Delsahr-Arabski świat do pobrania ;)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Re: Oko (nie tylko)na Maroko - relacja z placu budowy Delsahr

Post autor: bobas52 » wtorek 05 paź 2021, 06:31

Cudowna, bajkowa kraina z fantastyczną architekturą :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Niezmiennie mnie zachwycasz swoja dbałością o szczegóły architektoniczne i wyobraźnią, która pozwala ci budować tak kapitalne fragmenty miast ... o których zwykli zjadacze chleba mogą tylko pomarzyć.


co-warto-zobaczyc-w-marrakeszu-1.jpg
Ostatnio zmieniony czwartek 14 paź 2021, 12:42 przez bobas52, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 05 paź 2021, 09:33

Obejrzałam z przyjemnością. Oaza w Twoim wydaniu mocno zyskuje na klimacie, robi się tu takie miejsce dla simowych podróżników, którzy pragną podczas wakacji zażyć orientalnych klimatów. Owe darmowe miejsca noclegowe kuszą, szczególnie Simów na dorobku. ;) Tym bardziej, że atrakcji w mieście sporo, nic tylko wybierać. Bazar uroczy, aż czuć ten skwar lejący się z nieba i słychać już nawoływanie sprzedawców, a różnorodność towarów zachęca do kupowania. A swoją drogą nie wiedziałam, że bazarowa przestrzeń wspólna z Eco działa też na budki, myślałam, że tylko na stoliki sprzedażowe. Całe życie się człowiek uczy... :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 06 paź 2021, 21:24

Delsiku drogi, oczu nie mogę oderwać od tych wszystkich cudownych parceli. :cat_lovely:
Stara łaźnia, czyli takie arabskie Spa, ma przepiękna kopułę a basen wygląda zjawiskowo. Totalnie zachwyciło mnie funkcjonalne stare miasto ze straganami i sklepami , jest bardzo urokliwe a w powietrzu unosi się zapach przypraw i orientalnych potraw. :hearts/heavy-black-heart:
Gdy zobaczyłam twoje cudeńko w Galerii to zaraz chciałam kupić ten "kit" , oj kusisz XD
Mistrzowski projekt! :a_bravo:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 07 paź 2021, 00:31

Rany boskie Delsisko, cożeś tu nawyrabiał O_O Za każdym razem jak mi się zdaje, że wspiąłeś się na wyżyny niemożliwości, to Ty skaczesz jeszcze wyżej xD Kurna, jakiś Jordan, król architektonicznego kicania z poziomu na poziom! Nieprawdopodobne jak Ty się odnajdujesz w tych wszystkich stylach - błyskawicznie wskakujesz w nowe style architektoniczne i robisz to po mistrzowsku. Od razu na bogato, od razu spójnie, od razu to sie wszystko ze sobą klei. Piękne miasto wykiełkowało, aż strach pomyśleć jak dobry będzie każdy kolejny projekt, bo naprawdę architektonicznie, to Ty już zaczynasz wyskakiwać poza orbitę - w sensie nie że odleciałeś, tylko że to jest poziom arcymistrzowsko wysoki :D

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 paź 2021, 01:45

@Alibali dzięki wielgaśne i dumaj dumaj :) Inspirujesz :hearts/green-heart: Z Nowym Orleanem już się siłowałem
Tu (pod nazwą MelCity) bo dzięki charakterystycznej zabudowie w centrum (dużo ozdobnych tarasów i balkonów wzdłuż całych fasad) to jedno z najfajniejszych i rzekomo najbardziej "europejskie" miasto w USA i aż się prosiło. NYC dało się fajnie aranżować z gotowych wieżowców w Trójce a tu w Ts4 planuje od dawna miasto złożone głównie tylko z budowanych wieżowców i w tym obecnym projekcie arabskim spróbuje poćwiczyć jakieś nowe pomysły na "drapacze" o ile coś nowego mi "zaświta" ale najbardziej ciągnie mnie do tego by dalej tłuc moje ulubione bardziej nasze środkowo-europejskie domki :)
@bobas52 Dziękuję po trzystakroć :) :hearts/green-heart: Z braku większej ilości położonych obok siebie parcel pozstaje takie budowanie imitacji kwartałów miejskich i ciesze sie że to sie może podobać bo chyba tk naprawde nic innego nie sprawia mi w tej grze takiej radochy jak simowa urbanizacja :)
@Percival159 Dzięki niezmienne :hearts/green-heart: Karmienie wewnętrznego narcyza jednak bardzo cieszy i motywuje do dalszej zabawy :) Co dodarmowych noclegów to podstawa, sa w każdym "projektowanym" przezemnie miachu tak by nawet przy braku wolnego startera sim z dziurawymi kieszeniami mógł jakoś zaczac w danym miejscu zabawę.
Powiem ci że sam dopiero przy okazji tej przebudowy sprawdziłem czy aby napewno te kioski działają.Od dawna dźwięczała mi podpowiedź Eli Kreatory że na przestrzeni z Eco wszystko będzie działać samoczynnie i faktycznie, oprócz budek zdaje sie że przybiegaja tez np masazyści. Co do budek to jednak można je postawić na parceli mieszkalnej i ozywiać przez "zatrudnienie sprzedawcy"(kliknąwszy w budkę).Po co? Ano to daje nam namiastke prawdziwego życia miejskiego czyli przykładowo kamienicy ze sklepem w parterze lub barem (budka z jedzonkiem plus wnętrze na kształt knajpki a jak damy łuk zamiast drzwi to kto wie może pojawią sie nam goście z zewnatrz) co kombinuje tu także po raz pierwszy w kilku domach mieszkalnych.
@Ktosik dzięki ogromne Gabiku :hearts/green-heart: i choć sam w to nie wierzę...jeśli kusze do tego "kitu" to chyba dobrze bo hmmm...no warto :) Małe toto i jasne że mogłoby kosztować 10zł. ale ostatecznie się sprawdza. Na podobnej zasadzie byłem pozytywnie zaskoczony sławetnym Batuu ale nie za marną rozgrywkę czy dziwne horrorowate maski kosmitów tylko za całkiem ciekawe obiekty bardziej kojarzące sie z loftem lub...orientem właśnie niż z czymś faktycznie kosmicznym ). Co do basenu to w sumie nie wiedziałem co upchnąć w imitacji świątyni więc tak troche wyszło samo że zrobiło sie z tego małe SPA :)
@Marvi dzięki wielgaśne :hearts/green-heart: to troche niesamowite czytać tak dobre słowa o swoich wypocinach ale i dla mnie to taka trochę przygoda; podróże w google maps (jesli nie da się na żywo),czasem jakies filmy podróżnicze lub masa zdjeć by dopiero potem siłować się z tym w grze a dzięki temu zielony Delsu sam sie dowiedział to i owo np o tym jak wyglądaja wnętrza meczetów czy przedewszystkim zwyczajnej starej i nowszej zabudowy miast arabskich (bo w sumie często umyka nam stylzwyczajnych domów miejskich kiedy glorygfkuje sie dane miejsce czy miasto jedynie okreslonym mocnym punktem turystycznym; przykładowo wiadomo że Stambuł to piękne widoki przestrzenne i dwie ogromne świątynie plus kilka mniejszych czyli las minaretów ale juz zabudowa ulic ,stare tramwaje mknące pomiędzy nimi...to jest mniej widoczne jeśli się tym nie zainteresujemy lub ewentualnie nie pojedziemy (na żywo lub ludzikiem googla po mapie).Dzięki raz jeszcze :)

Kochani dziękując prezentuję kolejne bardziej zwyczajne budynki miejskie, po dwa na parceli tworzą mini fragmenty dzielnicy w której stanął wcześniejszy wieżowiec i sauna. Całość wygląda trochę jak centrum miasta (ten fragment Oazy idealnie nadaje sie moim zdaniem do wysokiej zabudowy).

Oasis Hotel - Miał być w funkcji płatnego hotelu ale chyba zapisał się jako parcela mieszkalna

Można zatrudnić sprzedawców do budek z jedzeniem klikając na nie.Wewnątrz także małe SPA dla lokatorów oraz nie wielki klub/pub.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akalai Apartment - czyli mieszkania w bloku z garażem oraz przestrzeń wspólna lokatorów (knajpka)

Tu także budka z żarełkiem do samodzielnego uruchomienia.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Al Bait Apartment - Apartamenty w centrum miasta ;)

Także tu można zatrudnić sprzedawców do budek z jedzeniem klikając na nie. Wewnątrz obok budek knajpka.
Budynek posiada także namiastkę hodowli roślin ozdobnych oraz jadalnych i leżaczki ze SPA oraz boisko do koszykówki więc można sobie urozmaicic zabawę :)

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoczki ogólne dzielni:

Obrazek

Obrazek

I mapka ,stan na dziś :)

Obrazek

Prawie najmniejsza dwuparcelowa dzielnica miasta to pokazane wcześniej targowisko-starówka czyli "Medina Market" i tu kombinuje nad dopełnieniem czyli zamkiem naprzeciwko starego targu.

Obrazek

Obrazek

Trochę zainspirowała mnie Alicja tymi rodzinami z rodowodem i historią dlatego pomyślałem, że tu w twierdzy mógłby mieszkać jakiś potomek sułtana może bogaty szejk.
Niezależnie od tego w najmniejszej jednoparcelowej dzielnicy na miejscu parku obmyślam coś w rodzaju parlamentu lub przynajmniej ratusza.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 14 paź 2021, 13:59

Każde miasto ma swoją historię i zabytki, więc jak najbardziej na miejscu jest postawienie zamku sułtan lub innego księcia pustyni. Świetny pomysł.

Genialny projekt i mistrzowskie wykonanie :a_bravo: :a_bravo:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 15 paź 2021, 00:44

Hotel - świetny, pomysł z budką i knajpką na dole bardzo mi się podoba. A zamek wymiata, ktoś musi przecież władać tym miastem, nawet jeśli nie, to potomkowie dawnych arabskich rodów jak najbardziej mogą mieszkać w mieście i rezydować na odziedziczonych po przodkach włościach. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 24 paź 2021, 21:16

Luksius! Pięknie Delsu! Zarówno eleganckie wnętrza jak i urokliwe zewnętrza :D Parcele klimatyczne, aż robi się ciepło :D Co tu duzo mówić - mistrzostwo!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 09 gru 2021, 22:37

Dziękuje ogromnie Bobi @bobas52 , Perci @Percival159 @Marvi czu :)
Zamek zostawiłem sobie na później (tak nie chce mi się za chole*ę tego meblować :O ) przechodząc do zabudowy oazowego/delsahrowego wybrzeża.
Tu "motorem" do działania był pomysł na windy, który podała mi Ela za co dziękuję ogromnie. Tworzenie wind czy raczej "teleporterów" z łuków z Krainy Magii uprościło tworzenie wieżowców. Wybrzeże w Delsahr City to dzielnica komercyjna choć swoją rezydencję ma tu także jeden z największych lokalnych bogaczy.

Temple of Knowledge- Świątynia Wiedzy czyli coś więcej niż biblioteka ;)

Stara biblioteka Delsahryjska (łomatko jak to dziwnie brzmi) wedle krążących opowieści kryje tajemnicze podziemia oraz przejście do zupełnie innego świata...

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Delsahr Night Club

Najwyższy budynek w mieście kryje m.in klub taneczny ,salon gier oraz basen na ostatnim piętrze z usługami SPA.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hassan Palace

Bajecznie bogaty Fuad Hasan oraz Latifa mieszkają w tej rezydencji. Stosunkowo nie wielki pałac ma pokazywać ich majętność i wpływy. Należy do nich Hassan Tower-hotel z eleganckim klubem w wieżowcu czyli ostatnia prezentowana w tym rzucie parcela przy plaży.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hasan Hotel

Hotel z eleganckim klubem to darmowe apartamenty i klub ze sceną dla artystów wszelkiej maści w wieżowcu z niepowtarzalnymi widokami na miasto i zatokę.
Miejsce przyciąga także znane osobistości bynajmniej te regionalne ;P

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Załączniki
29.11.jpg
27.11.jpg
oaza delsahr.jpg
28.11.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 09 gru 2021, 23:30

Dzięki Miszka za mapkę - super, że dałeś podpowiedź, gdzie co umieścić. Przez remont kompa muszę na nowo wszystko pobrać i na nowo skomponować. Cudne są twoje arabskie impresje! Uzupełnię wpis recenzjami budynków jak je pobiorę i oblukam na nowo. Ale dachem tego ostatniego hotelu to mnie zabiłeś!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 11 gru 2021, 18:43

Miśku, całość przeróbki Oazy wyszła Ci rewelacyjnie. Do kompletu brakuje jeszcze tylko 3 parceli i śmiało będzie można powiedzieć, że stworzyłeś cudowny, klimatyczny, nowy orientalny świat. Kłaniam się nisko i biję pokłony:
biję pokłony.gif

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 30 gru 2021, 13:03

Z opóźnieniem się tu wpisuje, ale w grudniu życie nie dało mi byt wiele wolnego czasu.... :) Przepiękne, wypasione wnętrza, dopieszczone i niekiedy koronkowe wręcz zewnętrza (Hassan Palace), jest na czym oko zawiesić. :) Niesamowicie spodobały mi się te biblioteczne ściany na piętrach Temple of Knowledge i wejście do tegoż budynku. Jest w tym coś ponadczasowego, magicznego. Za to Hasan Hotel urzeka swoją bryłą, strzeliście pnącą się ku niebu, zupełnie jak rakieta z kryształu, gotowa do startu. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 30 gru 2021, 17:26

@Alibali dzięki ogromne Alicja, mapka jest już w całości zrobiona , jeszcze kilka poprawek co do mieszkańców i projekt będzie miał finisz :)
Sam się trochę nauczyłem przez ten czas i mam nadzieje że cosik sie przyda, najłatwiej będzie pobrać cały zapis gry, udostępnię go tu za bardzo niedługo.
@bobas52 Są już wszystkie Bobi, choć długo zastanawiałem się nad ta ostatnią w której oryginalnie znajduje się park oazowy. Przypomniałem sobie że w grze jest coś takiego jak mównica no i stąd nietypowy pomysł na miejsce do przemówień (w końcu gdzieś musi wiać nudą ;)
@Percival159 dzięki Perci, też mi zabieganie dało w kość i ogólnie szybsze niż przewidywałem dokończenie projektu wyniknęło z potrzeby odskoczni ale mam nadzieje że tym razem pośpiech za dużo niedoróbek nie przyniósł choć nie umeblowałem jednego pomieszczenia o czym za chwilę.

(Prawie) ostatnią parcelą jest... parlament republiki banano... znaczy Delsahr :) Prosty duży gmach z największą w mieście-państwie kopułą pozwala na wygłaszanie płomiennych przemówień o tym jak to dobrze było i jak lepiej będzie ;) Daleko od parlamentu dzielnica z nowym pałacem szybko zyskała sąsiedztwo; klinikę dla zwierząt oraz dwie rudery tworzące razem ciąg zabudowy miejskiej a także coś w rodzaju SPA z gorącymi źródłami i dyskoteką (bo i kto bogatemu zabroni?) w czymś w rodzaju pałacu/twierdzy (pełna improwizacja więc właściwie nie wiem jakbym ten budynek nazwał :O )

Zaczynamy od końca czyli od...

Delsahr: Djinn SPA Club

Stara łaźnia w improwizowanym starym budynku (można nazwać go pałacem lub wieżą, pierwotnie miał się nazywać tower SPA lub cos w podobie od wieży bramnej).
Są tu też pokoiki z bezpłatnym noclegiem i gorące baseny oraz ...może nie tyle dyskoteka co nieduży klub ze sceną.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Neglected hovel

Nieco zrujnowane dwie kamienice tworzące fragment zabudowy miejskiej w tej samej dzielnicy. Na docelowym zapisie gry mieszka tu wojskowy spec od podsłuchów.
Przy okazji "odkryłem" na nowo fukcję dostępną ze Strangeville czyli przylepianie simom podsłuchów by ich szpiegować i podsłuchiwać za pomocą dedykowanego sprzętu jaki naturalnie znajdziemy w mieszkankach na tej parceli ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hamid Wet Clinic

Prawie szpital ale tylko dla braci mniejszych :) Ps: wieża to nie minaret, służy głównie celom ozdobnym i jako szyb funkcjonalnej windy (tu jeszcze raz pokłon w stronę Eli i jej przyjaciela za pomysł).

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hamid Palace
Bogaty właściciel wspomnianej kliniki dla zwierząt w pobliżu ulokował swój pałac. Hamid ma do dyspozycji sporo tradycyjnie urządzonych przestrzeni oraz naturalnie ogród z basenem na dziedzińcu. Budynek jest stosunkowo niewysoki (praktycznie parterowy) ale wyniosła kopuła jest widocznym akcentem panoramy dzielnicy.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście Hamid i jego księżniczka poza klinika dla zwierząt mają także własnych przyjaciół czyli kotełkę i dwa piesy.

Obrazek

Obrazek

Na prawie koniec eksperyment czyli... wspomniany parlament :) Zupełnie ostatnia parcelę czyli swoiste zwieńczenie projektu opiszę w następnym poście i wtedy pewnie podam już link do pobrania całości :) Wszystko jest gotowe tylko wiadomo-czas goni. Bardzo Wam dziękuje.

Parliament od Delsahr Republic

Nowoczesność i tradycja w jednym to zamysł całego miasta-państwa czyli republiki Delsahr dlatego budynek rządu musiał ukazywać ten miks. Jak to wyszło ocenicie już sami. Nie ma tu przesadnie wielu detali ale ciekawie wyglądają efekty wizualne w ciągu dnia czyli cienie rzucane przez wzory na kopule. W obszernej sali przemówień próbowałem pobawić się platformami tak by stworzyć jakby trybuny na kilku wysokościach.
Podest ma dwie mównice bo na wypadek wprowadzenia systemu jaki znamy przyda się miejsce dla marszałka opcjonalnie jakiegoś dostojnika ;)
Pojawił się tu mały dylemat, jaka funkcje mogłaby pasować do takiego budynku. Ostatecznie padło na przestrzeń wspólną z dodatku Eko co samo w sobie tez kojarzy się z podejmowaniem decyzji także przez obywateli więc pasuje do zamysłu. Gmach otoczył więc park z kilkoma tablicami do głosowania co sprawi że korzystając z nich możemy mieć realny wpływ na otoczenie. Wokół gmachu są także szachownice i mini targ który powinien sam zadziałać po dłuższej chwili. Opcjonalnie można zmienić funkcje parceli na ogród publiczny i pozostałe alternatywy z eko bo spełnione są wszystkie potrzebne wymagania parceli.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 01 sty 2022, 15:26

Słowo się rzekło ,osełek u płota czyli projekt doczekał się finiszu :)

Download save/Zapis gry do pobrania:



Ostatnia parcela dla przebudowanej na światek arabski Oazy to zamek księcia Amira w sąsiedztwie Mediny (prezentowanego wcześniej starego miasta/targu (obie parcele widoczne na początku filmu).
Bardzo dziękuję za wszystkie dobre słowa i mam nadzieję, że finalny zapis gry dostępny już teraz przyda się komuś to wskoczenia w realia simowego "Bliskiego Wchodu" ;)
Poniżej także film i link do pliku choć wstawię je także w pierwszym poście po edycji.

Amir Castle

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Załączniki
delsahr project arabic world intro simtopiapl maly.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 02 sty 2022, 17:55

Miśku, moje zmarznięte i skurczone łapki nie mogą w pełni swoich mocy oddać brawami zachwytu nad tym, co stworzyłeś. Jest to tak porywające, kolorowe, radosne i słoneczne, że natychmiast ale to natychmiast przeprowadzam się tam! Bajkowe wnętrza rodem z Baśni Tysiąca i jednej Nocy! Arabski targ kuszący zapachami, kolorami i różnorodnością towaru... Mykwa albo hamam (jak kto woli), meczet albo synagoga... Mnóstwo innych cudnych budynków...! Parliament aka kneset... Rany, jak ja to już pobiorę, wejdę Miszka do gry i do tego twojego Delsahr, i usłyszę jeszcze muzykę z wybijającymi się na pierwszy plan tablami czy tam darbukami, czy innymi dumbekami, uddami i marakasami, zapiszczy arabski flet - mizmar - to ja osobiście taniec brzucha wykonam! No nie - niektórzy może by zawału na ten widok doznali :cat_sad3: , więc lepiej wkleję link do bardzo fajnego wykonania bellydance jako wizualnego uzupełnienia tematu :) :) Dodam tylko, że Jasirah jest... Polką!*






Egzotycznym budowlom wtóruje równie egzotyczne otoczenie, błękitne niebo i rude piaski pustyni, łaskawie podarowane nam przez EA - pasujące do całości tak idealnie, że w zasadzie to ja dziwię się, czemu twórcy sami nie dodali tego wszystkiego, co ty Miszka stworzyłeś. Przecież to tak naturalnie wygląda i aż się prosi... Aaaa - bo by nie mogli pobrać kasy za kolekcje, którymi nas przez rok mamili...
Miszka, ja już nie wiem, czy jest jakiś temat, którym można cię zaskoczyć, wprawić w zakłopotanie i chwilowy stupor... I namysł - kurde, a może by tak??? Teraz to ja muszę motzno pomyśleć, czego tu sobie od ciebie Mistrzu zażyczyć - jak od tej onej złotej rybki! Oby tylko nie było jak z tym życzeniem baby z bajki o rybaku i złotej rybce!
Oooo - właśnie Miszka! Moskwy nie robiłeś na pewno! I tej ich najpiękniejszej cerkwii. I np Pałacu w Petersburgu... Jestem świeżo po obglądnięciu kolejnej wersji losów Jekatieriny Wtoroj... Swoją drogą - babsku trafiły się pałace, jak z bajki rodem! Szczenę z ziemi zbierałam, bo ruskie bardzo się szarpnęły w tym najnowszym serialu o Katarzynie...Jak było dziewczę młode i życzliwe światu, (choć z niemieckim rodowodem, na dodatek w "polskim" Szczecinie urodzone) - to te jej pałace i luksusy oglądało się z przyjemnością i nawet zazdrością...... Gorzej, jak zaczęła naszych wywozić do tych lodowych domków daleko na wschodzie - jak sama Królowa Śniegu!
Albo jakąś Bawarię sobie zrobimy następną razą, i tyrolskie zameczki... Tak! Uwielbiam zameczki! Zwłaszcza te przepiękne austriackie, tyrolskie i bawarskie. Miałam znów okazję podziwiać ostatnio w kolejnej odsłonie "Sissi", zafundowanej w święta - tym razem przez kanał Epic Drama. (mam jednak wrażenie, że ów miniserial był bardziej erotyczną niż biograficzną wersją losów słynnej cesarzowej :().

* Paulina Krzek aka Jasirah – profesjonalna tancerka, międzynarodowy instruktor i juror konkursów tanecznych. Od lat prowadzi zajęcia z tańca orientalnego w Krakowie oraz warsztaty tematyczne na całym świecie. W 2016 roku odbyła wraz z grupą Bellydance Evolution trzymiesięczną trasę taneczną po Chinach występując w 35 miastach i odtwarzając jedną z głównych ról "Cheshire Cat" w show "Alice in Wonderland". Odtwórczyni roli "Syreny" oraz "Symbolu Miłości" w show "Sheherezade – 1001 Night" z grupą Bellydance Evolution w trasie Europejskiej oraz w USA.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 04 sty 2022, 21:15

Miszka, wgrałam sobie twoje dzieło, i nic nie robię od kilku godzin tylko chodzę i wzdycham! Jenyyy, ileż ty pracy i intelektualnego wysiłku włożyłeś, by wpasować simowe realia w świat, który jest rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy! Co parcelka, to większy zachwyt i podziw!
Żeby nie być gołosłowną - proszę - pierwszy z brzegu obrazek z tego cudownego miasta!


ar.png

Jest to dom przyszłego właściciela kliniki weterynaryjnej(?) - patrzyłam w zakładkce pracy - oboje państwo Hamidowie są póki co bezrobotni, za to mają pokaźną gromadkę czworonożnych przyjaciół. Podstawy do zatrudnienia też są - mają full wypas jeśli chodzi o umiejętności :)

Miszka, od razu opeer musisz zebrać na wstępie, żeby nie było za słodko!
Zmusiłeś mnie kolego do zakupu Batuu, którego przysięgałam nie tknąć kijem przez celofan nawet! Ale instalując ów zapis gra zakrzyczała, że potrzebuje Batuu i to natychmiast, więc cóż było robić :( Albo rybka albo akwarium! A ja MUSIAŁAM zobaczyć ten świat w takiej krasie, jakeś go stworzył, i bojąc się, że coś się posypie, coś się nie dogra, albo gorzej - gra zastąpi oryginalne obiekty jakimś badziewiem - posłusznie zakupiłam owo obmierzłe Batuu - całe szczęście, że akurat kolejna obniżka jakaś jest na TS4...
Swoją drogą po oblukaniu zawartości, która dochodzi wraz z tym dodatkiem - to nawet niezła zawartość mi się fartnęła :) Gdyby nie ten świat, to nie przekonałabym się, że dochodzi mnóstwo obiektów w stylu, który kocham, czyli steampunk! Dodatkowo sporo obiektów do CAS! Więc nie ma tego złego, Delsu, i ci wybaczam!

Drugie opeer Miszka to za brak zaktualizowanej mapy, bo chcąc SAMODZIELNIE zainstalować sobie świat w sejwie, który już mam jakiś czas- nijak nie mogłam dojść, co jest co. Domy niektóre są zamieszkałe, i przez to zmieniła się ich nazwa... Doszłam do tego, jak to obejść... Brakuje Miszka mapki okolicy z NUMERAMI parcel. Gdybyś parcele które są w galerii ponumerował, to wiedziałabym, że na parceli nr 15 ma stać dom, który nazywa się Tralalala nr 15, a na parceli nr 12 ma stać dom nr 12... Dodatkowo w galerii chyba nie ma wszystkich domów, bo mimo iż przejrzałam zawartość twojej biblioteki w galerii, to nie znalazłam dwóch parcel (30x20) i musiałam na piechotę porównywać to, co mam na fotce z tym, co jest w twoim zapisie. A wspomniałam już, że nazwy domów zmieniły się po wprowadzeniu do nich lokatorów - bo je zapisałeś inaczej niż nadałeś im pierwotnie nazwę... Wiem - mogłam wgrać twój zapis bez narzekania i tyle, i wszystko by było jak należy, ale... Ale ja chciałam stworzyć swój własny zapis, bo korzystając z twojego - pozbawiam się łączności z tymi moimi okolicami, w których dzieją się już historie. Czyli jakby zaczynam od zera, bo w końcu wgrałam TWÓJ sejw. Uff. To już koniec narzekania :)

Teraz włączam sobie jakieś arabskie bębenki i flety i idę się delektować kąpielą w arabskim SPA :) Państwo Hamid dostaną wolne od czworonogów i pójdą ze mną :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 05 sty 2022, 17:16

Ten świat jest bajeczny a filmik z cudownie dobraną muzyką pieknie go pokazuje. Niestety akurat tych dwóch dodatków nie posiadam i na dzis na mnie na nie stac, bo leczenie mnie czysci z kasy z szybkością światla juz nie wspominajac o tym ze ze strachem myslle o rachunkach za gaz i prąd co wktótce przyjdą.
ale filmik jest boski i szalenie klimatyczny - mam nadzieje ze Alutek nam opisze jak sie mieszka w Delsahr :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 05 sty 2022, 23:44

@Alibali Ogromnie dziekuje Alicja za piękna fotę (u Ciebie to wygląda chyba fajniej niż na moim kompie) i opis zabawy w otoczeniu, cieszę się, że się przydało a co do operów to... (czerwieni się);
Batuu wykorzystałem głównie z powodu idealnie pasujących nieco "orientalnych" lamp min sufitowych bardzo je polubiłem i w sumie może bym nie wykorzystał no alke żadnych równie sensownych lampek i pewnych innych detali nie było poza tym pakiem ale faktycznie ogólnie obiekty z tego są niezłe także do steampunkowych klimatów czy także loftowych. Zwierzakowa rodzinka ma faktycznie klinikę po drugiej stronie ulicy na własność ale przyznam się że nie sprawdziałem jak to realnie wpływa na ich życiorys czy tak samo jak sklep czy mniej odziałuje jako miejsce pracy i zysku. Poniżej umieściłem screen z mojej mapy w grze(potem zakręcony Delsu zajarzył, że przeca masz takom mape i u siebie skoro masz zapis gry no ale postanowił jednak pozostawić i tu wstawić nadziejując się że będzie to ułatwienie). Na przyszłość rzeczywiście dobrze będzie to jeszcze bardziej uporządkować.

@kreatora Elu złota bardzo mocno trzymam kciuki za zdrowie, dzięki za dobre słowa; filmik powstał z małymi trudnościami bo hmmm...za cenę nowego programu skoro już stary corel mi się zbuntował na max na starcie ,więc cieszę się że było warto ,teraz mam ochotę by kręcić różne rzeczy w grze tylko na razie nie mam na to konkretnych pomysłów. Dzięki serdeczne i trzymaj się jak najzdrowiej.
Załączniki
oaza delsahr.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 07 sty 2022, 08:48

Patrząc na mapkę tego co stworzyłeś chylę czoła przed Tobą. Piękna, kreatywna i spójna praca. Nowy świat wygląda zjawiskowo i luksusowo.
Powalił mnie zwłaszcza budynek parlamentu :13-thumbs-up:, który jest taką wisienką na torcie i klamrą, która spina cały projekt. Wielkie brawa :a_bravo:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 07 sty 2022, 18:09

Misiu bajeczka!!!!! :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:
07.01.2022_18-02-42.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”