Poszukuję skinów defaultowych All in One

Ubrania, meble, makijaż... Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
anie_1981
Asystent
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 23:59

Poszukuję skinów defaultowych All in One

Post autor: anie_1981 » piątek 11 lut 2022, 00:18

Jak w temacie. Chodzi mi o skiny, które zastąpią wszystkie oryginalne karnacje w grze, dla wszystkich grup wiekowych, kolorów skóry i obojga płci. Ciężko jest coś znaleźć, bo najczęściej nie są to skiny defaultowe, albo np same twarze, albo tylko dla kobiet/mężczyzn itp.


Mam teraz coś, co niby ma być defaulowe, ale ja nie widzę w ogóle różnicy! Może powinnam coś zrobić, nie wiem, skasować jakieś pliki cache, czy coś, ale nie chcę namieszać, bo pobieranie gry od nowa zajmie całe wieki. mam skiny lamatisse fresco, ale tak jak już pisałam, nie widzę w grze różnicy. Nie wiem czy to tylko twarze czy całe ciała, mi chodzi o całe ciała. Poza tym, to wiem już z autopsji, że rzeczy ze zdjęć modów w necie, zwykle wyglądają gorzej w mojej grze, i to nie jest raczej kwestia sprzętu, bo mam wszystkie graficzne opcje na maksa, jakość Ultra, czy coś w ten deseń.

A gdyby coś, to jak ja mam np zmienić kolor skóry już zrobionemu simowi? Są na to jakieś kody? Bo na lustrze to mam tylko fryzurę i ubranie, i makijaż/zarost etc.

Mam teraz parkę z czwórką dzieci, najpierw chłopiec, a potem dziewczynki... trojaczki... nie wiem dlaczego, bo nie mają niczego od płodności. Ona jest romantyczka, a on family man :P

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 12 lut 2022, 18:49

Witaj Aniu :) Miło, że nas znalazłaś na Simtopii. Nie jestem jednak tak do końca pewna, czy jesteś tą samą Anią z forum oficjalnego od historii Agnieszki Z. Napisz coś więcej :)

Tak się zastanawiam - skórki defaultowe są zawsze są all in one, ale osobno dla obu płci z wiadomych względów.... Skintony są jedynie takie same bo wnoszą tylko kolor... Nie wiem więc czy szukasz skinów czy skintonów :)
Kiedyś oddzielnie robiono skórki tylko dla toddlersów. Remusirion ma starsze skórki defaultowe właśnie z takim podziałem. Obecnie ma kilka - jak to ujęłaś - all in one :) Jest też producentem bardzo ładnych oczu defaultowych (niektórych)

Najlepsze skórki default i non default ma jednak Obscurus, nie są jednak all in one - dla faceta i facetki trza osobno pobrać. No i kurde - niektóre nowsze potrafią sporo "ważyć", zawaliłam się prawie, gdy skórka z rodzaju OMG (ja to MUSZĘ mieć), okazała się ważyć po pobraniu ponad 200mb! Zrezygnowałam z żalem...

Nie wiem jaki masz sprzęt, więc na wszelki wypadek skupmy się na tych mniej "ważących" - dobre skórki jak zawsze ma SClub i Remusirion na TSR. Skórki defaultowe z podziałem na whole oraz only face - only body ma Kijikosims - ta od rzęs. Są w wersji grzecznej i nieco mniej grzecznej. I dla wszystkich grup wiekowych.

(to jest nowa strona kijiko)

https://obscurus-sims.tumblr.com/ - tumblr Obscurusa

a tu masz nakładkii skórki SClub https://www.thesimsresource.com/artists ... h/overlay/

Defaultowych musisz tam szukać na piechotę...

Pamiętaj Aniu jeszcze o jednym - oprócz podziału na skórki całościowe (whole) czy tylko twarz lub tylko body - są jeszcze nakładki na skórkę które robią ją jeszcze bardziej szczegółową (overlay) i dopiero skintone i overlay dają dobry efekt końcowy. Do tego jeszcze mnóstwo drobnych detali typu eyelids (powieki dolne), rożświetlacze twarzy (nowe cieniowanie - nie mylić z blushem, bo po zainstalowaniu znajdziesz je w detalach skóry,a nie w makijażu), hairlines - nakładką pozwalająca mniej boleśnie używać włosów EA. Bez hairlines większość męskich fryzur wygląda na Simie jak peruka i to kiepska!
Wystrzegaj się starych skórek, bo po zmianach jakie EA wprowadziła jakiś czas temu nie wszystkie współpracują z makijażami oraz suwakami. Chociaż niektóre z nich np MissBlue (TSR) od lat mają się dobrze i wielu twórców nadal z powodzeniem używa jej skintonów i nakładek. Jej skintony są jednek niedefaultowe. Defaultowe miała Praline, ale już dość dawno nie robi nic nowego (zawiesiła konto na TSR), więc nie wiem.

Awatar użytkownika
anie_1981
Asystent
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 23:59

Post autor: anie_1981 » niedziela 13 lut 2022, 01:10

Taa, to ta babka od Zadków... :P Kurcze wyszłam już z wprawy. Boże, kiedy ja w Simsy grałam ostatnio!? Sama nie wiem. Chyba przestałam grać w TS3 jak wyszła TS4, jestem znaną hejterką TS4, właściwie kiedyś znaną. Tak wiele z gry zabrali, że strzeliłam focha. TS3 jest już dla mnie jednak w ogóle niegrywalna. Niby nie ma dużych lagów, bo mam niezłego kompa i sporo RAM'u, ale nawet wolnej woli już nie mają, co irytuje na maksa (Zwłaszcza w basenie). 20 minutowe ładowanie zapisu też nie pomaga, a jednak za ideą Simsową się stęskniłam. Przeto daję szansę czwórce, choć tylko przez ten filmik z yt (mam nadzieję, że nie banujecie za linki z yt...):



Dzięki temu gostkowi Moja gra wzrokowo choć trochę zbliżyła się do trójki.

Kiedyś pisałam poradniki do TS3... Teraz sama potrzebuję poradników do TS4. Jednak znane mi fora Simsowe wydają mi się teraz takie puste... Czyżby temat się wyczerpał..?

Muszę z 5x przeczytać Twojego posta, żeby zrozumieć te nowe zasady. Gdzie te czasy, kiedy wrzucało się do SImsów JEDEN pliczek i wszystkie Simy były Miss/Mister off SimWorld>>!? EA w ogóle olewa to jak wyglądają Simy, a niby to powinno być najważniejsze.

Mam takie coś: PS_HydraSkin_Overlay_MF.package

Udało mi się to uruchomić, ale facet ma jakieś graficzne hieroglify na łączeniu góry z dołem, śmiem nawet twierdzić, że może dół się wcale nie załadował. Wiem już jak wejść w CAS.

Wiem, że chcę by wszystkie Simy wyglądały OK, nie tylko "moje". Muszę szukać i się dokształcać. Najłatwiej by było, jakby mi ktoś podesłał gotowca jakiegoś, w sensie gotową mieszankę, tylko wrzucić do gry i gotowe. Na pewną chciałabym wersję mniej grzeczną.

Dzięki, mam nad czym myśleć.


EDIT:

To są te hieroglify o których pisałam, tylko u faceta, ale naprawdę wygląd moich Simów nie powala.



Wszystko jest takie mdłe i brzydkie, w ogóle nie wyglądają jak na zdjęciach. Nie wiem o co chodzi. No i jeszcze ta źle załadowana skórka, jeżeli w ogóle załadowana.

EDIT 2: Ja chyba mam coś nie tak z grą, bo skiny nie zastępcze też mi się w grze nie pojawiają. Powinnam mieć nowe kropki a ich nie mam.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 lut 2022, 12:19

A więc Aniu znamy się wiele, wiele lat :) Zapewne już się domyśliłaś, kim jestem :) Ponownie więc witam cię na pokładzie - nasze forum choić malutkie i czasem przysypia - ciągle działa. I w 90% składa się z osób, które są w wieku 30+ (z przewagą tego plusa :) )

Co by ci tu rzec sensownego... Sprawdź, czy nie masz w grze włączonej opcji kompresji tekstur simowych. Jeśli tak to wyłącz. Włącz synchronizację pionową. Zresztą - na obsłudze kompa i grafiki to ty się znasz lepiej ode mnie więc nie będę ojca uczyć robić wiadomo czego...

Co do skórek - przyszła mi do głowy rzecz prosta i zbawienna. Mianowicie - pochodź ty sobie po stronkach produkujących simów i zobacz ich wymagany kontent. Ja w ten sposób trafiałam na cece, których normalnie bym nie znalazła. Pinteresty i tumblry, smblry i inne ...iry mają to do siebie, że jest tam straszna sieczka, i konia z rzędem jeśli znajdziesz od razu (czyli tak po tygodniu) to, czego szukasz :)

Poruszam się ostatnio w obrębie TSR (prawie), bo jest to jedna z niewielu stron, gdzie obiekty są aktualizowane "z urzędu" - a przynajmniej prawie wszystkie. Tam w dziale gotowych simów wyszukałam kilka wg mnie interesujących postaci (rozumiem, że interesują cię głównie Simy nie Simki)


Obrazek

tu daję ci link do niego

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1585704/

Ten Sim o tyle jest interesujący, że nie zastosowano na nim żadnych suwaków (no, ja bez swojego ulubionego suwaczka wzrostu to nie tykam męskich simów). Ale ma sporo dodatków innych nie licząc cecowej odzieży i fryzury.
Fryzura jest od Anto - Roberto
Sim ma coś na twarzy, co się nazywa eyelids - daje to cieniowanie obszarowi pod oczami tworząc naturalny wygląd twarzy bez efektu wizualnego spłaszczenia. Ten dodatek nie jest wymieniony w zakładce required więc sądzę, że autor Sima sam poprawił skin i jest to już w ściąganym pliku. Do tego ma nosemask (autorstwa utalentowanego Remussiriona) - to jest coś co nadaje również nosowi sima trójwymiarowości.

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1581600/

Ma też preset (kształt) nosa niestandardowy (spoza gry). W CAS będzie widoczny w zakładce kształtów nosa, tak jak i usta, Wgrywając nowy kształt nosa, ust, uszu, całego ciała otwieramy sobie dziesiątki nowych możliwości manipulowania tymi elementami, niemożliwymi do osiągnięcia mając do dyspozycji tylko te z gry.

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1573348/

Nowy kształt ust (tutaj od Seleng)

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1441700/

dodatkowo usta podrasujemy czymś co nazywa się mouth corners - ja posługuję się cały czas zestawem od PralineSims, który bardzo dobrze się sprawdza do tej pory

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1326263/

ów SIm ma też rzęsy od innego autora niż Kijiko (SClub), i te o wiele lepiej się sprawdzają na męskim Simie (nie są tak teatralne jak te od kijiko)

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1525365/

MagicHand jest producentem niezłych brwi, zarostu oraz makijażu. Na tym konkretnym Simie jest zarost jej autorstwa

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1520942/

a tu masz jej kącik

https://www.thesimsresource.com/members/MagicHand/

Warto zwrócić uwagę na presety szczęki (jaw presets) - osiągniemy za ich pomocą całkiem nowy wyraz twarzy Sima czy Simki

Obrazek

tutaj masz przykładowy jaw presets sima

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1565280/

i simki

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1583829/

Obrazek


Na dziś wystarczy tego materiału. Będziesz miała nad czym pomyśleć. Zastanawiam się nad założeniem nowego tematu pt Jak zmienić Sima za pomocą presetów. Bo że zmienimy za pomocą suwaków czy facemasks to wszyscy wiedzą. Mało kto wie, że istnieje coś takiego jak presets :) Za ich pomocą możemy zmienić każdy element simowego ciała, a także wyprodukować maleńkiego lub olbrzymiego Sima bez użycia suwaków. Afroamerykanie lubują się szczególnie w presetach pupy i ud. Ale o tym w następnym wykładzie :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 lut 2022, 12:40

Na zakończenie wrzucam ci jeszcze dwie Simki i Sima o tzw nietuzinkowej "urodzie" - wszystkie potrzebne info znajdziesz zawsze w zakładkach na stronce do pobrania Sima - szczególnie w zakładce required. Ja osobiście lubię czytać też posty, bo czasem można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Ale ja już tam mam, że lubię wiedzieć i czytam wszystko :)


Obrazek


https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1582792/


Obrazek


https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1582902/


Obrazek

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1581458/

Zwróć uwagę na kolejny szczegół twarzy na tej pierwszej fotce na początku tego posta - takie dołeczki (dimples). Nie jest to rodzaj suwaka czy też blushu, to po prostu kolejną nakładka na twarz tak jak piegi :)

https://www.thesimsresource.com/members ... d/1443382/

Awatar użytkownika
anie_1981
Asystent
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 23:59

Post autor: anie_1981 » poniedziałek 14 lut 2022, 13:52

Podejrzewam kim jesteś, ale nie mam pewności, Alicja...?

Simy już wyglądają dobrze, ale te hieroglify u faceta nadal są, i mnie to denerwuje, bo ja nerwus jestem.

Nawet nie wiesz jak mi pomogłaś, bo już np nie szukam skórek defaultowych, one się w TS4 w ogóle nie sprawdzają. Pogrzebałam trochę na kilku stronach, i mam taką jedną nakładkę (overlay), która mi się podoba, tylko oni mi kazali zainstalować jakiegoś moda od suwaków przy skinach, standardowo gra daje suwak intensywności, czy coś, a ten mod to rozbudowuje, tylko ja nie widzę różnicy, więc ten mod albo u mnie nie działa, albo coś popsuł/ma z czymś konflikt, bo jest to chyba rozbudowane, ale nie daje żadnych efektów. Chyba to wywalę. A skórka super. Zaczęłam też szukać nakładek dla facetów, żeby mieli ładny kaloryfer, i ostatecznie używam obecnie jakiegoś "healthy body", chyba z TSR.

I taka ciekawostka, mam jedną nakładkę, w teorii dla faceta bo tylko tam się pojawia, z narysowanym kulturystą, a jak to daję facetowi, to on wygląda jak baba, Nie pamiętam skąd to zaciągnęłam, ale teraz bym chciała z gry usunąć, bo nieprzydatne, a tu lipa, bo nie wiem który to pliczek.

Wczoraj do późna nad tymi skórkami siedziałam, wszystko pięknie, tylko te hieroglify u faceta mnie denerwują. Stworzyłam nową rodzinę, na nowym zapisie, ale nie miałam czasu nimi grać, żeby sprawdzić czy ten gościu to ma, czy nie, bo na starym zapisie mogłam sama tego konkretnego gostka zepsuć tymi zastępczymi skórkami i w ogóle. Jeszcze sprawdzę te tekstury nieskompresowane, chyba to poprawiałam, ale sprawdzę, bo w międzyczasie instalowałam dodatki i może instalator coś namieszał.

O i chciałam jeszcze zasięgnąć opinii o modzie HQ, który daje możliwość ładowania ogromnych plików ze skórkami i nie tylko. Jest to mod przydatny tylko jak się robi zdjęcia i podobno nie przystosowane do niego tekstury się w ogóle nie ładują, tylko jest czarna plama. Jest sens się w to bawić w ogóle? Bo on ma przełącznik 2k/4k. Do zdjęć można zrobić 4K, a standardowo jest 2K. Gdybym wiedziała, że wszystkie tekstury w grze normalnie są 2K, to mogłabym się pokusić, ale weź teraz szukaj na necie tekstur zastępczych, bo lodówka jest na czarno. Ja raczej nie będę się bawiła w zdjęcia, gram tylko dla siebie i nie tęsknię do moich lipnych historyjek, więc chyba sobie odpuszczę, ale ciekawi mnie opinia ogółu.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 lut 2022, 15:46

Tak, Alicja :)

Aniu daj sobie spokój z tym modem HQ - chyba, że chcesz się bawić w wystawianie Simów "na sprzedaż" w necie, bo TYLKO do robienia ładniejszych zdjęć a nie oglądu Sima to służy. Ci, co bawią się w produkcję ubranek Simów i wszystkiego pozostałego, ale głównie skórek i makijażu tym się rajcują, bo rzeczywiście na zbliżeniach zastanawiasz się, czy dany Sim nie zeskoczy wdzięcznie z ekranu i nie zacznie cię bajerować :) Do bajerunku to my tu mamy całkiem inny, poważny mod. Nawet JA dałam się skusić ;) I podglądam moich SImów jak sam Tony Podglądacz (Peping czy Peeping - jak mu tam). Jeśli będziesz zainteresowana do daj mi znać na pm, bo publicznie się TYM modem nie dzielimy.
BTW - proponuję, (oczywiście jeśli chcesz tego i chcesz z nami się bawić), abyś założyła swój własny kącik w dziale kreowania Simów (temat Aleja Simowych Gwiazd) lub w kąciku budowlanym. Ale z tego, co pamiętam to specjalistką jesteś od Simów i simowych historii :) Ale żeby od czegoś zacząć, to proponuję, abyś wszystkim, którzy tu zaglądają i piszą, lub tylko zaglądają powiedziała - sul sul :) - tutaj jest do tego temat
viewtopic.php?f=50&p=16049#p16049
A wtedy już wszystko będzie jasne i potoczy się lawinowo. Kąciki, uprawnienia etc...
PS - do uporządkowania swoich zbiorów cece jest programik specjalny. Nie posiadam takowego, gdyż pedantycznie (w odróżnieniu od realnego życia) mam wszystko posegregowane w folderach i podfolderach - wraz z obrazkiem. Jeśli na obrazku nie ma nazwy producenta to podpisuję obrazek nazwą twórcy i ew z nazwą stronki. Gdy coś nie działa lub przestaje być potrzebne - wywalam bez problemu.
Spróbuj przed uruchomieniem gry usunąć plik localthum.cache, który działa tak jak pliki cache w trójce.
Notabene - nadal gram trójeczką i nawet jeszcze przed zmianą kompa na dość leciwym spzęcie gra dość dobrze chodziła. Oczywiście mam i korzystam z modów twallana, bez których trójka niestety szybko się sypie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 Obiekty CC”