Dziwny bug w grze

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Dziwny bug w grze

Post autor: Kropka » sobota 17 lis 2018, 20:43

To chyba najdziwniejszy bug jaki dotąd widziałam w czwórce :22-thinking-face:.
Moja simka zamieszkała w najnowszym domku - starterze od Eli i zaproszony w gości sim, po wskoczeniu do basenu, po paru minutach wybrał się w "rejs" po okolicy :65-flushed-face:.
Przepłynął przez trawnik i opłynął dookoła cały !!! kwartał ulicy :58-anguished-face:. Leciałam za nim kamerką z ciekawości, bo nie mogłam uwierzyć w to, co widzę :27-face-rolling-eyes:
Wyglądało to naprawdę dziwacznie :48-astonished-face:

17.11.2018_19-01-25.jpg
17.11.2018_19-03-16.jpg
17.11.2018_19-03-54.jpg
17.11.2018_19-05-10.jpg
17.11.2018_19-05-53.jpg
17.11.2018_19-08-11.jpg
17.11.2018_19-10-12.jpg
17.11.2018_19-10-34.jpg



Zniknął na chodniku pod domem.
Sądzę, że ten bug jest spowodowany zmianami w kształtowaniu terenu. Ciekawe, czy ktoś będzie miał podobny przypadek ?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 17 lis 2018, 21:45

Ale superbug!
Przypomniał mi się w tym momencie stary kawał (z brodą) o góralu, którego kapelusz dziwnie poruszał się raz z nurtem a za chwilę przeciw nurtowi wody. Zaintrygowany cepr widząc kapelusz na wodzie w takich dziwnych podrygach, mówi do bacy
Baco, to cud!
-Żoden cud, ino Maciek Gąsieniców uparł się, coby łorać - dysc - nie dysc, powódź nie powódź...
Twój Sim zaorał cały kwartał - bez dyscu!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 19 lis 2018, 02:29

:D No to może ..simy będa niebawem pływac po morzach i oceanach (bynajmniej w jakims pojedyńczym nowym świecie zgotowanym przez EA/ maxis na okazyje jekiegos nowego dodatku...) no bo skoro on wylazł... wypłynał poza granice parceli to... no wlaśnie ;) Pogdybac w każdym trazie można a bug widowiskowy nie powiem :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » poniedziałek 19 lis 2018, 20:03

Popłakałam się, genialne!
Nic nie przebije Buga ze zwierzakami i ślubami z Simami ale,ten jest blisko. Piękny Simbug!
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 19 lis 2018, 21:03

@Kropka
Wielkie dzieki za ten bug ! XD XD XD XD Natychmiast go zglosilam na USA Help . Pozwolilam sobie tez wykorzystac Twoje zdjecie :) :hearts/heavy-black-heart:
https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/T ... ad-message
PS Ten starter do gry nadaje sie slabo. Strasznie ciasny XD Tylko dlatego powstal bo chcialam sie pobawic narzedziem terenu. Przedostani choc z zwenatrz nie wyglada jak arcydzielo - zreszta ten tez nie XD - byl zbudowany do gry i gralam w nim moim simem przez w 2 simowe lata. Oczywiscie wymienilam tam podlogi na te ze zwierzakow i meble kuchenne jak sie sim dorobil. Na gorze wywalilam sciay i meble i powstal magazyn archeologa. Ale w tym bym nie grala i choc dostal Maxisa to nie byl to tak naprawde zasluzony Maxis . To nie najlepszy moj wyrob niestety, Nic dziwnego - tworzony tylko trzy godziny natychmiast po aktualce . W trzy godzimy to tylko lipa moze powstać :85-smiling-face-horns:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » poniedziałek 19 lis 2018, 21:28

Super Elu, dzięki że to zgłosiłaś :15-kissing-face:. Jestem ciekawa czy ktoś już się spotkał z takim bugiem, a jeszcze bardziej, co "tfórcy" będą mieli do powiedzenia na ten temat :09-winking-face:.
Chociaż z drugiej strony, tak jak napisał Misiek, może rzeczywiście to jest ..hmmm... przygotowanie do pływania w morzu. Tam jeszcze była sytuacja, gdy ten sim na moment zanurkował - niestety tego już nie zdążyłam uchwycić - i przebrał się w inne ubranie. To zresztą widać na fociach, na początku ma szary podkoszulek, a pod koniec płynie w białej koszulce i kamizelce. Jeszcze raz dzięki że interweniowałaś :19-slightly-smiling-face:

PS. Mnie się świetnie w nim gra :19-slightly-smiling-face:. Mam w nim dwie simki - siostry, które robią kariery - jedna aktorską a druga projektantki mody. Troszeczkę zmieniłam kolorystykę i dodałam im parę ulepszeń, ale gra mi się w nim doskonale :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » wtorek 09 kwie 2019, 15:44

Wybaczcie że podpinam się pod temat założony przez @Kropka ,ale stwierdziłem że było by bez sensu zakładać identyczny temat ponownie.
Otóż mój problem polega na tym że simka którą steruję jest celebrytką z 3 gwiazdkami. W studiu filmowym poznała sima NPC który zajmował się makijażem innych simów przed występem na scenie. Po jakimś czasie wprowadziłem tego sima do jej domu bo była dostępna taka opcja w ich relacjach i teraz gra na jego miejsce nie przydzieliła nowego NPC. Czytałem w necie że nie powinno się łączyć simów NPC z naszymi simami bo ponoć gra nie do końca odczytuje takiego sima jako postać grywalna.Tylko opis ten tyczył się serii TS2 i TS3 ale widać że prawdopodobnie to samo dotyczy serii TS4
Co mam teraz zrobić aby na jego miejsce gra przypisała nowego sima?
Czy muszę teraz skasować ten zapis gry bo świadomie doprowadziłem do jej zbugowania?

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 09 kwie 2019, 18:04

@Pablo
Głupia gra sie zwiesiła w tym miejscu. To idiotyczna plotka ze gra nie rozpoznaje NPC jako grywalnych simow i nieprawdziwa.
Wywal plik localthumbcache.package z folderu gry.
Napraw gre na Origin tylko poczekaj az naprawa przeleci wszyskie pliki lacznie z "Zostan gwiazda" - powinno pomoc.
Na moje gra wygeneruje nowego goscia ale - WAŻNE ZACZNIJ OD TEGO- zmien temu swojemu zabranemu do chaty imie i nazwisko ale jeszce przed naprawą gry i wywaleniem tego pliku - zeby gra uznala ze cosik jej w grze brakuje i posłała nowego na jego miejsce,
U mnie gra w takiej sytuacji wygenerowała prawie identyczną nowa simke na miejsce o tym samym nazwisku i imieniu jak ta "porwana" do mojej rodziny , ale dopiero kiedy ta moja simka przez przypadek zmieniła imie i nazwisko bo mi sie nie podobalo jej poprzednie imie. Tez miała stałe zajecie i role w grze przypisane do niej przez grę, ale nie pracowala w Studio .Przypadek wiec sprawil ze to zjawisko odkryłam.
Jak nie to potem Ci napisze jak zrobic fabryczny reset folderu gry ale to bardziej kłopotliwe wiec moze zwykła naprawa pomoze,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 kwie 2019, 19:05

Dobrze wiedzieć... Bo mojej Simce wpadł w oko pewien Chińczyk w Shang Simla :P

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 10 kwie 2019, 14:16

Dziękuje za radę Elu :) Problem w grze zniknął i gra przydzieliła nowego NPC-a na stanowisko z którego zabrałem tego sima.
Nazwiska nie musiałem mu zmieniać ponieważ zrobił to mod MCC z chwilą gdy moi simowie zawarli związek małżeński i sim nosi teraz takie nazwisko jak moja simka.
Zakochani simowie.jpg
Ten blondyn został uprowadzony przez moją simkę ze studia filmowego,obecnie ma na nazwisko Knowles. A pierwotnie nazywał się Akito Ikeda i był makijażystą w w/w studio.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”