Problem z modami

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
jaguar7232
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2022, 22:52

Problem z modami

Post autor: jaguar7232 » poniedziałek 01 sie 2022, 22:55

Witam,
po zainstalowaniu najnowszych pakietów rozgrywki/dodatków/etc. mam problem w CAS...nie moge zmieniać ani karnacji skóry ani koloru włosów, oczu etc. Wcześcniej było wszystko ok. Dodam, że mam blisko 1000 plików w modach i cieżko będzie mi znaleźć ten zepsuty...Da się to inaczej naprawić?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 02 sie 2022, 10:26

cześć. Najpierw wyjmij folder Mods i daj opcję napraw grę. Jeśli po naprawie i uruchomieniu gry i wejściu do CAS (na nowym zapisie) - da się zmieniać karnację skóry, etc, to na bank winne są mody lub pobrane cc. Modami coraz częściej nazywacie cc a to jest zawartość niestandardowa. Mody to są modyfikacje ingerujące w mechanikę gry.
Wśród pobranych skórek możesz mieć takie, które mają własne karnacje i nie da się nimi manipulować, tzn nałożyć makijaż czy zmienić karnację na inny odcień niż te, które oferuje twórca. Oczy mogą być trojakiego rodzaju - defaultowe czyli zastępujące te oryginalne z gry lub typu soczewki kontaktowej (lenses) - wtedy zmieniasz kolor wchodząc albo do koloru oczu w zakładce oczu lub do makijażu do zakładki makijażu specjalnego (całej twarzy). Mogłeś też zamiast skintonu pobrać jedynie overlay, Musisz to sprawdzić.
Wg mnie jednak winne są modyfikacje typu mc command i UI, bo to one uniemożliwiają najczęściej manipulowanie skórkami, no blokują wejście do CAS. Na obecną chwilę, po wyjściu Wilkołaków mc command center był zmieniony już kilka razy, mniej problematyczny jest UI cheats. Ale na wszelki wypadek sprawdź też procucentów skórek, no po wyjściu Wilkołaków jedynie część z nich została zaktualizowana. Najbezpieczniej jest pobierać skórki z bardzo "uczęszczanych" stron, bo producenci tych cece dbają o klientów. Nie chcę ci tu wskazywać stron, ja korzystam ze skórek Remussirion i SClub z TSR oraz niektórych skórek Obscurusa. On z kolei jak już wypuści skórkę, to klękajcie narody, ale taka skórka potrafi ważyć i z 200mb jedna! A pobrałam kiedyś jedną 300 mb! Więc odpuściłam sobie :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”