąć, i na trawce usiąść (widzicie złożony koc?^^).
@Percival159 Znalazłam tyle przefajniastych dodatków tekstylnych, że po prostu musiałam zrobić jakiś dom z wypaśną garderobą. Przed awarią miałam taką mini-Ikeę z tkaninami, zasłonami i wyposażeniem domu. Przepadła, może kiedyś szarpnę się na kolejną.

A kręcone schody uwielbiam. Te zwykłe w dwójce to po prostu kolubryny. ;)

Pewnie niedługo zobaczycie inne wiejskie domki (mam wyzwanie, żeby nie zrobić zbyt podobnych), bo taka okolica. Aż mnie korci teraz coś skrajnie innego. Myślę o jednostce wojskowej. :02-grinning-face-smiling-eyes:

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » piątek 17 mar 2023, 19:08

Taaa-daaam! Wreszcie coś czwórkowego!
Tym razem nie tylko Galeria, ale również zdjęcia. Nie jest to ani pierwszy, ani chyba najlepszy mój projekt z najnowszej odsłony serii, ale pierwszy, który chciało mi się obfocić. Jak zwykle tylko baza, wzbogacona debugiem. Nazwa nie ma nic wspólnego z różami. Domek zainspirowany imieniem fikcyjnej postaci z gry i ulubioną paletą barw autorki tej postaci. Zapraszam! Parcelę znajdziecie w moich zbiorach. Nie jest testowana, ale nie powinno być kłopotów z przemieszczaniem się Simów. ;)

Rozalia
Widok na całość o różnych porach doby:
Rozalia — widok w południe.jpg
Rozalia — widok wieczorem.jpg
Rozalia — widok nocą.jpg
Bryła:
Rozalia — bryła o poranku.jpg
Rozalia — bryła o poranku (II).jpg
Rozalia — bryła w południe.jpg
Rozalia — bryła w południe (II).jpg
Rozalia — bryła nocą (z sąsiedztwem).jpg
Ganek:
Rozalia — ganek o poranku.jpg
Rozalia — ganek w południe.jpg
Rozalia — ganek nocą.jpg
Ogród:
Rozalia — ogród o poranku.jpg
Rozalia — ogród w południe.jpg
Rozalia — ogród nocą.jpg
Rozalia — jacuzzi nocą.jpg
Rozalia — oczko wodne.jpg
Rozalia — pergola w ogrodzie.jpg
Parter:
Rozalia — parter (salon).jpg
Rozalia — parter (rzut).jpg
Rozalia — parter (rzut) II.jpg
Łazienka na piętrze:
Rozalia — łazienka.jpg
Rozalia — łazienka II.jpg
Pokój na piętrze:
Rozalia — pokój na piętrze (gabinet).jpg
Rozalia — pokój na piętrze (sypialnia) I.jpg
Rozalia — pokój na piętrze (sypialnia) II.jpg
Rzuty:
Rozalia — rzut parceli z parterem.jpg
Rozalia — rzut parceli z piętrem.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Budowle”