(Ts4) Arisburg City - new city/nowe miasto

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

(Ts4) Arisburg City - new city/nowe miasto

Post autor: SimDels » poniedziałek 08 kwie 2019, 20:56

(PL) Nowe miasto dla The Sims4 w stylu skandynawskim.
Instalacja:
Pobierz plik i wklej do folderu "saves".Wejdź do gry i wczytaj zapis "Arisburg"

(Eng) A new city for The Sims4 in the Scandinavian style.
Installation:
Download the file and paste it into the "saves" folder.Enter the game and load the entry "Arisburg"



DOWNLOAD



Arisburg to w rzeczywistości Brindleton Bay przebudowane na styl Norwegii i inspirowane miastami głównie norweskimi.
Obok licznej drewnianej zabudowy znajdziecie tu zamek oraz zabytkowe kościoły a także osadę wczesnośredniowieczną ,malownicze domki niekiedy z wodospadem w bonusie oraz dom towarowy, knajpki na nabrzeżu i wiele innych ciekawostek.
Wystarczy pobrac plik i przenieść do folderu "saves" by móc odwiedzić Arisburg.

Podziękowania za przetestowanie świata dla ALicji oraz dla Kropki za konsultacje :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 kwie 2019, 01:07

Miasteczko w stylu norweskim jest śliczne - potwierdzam, bom chadzała uliczkami. Ma wspaniały klimat, a zaśnieżone wygląda cudownie. Nie zdążyłam wejść do zamku - parceli publicznej... Pochłonęła mnie budowa w Shang Simla :)

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » wtorek 09 kwie 2019, 15:56

Piękne miacho Michale stworzyłeś :) Bardzo chętnie bym je oblukał w swojej grze ale mam pytanko (możliwe że się powtarzam) czy aby gra nie podmieni mi obecnego miasta z dodatku o zwierzakach na to? W orginalnym miasteczku mam 2 simowe rodzinki którymi gram aktualnie.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 09 kwie 2019, 17:39

Miasteczko wymiata! Cudne jest w tym sniegu!
@Pablo to nie jest CC swiat tylko budynki do pobrania jak kazde inne domy z Galerii. Da dwa sposoby na posiadanie go.
Pierwszy
Pobierasz wszystkie domy z Galerii z katalogu Delsa. Włazisz w edyt miasta , potem na parcele z edytu budowy wywalasz stary budynek i umieszczasz z biblioteki w to miejsce Delsa pobraną chate zamiast poprzedniego. Rodziny wszystkie zostną tam gdzie byly tylko w innych domach. Chyba ze Dels zrobil jakis komercyjny lokal na miejsce domu mieszkalnego - wtedy taka rodzin musisz przeprowadzic w inne miejsce poslugujac sie panelem zarzadzania rodzinami, Nie musisz ruszać domów w ktorym mieszkają Twoje rodzinki chyba ze sie zdecydujesz zamienic ich chate w ten sam sposob na domek Delsa :)
-------------------------------
Drugi sposob to pobrac save z blogu, rozpakowac i wlozyc pliki do folderu saves . Gdy kliknij "wgraj gre bedziesz mial do wyboru albo swoja stara gre albo sejf Delsa gdzie juz wszystkie rodzinki sa przeprowadzone ale musisz tam wtedy grac od nowa.
Chyba ze zapiszesz swoje rodzinki do biblioteki i wprowadzisz je do tego nowego sejfu i do nowych domow.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 09 kwie 2019, 19:26

@Pablo to jest plik z zapisem gry. Nie jest spakowany więc pobierasz, wrzucasz do folderu |saves" i już :)
Otwierasz grę i wybierasz sobie zapis gry o nazwie "Arisburg". Tak przebudowane miacho będzie więc tylko na tym jednym zapisie gry o nazwie Arisburg który będziesz mieć w menu gry, jak wejdziesz na inny swój sejw to nic ci sie tam nie pozmienia :)

@Alibali dzięki ogromne ,także za sprawdzenie miacha! No i ciekaw jestem co tam budujesz w tych simowych Chinach mam nadzieje, że zdradzisz cosik więcej :)

@Kreatora dzięki wielkie Elu! To gotowy zapis gry juz z mieszkańcami itd czyli już taki gotowiec choć zauwazyłem, że szybko gra mnoży nieznane mi ludziki ,które łażą po ulicach jako enpece

Dodatkowe info; gdyby ktoś potrzebował pojedyńczych parceli użytych w tym projekcie to wszystkie można pobrać Tu (wymagane logowanie na ea.com)
Załączniki
ssssaa.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 09 kwie 2019, 23:50

Swoja droga to genialny sposob na takie prawie "nowe światy" Michal.
Nie jest to to samo co narzedzie stworz swiat z Trojki ale efekt jest wspanialy! No i nie ma opcji zeby to sie bugowało. Najwyzej pare przedmiotów zniknie jesli gracz nie mial tego dodatku co Ty miales. I dostajemy zupelnie zmieniona nowa okolice zamiast atrchitektury Maxisa. Nawet o starterze pomyslałeś :)
A klinike weterynaryjna tam masz tez? W tym samym miejscu co była stara? Akurat to jest wazne - bo tylko na tej parceli klinika dziala bezbłednie. Jak postawisz gdzie indziej w innym swiecie taka ktora ma byc zazadzana przez greto juz jest opcja na bugi - nie ma weterynarzy, znika opcja jakis zabiegów i.t.p. Takie klimiki dzialaja tylko dobrze jesli sa zarzadzane przez gracza. Nie zarzadzana pzrez gracza klinika dziala perfect tylko na tej parceli gdzie byla orygiinalnie umieszczona w projekcie, cholera wie dlaczego. To zreszta dotyczy wszyskich lokali zarzadzanych przez gre oprocz restauracji.
Ja mysle ze to dlatego, ze gra ma zapisany "schemat" na jaką parcelę ma wysyłac NPC do roboty. teoretycznie to pownno dotyczyc kazdej, gdzie kolwiek ja postawisz ale w praktyce gra glupieje i wciaz chce wysylac NPC w stara lokalizacje , i nie rejestruje jakby nowych lokali. Jak taki lokal funkcjonuje dlugo to gra w kocncu zaskoczy.
Tak mialam ze swoim SPA tam byl bar dostawiony i dopiero po bardzo dlugim czasie gra zaczela do niego wysylac obsluge. Najdziwniejsze ze potem te SPA zapisalam i przerobilam jak wiecie i teraz do tego wstawianego do gry tego przerobionego SPA gra juz od startu wysyla obsluge . Tak jakby ta parcela uzyskala w pliku mala zmiane w grze i teraz jest rozpoznawana przez gre od razu jako miejsce pracy barmana.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 10 kwie 2019, 08:54

@kreatora Dzięki ogromne Elu <3
Klinika zwierzakowa jest faktycznie na tym samym miejscu z dodanym barem i paroma rzeczami czyli jako kwartał miejski ale działa dobrze i przy np SPA tez przychodzi obsługa nie ma problemu na tym zapisie z innymi miejscami tez np sklepem więc mi sie wydaje ,że możemy ustawiac wsio gdzie chcemy ale po tym co mówisz ,może i czasem gra głupieje. Minie nie zgłupiała, schemat ustalił sie poprzez rozmieszczenie parceli samoistnie i chyba tak to u mnie zawsze wyglądało, że gra przydzielała pracowników, wysyła grzecznie enpece błyskawicznie wrecz na każda publiczna parcele nawet mimo tego, że w pierwszej sekundzie postaci na tym zapisie jest bardzo malutko (pokasowałem celowo większośc rodzin np nie ma zagrożenia wampirami (chyba) na tym zapisie gry. Działają też takie rzeczy jak budki z jedzeniem ustawione na róznych parcelach tam tylko trzeba (jednorazowo prawdopodobnie) kliknac na budkę i wybrac opcję "zatrudnij obsługę" i voila! można kupywać lizaki :D Chyba właśnie tam gdzie jest SPA jest tez otwarta budka ale nie mam pewności czy uruchomiłem ja przed wysłaniem zapisu czy po wysłaniu.
To fajny sposób także na to by wymieniac się gra w pewnym sensie np jednym sejwem każdy znajomy może pograć, coś dodac coś zmienić... kurcze możnaby na tej zasadzie zrobic nawet jakąs zabawę .konkurs... :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 10 kwie 2019, 09:27

@SimDels Owszem tylko trzeba z gory ustalic jakie akcesorie i dodatki trzeba miec zeby farba na scianie nie zamienila sie w inna, to samo dotyczy podlog i schodow a nawet kolorow dachow jesli uzyles kolorow dachu z Selvadorady, lub zeby nie poznikaly meble. Wlasciwie w opisie powinny byz zawsze wymienione dodati i akcesoria jakie zostaly uzyte, Juz nie mowiac o samym swiecie - bo jak nie masz Psow i Kotow w wypadku Arisburga to sejf padnie w minute po właczeniu gry i trzeba bedzie ja naprawiac, bo moze sie wiecej skopać w plikach gry :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 10 kwie 2019, 11:43

Dobra uwaga Elu. Kiedys przy Trójce starałem sie wszystko opisywać, czwórka mnie jakoś z tym rozleniwiła ale to wazne więc postaram się do teraz jakos to opisywac co do uzywanych rzeczy kontentowych.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 10 kwie 2019, 14:27

Michale twoje miacho jest już w mojej grze wraz z parką simów których pokazałeś w dziale z komiksami. Jeszcze w nim nie grałem ale musi być mocno rozbudowane lub użyłeś sporo detali bo gra dość długo mi się wczytywała gdy dodałem do save twoje miasteczko.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 15 kwie 2019, 11:38

Tym razem zamiast całego miasta, wybiórczo pobrałam kilka parceli, które urzekły mnie już w Galerii. Muszę przyznać, że te parcele, które zawitały do mojej gry nie tylko urozmaiciły okolicę jaką jest Brindleton Bay, ale także momentami wprawiły mnie w leciutkie osłupienie :?
Są jednak na tyle urokliwe, że zakochałam się w ich nietuzinkowym wyglądzie bez reszty :hearts/heavy-black-heart: ... i już nie wyobrażam sobie bez nich mojej gry.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 17 kwie 2019, 12:04

Miasteczko Arisburg jest bardzo klimatyczne. Nawet bez czytania opisu czy jego nazwy od razu kojarzy się właśnie z Norwegią, szczególnie zimą, gdy jest zaśnieżone i takie ... zimne.
Co prawda nie pobrałem wszystkich parcel, ale kamieniczki Nordtown . Urzekły mnie prostotą, a jednocześnie tak wiernym odwzorowaniem prawdziwej architektury Skandynawii. Zamek też pobrałem, ale jeszcze ciągle krążę po jego wnętrzach, odkrywając nowe smaczki.
Naprawdę podziwiam umiejętność tworzenia takich perełek (w tym momencie nie chodzi tylko o tę jedną, ale o wszystkie Twoje prace).

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 17 kwie 2019, 16:47

Dzięki ogromniaste @bobas52 Fajnie, że miałas ochote sprawdzić sobie conieco w grze i miło mi, że wywarły na Tobie az tak pozytywne wrażenie ,wszak Delsu w Norwegii i okolicach nie był więc jedynie zaimprowizował jak mógł :)
Dzięki @Pablo fajno, że postanowiłes sobie to wypróbować, mi się zapis wczytuje w miare szybko ale fakt faktem, trochę ścianek i elementów tam jest.
Dzięki @Wikki i tu ogromne! Na forum zdecydowałem się co pewien czas udostępnic całe przebudowane miasto w formie zapisu gry dzięki czemu wsio bez pobierania parceli osobno można sobie podpatrzeć także od razu w miare potrzeby. Pomysł na taką zabawe nie jest mój. Taki sposób zabawy podparzyła Kropka; autorka otoczenia o nazwie Just Maristella czyli Jenba zaproponowała zapis gry do pobrania i pomyslałem, że to będzoe doskonały sposób by pokazać to co dla mnie jest esencja zabawy somsami czyli właśnie taka zabawe w planowanie miasta - oczywiście na tyle na ile pozwala mechanika gry choć przebudowywaniem parceli da się osiągnac naprawde wiele co do zmiany wyglądu danego miasta a mozliwisc zmiany nazwy otoczenia w grze (nowa nazwa pozostanie na zapisie oczywiście) dodaje dodatkowego smaczku.
Dziekuje Wam bardzo i.. wracam do pracy choć chętniej pokazałbym zajawkę nowego otoczenia już teraz ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 02 maja 2019, 23:31

Przepiekanie to wszystko wygląda, szczególnie na tych zimowych fotkach, które jakoś najbardziej kojarzą mi się ze skandynawskim klimatem. Zauważyłam, że w każdym swoim mieście umieszczasz jakaś perełkę historyczną. Poprzednio w LOS SIMOS była piramida, a teraz śliczny gród Wikingów. Podziwiam twój zapał do tworzenia nowych miast, już w trojce pokazałeś swoje świetne światy, więc dobrze, że znalazł się sposób na prezentowanie ich w czwórce. Genialny projekt :hearts/heavy-black-heart: :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 03 maja 2019, 09:57

@Ktosik Dzięki ogromniaste Gabi :hearts/green-heart: Fajnie, że teraz dzięki tej czwórkowej możliwości możemy pobawić się w tworzenie wsplnego miacha w innym temacie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

RadNatka
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2020, 16:10

Post autor: RadNatka » wtorek 05 maja 2020, 09:23

Ma ktoś jeszcze jakieś paczki z miastami?
Tutaj pobrałam Sims 4 https://pobierajgry.pl/gry/the-sims-4-download/
Ostatnio zmieniony piątek 08 maja 2020, 11:27 przez RadNatka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 05 maja 2020, 14:14

@RadNatka
Tutaj jest - nawet z rodzinami zupelnie nowymi
https://thesimsforum.pl/viewtopic.php?f ... f762d8f962
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”