Czy można wyłączyć rośnięcie owłosienia u sima?

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
sanvi
Roznosiciel kawy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 kwie 2024, 19:21

Czy można wyłączyć rośnięcie owłosienia u sima?

Post autor: sanvi » wtorek 14 maja 2024, 20:32

Hej. Przychodzę z pytaniem takim jak w tytule tematu. Czy da się wyłączyć rośniecie owłosienia u sima?
Najprawdopodobniej przez mody się to buguje i pomimo tego, że mój sim się goli to wizualnie nic się nie dzieje. Wyczytałam, że trzeba usunąć z folderu localthumbcache. Robię to ale po chwili problem pojawia się znowu.
Można to jakoś permanentnie wyłączyć? W opcjach gry albo kodem? Szukam i nie jestem w stanie znaleźć.

Z góry dzięki za pomoc :78-smiling-face-halo:

Awatar użytkownika
Sławek
Asystent
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 10 maja 2018, 19:40

Post autor: Sławek » środa 15 maja 2024, 20:44

Hej @sanvi

W opcjach tego nie wyłączysz, można indywidualnie każdemu simowi jedynie w CAS w "Sylwetka" to zlikwidować - zmieniając tors, plecy, ręce i nogi na te bez owłosień, po tym nie powinno już być problemu.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3602
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 16 maja 2024, 18:16

Jeśli chodzi o zarost - to można wyłączyć wzrost zarostu w opcjach gry (chyba), albo klikając na lusterku łazienkowym - ale nie pamiętam dokładnie. Sprawdzę w grze i uzupełnię temat. Natomiast owłosienie rąk nóg pleców - nie rośnie. Jest po prostu elementem ozdoby skóry jak tatuaż. Żeby zlikwidować istniejące owłosienie np na pobranym Simie lub Simie NPC należy tak jak Sławek napisał - zedytować SIma w CAS i ręcznie pousuwać wchodząc do odpowiednich zakładek (nogi, tors, plecy, przedramiona i ramiona). Każdego Sima należy tak "obrobić" bo to nie działa automatycznie jako ustawienie dla całej populacji. Ustawienie takie jednak można zrobić posiadając MC Command Center - dodaje się niechciane elementy (makijaż, fryzury, owłosienie ciała, akcesoria, odzież etc) do tzw czarnej listy i gra nie będzie ich przydzielać losowym Simom.

sanvi
Roznosiciel kawy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 kwie 2024, 19:21

Post autor: sanvi » piątek 17 maja 2024, 10:32

Super, dziękuje :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3602
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 17 maja 2024, 23:15

@sanvi - sprawdziłam to, i ku mojemu zdziwieniu nie tylko opcję porostu włosów możesz znaleźć w trybie tworzenia Sima, ale także ZAROSTU :)

Wklejam ci instruktaż (z lekcji). (Opcja zarostu pojawia się w grze u posiadaczy dodatku Licealne lata)

zarost.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3602
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 17 maja 2024, 23:37

Polecenie ogolenia się będziesz mieć aktywne dopiero gdy zaznaczysz w trybie tworzenia Sima w sekcji zarostu twarzy (tam gdzie są broda i wąsy) aby następował porost włosów. Wtedy w trybie życia gdy klikniesz na lustro w łazience pojawi się opcja - zgól zarost. Wybór porostu włosów masz przy każdym rodzaju zarostu - rąk, nóg, torsu i pleców. No i oczywiście twarzy. Nie wiem tylko, czy zaznaczenie jednego okienka np porostu włosów na nogach skutkować będzie tylko porostem owłosienia na nogach, a w pozostałych partiach ciała nie, czy też dotyczy całego zarostu. Nie mam już siły na czekanie, aż Sim zarośnie - sam musisz wypraktykować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”