Dziwne zachowanie gry

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Dziwne zachowanie gry

Post autor: Pablo » środa 27 lut 2019, 08:48

Nie do końca wiem jaki tytuł nadać temu problemowi w grze,myślę że to tylko jakieś drobne bugi :22-thinking-face:
Otóż na samym początku wszystko działało bez problemu,tzn. Używanie przez sima sprzętu do nagrywania reklam i filmików jaki doszedł wraz z dodatkiem "Zostań Gwiazdą"
Od wczoraj mój sim nie chce wykonywać tej czynności jak do tej pory,normalnie aktualizuje swój status,bada trendy itp. Ale gdy chcę aby na podstawie trendów nagrał filmik po prostu odchodzi od stanowiska,jednak rozpoczyna nagrywanie bo na ekranie miga znaczek nagrywania - co to może być i jak to wyleczyć?
Opcja "napraw grę" nie działa,jednak tym sposobem usunąłem inny błąd gry a mianowicie mój sim nie chciał spać mimo że ze zmęczenia padał na ryja. Nie mam w domu simów ani psa ani gadających ubikacji. Bo taką opcję podsunęła mi nasza Ela.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 27 lut 2019, 11:27

Moze byc to spowodowane jakas przeszkoda przed na dojsciu do stanowiska filmowego. Pileczka zwierzaka albo szklanka z woda na podlodze, albo dekoracja na scianie NAD stanowiskiem filmowym.
Ale jesli to wykluczymy i nowo zakupione stanowisko filmowe ustawione na srodku pokoju tez spowoduje ten blad , to ten ze błąd ze sanowiskiem filmowym powoduje mod - najczesciej ten z animacjami. Jedynym rozwiazaniem poprawnym z punktu widzenia EA jest wywalenie calego folderu gry razem z sejfem , tylko Tray mozna zostawic - bo skopana jest konfiguracja clientB, a to ingeruje w opcje budowania i kupowania , zaczecia gry na nowo w nowo utworzonym dziewiczym folderze gry i omijanie modow na kilometr.
Poniewaz naprawa gry tego nie naprawi, wymiana na zakupione nowe tego nie naprawi, jedynym rozwiazaniem jest zapisanie tego "jako pokoju" bedąc w studiu filmowym. Tam te stanowisko dziala poprawnie bo nie jest w naszym granym domu. Troche skomplikowane bo trzeba troche te studio przebudowac zeby to zrobic o ile nie chce sie zapisywac calego wnetrza jako pokoju.
Ja to juz zrobiłam , a poniewaz w kazdym nowym sejfie ten bug bedzie wystepowal - tworcy modu w tym wypadku nie spiesza sie aby to naprawic - to trzymam tą poprawnie dzialajace stanowisko filmowe w archiwum w kompie.
Jednak podepne je tutaj tez dla potrzebujących . Nalezy je stad pobrac rozpakowac i wkleic do folderu Tray - minus jest ze w procesie pobierania straci wszystkie upgrady i trzeba je znów udoskonalac aby filmy byly swietnej jakosci.
Po bardzo dlugim okresie gry mniej wiecej cztery simowe lata w ukladzie gdy sezon ma 24 dni , czyli naprawde bardzo dlugim czasie gry w tym sejfie - moze sie znow zepsuc - wtedy nalezy pobrac je stad na nowo.
kreatora_Room_OK_stacja0x0f8b08de1c582b47.zip
(21.73 KiB) Pobrany 367 razy
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 27 lut 2019, 13:22

Elu,ale stracę cały postęp gry :( A stanowisko może znów po jakimś czasie nie działać poprawnie jak napisałaś,u mnie każda pora roku trwa 14 dni.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 27 lut 2019, 13:26

Może wywal tylko mody i spróbuj zobaczyć czy sejw sie naprawi bo jeśli to kwestia animacji z jakiegos moda to może wystarczy to wywalić. A jak nie pomoże to dopiero faktycznie wsio.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 27 lut 2019, 13:46

Miszka nie używam w grze modów z animacjami,już kiedyś Eli pisałem jakie mam modyfikacje w grze.Spróbuję zakupić nowe stanowisko i zobaczę czy ten błąd nadal będzie,jeśli tak to znak że mam uszkodzony sejw gry. Jednak będzie mi szkoda postępu gry bo zaszedł już daleko.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 27 lut 2019, 23:46

O czym ty mowisz Paweł?
@Pablo

Jakie stracisz postepy?

1.Po prostu pobierasz z postu wyzej ten spakowany mebel,

2. rozpakowujesz i wrzucasz do Traya.

3. Nastepnie otwierasz gre i wlazisz do domu Marilyn,

4. Teraz wchodzisz w tryb budowania i otwierasz Galerie w grze

5. wlazisz do swojej biblioteki.

6. Zabierasz stamtad mebel i stawiasz go na trawce kolo basenu. Od tego momentu w nim jest ta sama zawartosc jak w tym drugim.

7. Teraz spokojnie wypirzasz ten zepsuty i masz jeden - taki ktory dziala.

Jesli podczas pobrania straci udoskonalenia, to zrobisz je jeszcze raz Wiec postepow w grze starcisz zero.

No i bedziesz mogl nagrywać filmy. :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”