Program reshade

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Program reshade

Post autor: Alibali » wtorek 02 kwie 2019, 18:47

Nie jest to problem z grą, ale zagadnienie techniczne, więc zakładam temat tutaj.

Jeśli chciałby ktoś zmienić wygląd gry - jest do tego specjalny program - Reshade, który nadaje oglądanej okolicy głębię i więcej realizmu.
Program ten stosuje publikujący u nas Daniel - @dw62801 . Może gdy zjawi się tu, to dopisze kilka własnych uwag.

Program można pobrać stąd (poczytać też)

https://reshade.me/


Natomiast pod tym linkiem jest krótki samouczek - jak toto zainstalować.




W tym miejscu też jest obszernie o reshade






Uwaga - program ten nie należy do łatwych w obsłudze, trzeba grzebać się w plikach gry, więc mało zaawansowanym graczom NIE POLECAM!

Swoją drogą, Kropesiu, @Kropka przydałby się dział Przydatne narzędzia do The Sims3 i Sims4 - i poddziały - Do the sims3, do The sims4 i trzeci poddział- starsze gry z serii The Sims :) Nie mam gdzie umieścić opisu i działania programów do obsługi TS3 - takich jak np dashboard, Upload imagechanger, a do czwórki - pakowacza parcel i simów - trayimportera, do obsługi póz, do efektów specjalnych, etc...

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » wtorek 02 kwie 2019, 20:28

W tej chwili aktualną wersją jest ReShade 4.2.1 i jest bardzo prosty w obsłudze. Poniżej zamieszczam stronę programu:
https://reshade.me/

Znajduje się tam bardzo krótki poradnik i jest on jak najbardziej trafny:)

Quick start: Run setup tool > Follow instructions > Close setup tool > Start game > ... > Profit

Podczas instalacji program poprosi o podanie ścieżki z grą, w moim przypadku jest to:

C:\Program Files (x86)\Origin Games\The Sims 4\Game\Bin

Ważne jest aby wybrać odpowiednią wersję gry, z której oczywiście korzystacie - 32 lub 64. The Sims 4 obsługuje Direct 9 i go również należy wybrać.

Podczas gry, opcje ReShade włącza się przyciskiem "Home". Dalej wszystko powinno być jasne.

Opcji jest dużo i w każdą można wejść bardzo szczegółowo, tak więc nie widzę sensu opisywania wszystkiego. Ja osobiście wchodziłem we wszystko i patrzyłem jak to wpływa na grę:)

Dodatkowo należy wybrać przycisk pod jakim będziemy robić zdjęcia gry i pod jaką ścieżką będą się zapisywać. Robiąc standardowe zdjęcia w grze poprzez "C" będą one bez filtrów. Dlatego ustawienie tego jest ważne. Można użyć również klawiszu "C", by mieć później porównanie.

Plusem również może być fakt, iż można korzystać z opcji stworzonych przez inne osoby (główna wersja programu musi się jednak zgadzać, tj. 1, 2, 3, 4), wystarczy tylko znaleźć taką miłą osobę, która się podzieli:)

Poniżej zdjęcie do porównania (sorry, że nie z TS4) - lewa strona oryginalna, prawa ReShade.
Obrazek
Później może podmienię zdjęcie na własne.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 02 kwie 2019, 22:32

No super! Ale.. czy nie spowoduje to uznania przez Galerie wysylanej chaty przy tym zainstalowanym i wlaczonym programie za objekt CC i dodania do chaty cholernego kluczyka? Bo jesli tak dla tych co wysylaja domy dla tysiecy swoich followersów to bedzie raczej nieuzyteczne niestety. :70-serious-face-symbols-covering-mouth:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » środa 03 kwie 2019, 18:31

@kreatora W Galerii parcele nie zostaną oznaczone jako CC.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 05 kwie 2019, 03:23

@dw62801 Dzieki Danielu , moze się złamię i zaczne tego uzywać :) Po Trójce gdzie moj mods folder mial przeszlo 30 Giga mam teraz okres wstrzemięzliwości i uzywam bardzo malo modów. Moze dlatego ze jestem helperem na USA AQ Help i tam co drugi problem z grą to psujace grę lub skonfliktowane ze sobą mody. A jest ich juz setki nie wspominajśc o CC ktorych jest chyba najmniej 5 tysięcy na dziś :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 05 kwie 2019, 03:23

@dw62801 Dzieki Danielu , moze się złamię i zaczne tego uzywać :) Po Trójce gdzie moj mods folder mial przeszlo 30 Giga mam teraz okres wstrzemięzliwości i uzywam bardzo malo modów. Moze dlatego ze jestem helperem na USA AQ Help i tam co drugi problem z grą to psujace grę lub skonfliktowane ze sobą mody. A jest ich juz setki nie wspominajśc o CC ktorych jest chyba najmniej 5 tysięcy na dziś :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”