Czarny ekran na laptopie + dźwięk z gry

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Czarny ekran na laptopie + dźwięk z gry

Post autor: Pablo » czwartek 24 sty 2019, 17:45

Cześć :)
Od pewnego czasu mam właśnie taki dziwny problem jak w temacie podczas grania i nie wiem co jest tego powodem.
Otóż uruchamiam grę standardowo przez orgin i po jakiś 2 lub 3 godzinach obraz z gry znika ale sam dźwięk nadal jest. Próbowałem parokrotnie naprawić grę jednak to nie pomogło.
Jak wiecie to jest nowiutki laptop,mam go dopiero od miesiąca. Czyli to nie wina sprzętu. Mam do dyspozycji 8 RAM-u i 1 TERA-bait pamięci na dysku.Karta grafiki to GTX Geforce,czyli jedna z lepszych do gier.
Może wiecie co zrobić aby ten problem usunąć?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 24 sty 2019, 21:21

Wyłączyć grę aby laptop odpoczął. Grasz na lapku zbyt długo i karta chroni się przed usmażeniem. Godzina gry - przerwa do ostygnięcia lapka i dopiero możesz zacząć na nowo. Ponadto - masz podstawkę chłodzącą? Jeśli nie - to koniecznie kup w salonie komputerowym. Dobrą a nie - byle tanią, byle była.
Te terrabajty to nie pamięć tylko pojemność dysku. Pamięć mierzymy w RAM-ach. Jakie są parametry twojego lapka możesz sprawdzić naciskając jednocześnie klawisz windowsa (na lewo od spacji) i klawisz R, a w okienko, które się pojawi wpisz dxdiag i zatwierdź enterem. Pokaże ci się okno z zakładkami, pod którymi możesz sprawdzić, czy wszystko w twoim lapku jest ok, i co właściwie tam masz - ile czego i jakie.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 sty 2019, 22:11

Może kwestia chłodzenia faktycznie, miałem tak kiedyś w starym choć tamten poprostu się wyłanczał a co do samej gry to zobacz czy po wyjęciu Ui coś się zmieni bo mi ten mod mi w połaczeniu z MC commanderem namieszał kiedyś (funkcje obu się troche gryzą więc chyba warto mieć tylko jeden z nich choć nie wiem czy u każdego gracza stanowi to problem).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » czwartek 24 sty 2019, 23:34

Alu,przegrzewanie się karty to też może być powodem że gaśnie mi ekran na laptopie,chyba faktycznie będę musiał zainwestować w tą podkładkę chłodzącą :(
Michaś po naszej rozmowie telefonicznej twoja porada też pomogła bo teraz ekran mi nie zgasł jak wyrzuciłem te mody UI.... coś tam :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 sty 2019, 19:05

Ja mam oba mody i na lapku i w komputerze i ekran mi nie gaśnie. Ważne, żeby nie mieć dużo rzeczy na pulpicie (czyli generalnie na dysku c a to także cece ściągane do folderu, który znajduje się w Dokumentach (na C). Im więcej folderów na pulpicie, tym większa szansa, że lapek nie zdzierży w końcu i będzie gasł, by ratować procesor.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 26 sty 2019, 14:34

@Pablo
To jest najczęściej spowodowane modami albo CC . Przesun myszką na ekran komputera Twoj folder mods . Usuń z folderu gry plik localthumbcache.package file i napraw grę w Origin,
Tego nie spowodowal na 100% MCC mod. Ani nic co dostałes ode mnie - masz cos wiecej z innych źródeł ?
Innym powodem moze byc nieaktualny sterownik do karty graficznej,
Wejdz na strone producenta karty i pobierz najnowsze sterowniki do Twojej karty o ile ich jeszcze nie masz.
Pamietaj ze po pobraniu sterownikow i ich instalacji zawsze nalezy wylączyć komputer i wystartować na nowo.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » sobota 26 sty 2019, 15:17

@kreatora - cały czas usuwam ten plik z folderu gry gdy ją kończę,oprócz modu MCC miałem jeszcze dwa mody UI.... coś tam. I Michaś doradził mi aby je wywalił bo te same funkcje posiada w sobie właśnie MCC i to mogło powodować że mody "się gryzły ze sobą" co powodowało gaśnięcie ekranu na laptopie.
@Alibali - doradzałaś mi zainwestować w podkładkę chłodzącą pod lapka. Ale obejrzałem w sieci filmik "test podkładek chłodzących" i gość który je testował stwierdził że szału to nie daje(jest z zawodu informatykiem i naprawia wszelkie komputery),temperatura spada o 2-3 stopnie tylko. A ceny w sklepach są dość spore od 60 złotych w górę. Owszem jest to jakaś alternatywa ale w przypadku starych laptopów gdzie system chłodzący jest słabiutki. Mój laptop ma dopiero dwa miesiące bo zakupiłem go w grudniu.
Oto odpowiedź tego gościa gdy mu zadałem pytanie pod jego testem podkładek:
"Na razie nie myśl o żadnej podkładce. O podkładce możesz pomyśleć jedynie gdy laptop Ci się będzie przegrzewał podczas grania Ale na nowym laptopie raczej Ci to nie grozi."

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 26 sty 2019, 17:52

Czyli jest juz ok z tym gasnieciem? Jesli tak to może tylko Ui przeszkadzał a jesli nadal masz problem to jednak system sie przegrzewa.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 26 sty 2019, 17:54

UIC jest fajny mod ale ja go nie uzywam - ma niewiele wiecej niz MC a nie ma tego co MC ma i na czym mi najbardziej zalezy czyli kody na stałe otwarte w grze , edycje sima w CAS czy oznaczenia sima.
W skrocie jest o niebo ubozszy od MC a jak tylko otworze EA Help to okazuje sie ze polowe problemow sopowodowal UIC przeterminowany. Nie ma aktualizacji zeby go szlag nie trafił.Przedostatnia spowodowala ze nie mozna bylo z UIC wysylac obiektow do Galerii na przykład, a ostatnia ze nawet nie mozna sie bylo z Galerią polaczyc juz nie wspominajac o wysylaniu czegokolwiek
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 26 sty 2019, 22:13

Elu - ale ja mam OBA MC i UI - i nic a nic mi się nie gryzie! (UI jest jeden i to niedawno aktualizowany - więc nie wiem skąd się Pawłowi wzięły dwa!!)

Nie wiem co lepszego mogło mi się trafić niż UI - jednym ruchem podciągam spadnięte paski potrzeb. Jednym ruchem (kliknięciem) wypełniam aspirację, nie potrzebuję wypisywać kodów, by podciągnąć umiejętność. Mogę ją albo wypełnić całkowicie (jedno kliknięcie myszą) - albo kliknąć prawym przyciskiem myszy - i wpisać wartość cyfrową. Jednym kliknięciem ppm na zegar w grze - i mogę zmienić porę dnia na lepszą do robienia fotek, na przykład :) Wymogi potrzebne do wypełnienia aspiracji też załatwiam jednym kliknięciem.
MC trzeba otworzyć i szukać odpowiedniej zakładki , a w niej - linijki zawierające potrzebne zadanie. UI jest tak intuicyjny, i tak prosty, że żadna ustawa tego nie przewidziała! Jedyne, czego UI nie robi - to nie wypełnianie zadań codziennych (ale odrobienie lekcji przez dzieci i nastolatków - tak).
MC UI nie zastąpi i nie ma takich ambicji. Na wiele rzeczy, które robi MC nie ma nic lepszego, w tym choćby resetowanie sima, całej parceli, wymiana stroju jednemu simowi lub całej okolicy poprzez dodanie stroju do czarnej listy. Usunięcie błędu powodującego, że sim idzie w niektórych elementach stroju do kąpieli ( u mnie nagminnie był zakładany przez simki do kąpieli pewien stanik z falbanką - cece).
Jedynie w kwestii wysyłania prac do galerii nie mogę się wypowiedzieć, bo robię to tak rzadko, że trudno mi wywnioskować, czy UI powodował jakiekolwiek perturbacje.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 28 sty 2019, 14:08

MC nie trzeba otwierać aby zrobic to co wyzej - oprocz ustawiania zegara , tu uznaje wyzszosc UIC . Wystarczy wlaczyc na stałe i na wieczność kod testingcheat w menu MC i po kliknieciu na sima wyswietlą Ci sie opcje modyfikowania potrzeb No fakt umiejetnosci podciagac trzeba w MC cheats na simie tak samo jak wypelniac aspiracje , czy dodawac punkty satysfakcji czy kasę ale to sa trzy klikniecia - jedno na simmowym MC , drugie na zakladce cheats - trzecie na tym co chcemy tam zmienic. Jednak zdazaja sie u roznych graczy wypadki ze MC koliduje z UIC i gra sie nagle buguje - tu duzo zalezy od systemu na jakim sie gra, Na Win 7 to nie zdarzy sie nigdy. Na Win 10 i owszem i to przez cholerny Windows Defender dziesiatki ktory bez Twojej wiedzy i swiadomosci w tle co jakiś czas sprawdza sobie wszystkie pliki łacznie z otwartymi plikami gry. Skargi lecą pod niebiosa bo to g.. zuzywa od cholery pamieci RAM wypełniając te "zaprogramowane systemowe zadanie" nie wspominajac o powodowaniu bugów w grze. A Ty nie masz pojecia DLACZEGO nagle gra sie laguje i tnie.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 28 sty 2019, 14:19

To teraz już wiem czemu u mnie wystąpił ten błąd :) Na laptopie mam właśnie system Windows 10 a po drugie u mnie właśnie ta modyfikacja UI.... coś tam gryzła się z MCC.
Gdy za radą Michasia wywaliłem ten UI..... problem zniknął z czarnym ekranem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”