Dziwne światło

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Dziwne światło

Post autor: Gosik » sobota 12 maja 2018, 12:53

Cześć!
Pewnie każdy grający w simsy miał kiedyś tak, że niechcący usunąć jedna sciane z domu a w środku swiatło stał sie takie dziwne, jasne i razi w oczy. W mojej grze od pewnego czas mam tak cały czas, cały dom sprawdziła i wszystkie sciany stoją i nie ma żadnej dziura. W domu sa te takie duże okna na cała wysokość ściany jesli to by miało jakaś znaczenie. Ustawienia przestawiała na każde możliwa wielkość ( niskie, średkie, wysokie), gra na origin też naprawiałam ale porblem dalej jest.
Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeśli wstawiłam nie do tego temat co trzeba.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 12 maja 2018, 13:11

Problem polega na tym, ze niektore parcele EA sa zbugowane i maja takie dziwne swiatło , ktorego źródło jest jakby pod ziemią. Niestety nic nie daje zapisanie domu do biblioteki i postawienie go na innej parceli , bo te światło zapisze sie razem z domem .
Problem jest zgłoszony do EA i oni czasem te parcele naprawiają. Jednak jesli dom był zapisany i zbudowany przed tą naprawą to swiatło w nim nie zniknie,
Działke juz mozna bezpiecznie uzywać te samą ale tylko dom postawiony na niej po naprawie będzie OK. Stary dom zbudowany przed naprawą sziałki przez EA juz zostanie z tym swiatłem na wieki.
Jak sprawdzic czy parcela nie jest zbugowana,
Nalezy PRZED rozpoczęciem budowy , gdy parcela jest pusta wejsc w tryb nocy i ja ogladnąć, Jesli nic sie na tej pustej parceli nie świeci - jest bezpieczna.
Ostatnio zmieniony sobota 12 maja 2018, 13:12 przez kreatora, łącznie zmieniany 1 raz.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 12 maja 2018, 13:11

Może ci się gdzieś dach nie domyka? Albo czasami, trzeba jakby pod dachem położyć jeszcze warstwę tarasu. Masz ten dom w galerii?

Edit: Ło, nawet nie wiedziałam, że taki bug istnieje

Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gosik » sobota 12 maja 2018, 14:07

To w takim raz uważajcie na wolną parcela w brindelton bay przy tym jakby targu rybnym :(
Jest to moja ulubiona parcela i mam na niej dom w inny zapis i takiego problem nie ma. Dom mam na szczęście zapisany w galeri przed postawienie go na ta działka. Ta "podłoge" pod dachem mam wszędzie. Ale domyśliłam sie że nie o dach chodzi gdy w piwnica też coś takiego było ( schody do piwnica mam zabudowane i środek jest inne pomieszczeni)

Awatar użytkownika
krulih2
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 97
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 22:05
Origin ID: via2382

Post autor: krulih2 » niedziela 13 maja 2018, 10:38

Mam takie pytanie te światła są umieszczone blisko ścian ? Jeżeli tak, to górne światła poodsuwaj lub ustaw na nowo podobnie naścienne (skasuj stare daj nowe) mi to pomaga. u mnie dzieje się tak kiedy pomieszczenia są małe i są blisko siebie (wtedy oświetlenie z jednego pomieszczenia wchodzi na drugie - efekt światłocienia czyli jak w życiu, jak zapale światło w przedpokoju to w łazience mam jaśniej, bo jest blisko oświetlonego pomieszczenia jak zapale w łazience to światło jest jeszcze bardziej intensywne więc jego intensywność powinna być mniejsza). Spróbuj jeszcze ustawić natężenie oświetlenia, niektóre lampy są bardzo mocne, a jak masz ich więcej niż dwa w pomieszczeniu rozświetlają za mocno (zanika tryb światłocienia i wszystko prześwietla). Skasowanie ściany raczej nie prześwietla, światło zewnętrzne jest chłodne i szarawe w środku. Co do okien nie powinny mieć większego wpływu, chociaż one też dają światło słoneczne do środka (ale z tego co się orientuje to nie wszystkie duże okna maja tą funkcję, chyba, że coś zmienili)- tak się dzieje za dnia, więc nocą nie powinno błyszczeć( proponuję funkcje przełączania świateł). Ela ma rację to może być bug w grze, ale warto spróbować w szczególności jeżeli zależy ci na tym domku. Nie wiem czy umiem tłumaczyć, ale mam nadzieję, że zanim zrezygnujesz z domku to spróbujesz ustawień :23-face-one-eyebrow-raised:

Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gosik » wtorek 15 maja 2018, 21:13

Dzięki za pomoc ale już wszystko naprawiła, wystarczyło na zbugowany zapisie kilknąć "zapisz jako" wejść w ten nowy stary usunąć. Masz wszystko relacje, ekwipunek kolekcje, poziom kariera ale odbugowany dom :) Tłumaczyć umiesz ale jak ktoś biegle w Polski mówi,czyta,pisze niestety ja niektóre słowa nie rozumiem i próbowała sie domyśleć co to znaczy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”