migotanie ekranu podczas budowy

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
nataliaanna2508
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 23:33
Origin ID: olamu

migotanie ekranu podczas budowy

Post autor: nataliaanna2508 » środa 02 lis 2022, 23:44

Hej. Zaczęłam ostatnio przygodę z simsami. Dla lepszej zabawy ściągnęłam tsr cc managera i po pewnym czasie od budowania i urządzania domu zaczęło mi się wszystko ścinać. Ekran migocze w różnych kolorach (jak na dyskotece :P). Na sam koniec problem pojawiał się na tyle często, że uniemożliwiało to dalsze wykończenie domu. Co może być tego przyczyną? Koleżanka stwierdziła, że najprawdopodobniej ściągnęłam uszkodzonego moda, lub mody (jest to w ogóle możliwe mając tsr managera?). Ktoś w grupie na fejsie pisał, że podobno ten manager coś lubi "popsuć" w grze u graczy. Pobrałam już sporo fajnych modów, urządziłam już prawie cały dom za ich pomocą spędzając około 3-4h i jak teraz bym miała odinstalować wszystko, a później za każdym razem po każdym pobraniu nowych modów sprawdzać, czy nic się nie ścina to krew mnie zalewa :( co mam zrobić?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 03 lis 2022, 10:24

Jest to prawdopodobne, że właśnie ten manager powoduje takie błędy. Gram od bardzo dawna w tę grę, i pamiętam, że były takie programy do dwójki i do trójki, "pomagające" w instalacji i segregacji cc , ale w efekcje więcej psuły niż pomagały Nie wiem co masz dokładnie na myśli pisząc mody, (bo w pojęciu starszych wyjadaczy gry, mody to modyfikacje typu np mc commander czy UI, a wszelkie dekoracje spoza gry tworzone przez kreatorów - meble odzież, włosy - to z angielskiego custom contents czyli w skrócie cc, a gracze często piszą po prostu - cece).
Do czwórki jest też modyfikacja pozwalająca na sprawdzenie aktualności i poprawności modów oraz zainstalowanego cece.
ALe też ten mod bardziej mi przeszkadzał i denerwował, niż pomagał, więc odinstalowałam. Jednak są na naszym forum gorący zwolennicy tego moda. Twórcą tej modyfikacji jest Twisted Mexi - ten od narzędzia TOOL.

To jest ten programik

https://www.patreon.com/posts/73216266 - ale dokładnie (bardzo dokłądnie) poczytaj jak z nim postępować!

Tu jest inny, ale nie wiem czy ten wyżej nie zawiera obecnie funkcji tego poniżej, bo Twisted.Mexi ciągle coś przerabia w tych programach :/


https://www.patreon.com/posts/72636998


Może pobierz, zainstaluj na czas sprawdzenia swoich modyfikacji a potem odinstaluj, zachowując zasady odinstalowywania jakie podał autor - to ważne!

Żeby do zera oczyścić grę z niechcianych rzeczy, które czasami instalują się w najmniej oczekiwanych miejscach, z folderu gry, zawartym w Dokumenty/ElectronicArts - należy wyjąć cały folder TS4 w bezpieczne miejsce poza grę - ale ten folder TS4 znajdujący się w Dokumenty (lub Moje dokumenty)! i odpalić grę.
Gra trochę dłużej pomyśli, ale uruchomi się jak nowa, z nowym folderem TS4 - ale bez śmieci w folderach. Wejdź wtedy do opcji i zaznacz by się wyświetlały modyfikacje ze skryptami etc (tak jak się to robi dla zawartości zmodyfikowanej), zapisz i wyjdź z gry i zacznij przenosić po trochu swoje zbiory z tego starego TS4, za każdym razem po każdej przeniesionej kupce uruchamiając grę. Instaluj swoje cece na nowo, ale grupkami po 10, wkładając je do osobnych ponumerowanych folderów. Za każdym razem trzeba uruchomić grę. Gdy zacznie się coś dziać, będziesz wiedziała od którego folderu się zaczęło. Ja przy okazji wchodzę na strony skąd mam dany obiekt, który potencjalnie może być nieaktualny - i spraqwdzam, czy nie ma nowszych wersji. Porządni twórcy cc aktualizują swoje wyroby po każdej większej aktualce!
Żeby ci się wyświetliło to, co sobie pobrałaś z galerii lub zainstalowałaś do biblioteki gry, oraz twoje sejwy - musisz podmienić foldery saves i tray z tego starego do tego nowego TS4 sprawdzając czy nie ma w nich zainstalowanych folderów tych programików, które sobie poinstalowałaś, bo jak mówię - te programiki instalują swoje "macki" w najdziwniejszych miejscach w grze, nawet tych, w których byś się nie spodziewała.

Niestety - nie unikniesz tego, i bez względu jak bardzo ci się nie chce - musisz to zrobić. Ale powtórzę radę starą jak świat - chcesz grać. czy patrzeć jak inni grają?

Teraz jednak przyszło mi do głowy, że gdybyś miała uszkodzone cece lub omyłkowo ściągnięty plik package trójkowy -(z TS3). to w ogóle byś nie odpaliła gry. Może to być jedynie wina modyfikacji - tego installera lub innych. Może się gryzą ze sobą, Nie mam zbyt wielu modyfikacji (staram się nie pobierać tego, czego nie muszę, a bez czego gra się obejdzie), bo potem jest problem z pilnowaniem po każdej aktualizacji, żeby ściągnąć nowsze wersje.
Nawet makijaż i skórki trzeba pobierać na nowo, gdy ci z EA pogrzebią coś przy Simach, jak np było po Wilkołakach. Wszystkie suwaki i większość skórek były do wymiany!

Nie wiem ile masz lat i jakie doświadczenie w obsłudze komputera, ale myśłę jeszcze, że najpierw zacznij od sprawdzenia czy nie ściągnęłaś sobie wirusa. Dokładnie przeskanuj system i poszczególne partycje (jeśli masz dysk podzielony na nie).
Wiem ile radości daje dekorowanie domu najpiękniejszymi dodatkami. I ile jest ekscytacji, jak się coś fajnego znajdzie w necie. Sama mam tony cc, ale obecnie skupiłam się na gromadzeniu cc jedynie do CAS - genetyka, makijaż i włosy. Nie daje mi już takiej radości udekorowania jak najpiękniej domu pościąganymi obiektami, skoro simom jest i tak wszystko jedno. Chyba, że chcę urządzić dom w określonym stylu, np retro, a takich obiektów w grze jest niewiele. Albo są to cc, z którymi Sim może wejść w interakcje. I nie ściągam cc z podejrzanych azjatyckich stron.
NIe wiem czy pomogłam - ale napisz na jakim etapie jesteś.

nataliaanna2508
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 23:33
Origin ID: olamu

Post autor: nataliaanna2508 » czwartek 03 lis 2022, 16:10

@Alibali dziękuję! Spróbuję wszystkich sposobów i jutro do soboty max się odezwę i dam znać, cxy się udało. Co do wirusów na kompie to ja się na tym akurat nie znam, narzeczony znacznie lepiej i powiedział, że nic podejrzanego nie ma. Jeśli chodzi o mody (tak nazywam ściągnięte fryzury, ciuchy, czy pokoje) to ściągałam to tylko z tsr, ale nie mam pewności, że są zaaktualizowane. Liczyłam, że ten manager dużo ułatwi, bo kiedy pobierałam to w normalny sposób i przenosiłam do folderu Mods na przykład fryzury, ciuchy (pojedyncze rzeczy) to nie było problemu, ale kiedy chciałam pobrać cała zawartość danego pomieszczenia to nie pokazywały mi się w grze, a robiłam tak jak kazali na forach, narzeczony też próbował i też się nie udało.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 03 lis 2022, 17:50

Jeśli to nie wirus, to najpewniej ten manager bruździ.Lub jakieś modyfikacje. Może też siadać ci karta graficzna, bo nie daje rady z taką ilością obiektów, które musi zrenderować. Dlatego właśnie twórcy gry tak skromnie wyposażają domki w grze - aby nie można było mówić, że potrzeba karty graficznej rodem z NASA do zwykłego symulatora życia jakim jest gra The Sims.
TSR ma swoje własne forum z działem pomocowym - może tam zapytaj o ten problem - bądź co bądź u żródła, bo ten tsr manager to ich twór.

Nie wyświetla ci się część rzeczy ściągnięta tym managerem, i chyba wiem, dlaczego. Twórcy podają przy swoich obiektach listę składową domu, sima czy pomieszczenia, ale zauważyłam, że czasami są to odnośniki do zewnęrznych stron, często już nie istniejących - i ten manager tego nie ogarnia. No bo jak? Także i tego nie rozróżni, że twórcy podają błędne linki (ostatnio na takie trafiłam i właśnie na TSR, choć mam największe zaufanie do tej strony). Manager tego przecież nie rozróżnia, czy link jest błędny lub strona nie istnieje (najgorzej, gdy twórca podaje link do mesha, bo sam stworzył tylko rekolor, a mesha nie ma, bo właściciel strony, tumblr/a czy bloga zwinął majdan. Ja tam wolę pobierać na piechotę. czyli pojedyncze rzeczy, choć to trwa bardzo długo, i staram się od sprawdzonych twórców - otwieram odnośniki i sprawdzam, czy przede wszystkim nie przekierowują mnie na jakieś strony typu ad.fly, gdzie o wirusa tak łatwo jak o ospę w przedszkolu. Sprawdzam też daty powstania obiektów oraz to, czy twórca je zaktualizował. Jeśli chodzi o genetykę, to moim ulubionym twórcą na TSR jest Remussirion, który wszystko co ma - aktualizuje. Ale to Niemiec - i ordnung (porządek) musi być! :a_grin3:

Musisz zawsze sprawdzać, czy manager NA PEWNO wszystko pobrał wg załączonej listy, oraz czy pobrał meshe (siatki) do rekolorów, jeśli takie są wśród pobieranych obiektów - dotyczy to głównie włosów, butów, w mniejszym stopniu odzieży.
Aha - czy na pewno masz wyłączony w grze tryb laptopa? Może zmień też nieco wymagania co do jakości wyświetlanej w grze tekstury, szczegółów etc... Spróbuj też tego managera na czystej grze - przed zainstalowaniem zawartości pobranej z netu. Najwyżej go odinstalujesz, a grę jeszcze raz uruchomisz wyjmując kolejny raz ten folder TS4. Do skutku. Pamiętaj też o opcji napraw grę - dostępną z poziomu Origina (a obecnie EA App)

nataliaanna2508
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 23:33
Origin ID: olamu

Post autor: nataliaanna2508 » czwartek 03 lis 2022, 19:04

Karta graficzna raczej nie powinna być tu problemem, bo pół roku temu składaliśmy z narzeczonym stacjonarkę i trochę się wykosztowalismy głównie po to, aby udźwignął gry które mają rozbudowana grafikę i na zwykłym, czy starszym komputerze by nie poszły.

A co do ściągania to gdzie się znajduje ta lista składowa domu? Chodzi o opis w którym zawarte są linki, tak? Nie każdy cc to ma, więc jak powinnam wtedy sprawdzić czy dane cc jeszcze istnieje? No i jak sprawdzić datę powstania objektow i gdzie mogę zobaczyć czy sa zaaktualizowane? Przepraszam, ale naprawdę jestem początkująca, a zależy mi, żeby to naprawić i moc normalnie zagrać.

Sprawdzę czy mam wyłączony tryb laptopa. A jaki to ma wpływ na grę?

Przyznam, że dla to jest taki ogrom wiedzy, nowego słownictwa, że chyba spróbuję sama ogarnąć, a jeśli dalej nic się nie zmieni to narzeczonego przymusze :P

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 03 lis 2022, 20:34

Poczekaj, spokojnie :)
Data produkcji a raczej publikacji obiektu jest na samej górze gdy otworzysz stronę obiektu, domu, sima czy domu.

Weźmy kilka przykładów.
Masz tu link do setu dekoracji na stół, zrobionych przez jedną z najstarszych i najlepszych twórczyń cc (robiła jeszcze dla The Sims1) - Severinki. Jest Rosjanką (usunęła obecnie znaczek państwa przy swoim nicku z wiadomych względów :P )

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1605385/

Zobacz od samej góry - jest nick autora - w tym wypadku Severinka.
Poniżej, tuż pod nickem masz cyferki - ile wykonała obiektów (4 643) a obok - ile miała pobrań. Nie do wiary, ale jej obiekty pobrano 655 560 048 razy! ponad sześć milionów pobrań! To już o czymś świadczy, prawda? Czyli jej obiekty są dobrze zrobione i cieszą się ogromnym wzięciem. I to prawda.

Pod jej nickiem jest baner z reklamą (to jest źródło finansowania tej strony), a pod banerem widać nazwę dzieła. W tym wypadku set do parzenia herbaty "Japandi" (Tea set Japandi)

I w tej linijce, po prawej stronie nazwy setu masz małymi literkami datę publikacji - Published Jun 21, 2022. I to przyjmujemy za datę wykonania

No to mamy już tę datę opanowaną, tak

To teraz dowiesz się jak się zorientować, co wchodzi w skład zestawu.

Severinka umieściła pięć obrazków tego setu, i pod ostatnim zaczynając od lewej strony masz zakładkę comments - czyli komentarze, potem descriptions czyli opis, potem creator notes (uwagi dla twórców), potem - set creations (co wchodzi w skład setu) i na koniec może być ale nie musi - recommended (czyli polecane, rekomendowane do tego zestawu inne dzieła o podobnej tematyce (lub uzupełniające ten zestaw). a pod domami, simami i pokojami lub rekolorami - magiczne i jakże ważne słowo - required (WYMAGANE)

Zajrzyjmy w naszym zestawie pod zakładkę descriptions

Co tam widać

A set of furniture, decor and functional teapot of the Japandi style.

The set includes 9 objects: (etc)

czyli opis - co to jest, do czego służy i z czego się składa. Z tych wszystkich informacji najważniejsza tu jest wielkość setu liczona w megabajtach. Nie jest jak widać zbyt wielki - zaledwie 12 mb.

Jak wyglądają części składowe tego setu zorientujesz się klikając w zakładkę - set creations (pomińmy narazie creator notes)

Klikając w zakładkę set creations zobaczysz miniaturki obiektów wchodzących w skład tego zestawu, Możesz sobie powiększyć widok klikając w link show a larger view, lub obejrzeć z bliska jakiś wybrany obiekt kliknąwszy na którąś miniaturkę. Najeżdżając kursorem na poszczególne obiekty - będą ci się wyświetlać ich nazwy. Na tym etapie klikając na przycisk download - pobierzesz cały zestaw za jednym zamachem. Będzie spakowany, więc po pobraniu musisz rozpakować winzipem winrarem lub innym, np 7zipem.
Ale kliknijmy na jakiś obiekt z tego zestawu, weźmy pierwszy z brzegu - jest to table - czyli stolik,

Otworzy ci się ta strona

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1605373/

Pod nazwą obiektu Japandi tea table masz całe drzewko katalogowe - obiekt należy do gry The Sims4, zawiera nowe meshe wykonane przez twórcę czyli Severinkę, należy do furnishing czyli umeblowania, oraz do surfaces czyli blatów, i na końcu - coffe tables czyli należy do kategorii stolików kawowych.
To jest ważna informacja. Opis oddaje przeznaczenie obiektu. Pokażę ci później dlaczego to jest ważne.

I teraz masz pod tym obiektem (obrazkiem) ważne słowo descriptions. Klikając tam dowiesz się, że ten obiekt należy do zestawu. Gdybyś w tym momencie kliknęła na download - pobrałabyś tylko ten stolik. Klikając na zakładkę descriptions widzisz informację: This Creation belongs to a Set - Click here to show the whole Set (ten obiekt (dzieło) należy do setu (zestawu). Kliknij na link by zobaczyć cały set.
No więc klikamy na ten link - wracamy do strony całym zestawem, i dopiero teraz klikamy na download. Pobiera nam się cały zestaw, jeśli uznamy, że go chcemy.
A jeśli chcemy tylko dwa trzy obiekty z niego, ale nie wszystko, to ściągamy i tak cały, a po rozpakowaniu wyrzucamy to, co jest zbędne. To jest bardziej ekonomiczny sposób, bo nie czekasz kilka razy na pobranie, robisz to tylko raz. (Ale musisz sobie spisać nazwy tych części składowych aby wyrzucić z setu te właściwe, które chcesz wyrzucić)

Ale wróćmy do strony z całym zestawem i popatrzmy, co jeszcze możemy się dowiedzieć, bo jeszcze nie zajrzałyśmy pod zakładkę recommended


https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1605385/


A tam Severinka poleca nam pasujące do tego zestawu dwa inne - Japandi livingroom czyli salon oraz Japandi bedroom czyli sypialnię

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1603709/

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1602758/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 03 lis 2022, 20:57

Gdzie potem w grze szukać danego obiektu, który z wyglądu nie wiadomo do czego przypisać

Służy temu właśnie to drzewko katalogowe

Weźmy ten obiekt - blanket (czyli koc) z zestawu Oasis bedrom

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1421272/

Że należy do zestawu - to już dowiedziałaś się, klikając na zakładkę descriptions. Ale z drzewka, które jest pon nazwą obiektu. dowiadujesz dię że ów blanket należy do:
Sims 4 / Objects New Meshes / Furnishing / Comfort / Beds - czyli należy go szukać po zainstalowaniu w grze nie w dekoracjach, jak by wyglądało na początku, tylko w.. łóżkach!


W zakładce descriptions jak wspomniałam znajduje się też info o wielkości pliku. Jeśłi masz dysk o pojemności 1 terrabajta to nie ma problemu z wyborem co ci się bardziej opłaca. Czy pobranie kilku fryzur o wielkości kilku lub kilkunastu megabajtów - jak np ta

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1607345/


A teraz zerknij w zakładkę descriptions tej fryzurki

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1599987/


Jest różnica?

Dlatego trzeba CZYTAĆ opisy pod obiektem. Także komentarze, bo z nich dowiadujesz się, że ktoś z danym obiektem ma problemy - bo np obiekt jest niezaktualizowany!
I jeśli - dojdziesz do wniosku - a co tam te 83 megabajty - chcę mieć tę fryzurkę za wszelką cenę! Ale za jaką, skoro ktoś pisze w komentarzach (tłumaczę translatorem więc mogą być błędy językowe)

...Ok, Sonya Sims, mam skargę: Twoje fryzury są absolutnie zapierające dech w piersiach podczas tworzenia sima, ale w grze mojej zawsze zmieniają kolor na blond z pasmami dowolnego koloru, jaki miał być na mojej simce. Nie wiem, jeśli zrobiłeś to z modem, musiałeś temu zapobiec, czy co, ale wszystkie twoje fryzury, które pobrałem, są takie. Napraw to lub powiedz mi, co mam robić.

Tutaj akurat zawinił włączony tryb laptopa, ale czasami problem jest poważniejszy.

Więc podkreślam - trzeba czytać!
Notabene - jestem w garstce tych niewielu osób, które przeczytało od deski do deski każdą umowę licencyjną EA ;P
Ostatnio zmieniony czwartek 03 lis 2022, 21:22 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

nataliaanna2508
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 23:33
Origin ID: olamu

Post autor: nataliaanna2508 » czwartek 03 lis 2022, 21:02

Jejciu, dziękuję bardzo za obszerne objaśnienie wszystkiego! ❤️ Posprawdzam wszystko różnymi metodami i dam znać, czy coś pomogło 😊

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 03 lis 2022, 21:48

I jeszcze na koniec ciekawostki. Niektóre elementy odzieży sima nie są przypisane do tych kategorii, jakie się wydawałyby logiczne.

Masz kamizelkę jako samodzielny obiekt - ale nie znajdziesz jej w górnych częściach garderoby, tylko w ... akcesoriach.
Przypisaną np do lewego ucha (lewy kolczyk). Ale dzięki temu tę kamizelkę możesz "nałożyć" niezależnie od tego, w co sim jest ubrany.
Czyli ma na sobie strój z kategorii whole - (jedna warstwa ubierająca sima w całości). Nic już tu nie nałożysz, tak by się wydawało.
Ale kamizelka jest przypisana do kolczyków! I dzięki temu nakładasz ją na to, co już sim ma na sobie. Tak są robione niektóre elementy garderoby - np płaszcze, które nakładasz simowi na wybrany strój - jedno czy dwuczęściowy. Lub szalik przypisany do kategorii naszyjnik. Torebka w ręce przypisana do kategorii pierścionek!
Fajna opcja!
Są sukienki swetrowe przypisane so kategorii sweterek - i możesz nałożyć pod tę "sukienkę" spodnie czy legginsy. Informacja o tym, do jakiej części garderoby (lub akcesoriów) należy dany obiekt jest właśnie w tym drzewku katalogowym i w descriptions.

Tu masz ciekawy przykład u twórczyni o nicku Busra_Tr

Masz męskie gatki w kategorii piżama - dół

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1577426/

Myśląc o kategorii piżama góra wyobrazisz sobie wyrób z rękawami - długimi lub krótkimi. A Busra sprytnie wykonała obiekt, który jest rozpiętym szlafrokiem. Nie znajdziesz go w kategorii stroju na całe ciało, ale właśnie w kategorii góra!

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1577423/


Więc zanim się podniesie krzyk, że autor obiektu wykonał go źle (przeczytasz to w komentarzach, to trzeba CZYTAĆ opisy!

Czytając komentarze nagminnie spotyka się prośby o podanie ... skąd masz widoczny na obrazku inny obiekt...., mimo, iż twórca w zakładce recommended podaje linki do tych obiektów. I wtedy ręce "opadywują" Nie dziwięsię więc twórcom, że po prostu ignorują takie pytania. Tak często jest przy gotowych Simach, gdzie w zakładce required jest cała lista tego, co musisz pobrać, by sim tak świetnie wyglądał. A i tak gracze pytają...

A teraz o meshach

Każdy obiekt w grze składa się z dwóch elementów - siatki - czyli mesha oraz tekstury. Twórcy często korzystają z siatek stworzonych przez innych kreatorów robiąc własną teksturę, czyli recolor

Jeśli pobierzesz samą teksturę (czyli ten wyżej wspomniany recolor) bez siatki, to nie wyświetli ci się pobrany obiekt w grze, lub zamiast sweterka będzie na simie pusta przestrzeń od pasa do szyi, lub sim będzie bez stóp jeśli pobierzesz tylko recolor butów.

Masz tu twórcę o nicku Eldorf. Robi bardzo fajne recolory właśnie. A w opisie pod zakładką required doczytasz, że musisz pobrać oryginalny obiekt. W tym wypadku chodzi o buciki:

.https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1445958/

W zakładce required widzisz, że musisz pobrać jeszcze to

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1390479/

Buty wykonane przez Eldorfa są ładniejsze, ale choć wcale ci się nie spodobają te oryginalne, to mimo wszystko musisz je też pobrać, bo ci się te od Eldorfa nie wyświetlą!
Ostatnio zmieniony czwartek 03 lis 2022, 22:08 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

nataliaanna2508
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 23:33
Origin ID: olamu

Post autor: nataliaanna2508 » czwartek 03 lis 2022, 21:58

Dziękuję! A jeszcze zapytam, bo jako że dopiero raczkuje w tym temacie to też się słabo orientuję-kogo polecasz jeśli chodzi o sprawdzonych twórców?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 03 lis 2022, 23:28

Skórki to osobny temat, bo sama skórka to jest czubek góry lodowej. Żeby Sim wyglądał porządnie, trzeba pobrać np skintone (zestaw odcieni skóry). skin oraz overlay.

Jeśli chodzi o skórki - bardzo dobre (i o niewielkiej "wadze" pliku) robi Remussirion, SClub, MagicHand, MSQSim. Thisisthem, Pralinesims, Valuka, Urielbeaupre. GoppolsMe

Najlepsze odcienie ,z których do dziś korzystają inni zrobiła Miss Blue, która już wyniosła się z TSR i założyła patreon - płatną stronę. Ale jej skintony pozostały - są dwa zestawy idealnie działające - set 2 i set 3

tu masz link do setu 3

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1346781/

Jak już pobierzesz te skintony. to pora na skórkę.
Składa się z dwóch warstw - jedna to skóra właściwa - czyli po prostu skin lub skintone ) ale w odróżnieniu od tej od Miss Blue wyświetla się w kategorii szczegółów skóry (skin details) Te odcienie od MB wyświetlają się na panelu wyboru odcienia skóry.

Tu masz przykładową skórkę (skin) od Remussirion

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1624224/

Wkleiłam ten link specjalnie byś popatrzyła na datę produkcji
Ta skórka dopiero BĘDZIE opublikowana, a jeśli chciałabyś ją teraz, to musisz zapłacić za wstęp do klubu VIP na TSR

Jeszcze później, bo 18 listopada zostanie opublikowana nakładka na tę skórę - czyli overlay. Overlay daje bardzo spektakularny efekt wyostrzając detale.

https://www.thesimsresource.com/members ... -skintones

Przyznam, że będę polować na tę skórkę i nakładkę. Zauważ też różnicę w wadze plików - ile waży nakłądka a ile skóra.

Ale to i tak nie jest szczyt możliwości w tym zakresie.

Jest taki rosyjski twórca świetnych skórek - Obscurus, ale załamałam się, gdy kliknęłam na skórkę do pobrania, a ta okazała się "ważyć" 260 mb, a ma i większe pliki.
Dzieje się tak, bo taka skórka ma swoje własne odcienie, nie współpracuje z odcieniami made by EA)

Obscurus ma swoją własną stronę

https://obscurus-sims.tumblr.com/

Inna twórczyni skórek Thisisthem - tworzy głównie ciemne skórki - na TSR ale ma też jaśniejsze skórki i własną stronkę. I teraz pora wyjaśnić zakładkę creator notes. Tam właśnie znajdziesz informacje o autorze oraz jego warunki które stawia innym twórcom (czy można wykorzystać jego obiekty do rekolorowania, załączać siatkę, przerabiać obiekty etc. I często są tam informacje o tym, że dany twórca ma swój blog, tumblr, czy inną stronę, na której można znaleźć dużo więcej niż na TSR.

link na TSR

https://www.thesimsresource.com/members/thisisthem/

link do jej bloga

https://thisisthem.tumblr.com/downloads

Inny twórca dobrych skórek na TSR to Valuka (tworzy skiny i overlaye)

https://www.thesimsresource.com/members/Valuka/


Tworzy też dobre presety nosów i ust - presety to są takie ustawienia wstępne, wyjściowe. Gdy tworzysz twarz sima i klikasz na jego czoło, brodę lub nos, to otwiera ci się panel wyboru takiego wstępnego ustawienia (presetu), które dopiero modyfikujesz suwakami.

Dobre skórki, ale głównie azjatyckie tworzy zespół Azjatów stowarzyszonych pod nickiem SClub (ten klub jest nie bez przyczyny) Kiedyś tworzyli świetne obiekty do dwójki i trójki. Teraz zaczęli produkować świetne fryzurki

Makijaż bezkonkurencyjnie najlepszy tworzy ZENX, Seleng, Bobur, SClub, Remussirion. Sdreaming Mustard, Merci. Fashion Royalty Sim... Trzeba jednak uważać na oczy i skórki - czy nie mają w nazwie default. Jeśli tak, to oznacza, że nadpisują (zastępują) oryginalne oczy lub skórę made by EA. I w odróżnieniu od "zwykłych" kolorów oczu czy skórek - można w grze mieć tylko jeden obiekt default z danej kategorii.

Najlepsi twórcy fryzur obecnie to WINGS, SClub, Anto, Cazy, SonyaSims, LeahLilith, SClub. NIektórzy jak Stealthic, Nightcrawler odeszli - i tworzą dla konkurencyjnego symulatora życia - Second life za grube pieniądze.

Najlepszą odzież - w zależności od preferowanego stylu - tworzą Sims House, Busra_Tr, Camuflaje, Saliwa, Ekinege, Helsoseira, PinkZombieCupkakes, Paoage, Puresims, W stylu retro Dissia, Eldorf, Jomsims, Birba i Colores_Urbanos
W stylu Haute couture tworzył SLYD (niestety już odszedł z TSR, dla dzieci tworzy Lillka, Bukovka, Zuckerschnute

Najlepszą budowlankę ever robiła Mutske (głównie okna) tak jak Nynaeve design. Ta ostatnia jest twórczynią supernowoczesnych okien oraz najlepszego zestawu firan i zasłon nowoczesnych - Lyne. Ma swoją świetną stronę oprócz TSR

https://nynaevedesign.com/lyne-build-set-short/

Najlepsze meble i dekoracje robi Wondymoon, Severinka, Syboubou, ShinoKCR, Pilar, Ung999 (mam prawie wszystkie jej zestawy). Simcredible!,

https://www.thesimsresource.com/artists/ung999/

Najlepsze rośliny domowe robiła Nynaeve Design

https://nynaevedesign.com/plants/

Buty robiła MJ95 a obecnie najlepsze tworzy Shake Productions, DallasGirl

https://www.thesimsresource.com/artists ... oductions/

Najpepsze Simy tworzy na TSR Divaka45, BAkalia,

Domy - to rzecz bardzo indywidualna - czy lubisz styl nowoczesny, czy styl amerykańskich przedmieść, a może wiktoriańskie manor houses? Na TSR tworzy nasza forumowa koleżanka Mychqqq, i inna koleżanka będąca koleżanką "inaczej" - niejaka Danuta720,

W galerii najlepsze domki znajdziesz u naszych dwóch koleżanek - Eli (nick kreatora), Gabi (Ktosik) i kolegi Michała - SimDels. Specyficzne mroczne prace ma Marvi (Philomenya) czy Kirka, która tworzy z kolei piękne ogrody i miejsca publiczne. Albo Percival czy bobas52. Z kolei Mattooowy tworzy budynki wiernie odtwarzając widziane w realu budowle i domy. Powalił mnie ostatnimi swoimi pracami do naszego wspólnego projektu. Zerknij do naszego tematu - Budujemy nowy Windenburg - tam znajdziesz linki do ich kącików w galerii :) Poczytaj też na naszym forum wątek Najlepsi simowi budowlańcy Uff - palce mnie już bolą! Na dziś to wystarczy. Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to wal śmiało!

nataliaanna2508
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 23:33
Origin ID: olamu

Post autor: nataliaanna2508 » sobota 05 lis 2022, 21:25

Próbowałam wszystkiego. W ostateczności nawet odinstalowałam grę i usunęłam wszystkie save'y. Nic to niestety nie dało. Jutro narzeczony ma jeszcze coś pokombinować, ale boję się, że z marnym skutkiem :(

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 05 lis 2022, 21:37

Myślę, że to może być karta graficzna jednak, skoro odinstalowanie wszystkiego nie pomogło. Niestety - nawet nowa karta potrafi się sfajczyć, więc najlepiej byłoby zasięgnąć porady fachowca. Nowa karta do takiej gry jak The Sims4 to spory wydatek, więc warto rozejrzeć na rynku wtórnym (ludzie sprzedajądobre karty bo kupują jeszcze lepsze, więc można kupić w taki spodób nieco taniej - tak przynajmniej w moim przypadku zrobił syn - informatyk). Pozdrawiam i życzę szybkiej naprawy kompa :)

nataliaanna2508
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: środa 02 lis 2022, 23:33
Origin ID: olamu

Post autor: nataliaanna2508 » sobota 05 lis 2022, 22:16

Dziękuję za pomoc <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”