Prowadzenie własnego biznesu na własnej działce mieszkalnej

Modyfikacje wpływające na rozgrywkę i interakcje. Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3558
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Prowadzenie własnego biznesu na własnej działce mieszkalnej

Post autor: Alibali » poniedziałek 06 maja 2024, 16:14

@Percival159 Perci - aż fiknęłam z radości - znalazłam bowiem coś dla ciebie!

Znalazłam parcelę mieszkalną, która działa jako własny biznes, nie mogę jednak jej pobrać by sprawdzić, jak to działa, bo niestety - parcela jest płatna (patreon) i to tyle, że szczęka mi opadła. Ale też jest przepięknie zrobiona i od kilku dni męczę się, by ją odtworzyć (jedynie z filmiku na YT) :(

Ale w tekście znalazłam mnóśtwo informacji o użytych modyfikacjach. Jedną z nich jest modyfikacja autorstwa Little Sam Live in biznes - - czyli życie z biznesem na własnej działce.

Aby modyfikacja działała musisz posiadać dodatek "Witaj w pracy"

https ://littlemssam.tumblr.com/post/175413151383/live-in-business-this-mod-adds-lot-traits-to-the
(aby uaktywnić link trzeba przekleić go do przeglądarki i usunąć odstęp po http)

pobiera się ten mod z Curseforge

https://www.curseforge.com/sims4/mods/live-in-business

Modyfikacja ta wymaga innego modu - tzw wtryskiwacza xml, który ma za zadanie dodać niestandadowe wpisy do skryptów gry. Brzmi groźnie, ale mam to, i gra mi się nie zawaliła :)


https://www.curseforge.com/sims4/mods/xml-injector

Instalacja jest prosta - rozpakowany mod wkłada się bezpośrednio do folderu Mods. (Zasada instalacji wszelkiego typu modów skryptowych jest taka, że można je włożyć do JEDNEGO podfolderu e folderze Mods, nie głębiej, bo inaczej gra ich nie będzie widzieć).

Trzeba jednak pamiętać o swoich modyfikacjach gdy zbliża się aktualizacja - wyjąć z folderu Mods i sprawdzić np po dwóch - trzech dniach, czy nie trzeba ich wymienić. Zresztą posiadacze np UI Cheats czy MC Command Center już się nauczyli tej ostrożności.

Na stronie, do której wkleiłam wam link jest mnóstwo informacji niezbędnych do przyswojenia.
I jest to ważne, bo trzeba dokładnie się zorientować - jakie elementy trzeba pobrać dodatkowo, aby biznes zadziałał (np trzeba pobrać jeszcze listę More buyable venues....

https://www.curseforge.com/sims4/mods/m ... ad/5189029


Tutaj wklejam przetłumaczoną stronę dla tych, którym sprawia trudność automatyczne tłumaczenie na polski (kto ma windows 10 albo 11 może automatycznie tłumaczyć całą stronę jednym kliknięciem)




Żyj w biznesie

Ten mod dodaje do gry wiele cech, które pozwalają na prowadzenie firm w domu!

Ogólne informacje:

Nowe opcje znajdziesz w przypadku drzwi, łuków i bram, gdy jedna z cech działki zostanie użyta do otwarcia i zamknięcia Twojej firmy. (Więcej informacji w szczegółach cechy działki)

Goście, którzy się odradzają (NPC), są wzorowani na NPC-ach, którzy pojawiają się na rzeczywistej parceli. Ich zachowanie jest takie samo, jak na oryginalnej działce wspólnej.

Pamiętaj, aby zamknąć inne drzwi, jeśli nie chcesz, aby Twoi goście wchodzili do Twojego domu itp.! Osobiście mam ogrodzenie wokół mojej działki z bramą, która jest zamknięta dla wszystkich innych, gdy otwieram swoją firmę. Mam również firmę na zabezpieczonym obszarze na mojej działce, więc mogą wchodzić tylko tam.

Spowoduje to pojawienie się NPC na Twojej działce domowej. W zależności od wielkości Twojego gospodarstwa domowego, wielkości działki, zwierząt domowych, obiektów na działce, sąsiedztwa itp. może to powodować opóźnienia, jeśli Twój komputer nie jest w stanie obsłużyć wszystkiego! Używałem tego na moim bardzo dobrym komputerze, gdzie działał bardzo płynnie, a także na moim laptopie do gier, gdzie tu i ówdzie występowały drobne opóźnienia.

Technicznie rzecz biorąc, możesz użyć kilku cech tej parceli na jednej parceli. Jak kawiarnia w dzień i klub w nocy. Ale nie polecam otwierania więcej niż jednej firmy w tym samym czasie - komputer się zatnie!

Zainstaluj głównego moda i następujące cechy partii, które chcesz mieć w grze:

Live in Cáfe (wymagana EPka Get Together)

Aby otworzyć, potrzebny jest bar espresso na działce

Otwarcie Live in Cáfe umożliwi pojawienie się Gości kawiarni

Kawiarnia czynna jest całą dobę

Kiedy Twoja kawiarnia jest otwarta, możesz zbierać dochody za pośrednictwem komputera lub tabletu (zakres 1.500 ~ 1.750 $) raz dziennie/w gospodarstwie domowym

Możesz także zarabiać pieniądze za każdy sprzedany napój/jedzenie w kawiarni, jeśli użyjesz mojego zaktualizowanego moda „Więcej miejsc do kupienia” (wymagany jest tylko główny pakiet modów – nie jest potrzebny Get to Work, jeśli nie chcesz kupować działek społeczności!).

Opcjonalne dodatki

Właściciel psa i psy jako goście kawiarni (Dodatek LIB Cáfe)

Ten dodatek umożliwi także odradzanie się właścicieli psów i ich psów.

Mieszkaj w Barze

Otwarcie Live in Bar umożliwi pojawienie się Gości Baru

Bar czynny jest całą dobę

Kiedy Twój bar jest otwarty, możesz zbierać dochody za pośrednictwem komputera lub tabletu (zakres 1.000 ~ 1.250 $) raz dziennie/w gospodarstwie domowym

Możesz także zarabiać pieniądze za każdy sprzedany napój barowy/jedzenie, jeśli skorzystasz z mojego zaktualizowanego moda „Więcej miejsc do kupienia” (wymagany jest tylko główny pakiet modów – nie jest potrzebny Get to Work, jeśli nie chcesz kupować działek społeczności!).

Mieszkaj w Klubie

Otwarcie Live in Club umożliwi odrodzenie się Gości Klubu

Klub może być otwarty całą dobę

Za pomocą opcji na drzwiach możesz ustawić opłatę za wejście dla każdego Sima w przedziale od 1 $ do 999 $

Możesz także zarabiać pieniądze za każdy sprzedany napój barowy/jedzenie, jeśli skorzystasz z mojego zaktualizowanego moda „Więcej miejsc do kupienia” (wymagany jest tylko główny pakiet modów – nie jest potrzebny Get to Work, jeśli nie chcesz kupować działek społeczności!).

Mieszkaj w przedszkolu

Otwarcie Twojego przedszkola Live in Daycare pozwoli na natychmiastowe pojawienie się od 5 do 8 małych dzieci (musi istnieć na świecie!)

Pozostaną do 12 godzin, jeśli wcześniej nie zamkniesz Przedszkola. Prawdopodobnie nie zostaną na noc, jeśli Gra tego nie lubi

Przedszkole może być czynne całą dobę

Za pomocą opcji na drzwiach możesz ustawić opłatę za każde dziecko w przedziale od 1 $ do 999 $

Opcjonalny dodatek

Więcej maluchów – spawnuje 3–5 kolejnych maluchów

Żyj w siłowni

Otwarcie Live in Gym umożliwi odrodzenie się Gościom Gym

Siłownia może być czynna całą dobę

Za pomocą opcji na drzwiach możesz ustawić opłatę za wejście dla każdego Sima w przedziale od 1 $ do 999 $

Możesz także zarabiać pieniądze na mentorowaniu Simów lub prowadzeniu zajęć jogi, jeśli korzystasz z mojego zaktualizowanego moda „Więcej miejsc do kupienia” (wymagany jest tylko główny pakiet modów – Nie musisz zabierać się do pracy, jeśli nie chcesz kupować działek społeczności!).



Live in Pet Daycare (potrzebna EP Cats & Dogs)

Do otwarcia wymaga miski dla zwierząt lub legowiska dla zwierząt na działce

Otwarcie żłobka Live in Pet pozwoli na natychmiastowe pojawienie się 3-7 psów i 3-7 kotów (musi istnieć na świecie!)

Pozostaną tam do 12 godzin, jeśli wcześniej nie zamkniesz Przedszkola dla zwierząt.

Opieka nad zwierzętami jest czynna całą dobę

Za pomocą Opcji na Drzwiach możesz ustawić Opłatę za każde Zwierzę w przedziale od 1$ do 999$

Możesz trenować zwierzaki, a także robić z nimi Parcour.

Live in Vet Clinic (wymagana EPka Cats & Dogs)

Potrzebuje otworzyć stół do badań weterynaryjnych na działce

Możesz teraz otworzyć swoją przychodnię weterynaryjną w domu. Klinika weterynarza działa nieco inaczej niż zwykła klinika w grze. Aby leczyć pacjentów, możesz rozpocząć badanie poprzez opcję Tabela badań („Rozpocznij badanie…”). Nie potrzeba tu żadnego powitania. Kontroluj liczbę pacjentów, abyś mógł zamknąć klinikę weterynaryjną i móc leczyć ich wszystkich. Obecni Pacjenci na Lotnisku nadal pozostaną (przez jakiś czas). Po otwarciu kliniki weterynaryjnej pojawienie się pierwszych pacjentów i właścicieli może trochę potrwać. Otrzymasz powiadomienie, gdy pojawi się pacjent, aby wiedzieć, który pacjent powinien zostać zbadany w następnej kolejności. Leczenie zwierząt domowych kosztuje 25 $. Nie zobaczysz tej opcji w Interakcjach tak jak na oryginalnej parceli kliniki weterynaryjnej, ale i tak zostaniesz obciążony opłatą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 Nieoficjalne modyfikacje (Mody)”