Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Kirka
Felietonista

Re: Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Post autor: Kirka » czwartek 15 paź 2020, 00:31

Wszystkie sypialnie syrenek są fantastyczne, bardzo kreatywne i niepowtarzalne. Dominuje bajkowy i romantyczny klimat. Do każdej pracy z pewnością można by ułożyć niejedną opowieść. Myślę, że twórcy z wytwórni Disneya, gdyby tylko ujrzeli projekty, pozazdrościliby pomysłowości i finezji z jaką prace te zostały wykonane.
Mamy jednak już nowe wyzwanie i kolejne pole do popisu.
@bobas52 - praca ta jest szalenie kreatywna, od razu widać, że wyobraźnia przestrzenna to Twój ogromny atut. Stworzyłaś cudowny świat rodem z filmów o Indianie Jones i Larze Croft. Jest tyle elementów do podziwiania i oglądania. Niesamowita praca!

Filip od dziecka uwielbiał opowieści o przyrodzie, zwierzętach i przygodach. Z wypiekami na twarzy słuchał, gdy mama czytała mu o perypetiach Mowgliego lub życiu Tarzana. Potem już sam zaczytywał się serią powieści o przygodach Tomka Wilmowskiego. Wyobrażał sobie, że kiedyś zobaczy to wszystko na własne oczy i przeżyje wiele niesamowitych zdarzeń, a nade wszystko stanie się obrońcą i przyjacielem zwierząt również tych dzikich. Rodzice, wiedząc o marzeniach syna, póki co urządzili mu pokój jako namiastkę dżungli. Czy można to pomieszczenie uznać jako pokój łowcy przygód?
Z pewnością tak, bo przecież Filip ma duszę podróżnika. Być może kiedyś stanie się niczym Indiana Jones i odnajdzie Arkę Przymierza lub jak Robinson Crusoe zamieszka gdzieś na wyspie, oswajając dzikusów i zwierzęta, albo jak Toni Halik dotrze do nieznanych miejsc.

dżungla.jpg
dżungla 1.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 20 paź 2020, 13:50

@bobas52
Caly swiat zawarty w jednym pokoju.Mozna nie wuchodzić z niego, a i tak przezywać przygody w dżungli. Coś na pograniczu snu. Zasypiamy w lozku i budzimy sie w namioie w sercu zrujnowanej światyni :hearts/heavy-black-heart:

@Kirka Sliczny dziecinny pokoik :hearts/heavy-black-heart: Nawet łozko stou w szałasie z patyków, Os razu mi sie przypomnial szalas Kłapouchego tym bardziej ze i Tygrysków tu nie brakuje. cudnie dobrane kolory ai dekoracje. Kazdy dzieciak by chciał mieć taki pokój i tu akurat jest wyzszość swiwta Simsów nad realem - w realu tego dzieciak nie dostanie, Przesliczna praca,
ORIGIN ID Kreatora

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 20 paź 2020, 20:04

Tygrysi pokój to prawdziwy raj dla małego podróżnika, pieknie wielobarwnie i przestrzennie.Mega praca :a_bravo:
Bobi tez dałaś czadu i to jak :O To nie pokój to przygoda, wyszłas poza konwencje meblowania łacząc jakby to co wewnątrz z tym co na zewnątrz. Niesamowita i arcypomysłowa praca :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 24 paź 2020, 23:12

@bobas52 , @Kirka - stworzyłyście cudowne pokoje poszukiwacza przygód, obydwie prace są fantastyczne! :a_bravo: :a_bravo:
Bożenka nie dość, że zapewniła swojemu poszukiwaczowi mnóstwo atrakcji, to może tam spokojnie zamieszkać i oddawać się swojej pasji. :hearts/green-heart:
Stasia natomiast zapewniła Filipowi obcowanie z naturą i zwierzakami już od najmłodszych lat, jestem pewna, że jak wyrośnie to pojedzie odkrywać tajemnice dżungli. :hearts/green-heart:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker

Post autor: Marvi » niedziela 25 paź 2020, 04:05

Na palcach skrada się Indiana Jones i...
...*zium* najpierw wpada do Bożenkowej Selvadorady, gdzie może do woli wspominać zaprojektowany przez Kirkę dziecięcy pokój, który sprawił, ze pokochał dżunglę! Ach, jak dobrze być podróżnikiem <3
Piękne prace dziewczyny! Znaczy nie żeby to było coś ZASKAKUJĄCEGO, że piękne, ale rozpieszczacie nas swoją pomysłowością coraz bardziej :)

Ale, ale! Mrok już zapadł, śpimy godzinkę dłużej, lecz cóż to? Z cienia wychodzą głodne bliskości...
AŁUUUUU~ Duchy! :91-ghost:
Nie będzie oryginalnie, bowiem na zbliżające okoliczności proponuję...

Dwunaste zadanie: izba przodków i duchów*.
Czas realizacji: 7 listopada (do północy).

Kolejne zadanie pojawi się 8 listopada.

-------------------------------------------------
*I tutaj pozwolę sobie (po raz pierwszy) na doprecyzowanie (pewnie zbędne) "łocomichodziło": nie wiedziałam jak ująć w zgrabną klamrę cały pakiet tradycji dotyczący 31 października/1 listopada, a chciałabym aby każdy, niezależnie od kultywowanych tradycji, miał możliwość stworzenia własnej wariacji/interpretacji pokoju zainspirowanego tym świętem. Dlatego też niezależnie od tego czy macie ochotę przefiltrować swoją wyobraźnię przez pryzmat słowiańskich Dziadów, zachodniego Halloween, katolickich Wszystkich Świętych czy każdego innego święta i czy chcecie temat ugryźć "na wesoło" czy "na melancholijnie" - zapraszam do zabawy. Przepraszam za łopatologię, ale po prostu czułam potrzebę uściślenia mojego zamysłu, a nie chciałam w tytule używać nazwy z żadnego z tych świąt coby nikogo nie urazić i nikomu nie odbierać dowolności w interpretacji (a zdaję sobie sprawę, że z tytułu zadania może to również nie do końca wynikać). Mam nadzieję, ze nie zamotałam jeszcze bardziej ;)

Awatar użytkownika
Kirka
Felietonista

Post autor: Kirka » wtorek 27 paź 2020, 15:27

@kreatora , @SimDels , @Ktosik , @Marvi - ślicznie dziękuję za wspaniałe opinie dot. "tygrysiego" pokoju :hearts/two-hearts:

Dia de Muertos to meksykańskie Święto Zmarłych obchodzone 1 i 2 listopada. W tym regionie świata ludzie nie boją się śmierci, lecz potrafią ją wpleść w codzienne życie, niejako ją oswoić. Dlatego żałoba i radość, tragedia i zabawa przeplatają się ze sobą. W święto Śmierci Meksykanie przyozdabiają nie tylko groby najbliższych, ale w domach tworzą ołtarze ze zdjęciami zmarłych, strojąc te ołtarzyki kwiatami, potrawami, kolorowymi kościotrupami, cukrowymi czaszkami, świecami.
Zaintrygowana od zawsze tym zjawiskiem starałam się odtworzyć meksykańską izbę pamięci.
:89-skull-and-crossbones:
Dia 1.jpg
:89-skull-and-crossbones:
dia de.jpg

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 27 paź 2020, 16:29

@Kirka, śliczna praca :hearts/heavy-black-heart: Tym pokojem i jego bajkową scenerią, przypomniałaś mi o filmie, który mnie zauroczył kilka lat temu, o wspomnianym przez Ciebie meksykańskim Święcie Zmarłych - Dia de Muerto. Opowiada on historię dwunastoletniego Miguela, który uwielbia muzykę, zakazaną w jego rodzinie od kilku pokoleń. W pogoni za swoją pasją trafia do magicznej, pełnej kolorów Krainy Umarłych, gdzie ze wszystkich sił stara się odkryć historię swoich przodków.

Link do tematu z filmem :10-smiling-face-smiling-eyes:

https://simtopia.pl/viewtopic.php?f=78& ... 414#p12414

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 28 paź 2020, 22:58

@Kirka

Ogladnełam ten film z linku LKropki i rzeczywiscie twoj pokoj mógłby byc kawałkiem scenografii do tego filmu. Jest i oltarzyk przodków, jest kolorowo i prawie slychać w tym pokoju muzyke. Pelno tu meksykańskich akcentów :) Przyznaj sie inspirowałas się tym filmem? Bo jest idealnie wstrzelony w jego klimaty
Bardzo śliczna praca i oryginnalna :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”