Jak zmusić grę do włączenia skryptów?

Modyfikacje wpływające na rozgrywkę i interakcje. Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
anie_1981
Asystent
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 23:59

Jak zmusić grę do włączenia skryptów?

Post autor: anie_1981 » sobota 22 paź 2022, 13:15

Chodzi mi o mody ze skryptami. Dostałam info, że mody zostały wyłączone, bo gra została zaktualizowana. Teraz nie mogę ich włączyć, i poszły z dymem chyba totalnie wszystkie, łącznie ze skórkami, czego już totalnie nie rozumiem, chyba, że mogły się te skórki ładować tylko poprzez coś, co nie jest już aktualne.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 22 paź 2022, 17:35

Witaj Anusiu :) Kopę lat!

Uruchom grę i nie wchodź do jakiegoś konkretnego sejwa tylko od razu w opcje, tam wejdź w zakładkę inne - i zaznacz by gra uruchamiała się z zawartością zmodyfikowaną. Zatwierdź to i jeszcze wejdź w katalog głowny The Sims w dokumentach i usuń plik localthumb.cache i wtedy ponownie uruchom grę.
Gra sama z siebie wyłącza tę opcję przy większych aktualkach, więc sytuacja będzie się powtarzać. Jeśli aktualka była znacząca to nie uruchamiaj tej opcji z zawartością zmodyfikowaną, póki nie wymienisz skrypt modów (mc commandera, UI, Basemental drugs, TOOL, Betterbuildbuy czy wickeda, jeśli takowe posiadasz. Wszystkie wymienione mody twórcy starają się natychmiast naprawić po aktualce (o ile istnieje taka potrzeba, bo czasami aktualka nie wnosi nic do trybu rozgrywki ani wyglądu Simów, więc nie ma konieczności wymiany tych modyfikacji).
Skórki i cece genetyczne wymień, bo po Wilkołakach (nawet jeśli ich nie zakupiłaś jak ja) nastąpiły pewne zmiany w skryptach gry i skórki mogą nie działać dobrze, tak samo suwaki.
Mi na przykład przestał działaś suwak wzrostu, i zanim się zorientowałam, że trzeba wszystkie genetyczne cc wymienić na aktualne - to trochę czasu i nerwów zjadłam. Ale nauka czyni Mistrza, więc teraz uważnie sprawdzam, czy dany "cec" jest zaktualizowany :), gdy pobieram z innych stron niż TSR (na TSR jest aktualka z automatu a np Mod The Sims informuje, gdy jakiś twórca nie zjawił się by zaktualizować swoje produkty, i ostrzega, że pobierasz na własne ryzyko).

Cieszę się, że nadal jesteś fanką TS :) (i ceców)

Awatar użytkownika
anie_1981
Asystent
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 23:59

Post autor: anie_1981 » poniedziałek 19 gru 2022, 00:40

Dzięks :D

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 24 gru 2022, 08:44

@anie_1981

Jesli za kazdym razem gdy wlaczysz opcje "Włacz mody ze skryptami" te twoje ustawienie sie samo z siebie wyłaczy (nie bedzie działać) i dalej nie bedziesz miała modów w grze to winowajca jest twoj program antywirusowy z netu - najczęściej robi to Avast - który zablokował te opcje gry.
Jeśli masz program antywirusowy z netu taki jak Norton, Avast , AVG, Sophos , McAfee, Kasperski albo jakikolwiek inny - wyłącz go, albo odinstaluj. Albo dodaj w nim pliki exe gry do wyjątków. Na dziś każdy tych programów potrafi zablokować losowo pliki gier. Nawet ten uruchamiający grę.
https://answers.ea.com/t5/Technical-Iss ... -p/9572695
Tu jest info jak powinno się odinstalować Avast
https://support.avast.com/pl-pl/article ... rus/mputer.
Jeśli masz inny program niż Avast wpisz w Google jego nazwę plus słówko Uninstall, Odinstaluj . Następnie wyszukaj w pokazanych linkach instrukcje jak to zrobić
Jeśli chcesz testowo wylaczyc taki program wpisz w Google jego nazwę i slówko Disable. Wyłączanie.
W żadnym wypadku nie usuwaj takiego programu opcja Windowsa Dodaj/Usuń programy bo to nie odinstaluje takiego programu całkowicie i dalej będzie on blokował pliki gry.
Po odinstalowaniu, czy wyłączeniu antwirusa, napraw grę na Origin aby naprawić poblokowane pliki.
Origin Moja biblioteka gier - prawym myszy na okładkę gry- opcja Napraw
EA ap Kolekcja - kliknij trzy kropki na okładce gry - opcja "Weryfikuj pliki gry lub Napraw"
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 Nieoficjalne modyfikacje (Mody)”