Oko (nie tylko)na Maroko - relacja z placu budowy Delsahr

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Origin ID: bobas52

Re: Oko (nie tylko)na Maroko - relacja z placu budowy Delsahr

Post autor: bobas52 » wtorek 05 paź 2021, 06:31

Cudowna, bajkowa kraina z fantastyczną architekturą :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Niezmiennie mnie zachwycasz swoja dbałością o szczegóły architektoniczne i wyobraźnią, która pozwala ci budować tak kapitalne fragmenty miast ... o których zwykli zjadacze chleba mogą tylko pomarzyć.

co-warto-zobaczyc-w-marrakeszu-1.jpg
Ostatnio zmieniony czwartek 14 paź 2021, 12:42 przez bobas52, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Percival159
Asystent
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 05 paź 2021, 09:33

Obejrzałam z przyjemnością. Oaza w Twoim wydaniu mocno zyskuje na klimacie, robi się tu takie miejsce dla simowych podróżników, którzy pragną podczas wakacji zażyć orientalnych klimatów. Owe darmowe miejsca noclegowe kuszą, szczególnie Simów na dorobku. ;) Tym bardziej, że atrakcji w mieście sporo, nic tylko wybierać. Bazar uroczy, aż czuć ten skwar lejący się z nieba i słychać już nawoływanie sprzedawców, a różnorodność towarów zachęca do kupowania. A swoją drogą nie wiedziałam, że bazarowa przestrzeń wspólna z Eco działa też na budki, myślałam, że tylko na stoliki sprzedażowe. Całe życie się człowiek uczy... :D

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 06 paź 2021, 21:24

Delsiku drogi, oczu nie mogę oderwać od tych wszystkich cudownych parceli. :cat_lovely:
Stara łaźnia, czyli takie arabskie Spa, ma przepiękna kopułę a basen wygląda zjawiskowo. Totalnie zachwyciło mnie funkcjonalne stare miasto ze straganami i sklepami , jest bardzo urokliwe a w powietrzu unosi się zapach przypraw i orientalnych potraw. :hearts/heavy-black-heart:
Gdy zobaczyłam twoje cudeńko w Galerii to zaraz chciałam kupić ten "kit" , oj kusisz XD
Mistrzowski projekt! :a_bravo:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker

Post autor: Marvi » czwartek 07 paź 2021, 00:31

Rany boskie Delsisko, cożeś tu nawyrabiał O_O Za każdym razem jak mi się zdaje, że wspiąłeś się na wyżyny niemożliwości, to Ty skaczesz jeszcze wyżej xD Kurna, jakiś Jordan, król architektonicznego kicania z poziomu na poziom! Nieprawdopodobne jak Ty się odnajdujesz w tych wszystkich stylach - błyskawicznie wskakujesz w nowe style architektoniczne i robisz to po mistrzowsku. Od razu na bogato, od razu spójnie, od razu to sie wszystko ze sobą klei. Piękne miasto wykiełkowało, aż strach pomyśleć jak dobry będzie każdy kolejny projekt, bo naprawdę architektonicznie, to Ty już zaczynasz wyskakiwać poza orbitę - w sensie nie że odleciałeś, tylko że to jest poziom arcymistrzowsko wysoki :D

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 paź 2021, 01:45

@Alibali dzięki wielgaśne i dumaj dumaj :) Inspirujesz :hearts/green-heart: Z Nowym Orleanem już się siłowałem
Tu (pod nazwą MelCity) bo dzięki charakterystycznej zabudowie w centrum (dużo ozdobnych tarasów i balkonów wzdłuż całych fasad) to jedno z najfajniejszych i rzekomo najbardziej "europejskie" miasto w USA i aż się prosiło. NYC dało się fajnie aranżować z gotowych wieżowców w Trójce a tu w Ts4 planuje od dawna miasto złożone głównie tylko z budowanych wieżowców i w tym obecnym projekcie arabskim spróbuje poćwiczyć jakieś nowe pomysły na "drapacze" o ile coś nowego mi "zaświta" ale najbardziej ciągnie mnie do tego by dalej tłuc moje ulubione bardziej nasze środkowo-europejskie domki :)
@bobas52 Dziękuję po trzystakroć :) :hearts/green-heart: Z braku większej ilości położonych obok siebie parcel pozstaje takie budowanie imitacji kwartałów miejskich i ciesze sie że to sie może podobać bo chyba tk naprawde nic innego nie sprawia mi w tej grze takiej radochy jak simowa urbanizacja :)
@Percival159 Dzięki niezmienne :hearts/green-heart: Karmienie wewnętrznego narcyza jednak bardzo cieszy i motywuje do dalszej zabawy :) Co dodarmowych noclegów to podstawa, sa w każdym "projektowanym" przezemnie miachu tak by nawet przy braku wolnego startera sim z dziurawymi kieszeniami mógł jakoś zaczac w danym miejscu zabawę.
Powiem ci że sam dopiero przy okazji tej przebudowy sprawdziłem czy aby napewno te kioski działają.Od dawna dźwięczała mi podpowiedź Eli Kreatory że na przestrzeni z Eco wszystko będzie działać samoczynnie i faktycznie, oprócz budek zdaje sie że przybiegaja tez np masazyści. Co do budek to jednak można je postawić na parceli mieszkalnej i ozywiać przez "zatrudnienie sprzedawcy"(kliknąwszy w budkę).Po co? Ano to daje nam namiastke prawdziwego życia miejskiego czyli przykładowo kamienicy ze sklepem w parterze lub barem (budka z jedzonkiem plus wnętrze na kształt knajpki a jak damy łuk zamiast drzwi to kto wie może pojawią sie nam goście z zewnatrz) co kombinuje tu także po raz pierwszy w kilku domach mieszkalnych.
@Ktosik dzięki ogromne Gabiku :hearts/green-heart: i choć sam w to nie wierzę...jeśli kusze do tego "kitu" to chyba dobrze bo hmmm...no warto :) Małe toto i jasne że mogłoby kosztować 10zł. ale ostatecznie się sprawdza. Na podobnej zasadzie byłem pozytywnie zaskoczony sławetnym Batuu ale nie za marną rozgrywkę czy dziwne horrorowate maski kosmitów tylko za całkiem ciekawe obiekty bardziej kojarzące sie z loftem lub...orientem właśnie niż z czymś faktycznie kosmicznym ). Co do basenu to w sumie nie wiedziałem co upchnąć w imitacji świątyni więc tak troche wyszło samo że zrobiło sie z tego małe SPA :)
@Marvi dzięki wielgaśne :hearts/green-heart: to troche niesamowite czytać tak dobre słowa o swoich wypocinach ale i dla mnie to taka trochę przygoda; podróże w google maps (jesli nie da się na żywo),czasem jakies filmy podróżnicze lub masa zdjeć by dopiero potem siłować się z tym w grze a dzięki temu zielony Delsu sam sie dowiedział to i owo np o tym jak wyglądaja wnętrza meczetów czy przedewszystkim zwyczajnej starej i nowszej zabudowy miast arabskich (bo w sumie często umyka nam stylzwyczajnych domów miejskich kiedy glorygfkuje sie dane miejsce czy miasto jedynie okreslonym mocnym punktem turystycznym; przykładowo wiadomo że Stambuł to piękne widoki przestrzenne i dwie ogromne świątynie plus kilka mniejszych czyli las minaretów ale juz zabudowa ulic ,stare tramwaje mknące pomiędzy nimi...to jest mniej widoczne jeśli się tym nie zainteresujemy lub ewentualnie nie pojedziemy (na żywo lub ludzikiem googla po mapie).Dzięki raz jeszcze :)

Kochani dziękując prezentuję kolejne bardziej zwyczajne budynki miejskie, po dwa na parceli tworzą mini fragmenty dzielnicy w której stanął wcześniejszy wieżowiec i sauna. Całość wygląda trochę jak centrum miasta (ten fragment Oazy idealnie nadaje sie moim zdaniem do wysokiej zabudowy).

Oasis Hotel - Miał być w funkcji płatnego hotelu ale chyba zapisał się jako parcela mieszkalna

Można zatrudnić sprzedawców do budek z jedzeniem klikając na nie.Wewnątrz także małe SPA dla lokatorów oraz nie wielki klub/pub.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akalai Apartment - czyli mieszkania w bloku z garażem oraz przestrzeń wspólna lokatorów (knajpka)

Tu także budka z żarełkiem do samodzielnego uruchomienia.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Al Bait Apartment - Apartamenty w centrum miasta ;)

Także tu można zatrudnić sprzedawców do budek z jedzeniem klikając na nie. Wewnątrz obok budek knajpka.
Budynek posiada także namiastkę hodowli roślin ozdobnych oraz jadalnych i leżaczki ze SPA oraz boisko do koszykówki więc można sobie urozmaicic zabawę :)

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoczki ogólne dzielni:

Obrazek

Obrazek

I mapka ,stan na dziś :)

Obrazek

Prawie najmniejsza dwuparcelowa dzielnica miasta to pokazane wcześniej targowisko-starówka czyli "Medina Market" i tu kombinuje nad dopełnieniem czyli zamkiem naprzeciwko starego targu.

Obrazek

Obrazek

Trochę zainspirowała mnie Alicja tymi rodzinami z rodowodem i historią dlatego pomyślałem, że tu w twierdzy mógłby mieszkać jakiś potomek sułtana może bogaty szejk.
Niezależnie od tego w najmniejszej jednoparcelowej dzielnicy na miejscu parku obmyślam coś w rodzaju parlamentu lub przynajmniej ratusza.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 14 paź 2021, 13:59

Każde miasto ma swoją historię i zabytki, więc jak najbardziej na miejscu jest postawienie zamku sułtan lub innego księcia pustyni. Świetny pomysł.

Genialny projekt i mistrzowskie wykonanie :a_bravo: :a_bravo:

Awatar użytkownika
Percival159
Asystent
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 15 paź 2021, 00:44

Hotel - świetny, pomysł z budką i knajpką na dole bardzo mi się podoba. A zamek wymiata, ktoś musi przecież władać tym miastem, nawet jeśli nie, to potomkowie dawnych arabskich rodów jak najbardziej mogą mieszkać w mieście i rezydować na odziedziczonych po przodkach włościach. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”