(Ts4) B.D.House

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

(Ts4) B.D.House

Post autor: SimDels » czwartek 24 sty 2019, 23:49

Będąc pod wrażeniem wnętrz autorstwa @bobas52 zwróciłem się z zapytaniem o możliwośc wykorzystania wnętrz jej autorstwa i tak powstała wspólna praca sygnowana nazwą oznaczającą skrót od literek naszych nicków :) To taki modern z przymrużeniem oka i otoczenie udające dziki wyrywek natury oraz delikatnie inspirowane górami ;)
To moje pierwsze kombinacje z terenem więc proszę się nie śmiać ;)
Teraz po czasie skojarzyłem, że chyba w trakcie niewielkich przeróbek tych wnętrz musiałem jakims cudem skasować lustra w sypialni. W ostatnim czasie wszystko robiłem trochę jak lunatyk więc upsułem cos chyba a sam budynek udostępniałem na galerii 3 razy pewnie nadszarpując cierpliwość zacnych oglądaczy :) Nie mniej oto jest czyli wreszcie Dels zbudował normalny nie wysoki dom ,powiedzmy modern z dużym przymrużeniem oka i praktycznie wspólnie z Bobi za co ogromnie dziękuję <3
Sam budynek z otoczeniem można pobrać bezpośrednio w tym temacie jako zip (należy go rozpakowac i przeniesc do folderu"Tray");

DOWNLOAD (zip)

(Galeria The SIms)

DOWNLOAD (SDW)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 25 sty 2019, 09:35

No,no,panie Delsowaty jak dla mnie to chata na wypasie. Tylko zastanawia mnie kim z zawodu jest jego lokator? Bo widzę sprzęt dla naukowego szaleńca,początkującej gwiazdy a skończywszy na muzyku :) I dlaczego część sypialna nie jest oddzielona od salonu? Czyżby jego lokator nie potrzebował odrobiny prywatności?

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 25 sty 2019, 10:40

Zarówno filmik jak i cała reszta, którą stworzyłeś na potrzeby tej budowli wyszła znakomicie. Przeszklone dachy nadały mu lekkości. Jeśli chodzi o kształtowanie terenu, stwierdzam że udało Ci się obronić przed śmiesznością ... jest bardzo dobrze :13-thumbs-up: .
Ciekawa byłam jak poradzisz sobie z pozostałymi wnętrzami, mając do dyspozycji jedynie salonik i sypialnię, i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Twojej pomysłowości. To, że lustra zniknęły nie stanowi żadnego problemu, ostatecznie właściciel zawsze może je sobie dokupić :09-winking-face: jeśli będzie odczuwał ich brak.

P.S Zaszczytem było pracować z Tobą mistrzu :14-face-throwing-a-kiss: ... polecam się na przyszłość :hearts/kiss-mark: .

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 25 sty 2019, 12:17

Wzajemnie bardzo @@bobas52 zaszczyt to wszak i dla mnie wielki! :) Strasznie mi głupio było jak zajarzyłem, że lustra mi wyparowały ,może w trakcie poszerzania pomieszczeń ale faktycznie gdzieś tam obok zawsze można postawić jakąś ikeę czy inne cudo i niech sobie tam idzie i kupi ;). Góra to jedna wielka improwizacja dlatego więcej jest na filmie Twoich znakomitych opomysłów za które dziękuję.
COś mi się zdaje, że interiorem zaskoczyłem niekoniecznie na plus ale szczerze mówiąc nie do końca wiedziałem co chcę uzyskać, wiedziałem tylko tyle, że lubie nature nieuporządkowaną i chce by domek był na jakichś wzniesieniach no i wyszło to co wyszło czyli taki ogrodowo-basenowy kogiel mogiel :D Jesli obronny to sie cieszę :) Tak sobie teraz myślę, że może by tak jakoś więcej w naszej społeczności nawiązywac podobnych współpracy ,mogłoby być ciekawie :)
@Pablo Dzięki, simowy Delsowaty nie ma pracy bo nie lubie jak mi ludziki gdzies uciekają, za to ma zdolności wszelakie i jeśli podejmie kariere naukowca będzie mógł się pobawić w wynalazki ;) Maszyna do ciastek (chyba przez większośc z nas zapomniana lub nieużywana) też może być używana bez kariery podobnie jak mikroskop czy maszyna do zxmiany pogody i parę innych rzeczy. Po co to wszystko> Nie tylko po to by się nie nudzić ale dlatego, że pomyślałem o tym by domek był takim rozszerzeniem pomieszczeń Bobi czyli nawiązywał do pasjii i hobby a że Delsidło ma ich raczej wiele (tak jak jego "stfórca") to i wiele rzeczy tam upchnąłem :) Sam często robię pomieszczenia ze swobodnym przejściem (tak powiedzmy nieco po "japońsku" z lekka :D ) bo fajniej mi się bawić bez nadmiaru drzwi jakkolwiek to zabrzmi i w relatywnie dużych pomieszczeniach w miarę możliwości :) Lubię kiedy z jednego pomieszczenia widac drugie więc pozostawiłem tu w tym sensie oryginał a jeśli zdarzy się, że ktoś mu będzie hałasować to zawsze może sobie kupic drzwi i zawołac ekipę monterów ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 25 sty 2019, 12:41

To gratuluję pomysłowości panie Dels :)
Ja próbuję teraz sztuczki z przeszklonymi dachami w chacie sima Pawła,jednak jak na razie nic mi z tego nie wychodzi :( A muszę stworzyć nowe studio dla mojego sima bo teraz mieszka ze swoim kolegą który też jest w tej samej branży co Paweł i często się sprzeczają który pierwszy będzie korzystał ze studia.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 sty 2019, 19:55

No, Miszka - dałeś niezły pokaz tej współpracy, Ciekawam - kto kogo bardziej inspirował :) Niewątpliwie Bobi dodała pazurka wewnątrz twojemu domiszczowi, ale widzę też tematy zaczerpnięte z różnych "źródeł" :) I fajnie, że się wzajem inspirujemy, napędzamy pomysłami i weną.

Domek ma niesamowicie ciekawą bryłę, uwielbiam różne daszki, zadaszenia i wybrzuszenia - balkoniki, werandy, tarasy...
Podoba mi się też otoczenie, roślinność, ukształtowanie terenu, ale jednak zdecydowałabym się na jedno -albo góry, albo stawik. Ale to moje zdanie. Stawik na górce mi raczej trochę dziwnie się komponuje. Sam pomysł z wodą podpływającą pod werandę w grze jest fajny. W życiu - (całe szczęście że to gra, a nie życie) - miałbyś już grzybka na ścianach :) Moi znajomi zlikwidowali oczko znajdujące się tuż przy ścianie domu - właśnie z tego względu.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 26 sty 2019, 00:52

@Alibali toć nie pomyślał Delsu nad tym, że grzyba na ścianie może dostać acz będzie to brał pod uwagę :D No jak widac nie mogłem się zdecydowac co do końca chcę uzyskać taka pierwsza próba z łopata i ziemią w Czwórce :) Napędzamy się bardzo, dlatego dzxielenie się pracami faktycznie może dac nowe pomysły na prace czy na zabawę w simsach.
Wracając do stawu z którego będza grzyby, miałem tam jeszcze wrzucić ryby no ale... za dużo dziwów by tam wtedy było na tej parceli więc raz ludzik może tam popływać nie wśród wodnych stworów :D Dzięki serdeczne :)
@Pablo Przesłałem odp na priv ale z tego co pokazałeś to dobrze kombinujesz, zwracaj uwagę na chowanie krawędzi dachów by nie zachodziły na szkło i nie wystawały no i dodaj okna w ścianie pod przeszkleniami i będzie git :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » sobota 26 sty 2019, 09:41

Ale żeście dali do pieca! O ludzie, ludeczki!
Pierwsza rzecz: budowa terenu. No po prostu bomba! Przeokrutnie podoba mi się patent z dwoma poziomami (tuptu tuptu po schodach do domuciu, ale weranda już jest na równym poziomie).
Druga rzecz: jak już jesteśmy przy temacie - weranda! Drodzy moi, ten patent bezwarunkowo kradnę! Jaki to jest dobry plan żeby prosto z werandy wychodzić nad wodę otoczoną roślinnością - przecież to jest idylliczny kącik Zen.
Trzecia rzecz: szklarnia albo może palmiarnia - kolejny fajny patent! Fajnie się komponuje ze szklanymi dachami.
Podoba mi sie ta dacza szalonego naukowca i jakoś tak sobie pomyślałam, że to wymarzony domek dla uwspółcześnionej wersji "Frankensteina". Jeśli ta część laboratoryjna (genialnie urządzona, podoba mi się zwłaszcza... podłoga - serio, serio, nie to, że reszta mi się nie podoba czy mniej mi się podoba, ale to jest takie genialne rozwiązanie w swej prostocie, takie futurystyczne, że to jest ogień! a do tego niesamowicie ozywia i "futuryzuje" to pomieszczenie) znajduje się w piwnicy (a pewnie tak właśnie jest) to trzy razy na tak i finał! :D

Podsumowując:
Obrazek
I nie pozostaje mi nic innego, ajk życzyć Wam dalszych, równie udanych, kolaboracji! :)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 13 lut 2019, 23:45

Świetna współpraca!
Przytulne i eleganckie wnętrza pięknie się wpasowały w ciekawą bryłę budynku. Pozytywnie zaszalałeś z dachami, super wyglądają te przeszklenia! Z kształtowaniem terenu też sobie poradziłeś, bardzo ładne pagórki wokół domu, a basen przy tarasie rewelacyjny! Naprawdę idealny dom dla naukowca, pracownia z tymi wszystkimi urządzaniami, po prostu wymiata!
Filmik jak zawsze obejrzałam z wielką przyjemnością. :hearts/heavy-black-heart: Śliczny projekt :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 lut 2019, 19:09

Kochana @Marvi "kradnij" ile wlezie będzie mi szalenie miło jesli coś ci się przyda :)
Weranda itd to tak jakos wyszło przypadkiem troche z braku pomysłu na jakies mocniej celowe ukształtowanie terenu ,więc wyszły zatem takie troche beskidy i morskie oko w miniaturze :D Dziękuję ogromnie także (chyba mogę, zaryzykuję) w imieniu Bobi bez której we wnetrzach jak to zwykle u mnie bywa nie byłoby za mocno czego podziwiać :) Pani z numerem 10 to wspaniały medal (jej wizerunek kojarzy mi sie z odwiecznym "osiem!" w tym programie więc "10" to zaszczyt, możliwe, że pani kruczowłosa dałaby prawie całe 5 zatem ;) )
Dzięki wielgaśne Gabi @Ktosik ! Tak sobie myślę ,że te kombinacje z terenem dają ciekawe możliwości, gdyby tak rzucono nam parcelę 100"100 to możnaby zrobić park narodowy z prawdziwego zdarzenia choc i na 64'64 możnaby śmiało pokombinować no i tak sobie pomyslałem czytając słowo "pagórki", że może by tak urządzić jakąś wspólna zabawę w zagospodarowanie terenu ale to jeszcze.. narazie cicho sza :) Dzięki przeogromne <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 14 lut 2019, 23:18

Michasie - (to od Michasa - ciągle tworzę wam nowe imiona - nicki) - ja nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie ogarnięcia takiej parceli!
Jak wiesz, mam trudności z zagospodarowaniem 30x20 :) I moje simy śpią pod przysłowiowym mostem najczęśćiej! Bez ogródka uczciwego!
Ale park - to by było coś... Już sobie wyobrazuję te urokliwe zakamarki, zakrzaczenia, zadrzewienia... I ukryte między pagóreczkami i dolinkami jakieś cudeńka architektoniczne. A może np palmiarnia z przeszklonymi ścianami i dachem? Taka mi się zamarzyła na tej parcelce z domkiem, którego jak zwykle - kończyć mi się nie chce... Echh

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 15 lut 2019, 03:48

To chyba najlepsza Twoja modern bryła jaka zrobileś. Swietne proporcje , wywazona całosć i ciekawe dachy. Jednoczesnie nie byłbyś soba gdybyś nie dodal do jednej sciany wypuszczonego balkoniku ale to tylko urozmaiciło bryłę z tej dtugiej mniej rozbudowanej drugiej strony, choc moze ja dodalabym tam jeszcze jakies zielsko na scianę :cat_mwaha:
Narzedziem terenu posłuzyłes sie idealnie - bardzo delikatnie jak lubie - i przez to wyglada wszystko szalenie naturalnie. Jedynie co ja bym zrobiła dodatkowo oprócz zielska na sciane XD - to onizyłabym mocno dach szklarni. Szklany dach i jeszcze dodatkowo w szklarni, a nie wmontowany w dach domu nie powinien "nasladować" dachu zwyklego. Ale to jedyna moja uwaga. Reszta rewelacyjna !
Wnetrza to polaczenie eleganckiego umiaru Bobi i stonowanych beży z Twoim zamiłowaniem do dzikich kolorów :cat_mwaha: - fajny i zabawny efekt.
Filmik genialny ! Ostatnia wersja Delsa to czarujacy gość. :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 27 lut 2019, 18:52

@Alibali dzięki ALicja za przefajny komentarz, bidne te Twoje simy (luksusy w postaci parku gdzie sporo materacy lub inszych szmat do spania można upchnac pomijając) ale za to moje maja o tyle gorzej, że nie sikaja i nie jedza bo ich twórca nie ma czasu na "takie głupoty" :D Parcela nie jest chyba aż taka duża a w każdym razie budynek jest dosc mały choc nie za ciasny. Wracając do parku i bardziej na serio odnośnie tego to po głowie od dawna chodzi mi (od czasu aktualki z kopaniem łopata w ziemi) park/ogród botaniczny (tudziez japoński jesli sie naumiałem wystarczająco bo chyba jeszcze nie) bo niektóre krzaczory i kwiatki układają sie w miare sensownie na stromiznach a te które niekoniecznie dobrze wyglądaja można by jakos przykryć skałkami ,dzięki za przypomnienie mi o tym pomyśle acz trzymie kciuki prezdewszytskim za Twoje pomysły odnośnie tego. DZięki ogromne ALi <3

@kreatora Będe Elu chyba pamiętał o tym zielsku na ściane na przyszłość :D Nie do końca zajarzyłem o co kaman z tym dachem ale chyba masz na mysli to by sie bardziej wyrózniał dając efekt oddzielnego "budynku" od reszy domu? Jeslki tak to faktycznie ten dach bardzo szklarnie upodabnia i wtapia w dom. Może nast epnym razem spróbuje coś tak wyróżnić owy przybytek mocniej także dachem jesli będzie na parceli (pewnie będzie bo to fajna zabawa z tymi roslinami). Szczerze by lem ciekaw co o tych wnętrzach się dowiem w komentach :D Zaimprowizowałem jak mogłem no ale... :) Terenowe narzędzia musze jeszcze wyczuć ,zdaje sie że pozwalaja na bardzo wiele w sensie więcej niż sie pozornie wydaje.
Dzięki serdeczne za dobre słowo także o Delsinie, to faktycznie nowa wersyja, wrzuciłbym na galeryję no ale tam tych Delsów to juz chyba dostatek jest i nadmiar :D <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”