(Ts4) Pośród krów - Wille, pałace i wiejskie domostwa :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

(Ts4) Pośród krów - Wille, pałace i wiejskie domostwa :)

Post autor: SimDels » czwartek 10 maja 2018, 02:18

A żeby jakoś uporządkować moje wypocinki, postanowiłem założyć oddzielny temat dla willi i pałaców choć będa tu także mniejsze rzeczy; takie niekoniecznie miejskie :79-face-cowboy-hat:
Generalnie wieś- głównie europejska ;)


Zacznę od najnowszej rzeczy a jest to spora willa dedykowana Gabi @Ktosik :)
Wewnątrz trochę obrazów ("unikatowych" fotografii min. z malarstwem holenderskim) oraz niektóre kolekcje np. fasolki, których lepiej nie jeść ;)
Tak się zastanawiam czy kopiować tu starsze prace tego typu czy pozostać przy tylko prezentowaniu nowych jeśli tylko takowe się pojawią.

Villa Gabriella

DOWNLOAD Galeria

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 10 maja 2018, 13:10

Piekna stylowa rezydencja .Fantastyczne dachy . Jest nawet oranzeria jaką przewaznie przy takich prawie pałacowych rezydencjach stawiano.
Z wnetrz podobała mi sie najbardziej czerwona kuchnia i błekitny salon.
Pokazuj tylko nowe prace plz.. jak zaczniesz dublowac stare to przejdą w masie niezauważone. Nikt tez nie bedzie ich komentować po raz drugi, wiec tylko stworzysz tu archiwum prywatne wyłacznie dla siebie.
Zresztą kazda nowsza praca przeważnie jest trochę lepsza od starszych kreacji, bo wciąż się uczymy i rozwijamy :)
Czego dowodem jest powyższa rezydencja - od strony architektonicznej jest perfekt!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Nicol.K
Twórca
Twórca
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 15:30
Origin ID: Nicollete

Post autor: Nicol.K » czwartek 10 maja 2018, 16:57

Krásná vila a pěkný dárek pro Gabi :hearts/heavy-black-heart: Vypadá,jako zámek a líbí se mi moc :) Interiér hezky navržen a vždy obdivuji prostornou kuchyň :)

Skvělá práce Michale :a_bravo:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 12 maja 2018, 01:09

Desiku, ogromnie dziękuję za tak przemiłą niespodziankę :hearts/heavy-black-heart:
Willa jest cudna, bardzo stylowa i misternie zbudowana. Szalenie podoba mi się, że dałeś czerwony kolor na elewacji, bo Ktosik-rudzielec bardzo go lubi. :14-face-throwing-a-kiss:
Moja simka jakoś nie rwie się do gotowania, fasolek jeść nie będzie, ale czerwona śliczna kuchnia może ją przekona do zainteresowań kulinarnych. :09-winking-face:
Wszystkie wnętrza są naprawdę bardzo elegancko urządzone, fajny pomysł z tym przeszklonym przejściem do małej wieżyczki. :01-grinning-face:
Łał, dostałam piękny pałacyk z oranżerią!!! Dziękuję !!!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 12 maja 2018, 15:44

Delsu, piękną rezydencję stworzyłeś :hearts/heavy-black-heart:. Daszki to już zupełna perfekcja. Mnie, również jak Eli, najbardziej spodobała się kuchnia, pomimo że jest bardziej nowoczesna niż reszta wnętrz, czerwone mebelki pasują tu idealnie. Oranżeria i pałacowe alejki w ogrodzie dopełniają całości. Piękna, elegancka willa Mistrzu :hearts/sparkling-heart:

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 12 maja 2018, 21:33

Toż to jest pałac, przez wielkie P! Ok, nie wykrztuszę z siebie nic nad wyraz kreatywnego. Po prostu będę sobie stu siedzieć i dalej zbierać zęby z podłogi i starać się podnieść szczękę. Przejście ze szklanym dachem jest cudowne ♥ W ogóle wszystkie przeszklenia wyglądają bardzo naturalnie i na miejscu. Bardzo mi się podoba brązowy gabinet i złota sypialnia, pasują do tego pałacowego formatu. Jakoś nie jestem w stanie skupić się na wnętrzach, cały splendor kradnie dla sobie bryła. Ogromne ŁAŁ! :cat_lovely:

Awatar użytkownika
krulih2
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 97
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 22:05
Origin ID: via2382

Post autor: krulih2 » niedziela 13 maja 2018, 22:32

Wow Willa jest prześliczna :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Świetna bryła , cudne dachy , piękna oranżeria wszystko otoczenie zielenią. Spodziewałam się , że wnętrza będą w trochę starszym stylu a tu trach mega wypasiona kuchnia marzeń , widać , że właściciel się zmienił bo wnętrza bardziej nowoczesne i mega kolorowe. Piękna praca Miśku :hearts/heavy-black-heart:
Ps. Rozjechałeś mnie tytułem kącika - Pośród Krów - wille ... :a_grin2:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 13 maja 2018, 23:48

@Ktosik Ogromnie sie cieszę, że dedykacyja przypadła ci do gustu :) :hearts/green-heart: Też lubie czerwone fasady zwłąszcza ceglane. Mam nadzieję. Wewnątrz miały być jeszcze obrazki z niektórymi Twoimi dziełami i simami no ale... nie wszystko dało się zrealizować z powodu (tymczasowych byc może) utrudnień z maowaniem obrazków/foceniem w grze.
@kreatora Dzięki wielgaśne Elu! :hearts/green-heart: ok będa tu tylko nowsze rzeczy bo i w sumie racja, że buduje sie z czasem coraz lepiej no i chyba za dużo by tu tych wypocinek było w krótkim czasie a tak mam motywacje by dłubac nowe i sie nimi dzielić :) Dzięki!
Dzięki ogromne @Fredra :hearts/green-heart: chyba zawsze nad bryła się skupiam najbardziej bo to mi sprawia dużo większa frajde niż meblowanie, ciesze sie że ci sie ta klumbrynka spodobała, dzięki ogromne! :)
@krulih2 dzięki ogromniaszcze :) :hearts/green-heart: Tak z tymi wnętrzami chyba troche na oślep działam więc tym bardziej super, że takie niedokońca planowane moga sie podobać.
@Kropka wiesz tak oglądając to ponownie doszedłem do wniosku , że zapomniałem o... jakims bardziej funkcjonanym basenie :D No ale nie zmieniałem juz tego. W sumie budynek powstał dośc dawno i szczerze mówiąc odkryłem go na jednym z zapisów na nowo ae nie był dokończony więc jeszcze coś niecos podłubałem, dzięki wielkie! :hearts/green-heart: Dzięki serdeczne @@Nicol.K :hearts/green-heart: Mi ta kuchnia w sumie chyba tez najbardziej się spodobała mimo, że jest może troche za nowoczesna :) Dziękuje!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 25 lip 2018, 11:04

Ciężko mi ostatnio znaleźc czas na cokolwiek poza obowiązkami więc ze sporym opóźnieniem przedtsawiam nowa chate rodziny Delsonów czyli delsowatej familii (Delsowi zmieniłem nazwisko na Delson żeby było fajniej). Pierwszą wersje budynku utraciłem bezpowrotnie (przepadła z kretesem a nawet z kredensem) więc druga wersja to wynik próby odtworzenia zagubionego hausu. Ostatecznie wyszło chyba trochę lepiej niz za pierwszym razem. Ponownie uparłem się na to by tym razem zrobic zielone dachy i pobawić się w szklane okna dachowe korzystając z nowych możliwości w grze.
Familia może tu uprawiać zioła znaczy... cokolwiek zechce (domyslnie posadziłęm wszystkiego po trochu nawet bananowce). Szklarnia przylega do domu tworząc coś w rodzaju kolejnego pomieszczenia. Sa tu także pszczółki w ulach ,jeziorko do łowienia rybek i pływania ,huśtawki z ostatniego dodatku, które bardzo mi się spodobały a wewnątrz dzięki szklanym dachom utworzyło się coś na kształt podwieszanego sufitu a bynajmniej tak to podobnie wygląda ale dosć przechwałek, pora na ujawnienie tejże wypociny w której faktycznie mieszkają Delsowaci czekając na swoje nowe przygody w komiksie :)

Delsons Residence

DOWNLOAD (SDW)
DOWNLOAD (Galeria)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » środa 25 lip 2018, 22:00

Mimo, że na początku zielony dach mnie nie przekonał to całość podoba mi się. Taki domek na wsi, ale jednak nowoczesny (moje osobiste skojarzenie). Przekonały mnie te spadziste okna i taras w ciekawym kształcie, bardzo uroczy. Wnętrza udekorowane prosto, ale nie nudno. No i kolorystyka ciekawa np. dzięki przełamaniu czarnego limonkowym nie jest zbyt zwyczajnie. Sypialnia również bardzo fajnie Ci wyszła, widzę, że lubisz zielony :02-grinning-face-smiling-eyes: :hearts/green-heart: Ogródek świetnie zagospodarowany - trochę do wypoczynku, a trochę miejsca do przeróżnych aktywnośći. Każdy kto Delsów odwiedzi znajdzie coś dla siebie :10-smiling-face-smiling-eyes: Huśtawek ogromnie zazdroszczę! :60-weary-face:

PS Oglądając dłużej ostatnie zdjęcie (kocham deszczową pogodę) zauważyłam ciekawe ogrodzenie z furtką. Fajny pomysł :06-victory:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 26 lip 2018, 02:23

Ja nie wiem Misiu skąd u Ciebie ta ohsesja i milosc do dzikich kolorów XD
Zielony dach to najwieksza wada tego zgrabnego domku , a juz w zestawieniu z czerwona elewacją ... Takie zestawienie po prostu sie gryzie . Zielony i czerwony to dwa krzykliwe kolory ktorych nie wolno łaczyc ze sobą , o ile to polaczenie nie jest na norweskim swetrze, lub na dziele pop-artu, ktore ma zaszokowac widza - bo jest zaprzeczeniem elegancji. Zebys polaczyl ten dach z elewacja czarna to mozna byłoby to przełknac, bo czerń by te zielen nieco wygasiła.
No i znów mieszanina stylów , Dachy to neo barok i ta część przszklona bardzo modern pasuje do tego kiepsko. Musisz sie zdecysowac co tworzysz - modern z przeszkleniami czy XiX-wieczny budynek . Tu to jest pomieszanie z poplataniem, Jesteś mistrzem i specjalista od zabytków ale jak modern to modern a jak zabytkowey neo palacyk z poznanskiego to pałacyk,
Ja wiem ze simsy to zabawa i mozna tam stworzyc wszystko co nam do glowy strzeli - ostatnio moja znajoma stworzyła modern na ktorego szczycie umiesciła cos a la swiatynie grecka , ale jak mozna było przewidziec Galeria nie padła z zachwytu na widok tego arcydzieła, :a_grin2:
Czyli czuj sie ochrzaniony XD Przy okazji moge opluc i siebie , bo moja ostatnia chata tez jest beznadziejna. A tak mi sie podobała w grze! Twoja chata tez Ci sie podobała po zbudowaniu - moge sie załozyc, Znane zjawisko - dlatego czasem warto przed wysłaniem , tak jak ja robie pokazac na privie dzieło przyjaciólce takiej jak Gabi , czy Alinka ktore nie zawahaja sie ukochanego "arcydzieła " skrytykować . Tym razem nie pokazalam :85-smiling-face-horns: No i moja z upływem dni w Galerii podobała mi sie coraz mniej i mniej , a po tygodniu wrecz ją znielubilam i pewnie wywalę ją finalnie z katalogu .
Wnetrza Ci wyszly Slicznie i eleganckie. Zero ekspermentow z łaczeniem dzikich kolorów i stylów. No nie rozumiem czemu tego samego nie zastosowałes na zewnątrz :cat_mwaha:
Otoczenie wypieszczone , szklarenka urocza. Gdybym miala yam mieszkac t po przemalowaniu dachow i elewcji to byłoby jak w raju :a_smile:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 26 lip 2018, 16:16

@pepe O zielonym dachu napisze więcej poniżej, w największym skrócie Delsu ma naddatek w realu dachów czarnych dlatego lubi czerwone a tu postanowił zrobić coś inszego (możliwe, że nietrafionego). Co do zielonego to tak, chyba to w sumie chyba mój ulubiony kolor choc bez przesady wszystkie :)
Co do ogrodzenia to wynika ten pomysł po trosze też z tego, że czwórka lubiła ucinać barierki po ponownym postawieniu parceli (nie wiem jak teraz po ostatnich aktualizacjach, nie sprawdzałem) i kiedys zastąpiłem ogrodzenie półściankami,. Z reguły wogóle nie daje ogrodzeń ale tu jakoś przy tym ogródku warzywnym itd wyglądało to zbyt "łyso" bez niczego więc dałem takie niskie symboliczne ogrodzenie. A huśtawiki mają zabawne interakcje zwłaszcza bujanie jednego ludzika przez drugiego więc polecam jesli skusisz sie na pak pogodowy :)

Dzięki @kreatora <3 Elu. Czuję się ochrzaniony i słusznie a jakże :D WIem, wiem zielone dachy i czerwień wydają sie krzykliwe i tu sama odpowiedziałas na pytanie dlaczego - no bo właśnie bardzo spodobał mi się efekt tego połaczenia w grze. Sama bryła natomiast jest nieco zainspirowana nowomodnymi domami czyli tzw nowobogackim stylem (ci właćciciele obszernych z reguły niskich domów na wielkich terenach nie do końca chyba wiedzą co by chcieli lub raczej chcieliby mieć modern i pałac w jednym i zapewne Dels tez taką juz ma nature , że chciałby czerpac garściami ze wszystkiego a efekty tego sa różne ;) Tak więc inspiracja nowobogackimi nieco podobnymi (chyba) miksami na naszych polskich przedmieściach mimo, że osobiście niezawsze mi sie te miksy podobają w realu. Tu i tak jest bardziej nowoczesnie niż w projektach które czasem widzę bo w Polsce ci nieco bardziej majętni nadal lubią nowoczesne domki ze staroświeckimi okienkami lub przeróżne eksperymenta, nieskromnie mówiąc niekiedy mniej udane niż moje "dzieło" ;)
Cegła ale nowoczesna dlatego kolor elewacji, zieleń bo jednak sądziłem, że to fajnie koresponduje z ta zielenią a czarnych dachów w realu czy galerii jest i tak sporo (jak i czerwonych u Delsa). Zielony dach wyglądał tez fajnie w czasie... roztopu sniegu (warto dać pod koniec zimy prztyśpieszone tempo i poobserowac jak schodzi z dachu, ciekawie jest to zrobione)
Ochrzan uważam nie mniej za uzasadniony i postaram sie zwracać uwage na mniej kontrastowe wykorzystywanie kolorów (nie obiecuje bo czasem lubie takie zezowate kontrasty acz klaps sie należał). Wewnątrz byłem zadowolony więc ciesze sie z dobrego przyjęcia wnętrz, miałem tylko wrażenie, że być może za duże są te przestrzenie ale tu usprawiedliwie sie że lubie grać w takich ciut przestronnych (niekoniecznie az tak) wnętrzach. Może umyslimy jakis spoób by konsultiowac prace jesli ktos będzie chciał takiej konsultacji sie poddac przed wrzuceniem (jakiś discord, czat czy coś) bo tak pomyslałem, że taka pomoc może być ...pomocna :) <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 26 lip 2018, 16:55

Duze wnetrza sa jak najbardziej OK . To własnie dzieciaki w Galerii lubią i takie cos z malymi klitkami nie bedzie sie podobać. Dzieci tez robia focie w grze a w klitkach sie nie da. U mnie tez kilometry przestrzeni normalnie są.
Trzeba pamietac dlaczego te nasze domy są pobierane, W nich ludzie nie grają własnymi rodzinami, a jesli nawet to sporadycznie, Graja we wlasnych prymitywnych parterowkach bo tak im jest wygodnie. W tych pobieranych domach upychane są te galezie rodzin ktore w grze wciąż są ale gracz nimi nie gra, Czyli braciszkowie ,siostry i ich rodziny ktorymi gracz grac nie juz nie chcial natomiast bedzie ich dwiedzał granymi simami. Samemu im sie nie chce takich chat budowac dla niechcianego braciszka na przyklad z zoną.,wiec pobieraja Dlatego salon kuchnia i w ogóle parter powinien byc gigantyczny bo tam te rodziny bedą sie spotykac , a im więcej sypialni tym lepiej, bo taki odwiedzający sim moze nawet w nich zanocować. . Praktycznie upychanie tam przedmiotów do zajec wiekszego sensu nie ma. Stolik do kart - tak bo tam sie goscie z gospodarzami moga integrować. Barek koniecznie . Ogrodek bogaty tylko po to by odwiedzajacy sim mogl zebrac cosik co posadzi u siebie, W tym domu bowiem nikt grac nie bedzie. To przechowalnie dla rozbudowanej rodziny jedynie, :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » poniedziałek 06 sie 2018, 13:26

Jestem pod wrażeniem, jak zwykle zresztą. Uwielbiam oglądać Twoje prace, to zawsze jest wyższa szkoła simowej architektury :a_bravo: Wille, pałace, rezydencje, cokolwiek zrobisz przyprawia o kompleksy i zazdrość (ale to tak ciii)
Pierwszy pałacyk jest przepiękny, zdecydowanie bardziej mi się podoba niż posiadłość z zielonym dachem, choć porównywać to bym się ich nie ośmieliła. Po prostu każa jest inna i każda ma swój niepowtarzalny urok.
Pierwsza ma przepięknie zrobione dachy, naprawdę zazdroszczę umiejętności ich konstruowania.

A teraz chyba zaraz odpalę simy i pooglądam te piękości w grze :D
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 07 sie 2018, 15:39

Katel; Oj tam zaraz kompleksy, Ty tez fajnie budujesz i zazdraszczac nie masz czego ,masz ciekawe pomysły a dachy to kwestia tylko tego by się nimi dłużej pobawić. Po ostatnich aktualizacjach dachy w grze mamy ciekawsze a zdrobienie kopuły czy stożka nie jest taka gimnastyka jak kiedyś na szcęście :) Dzięki przeogromne za dobre słowa kati <3
Elu; chyba nikt na wylot nie poznał mechanizmów tej gry w takim stopniu jak Ty i przedewszystkim taka mechanka w grze ma pewien sens a co do sposobu zabawy to tez tak mysle, że większosc graczy albo własnych chat może wogóle nie buduje dlatego tak wazna jest funkcjonalnosc pobieranych chaciszy. U mnie tio chyba bez większego znaczenia co zbuduje ,poprostu nie trafiam w gusta ale to non problem bo i tak liczy sie moja radcha że wydłubie coś tam z czego jestem zadowolony. Chciałbym mieć większą pomysłowośc w modernach to napewno, może kiedyś czasem... poprostu nie obcuje z nowoczesną architektura na codzień a może znaczenie ma (wpływa na nas) także to co widzimy na codzień lub co ewentualnie nam sie podoba jakoś szczególnie z rzeczy niewidzianych na codzień.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 08 sie 2018, 21:43

:02S-grinning-face-smiling-eyes: Dzikie kolory budynku, jak to Ela opisała, są faktycznie troszkę klujące po oczach. :09-winking-face: Ale jak się oparłeś na zielony dach, co rozumiem, bo też czasem się upieram przy swoich niekonwencjonalnych rozwiązaniach XD , to mogłeś elewacje pomalować na brąz. Zresztą na ostatniej fotce, właśnie wpada w taki kolor i super to wygląda. Natomiast cała bryła, i otoczenie jest śliczne. bardzo ładnie wyglądają szklane wstawki w dachu, nadając domostwu modernistyczny charakter. Jeśli mogę coś doradzić, to zmieniłabym tam jedynie te drewniane barierki na tarasach, na szklane. Oranżeria jest urocza, a wnętrza naprawdę świetnie urządzone. Kuchnia z jadalnią mnie zachwyciła. :hearts/heavy-black-heart: Ciekawa jest też ta dekoracyjna kompozycja przy komodzie, super pomysł!
Świetna praca Delsiku!! :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 27 sie 2023, 23:51

Dzięki Gabi @Ktosik <3
Wyjdzie tu mały offtopik bo w sumie to juz 4 lata nieobecności w tym temacie (łorety) acz do tego tematu chyba delsowa farma czy raczej wiejskie domostwo pasuje najbardziej.
Doczekaliśmy się koniowatych więc zbudowałem coś co miało być kawałkiem polskiej starej wsi ale słabość do szachulców i wsi tej "poniemieckiej" też przemówiła więc powstało takie domostwo, także na próbę by sprawdzić jak się robi działające stodółki ;)
Przy okazji odświeżyłem postacie z bliskiej rodziny Delsa, które przewijały się już kiedyś w komiksach z jego życiorysu czyli dwóch starszych braci ,nieokrzesanego Rico i podróżnika Hugo a także brankę tego pierwszego. Są w wersji dziko-zachodniej ale w sumie ostatnio widziałem stare foto przedwojennej stoczni w Szczecinie gdzie robotnicy wychodzący z zakładu mieli na sobie kapelusze więc właściwie można się pobawić w podobnych strojach w wieś nie koniecznie amerykańską.

Delsowa rodzinka dla farmy: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Delsons Farm

Galeria TS: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 28 sie 2023, 15:35

Wiesz Miszka, zazdroszczę ci tej umiejętności przerzucania się ze stylu na styl - tak po prostu - jak pstryknięcie palcami!

Ledwie obejrzałam pałacyk, jakiś modern, po drodze arabskie klimaty, potem szklana wieża, w międzyczasie brytyjskie senne miasteczko, i raptem kwik tumult, harmider - parskają konie, zgrzyta stara zardzewiała pompa na podwórku, walają się jakieś zardzewiałe balie, kanki na mleko czy oderwane od wozu koło...

Polska wieś wita, śpiewa i tańczy!
Pięknie oddałeś klimat takiej zwykłej, sielskiej zagrody, jej "nieoczywistą" urodę, mnóstwo walających się po obejściu różnych różności... do tego stodółka kryta strzechą...
Czy jeszcze gdzieś, prócz lubelszczyzny - moóżna uświadczyć ten relikt zamierzchłej przeszłości?
Nie mam tu na myśli pokryć z situ - podobno bardzo zdrowych, a na pewno modnych i szalenie drogich!
Rozbroiłeś mnie tym łóżkiem w kuchni! Moja ukochana babcia (ze strony taty) miała takie łóżko w kuchni - takie zwykłe - do spania, bo pozostałe - pięknie zaścielone aż po sam sufit haftowanymi białym haftem dziureczkowym (!) pierzynami i poduchami :)
Na tym "zwykłym" łóżku w kuchni spała babcia, a dziadek na ławie przy łóżku zasłanej "baranicą" W kuchni było ciepło i przytulnie. Mnie - jako gościa - kładziono do tej "paradnej" izby - w której bałam się czegokolwiek dotknąć.

Piękna, realistyczna praca, Miszka!
Ostatnio zmieniony wtorek 29 sie 2023, 13:24 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » wtorek 29 sie 2023, 11:03

Alibali pisze:
poniedziałek 28 sie 2023, 15:35
Wiesz Miszka, zazdroszczę ci tej umiejętności przerzucania się ze stylu na styl - tak po prostu - jak pstryknięcie palcami!
No, to, to! Też zazdraszczam. :D

Faaajne! I to łóżko w kuchni!
Kurczę, z jednej strony polska wieś, a z drugiej skojarzyło mi się trochę z klimatem westernowym, może przez właściciela? :p Bo najbardziej kupiło mnie zdjęcie pt. Wieczorny Farmer.

No i pacz, Dels, miałam dość wiejskich chałupek w swojej Cichej Wodzie, bo nabudowałam ich mnóstwo, a przez Ciebie znów korcą mnie swojskie stodoły. :lol:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 31 sie 2023, 10:44

Zacznę od pokajania się, bo Twoją farmę Misiaczku ociupinkę przerobiłam :? Nie było to podyktowane jakimiś brakami, raczej nowym spojrzeniem na jej funkcjonalność. Poszerzyłam balkon i wejście do domu, dodałam dach nad nad balkonem, odsunęłam płot od budynku oraz dobudowałam bramę do całej posesji.
W stodole wyodrębniłam poszczególne boksy dla koni i dodałam dwa paśniki. Zmieniłam też kolorystykę dachu oraz trzech pomieszczeń w środku domu... więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję :(

Na koniec wprowadziłam swoją rodzinkę składającą się z ranczera i trzech koni, które zaakceptowały nowe miejsce od ... potrójnego kopa :D Na koniec pragną zaznaczyć, że to ranczo jest funkcjonalne, ładnie rozplanowane i w 100% spełnia moje wymagania. :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

Na potwierdzanie skromny reportaż z dnia codziennego:

delsowe ranczo.jpg
dr1.jpg
dr2.jpg
ds3.jpg
rd 4.jpg

Jeszcze raz dziękuję za piękną parcelę i polecam każdemu, kto chce poczuć klimat dzikiego zachodu z domieszką polskiej wsi :D .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”