Alutkowe Gwiazdy

Pokaż swojego sima a powiemy ci kim jesteś! Gracze wszystkich odsłon The Sims łączmy się!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Alutkowe Gwiazdy

Post autor: Alibali » sobota 23 maja 2020, 17:40

Dzięki @El-żunia za odwiedziny kącika. Sama wiesz, że nie produkujemy swoich simów, domów i historyjek jedynie do szuflady, i miło gdy ktoś zajrzy i rzuci kilka słów :)
Zapraszam serdecznie do innych kącików na forum - mamy niesamowitych twórców zarówno simów jak i domków a także historyjek.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 24 maja 2020, 10:55

To jest ten gostek, co mi nim uszy kaleczyłaś, bo a to śpiewał, a to piłował na skrzypkach? Do kąta z nim! I seria klapsów na goły tyłek (spoko, rozejść się, komisyjnie wymierzę je sama, prosz' nie podglądać, to część administracyjna). W kazdym razie propsy za to, że wreszcie uskuteczniasz jakiegoś muzykanta xD Fakt, że głównie na razie wirtuozerię w graniu na nerwach zaliczył (jakby mi kto ośrodek nerwowy szarpał jak struny basowe), ale to w sumie nie jego wina - on się tylko uczył, nikt nie jest Mozartem od urodzenia - tutaj wina leży po stronie szanownej stwórczyni, której winno by było słuchy ukręcić, ale to by była w tym kontekście nagroda :P Więc plus jest taki, że sama musiałaś tych mitręg słuchać xD Sesese~
No ale nie przedłużając. Wisz co myślę o cecach i to podtrzymuję, ale jestem skłonna się przeknać do tego sima ;P Robi ciekawe miny :P Najbardziej to mnie rozwala ta uniesiona brew na fotce na plaży ;P W ogóle to strasznie ma wąską buzię, ale nawet fajnie to wygląda, zwłaszcza, że ma taki lekko wysunięty podbródek i to się tak ciekawie składa ;D No i w ogóle niebieskooki szatyn z moherem na klacie - aprobuję :D Koncepcja jest słuszna :> (ale nie chce ceców dalej jak coś!)

Awatar użytkownika
El-żunia
Bloger
Posty: 59
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 17:07
Origin ID: LynnCowel

Post autor: El-żunia » czwartek 28 maja 2020, 13:54

Alibali pisze:
sobota 23 maja 2020, 17:40
Dzięki @El-żunia za odwiedziny kącika. Sama wiesz, że nie produkujemy swoich simów, domów i historyjek jedynie do szuflady, i miło gdy ktoś zajrzy i rzuci kilka słów :)
Zapraszam serdecznie do innych kącików na forum - mamy niesamowitych twórców zarówno simów jak i domków a także historyjek.
No,ciesze sie zee tu wpadlam. Fajnie i miło się ogląda te simy :D

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 28 maja 2020, 22:59

<offtop>
A jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, to móóój ci on! I nie oddam, nienienie <3
Taki ten pleciuch dyskretny, że się był i nie wysprzęglił :>
</offtop>

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 03 sty 2021, 00:57

Na potrzeby japońskiego dodatku, który na swoje potrzeby nazywam w skrócie Komorebi stworzyłam Japoneczkę o wdzięcznym imieniu Yumiko Toshira.
Ale że zaludniłam już puste parcelki w Komorebi - wysłałam ją zamieszkać w Del Sol Valley. Wykwaterowałam rodzinkę z bogatej dzielicy gwiazd, i wprowadziłam tam moją nową Simkę.
I wot abarot - jak by powiedziała Marvi - Simka dostała komunikat, że... udaje kogoś, kim nie jest :cat_happy: I nastrójnik silnego zawstydzenia :shock: Za chwilę dopiero zrozumiałam, że parcela oznaczona jest jako dom gwiazdy, a Yumiko nawet się nie śniło być gwiazdą - nawet piątej kategorii. Ot - ta gra potrafi jeszcze mnie czymś zaskoczyć!

A oto Yumiko - zdjęcia z CAS

Yumiko2.jpg
Yumiko3.jpg
Yumiko4.jpg
Yumiko5.jpg


I z gry (na festiwalu śniegu w Komorebi


Yumiko.jpg

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 03 sty 2021, 01:22

No i zaś się jej stan społeczny zamiast podnieść to obniżył - swoją drogą to okrutne jest komuś wypominać, że nie pochodzi ze sfer wyższych - a może właśnie do nich aspiruje! Wszak niejeden zdeterminowany człek swą odwagą graniczącą lekko z butą "wkupił się" w sfery wyższe - bo zaparł się rękami i nogami i nie dał się wygonić! Ha! Determinacja i upór czasem czynio cuda.
A sama simeczka ma już "warunki", gdyż urodne to dziewcze, co jest atutem niemałym (choć ja bym jej te włosy rozpuszczone pomieniała na Maxis match, bo jakoś tego typu CeCów nie lubię, o!). Ma ślicznie zarysowaną linię policzków i brodę - wyrazistą, ale w połączeniu ze ślipiami subtelną. Przebierz ją jeszcze w kimonko - po prostu jestem ciekawa jakby wyglądała w takim tradycyjnym stroju. Na tym ostatnim screenie ma taką nostalgiczną minę - nie wiem co dla niej planujesz, ale w sumie pasowałaby do niej jakaś aktrisa albo pisarka :D
W każdym razie simka wyszła oczjen prikrasnyja! <3

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 03 sty 2021, 16:40

Mówisz - i masz :) Ale we włosach maxisowych to mi się z kolei nie podobi, a to ja nią gram, Marveuszku! No więc bedo cecowe i jus!

kim.jpg
kim2.jpg
Ostatnio zmieniony niedziela 03 sty 2021, 19:33 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 03 sty 2021, 19:31

Alutkowe gwiazdy są nieustająco ciekawskie, Będąc nieulękłymi podróżniczkami i eksploratorkami simowych światów ciągle podróżują i zbierają nie tylko artefakty ale również arcyciekawe plotki i fotki. A gdzież je łatwiej zdobyć, jak nie na festiwalu!

fest.jpg

Nie obyło się więc także bez "oglądu" otoczenia w noc sylwestrową - a nuż coś ciekawego pojawi się na niebie lub w okolicy? :a_ciiii: I przeczucie mnie nie zawiodło. W momencie gdy wybiła północ - na niebie wytrysnęły z jednego punktu samoloty - dokładnie - trzy! Ciągnące się za nimi smugi w połączeniu ze światłami reflektorów dały niesamowity efekt nocnych fajerwerków - w rzeczywistości bez fajerwerków :) Na poniższym zdjęciu uchwyciłam końcówkę tego "pokazu" i widać już tylko dwa samoloty.

noc.jpg

Yumiko też uległa czarowi tej nocy wychodząc na taras i podziwiając piękno Doliny rozbłyskującej setkami światełek i iskrzących się gwiazd.


S2.jpg

S1.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 05 sty 2021, 00:46

Yumiko wygląda niesamowicie, realistycznie i pięknie.Swoją drogą faktycznie niezła spodziankę ci gra zrobiła dając taki hardkorowy komunikat :65-flushed-face: No ale zawsze można przekornie pokierować jej simowym egzystem tak by pokazała swojemu losowi (grze), że może miec pasje i owszem-być gwiazdą ;) Nawet fajnie byłoby ja w jakimś scenario ciekawym zobaczyć. Może o dalekich podróżach np.na koniec świata do Europy ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 05 sty 2021, 18:40

Piekna dziewczyna i to ze nie jest gwiazdą to tylko dlatego ze jej tworczyni nie usmiecha sie ta kariera bo z tą urodą podbiła by caly SimWood w 5 minut :)
Sliczna simka Alutku, a najlepiej dla mnie wyglada w tym żółtyn sweterku - ceceku prawdopodobnie - z napisem Honey, bo ten kolor pieknie kontrastuje z jej karnacją i wlosami :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 06 sty 2021, 22:57

Dziękuję pięknie za ciepłe przyjęcie Yumiko do simowej społeczności. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to spakuję z cecami i udostępnię :P

A tak na marginesie, to jakoś pechowo zaczęłam grę z Yumiko. Najpierw dostała od gry niemiły nastrójnik za włażenie nie w swoje buty, czyli zajęcie willi dla gwiazdy, samej nie mając nawet pół gwiazdki statusu gwiazdy - ale to moja wina przecież, że ją zakwaterowałam w "za wysokich progach". A potem mi znienacka dziewczę umarło! Wysłałam ją bowiem do Selwadorady bez odpowiedniego przygotowania. No i w świątyni poraził ją prąd, potem ogień i to dwa razy pod rząd. Ileż może znieść krucha kobietka - szczególnie w simowym, okrutnym świecie! Za "niemanie" puszki z wodą do gaszenia - wzięła i padła! A ja po raz pierwszy tego roku wyleciałam z gry jak z procy, po drodze uświadamiając sobie, że cały dotychczasowy postęp gry szlag trafi, bo w międzyczasie nie zapisywałam! Ale mając do wyboru utratę postępów i utratę Yumiko - uczyniłam rzecz jedynie słuszną, ratując moje najnowsze "dziecko".
Żeby dziewczynie zrekompensować wszystkie te złe doświadczenia - zatrudniłam lokaja do tej rezydencji w Del Sol (po sprzedaniu części okien, Marviczu!) No i dziewczyna zaczęła z lokajem romansować! Masz ci babo placek! Ale przyznać trzeba, że dość przystojny ten lokaj jej się trafił :P Czy można bezkarnie lokaja dodać do rodziny? Nie namiesza się w npc-ach?
Nigdy mi się takie coś nie przytrafiło, więc nie wiem :( Ale jakoś już nie chcę jej tego lokaja wybijać z głowy :)

Jeszcze tylko dodam dla ew. chętnych, że Yumiko w grze prezentuje się dużo lepiej niż w CAS. Ogólnie rzecz ujmując Simki i Simowie z wystawy, jaką jest CAS, pobrani do gry sprawiają nierzadko niemiłe niespodzianki. O czym grający z cecami dobrze wiedzą.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 14 sty 2021, 17:20

Yumiko to prześliczna simeczka i w każdej kreacji wygląda zjawiskowo :hearts/heavy-black-heart:
W pierwszej chwili skojarzyła mi się z Megan Markle, może za sprawa tej fryzurki z upiętymi włosami.
Megan Markle.jpg
Komunikat, który dostałaś po zameldowaniu jej w Del Sol Valley trochę mnie zszokował, to jawna dyskryminacja. :a_angry2:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 15 sty 2021, 19:45

Dziękuję za takie porównanie Gabiniu. Ale Meghan to za wysokie progi :) Już wystarczy, że gra moją biedną Yumiko tak pogardliwie potraktowała, gdzieżby jej do takich koronowanych głów :P Ale żarty na bok. Fajnie się nią gra. Jest pełna wdzięku i radości życia. Ale niedobra gra nie zakończyła na komunikacie - gdzie się tu pchasz, biedoto! Odebrała jej także miłość - owego lokaja!
Jak to możliwe? Gdy wróciła do domu z wyprawy do Selwadorady (tamże, w tej Selwadoradzie doszło do konsumpcji związku z przystojnym Enrique - lokajem) - gra wczytała nowego lokaja w Del Sol! Brzydkiego i zarozumiałego Francuzika. Jeszcze nie sprawdziłam, czy można poprzedniego przywołać jakoś. Ale jeśli ma go wśród znajomych, to na pewno już nie będzie lokajem. No i koniec historyjki, jaka zaczęła mi się wykluwać w tzw międzyczasie. Nie mogę cofnąć zapisu, bo po drodze zachciało mi się domiszcze całkowicie przerobić, i powstaje coś a la villa mediterranean. Jak ogarnę to wrzucę fotki do działu budowlanego. Raczej nie będzie do pobrania bo jest z cecami. A cece się nie pozbędę nawet dla pobrań :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 10 cze 2022, 00:22

W moim kąciku simowych gwiazd pojawiła się kolejna wersja mojej ulubionej aktorki. Zrobiłam ją do naszego wspólnego projektu Simberk, u mnie zamieszkała w domku zrobionym przez Marvi. Dodam jeszcze, że największym bólem było zrobienie mojej wersji MM BEZ ceców w kompletnie czystej grze :P


Oto mój simself w ciele Normy Jean Baker :) :a_ciiii:


Fotki z galerii


01.jpg

00.jpg




Fotki z gry:


Pierwszy strój (codzienny) - czarny sweter i wąskie spodnie typu capri nosiła MM w filmie "Let's love" (Pokochajmy się) gdzie partnerował jej Yves Montand






my daddy.jpg



Sukienka wizytowa jest nawiązaniem do sukienki z filmu "Mężczyźni wolą blondynki", w której śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny


Diamonds.jpg




Strój na imprezy to sukienka podobna do tej, którą miała na sobie w słynnej scenie z filmu "Słomiany wdowiec"



metro.jpg


Strój kąpielowy jest kopią tego, w którym pozowała do zdjęć jeszcze jako żona Jamesa Dougherty


Swim3.jpg

(Każdy typ stroju zrobiłam w kilku wariantach, ale wszystkie są w stylu nawiązującym do lat sześćdziesiątych).



Pannę Normę Jean można pobrać z galerii pod tym linkiem

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 10 cze 2022, 17:15

Wspaniała, piękna i sympatyczna :a_bravo: Pobieram zabieram i wprowadzę zaraz do domku Marvi.
Ubrania i styl także mocno kojarzą się z M.M. (początkowo nie załapałem) i z tym filmem także :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 10 cze 2022, 19:28

Dzięki @bobas52 @SimDels Bobi i Miszko, że przygarnęliście moją dziewczynkę pod "swój" wspólny", czyli Marviczowy i Wasz dach! Starałam się bardzo dla Was wszystkich, i wyrobiłam się, co w mojej obecnej sytuacji jest cudem samym w sobie :) Nie wyrobiłam się przecież w kilku innych zadaniach, a sytuacja była nawet dużo mniej dramatyczna.
Niemniej obwieszczam, że żyć będę (szczęśliwie wyciągnięta z wody, i cieszyć was będę długo swym ciepłem, jak ruskie pierogi) Takim mniej więcej wierszykiem mój ówczesny "amant" powitał wiadomość o szczęśliwym odratowaniu, gdy pół utopioną wyciągnięto mnie onegdaj z morza w pięknej miejscowości Stegna Gdańska.
A przynajmniej ja cieszyć się będę do następnej kontroli :)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 12 cze 2022, 10:01

A ja opiszę swoje wrażenia - gdy zobaczyłam Normę po raz pierwszy w Galerii. O, to jest Marilyn Monroe - pomyślałam, a potem... przeczytałam opis, który to potwierdził. :D Oczywiście Norma już pobrana i zamieszkana u Marvi, w tej czerwonej sukni - wygląda bombowo! :) Tylko fryzurkę musiałam jej zmienić (niestety) na mniej więcej podobną, ale z przedziałkiem po drugiej stronie. Nie mam pojęcia, gdzie jest ta Twoja fryzurka (w którym kicie). W każdym razie, Norma jest przepiękna i identyczna jak MM. :)

I oczywiście Alutku - ciesz nas swoją obecnością zawsze i bez żadnych przerw. I nie wpadaj do żadnych wód! Morskich, ani innych. Ten wypadek, o którym wspominasz - miał miejsce w przeszłości, nie teraz? Bo tak to zrozumiałam. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 12 cze 2022, 19:53

Tak Perci - topiłam się, gdy miałam jakieś 16-17 lat. Już dokładnie nie pomnę okoliczności. Było naprawdę kiepsko, bo utopiłby się ze mną mój kuzyn, który dopłynął,, by mnie ratować. Ratowany ma to do siebie, że rozpaczliwie walczy, a ratujący nie dość, że musi ratować, to jeszcze pokonać ratowanego. Żeby mnie wyciągnąć - trzeba było mocniej przytopić. Kuzyn był tak zmęczony tą walką, że sam zaczął tonąć, i w efekcie dwóch rosłych plażowiczów rzuciło się na pomoc i wyciągnięto nas oboje na brzeg. Od tej pory mam paniczny lęk w każdej wodzie, która sięga mi wyżej niż do pasa. I muszę widzieć dno. Odpada też kursowanie jakąkolwiek jednostką pływającą, chyba, że widzę linię brzegową, ale ekskursję i tak spędzam ukryta pod pokładem, ubrana w kapok, i uczepiona kurczowo czegokolwiek trwałego, albo wyglądającego na takie.
Minęło już tyle lat, a ja ciągle pamiętam wierszyk, jaki otrzymałam od ekhem ekhem - wielbiciela, który napisał go na wieść o tym, że mnie wyciągnięto z wody - żywą, choć nieprzytomną.
Jak mają się do tego wszystkiego te ruskie pierogi to nie wiem, i nie zostało mi to objaśnione, bo amant został spławiony za obrazę, gdyż się na wszelki wypadek obraziłam. za te ruskie :a_grin3:

Co do fryzurki, to nie pamiętam z czym doszła, ale sprawdzę. Cieszę się, że ci się spodobała, i że gości też i w twojej grze. Fryzury MM zrobili także tzw niezależni kreatorzy, więc jeśli nie będziesz nabywać (póki co) nowych pakietów czy akcesoriów, to możesz (chwilowo) zastąpić tę fryzurkę dość udanymi produktami cece.

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1327178/

Do tej poniżej trzeba pobrać mesh autorstwa Simpliciaty, oraz reteksturę autorstwa Ruchellsims bo fryzurka na fotkach jest reteksturą



ta poniżej jest oryginalną siatką (neshem) i nic już nie trzeba dodatkowo do niej pobierać

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1528744/

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 13 cze 2022, 10:54

Alu, najważniejsze, że oboje wyszliście z tego cało. I Ty i kuzyn. Choć historia, mrozi krew w żyłach. A wielbiciel, cóż, chyba był również wielbicielem ruskich pierogów i kojarzyły mu się bardzo pozytywnie, skoro znalazły się w wierszyku. :D :D :D Dziękuję za cc, skorzystam, mniemam, że to się wkleja do folderu mods. To będzie pierwsze cc w mojej grze. :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 13 cze 2022, 18:40

@Percival159 - cieszę się, że przypadły ci do gustu te fryzurki. Załóż w folderze Mods podfolder Włosy (albo Hairs) i do niego włóż kolejny - z nazwą która jest nickiem autora i nazwą ceca np Sonyasims - MM hairs. A w nim obrazek tego ceca i samo cece. Tak mam posegregowane moje zbiory - osobno genetyka z podfolderami, osobno makeup z podfolderami etc.. Nie wkłada się do podfolderów jedynie modów, bo gra nie odczyta ich jeśli będą głębiej niż w jednym folderze. Na pewno masz włączone odczytywanie modyfilacji, bo skoro masz wickeda i Basementala, to musisz mieć już tę opcję zaznaczoną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aleja Simowych Gwiazd”