Feralna Szkoła Magii

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Feralna Szkoła Magii

Post autor: Percival159 » wtorek 07 lut 2023, 22:54

Dlaczego feralna? Gdyż, aczkolwiek i ponieważ w maleńkim pomieszczeniu gospodarczym na trzecim poziomie budynku umieściłam balię do prania. Simowie NPC oraz grani uznali, że ta kanciapa jest najgorętszą miejscówką w całej szkole. Jak po sznureczku zdążali właśnie tam, robili pranie, udzielali się towarzysko, ćwiczyli magię, grali w szachy (niepotrzebnie wcisnęłam tam stolik szachowy), oraz kąpali się w kanciapowej łazience z błotem na paszczach. A cała przeogromna szkoła stała pusta.

Czego to ja nie robiłam, żeby ich z tej kanciapy wyprowadzić, powyrzucałam część przedmiotów, mebli i dekoracji oraz ogromny, przeszklony basen ze środka sali głównej. Wszystko to po to, żeby poprawić routing (za radą Ali). Nic to nie dało. Wywaliłam więc stolik szachowy z kanciapy i kosz na pranie. Uznałam, że jeśli nie będą mieli stolika i nie będą mogli grać, to wartość miejscówki spadnie. A brak kosza na pranie sprawi, że balia stanie się nieaktywna. Niestety, stolika wprawdzie nie było, ale w balii nadal można było prać, a jakże! Córka Minevry Charm pozbierała z szafek koszule z debuga, widocznie uznała je za brudne i zabrała się ostro do roboty. :a_grin2:

Cóż, dopiero wywalenie w niebyt balii sprawiło, że Simowie przestali interesować się kanciapą. Kto by pomyślał? Taki mały, nieważny przedmiot, a tak psuł grę... ;)


A oto szkoła od frontu i od tyłu:


szkoła magii1.jpg


Piwnice, czyli:

- ogród, w którym będą zasiane rozmaite rośliny (i który zostanie przetestowany; oby się nie okazało, że tym razem ogród stanie się najgorętszą miejscówką i wszyscy zaczną doń schodzić i "mówić do rośliny"),

- i bar (w oryginalnej Szkole Magii był, więc w mojej też takowy zrobiłam).


piwnice.jpg


Poziom pierwszy, czyli typowa Szkoła Magii - kotły, kanapy, stoliki, regały z książkami, biurka, różdżki, eliksiry itp...


poziom1X.jpg


Poziom drugi, czyli:

- muzealne wystawki minerałów, artefaktów, morskich żyjątek i innych różnych dziwnych rzeczy, mikroskop,

- sala lekcyjna,

- małe laboratorium,

- salka z analizatorami chemicznymi


poziom2.jpg


Poziom trzeci i czwarty:

- kuchnia dla uczniów i nauczycieli,

- balkon, na którym podczas testów odbyły się dwa pojedynki,

- feralna kanciapa gospodarcza, na fotce jeszcze przed wywaleniem balii, ;)

- sypialnia (jedynymi pomieszczeniami na poziomie czwartym są dwie takie same sypialnie, do których wchodzi się z poziomu trzeciego, czyli z dwóch kanciap gospodarczych po drabinie),

- i na ostatniej fotce znów poziom trzeci, a mianowicie łazienka w kanciapie gospodarczej. ;)


poziom3.jpg
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » wtorek 07 lut 2023, 23:23

Jest klimacik. :01-grinning-face:

Sama nie lubię fantastycznych miejscówek, ale trzeba przyznać, że wygląda to bardzo filmowo, nawet niekoniecznie jak z uniwersum HP, ale np. któregoś z tych seriali o nastolatkach z mocami, fantasy teen dram, etc. Na pierwszy rzut oka wydało mi się, że i wewnątrz jest mrocznie, ale... wcale nie! Jasne ściany równoważą ciemne meble i bardzo elegancko to wygląda.

Bryła fajnie pokomplikowana, choć przez moment zastanowiłam się, czy na pewno powinno być tyle symetrii, zwłaszcza jeśli chodzi o kopułki z przodu... Nie lepsza jedna, a większa? Z drugiej strony, symetria też ma swój urok (nasuwają się kadry z „Grand Budapest Hotel”!) i gdyby ująć ją w jednym miejscu, a nie zaburzyć w innych, pewnie źle by to wyglądało — a tak jest konsekwentnie. W środku już zdarza się jej przełamanie. Podobają mi się te zakamarki, uskoki, godne pałacu lub zamku, z czym szkoły czarodziejów często się kojarzą (zwłaszcza po Harrym Potterze). Fajnie, kolejny projekt, który podziwiam za epickość, mnie jest trudno ukończyć nawet małą chatkę, robię ją i robię (jedną w 2, drugą w 4).

A co do tego prania... No wypisz wymaluj moja sytuacja w dwójce! W końcu zaczęłam Simom dawać atrapy pralek, bo jak dawałam funkcjonalne, ludziki nic, tylko prały i zacieszały jak myszy do sera. Jakakolwiek impreza, sylwek, ślub? Furda tam! Pierzemy! Jeść się chce, w brzuchu burczy? Nic to, pierzemy! Ewentualnie zamykałam im pralnię na klucz i odczuwałam mordercze schadenfreude, patrząc, jak się frustrują zamkniętymi drzwiami. Niedobra ja. :a_grin2:
Najwyraźniej pralnicza fiksacja Simów to już tradycja. :D

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 08 lut 2023, 01:18

Perci, ślicznie ci to wyszło. Bałam się, że pójdziesz w mroczność, a tu fajne, jasne wnętrza, takie prawie domowe. Zadziwiłaś mnie tą drobiazgową starannością w doborze obiektów - świetnie pasuje do tej szkoły właśnie zbiór metali, skał, próbek... I szkółka roślinek. Ciekawa jestem jak się toto zachowa, gdy przyjdę swoim simem i sróbuję "uszczknąć". Czy odrośnie?

Widzę na fotkach to sromotne prańsko i sprzątańsko - szkoda, że Simy tylko pikselami są - och, jakby mi sięchciało zaprosić to zacne czyścioszkowate towarzystwo do mojej nieposprzątanej chałupy. Bo sobie odpuściłam totalnie, i teraz smętnym okiem spoglądam na "koty" z kurzu po kątach :(

Dziś już nie mam siły, ale jutro sobie postawię twoją parcelkę i obejrzę "z bliska" - i napiszę więcej o wrażeniach.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 08 lut 2023, 12:06

Dziękuję za odwiedziny w wątku i miłe komentarze. :)

@Frisska - Tak, bryła jest mocno symetryczna, tu się zgodzę. Jedyny moment, gdzie coś wygląda inaczej, to wieżyczka z lewej, która jest niższa od tej z prawej strony. Ale cóż, parcela była budowana bez żadnego planu, w nagłym przypływie chęci, gdy stwierdziłam, że oryginalna Szkoła Magii - która jest w grze (w dodatku "Kraina Magii") - totalnie mi nie pasuje z powodu prawie pustych pokoi oraz ciemnych, burych wnętrz. :) Tak, że jak zauważyłaś - tu wcale nie ma mroku. :) Nie wzorowałam się na niczym, ani na Harrym Potterze, ani na serialach o nastolatkach z mocami. Wstawiałam kolejne elementy nie zastanawiając się za bardzo nad tym co robię, tak trochę intuicyjnie w formie zabawy. W końcu to... kraina magii. ;) I wyszło jak wyszło, czyli miszmasz i wszystkiego po trochu. :D

Początkowo sama nie byłam przekonana do tego fantastycznego dodatku i kupiłam go dopiero pod koniec minionego roku, czyli dłuuuugo po premierze. I sama jestem zdziwiona, że jednak mi się to podoba, i to bardzo. Choć nie namawiam, bo każdy ma prawo do swojego gustu, a własny gust, jak wiadomo, to rzecz święta. :)
Nie wiedziałam, że w dwójeczce jest fiksacja pralnicza Simów! :D :D :D I to jeszcze większa, niż w czwórce. Bo w sumie, w tej ostatniej odsłonie Simów zdarzyło mi się coś takiego po raz pierwszy. Kiedyś zbudowałam trzypiętrową restaurację, wielofunkcyjną, gdzie na ostatnim piętrze postawiłam pralnię z pralkami i nic dziwnego się nie działo. A pralki są tam zwyczajnie nieaktywne. W domach Simów również ustawiam balie czy pralki, ale moje piksele piorą dopiero wtedy, gdy się im to nakaże myszką. Dlatego zdziwiło mnie, gdy balia zrobiła taką furorę w Szkole Magii...

@Alibali - Alu, mojej szkoły jeszcze nie ma w Galerii, gdyż... muszę ją dobrze przetestować, a rośliny w szkółce posadzić i poczekać aż dorosną. Mam nadzieję, że będzie tam można zbierać owoce, choć pewnie będzie trzeba trochę pobyć na parceli, żeby dojrzały. I że potem odrosną. :) Zbiór metali, skał i próbek bardzo mi pasuje do tej szkoły, powiedziałabym wręcz, że to podstawa, a dobry czarodziej powinien się na takich rzeczach znać.

Bałaś się, że pójdę w mrok? :) Eh, nie! Szkoła magów w żaden sposób mi się z mrokiem nie kojarzy, a już szczególnie szkoła magów w The Sims 4. Dlatego między innymi nie podoba mi się ta oryginalna, zrobiona przez Maxisa; jest za ciemna i za ponura. Gdyby to była... szkoła wampirów, to mrok jak najbardziej wskazany! Ale... czekaj, co było gdybym taką szkołę wampirów zrobiła? To jest jakiś... hmmm... pomysł. Tylko byłby problem z ustaleniem, jaki typ parceli tam ustawić, by to miało sens. ;) Chociaż... najpierw muszę skończyć pensjonat z cmentarzem. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 08 lut 2023, 17:04

Rety, przezabawna historia z ta balią, można by rzec, że przypadkiem początkowo była to najbardziej czadowa pralnia w mieście :)
Budynek wygląda pięknie bajkowo i z tymi iluminacjami bardzo pasuje do tej magicznej krainy ,pięknie szczegółowo także w otoczeniu (fajnie, że jak rozumiem obawy o to, że rozmowy z jakaś roślinką odbiorą znów przypisana role miejscu-nie sprawdziły się). Fajnie, że jest tam funkcjonalny ogród w którym można hodować własne zielsko i eksperymentować sprawdzając co wybuchnie a co sprawi, że np. Magnus dostanie żabich oczu ;) Bardzo fajny pomysł, który ożywi tam rozgrywkę. Pomieszczenie barowe i czytelnia z kotłem wyglądają też super klimatycznie Fajny pomysł z ekspozycjami. Najciekawsze wydały mi się tu chyba te donice zrobione jak dobrze myślę z kosmicznych kwiatków ze Stranger Ville (mega pomysł, efektownie to wygląda).
Widać, że szkoła posiada rzadkie bezcenne artefakty i przedmioty więc jest to szkoła z nietuzinkową historią (nie tylko ta o balii). taras z pojedynkami, to wymarzona sceneria do niejednej historyji ;) W jadalni fajnie wpasowałaś nowoczesne elementy w te retro, wygląda to bardzo spójnie ,sypialenki z łóżkami piętrowymi są ekstra. O ile mało gram (w sensie żyję ludzikami w grze) to podobało mi się korzystanie z takich łóżek (raz na "ruski rok" kiedy już pozwoliłem simowi/simce na takie marnotrawstwo czasu jak spanie czy jedzenie ;P ) a skoro jeszcze maseczki ogórkowe na pyszczek tam fundują to czegóż więcej do szczęścia potrzeba :) Trochę rozbawiło mnie to foto na którym wszyscy pucują, piorą jednocześnie w balii... skojarzyło mi się to ze scenami ze starego serialu "Alternatywy 4" kiedy gospodarz bloku zagonił mieszkańców do sprzątania klatki schodowej ;) Wspaniałą, duża praca z pomysłem i ponownie te iluminacje :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Podejrzewam, że nawet mimo to, że ten pałacowy budynek nie jest już modną pralnią to i tak musi ściągać sporą rzeszę ciekawskich no i oczywiście absolwentów wojujących laserami jak widać nie tylko na tarasie ale gdzie popadnie :) Świetna praca, jak juz dotrę do trybu życia i do tej krainy to chętnie podmienię sobie maksisowskiego klona pałacu z Windenburga na Twoja szkołę :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Ps. i tam ci się Delsina zaplątała czy źle paczę? :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 09 lut 2023, 08:15

Tego jeszcze nie było :D - jesteś niesamowita, porywać się na szkołę magii - mogę tylko najlepsi.Swoją drogą jak już coś robić to tylko z najwyższej półki :13-thumbs-up: .
Przecierasz szlaki i jak dla mnie jesteś odkrywcą zabawnych interakcji związanych z posiadanymi rzeczami z gry :D . Na poparcie tezy - śmietnik z Eco, a teraz dołączyła balia :lol: Ale nie miałam tu komentować zabawnych stron gry, tylko szkolę :) .

Podoba mi się to, że nie wzorowałaś się na Hogwarcie, który był powielany za każdym razem, kiedy była mowa o czarodziejach. Stworzyłaś swoją prywatna wizję tego, jak powinna wyglądać wyglądać szkoła dla przyszłych adeptów magii - i wielkie dzięki Ci za to.

Już od frontu chce się wejść to tego budynku, bo wyczuwa się jego magiczną atmosferę. Idealnie dopasowany koloryt do otoczenia i symbole magii zwiastują nieziemską moc i możliwość poznania czegoś, co zwykłemu zjadaczowi chleba jest obce.
Przyszli adepci czarowania poza naukami będą mogli u Ciebie: poznać ogrodnictwo, miksologię, zapoznać się z historią magii, obejrzeć artefakty oraz popracować na analizatorach chemicznych - czyli liznąć trochę współczesnej technologii.

Zrobienie szkoły na czterech poziomach graniczy z cudem, ale jak widać nie dla Ciebie - szacun i wyrazy uznania :a_bravo:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 09 lut 2023, 15:53

Bobi, Misza - dziękuję Wam za odwiedziny i miłe komentarze. :14-face-throwing-a-kiss:

@SimDels - dobre masz oczy, na fotkach faktycznie jest Delsina, który sobie tylko znanym sposobem przemycił się do Krainy Magii. :D Bo nie było to moim zamysłem. :) Co do roślinek, dopiero je posadzę i przetestuję jak wpłyną na interakcje w simowym świecie. Dlatego między innymi, tej parceli jeszcze nie ma w Galerii. Wypuszczę ją dopiero wtedy, gdy uznam, że nikomu nie popsuję znacząco rozgrywki. :) Pierwszy raz robię parcelę ukrytą i mam, że tak powiem - ogromnego cykora... ;) I tak, te doniczki - to kwiatki ze Stranger Ville; są tak urocze, że nie oparłam się im i musiałam ich użyć. Zresztą... w pensjonacie "Transylwania", który stworzyłam, ale nigdzie jeszcze nie zamieściłam - fragmenty rośliny Matki posłużyły mi jako główna dekoracja jednego z pomieszczeń.

I tu składam ogromne podziękowania Eli @kreatora , która przy okazji informowania mnie o innych sprawach (czy można edytować Krainę Magii), niejako przy okazji pokazała mi, jak można użyć MCCC w celu segregowania zawartości Debuga. Teraz to ja szaleję, w sposób, który był wcześniej dla mnie niedostępny! :D

Alternatywy 4, to ukochany serial z czasów mojego dzieciństwa i mimo, że wiem, iż pan Anioł, to patologia nad patologiami, to darzę go ogromnym sentymentem. ;)


@bobas52 Bobi, od najlepszych to ja się uczę, czyli od Ciebie, Eli, Ali, Miszy, Ktosika... :) I dzięki Wam poznałam mnóstwo rozwiązań i sposobów, choć jeszcze wiele wody w rzece upłynie, zanim nauczę się je prawidłowo stosować. :) I faktycznie, nie wzorowałam się na Hogwarcie, bo uznałam, że odwzorowany był tyle razy i tak pięknie, że moje skromne wypociny w tym temacie są zupełnie niepotrzebne. I pozwoliłam popłynąć własnej fantazji. A balia... no cóż, ja mam zawsze jakieś przygody podczas rozgrywki. :D :D :D

Zrobienie szkoły magii na czterech poziomach nie stanowiło dla mnie żadnego problemu. Ba, w pewnym momencie, gdy za radą Ali postanowiłam poprawić routing, stanęłam przed trudnym wyborem: co wywalić i dlaczego... Oj, bolało podjęcie pewnych decyzji. ;) Ale się opłaciło, i to jest najważniejsze. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klocki Percy”