Modyfikacja na prawdziwą szkołę w TS4, a nie króliczą norę

Modyfikacje wpływające na rozgrywkę i interakcje. Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Modyfikacja na prawdziwą szkołę w TS4, a nie króliczą norę

Post autor: Alibali » piątek 17 sty 2020, 20:18

@Angel92 podała ten mod w chatboxie, ale że tam prędko zginie, więc wklejam link tutaj.

https://www.kawaiistaciemods.com/post/p ... ass-events

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » niedziela 19 sty 2020, 13:08

O dziękuję Ci bardzo za wstawienie tego tutaj. Ja tak z doskoku jestem tylko jak narazie.
Pozdrawiam
ID Angel0992

Nisełka
Bloger
Posty: 77
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » wtorek 19 mar 2024, 14:00

Jeśli ktoś z was jeszcze szuka, to jest "TS4: Czas do szkoły" oparty o mechanikę "TS4: Witaj w pracy", więc mniej obarczony ryzykiem spowodowania problemów. W środku jest link do moda https://sims.fandom.com/pl/wiki/The_Sim ... zko%C5%82y . Sama teraz szukam modów opartych o mechanikę rozszerzeń do TS4, ale nie ma przydatnych do tego wyszukiwarek, a sprawdzanie opisu każdego moda na piechotę jest uporczywe.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 19 mar 2024, 15:49

Mamy obecnie w grze najprawdziwsze liceum, które doszło w rozszerzeniu Licealne Lata. Nawet doszła okolica bardzo podobna klimatem do Forx, w którym dzieje się akcja filmowej sagi "Twilight" ("Zmierzch"). Ale sam dodatek - to chodzenie do szkoły jest nudne jak flaki z olejem. Mamy też dodatek na Studiach, trochę ciekawszy. Więc nie sądzę, by komuś w tej chwili strasznie brakowało w grze tego rodzaju atrakcji - podstawówki, czy przedszkola. Ale może znajdą się szkolni "ekstremiści" :P

Nisełka
Bloger
Posty: 77
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » wtorek 19 mar 2024, 17:41

@Alibali Nie znalazłam daty wypuszczenia tego nieoficjalnego moda. Co do twojego ostatniego zdania, to może się przydać komuś, kto np. chce kręcić jakiś film. Sama zawczasu (przed klapnięciem obecnego kompa i kupnem nowego) biegam za modami opartymi na mechanice oficjalnych rozszerzeń, by może po kupnie nowego kompa już zacząć.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 19 mar 2024, 17:50

Przyjrzyj się więc dodatkowi Licealne lata - masz tam szkołę, ławki, nauczyciela, cherleaderki, bal maturalny i inne atrakcje. Po co ściągać masę modów do gry, jeśli masz już coś gotowego. Do tego dochodzi okolica dość dobra na zabudowę w drewnianym stylu. I z odpowiednim światłem (jedynie Windenburg przewyższa tę okolicę, jeśli chodzi o taki lekko leśny klimat.

Nisełka
Bloger
Posty: 77
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » wtorek 19 mar 2024, 22:21

@Alibali No właśnie, to są licealne lata. Dzięki "TS4: Czas do szkoły" mogłabym w tym moim średniowiecznym uniwersum zrobić dla młodszych dzieci szkółkę parafialną (no bo w Średniowieczu szkoły były prowadzone przez duchownych i zakony - jeśli biedniejsze dziecko mogło się uczyć, to zazwyczaj tam, bo bogatsze to raczej homeschooling). No chyba, że tak czy inaczej wystąpiłyby mi problemy techniczne przez tego moda. Właśnie dlatego tak latam za info, który mod jest deklaratywnie najbardziej oparty na oficjalnym rozszerzeniu, by zredukować te problemy. I tak - by jednak obyć się możliwie bez modów - właśnie zrobiłam w Wordzie listę co z którego oficjalnego rozszerzenia mi się przyda. Na szczęście trochę tego jest, a niektóre elementy dam radę zamaskować na tyle, by nie dało rady ich sfilmować.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 20 mar 2024, 11:40

Największym wyzwaniem dla każdego filmowca są przejeżdżające w tle samochody oraz wszechobecne smartfony w łapach Simów :( W dwójce miałam takie modyfikacje, że nawet na podglądzie mapy nie było widać jadących samochodów tylko pojazdy konne. Wszystkie pojazdy NPC (pokojówka, ogrodnik, majster - przyjeżdżali do pracy w strojach "z epoki" i pojazdami zaprzężonymi w konie. Ale widząc twoje obeznanie z tematem - na pewno trafiłaś na te modyfikacje niezapomnianej Hexameter :) Nawet autobus szkolny to był wiktoriański tramwaj konny!


https://modthesims.info/m/75890

i rekolor tramwaju od sunni9676

https://modthesims.info/d/395334/hexame ... olors.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 Nieoficjalne modyfikacje (Mody)”