PROBLEM Z DACHEM

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
Mimi31
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: sobota 12 sie 2023, 21:22

PROBLEM Z DACHEM

Post autor: Mimi31 » sobota 12 sie 2023, 21:28

Chciałam zrobić balkon w dachu, lecz kiedy daje płotki w dane miejsce dach zaczyna przez nie przechodzić. Wie ktoś jak i czy w ogóle da się zrobić tak aby dach nie przechodził i aby wyglądał jak przed dodaniem płotków.
Załączniki
obraz_2023-08-12_212801025.png
obraz_2023-08-12_212505747.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 12 sie 2023, 22:24

@Mimi31 Jeśli zrobisz balkon o prostych kątach ,wtedy możesz zamiast jednego dachu pokombinować; dajesz po lewej i prawej kopie dachu dwuspadowego a w puste miejsce pod prostokątnym tarasem dajesz dach jednospadowy dociągnięty pod tym samym kontem.
Potraktowałem Twoje pytanie trochę jak małe wyzwanie i spróbowałem coś takiego zrobić ale z prostokątnym balkonem (okrągły raczej zawsze będzie powodować bugi).

Nie jestem za mocno zadowolony z efektu, może Tobie wyjdzie to lepiej ,napewno łatwiej będzie zrobić wystające poddasze bez dachu pod tarasem (czyli na równi ze ścianą parteru) i takie rozwiązanie zawsze będzie wyglądać efektownie ale z drugiej strony Twój pomysł może dać bardziej oryginalne efekty :)
Będzie super jeśli podzielisz się tu efektem swojej pracy.
Załączniki
Q1.jpg
Q12.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”