Zbuduj Mrok!-Wyzwanie na Halloween

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 2303
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Zbuduj Mrok!-Wyzwanie na Halloween

Post autor: SimDels » czwartek 30 wrz 2021, 11:01

Obrazek

W tym wyzwaniu dopuszczamy tyle pomysłów na mroczna parcelę ile jest opinii i pomysłów na temat osławionego Halloween; święta, które wbrew pozorom tkwi daleko w mrokach...przeszłości :88-japanese-ogre:
Nasza praca może być więc nawiedzonym domem ale równie dobrze ruinami świątyni czy starą fabryką, cmentarzem... Liczy się mroczna atmosfera. Nie musimy inspirować się typowym wyobrażeniem Halloween ale tym bardziej fajnie byłoby gdyby każdy z nas dodał od siebie choćby w jednym zdaniu jakiś opis lub wymyślona historię danego miejsca wszystkie chwyty dozwolone ale dla ułatwienia kilka prostych zasad:


1.Stwórz parcelę o mrocznym klimacie dowolnej wielkości (zalecamy jednak mniejsze niż 54-54) chętnie z cechą "nawiedzony".

2.Udostępnij pracę w galerii dodając w opisie hashtag #zbudujmrok i opcjonalnie także #simtopiapl lub #simholic dla łatwiejszego znalezienia pracy.

3.Wrzuć tu 3 fotki tego miejsca i napisz cokolwiek o tym tajemniczym miejscu - opowieściami także zbudujemy tu tytułowy "Mrok" :91-ghost: :88-japanese-ogre: :90-extraterrestrial-alien:
4.Czas do 31 Pażdziernika do północy. :cat_zombie:


Ps:
Wszystkie prace znajdą się także w tym komiksie.

Finalnie ze wspólnego "mroku" powstanie film upamiętniający zakątek który wspólnie stworzyliśmy.

Powodzenia i niech nastanie Mrok... :88-japanese-ogre:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 556
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 03 paź 2021, 05:09

Czytanie z Listu do Simtopian:
>>Jeśli wpuścicie choć raz zło chciwe do domu Waszego, litości mieć nie będę, bowiem kto w ciemność brnie uparcie, ten światłości nie jest wart<<. I nastał mrok. I ciemności zapadły. I mgłą zaszła kraina, do której wkroczył diabelski sługa. I kiedy pierwsza kropla krwi spadła na ziemię, ziemia przestała rodzić owoce. I zatrzęsły się świątynie w posadach, a ogniste kule poczęły nań spadać. I wierni odeszli z tej zapomnianej krainy. I rozpusta umiłowała to miejsce i splugawiła klasztorne progi. Zaprawdę tak ukarani zostali niewierni za wpuszczenie pośród siebie Złego.

Ustęp z Diariusza Marveusza z Philo:

3.10. ....r.
...powróciwszy w rodzinne strony serce me zamarło. Moja malownicza ojczyzna! Co się z nią stało?! Przecież nie mogła się tak zmienić! Kroczę ulicami miasta, ale to już nie to samo miasto. Dookoła ciemność, mgła, ciężki fetor drażniący zmysły. I to zamczysko - gargantuiczna ruina, której widok mrozi krew. Olbrzymia forteca tajemniczego przybysza, który nie postarzał się ani o kroć od czasu mego wyjścia w świat.
Dziwny to człek, który po zmroku wymyka się na samotne spacery, a za dnia ukrywa się za murami swojej tajni. Krążą o nim wieści niepokojące - ludzie mówią, że w posiadanie tego zamku wszedł w wyniku podejrzanych zbiegów okoliczności. Ponoć nabył tę posesję od poprzedniego właściciela, który przeniósł się w interesach do sąsiedniego miasta, ale na krótko po rzekomym "sfinalizowaniu transakcji" odnaleziono zwłoki człowieka, który przypominał pierwszego rezydenta zamczyska. Przypominał, bowiem nie dało się z całą pewnością orzec kim jest martwy nieszczęśnik - cała krew została z niego spuszczona. Niemniej ów "hrabia" wszedł w posiadanie fortecy i zamieszkał w niej. I wtedy mniej więcej opuściłam miasteczko w poszukiwaniu przygód.
A teraz wracam donikąd, bo malownicza osada mych młodzieńczych lat zmieniła się w opuszczony padół. I tylko ta ciężka mgła gęstniejąca im bliżej zamczyska się znajdowałam. Jednak nie tylko to zwróciło moją uwagę - coś dziwnego działo się z niebem. Potężne uderzenie, nagły rozbłysk, dym znad świątyni. Co do...?!

(nieczytelne)
Nadejście złego zwiastować miały kule ognia spadające na świątynię - tak mówili przodkowie. Zatem spotkała nas kara za wpuszczenie Złego do domu. To już nie jest moja Itaka. To Forgotten Hollow.

...czyli imprezujmy aż do rana, bowiem ciemność nam sprzyja! A skoro zło już wkroczyło do Forgotten Hollow, to chyba nic gorszego się nie stanie, co nie? :D
W związku z tym przedstawiam Wam Bela Lugosi's Church Club, czyli ów zniszczony kościół, w którym obecnie rozpusta ma się dobrze i tańczy w murowanej piwnicy niczym zbójnicy ;)
front.png
outarz.png
dancefloor.png
Odcinek sponsoruje intro do filmu "Zagadka nieśmiertelności" i nieśmiertelny utwór Bauhausa "Bela Lugosi's dead".

Kłaniam się nisko, co złego to nie ja - to Vladek xD

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1216
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 03 paź 2021, 12:16

Marviczu @Marvi historia, która wiąże się z powstaniem tego dzieła, jest równie piękna co mroczna:) a sam budynek i jego wnętrza pełne są zaskakujących rozwiązań. Praca przemyślana i niezwykle kreatywna:) :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 2032
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 03 paź 2021, 23:52

MARV! Napisałam dużymi literami Twój nick, aby przypadkiem nie zbeszcześcić Imienia tak szacownego Architekta Wszego Złego...
Widziałam rodzący się w bólach zamysł i pierwsze zręby Mrocznego Kościółka, i już byłam gotowa orzec, że nic lepszego się nie wydarzy... A jednak!
Mrok, który towarzyszyć ma niniejszej zabawie budowlanej - aż kapie z każdego zakamarka tej Zakapiornej Budowli... Aż się wzdragam wejść, żeby nie skonstatować z przerażeniem, czy nie byłaby to przypadkiem krew? Zszokowanym zwiedzającym ukazuje się bowiem od progu skrwawiona hostia... Kto tu odprawiał mszę? Czy w ogóle cokolwiek odprawiał? Może raczej ofiarowywał... I kogo ofiarowywał... Tu się dzieją straszne rzeczy! Tu się dzieje samo zuo... Tu się dzieje Magia!

P.S. Jeśli pomysł na klub w kościele wyda się Wam zbyt... szokujący, to gwoli uzupełnienia tematu dodam, że na Wyspach Brytyjskich ( i wszędzie tam, gdzie prześladowano katolików)- kościoły, które podupadły, lub całkiem obróciły się w ruinę - zostały w wielu przypadkach uratowane od ostatecznej klęski zapomnienia i opuszczenia - otrzymując nowe życie. Tym nowym życiem są kluby, kawiarnie, biblioteki czy centra kulturalne. Było mi w jakiś niewymowny sposób smutno i przykro, gdy na to patrzyłam, bo dla Polaka - bez względu na stosunek do Kościoła - to dość przygnębiający i zaskakujący widok. Jednakowoż lepsze takie życie niż żadne...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 1806
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 04 paź 2021, 01:58

Niesamowity pomysl i świetne badzo kreatywne wykonanie! Zdecydownie jesteś Mistrzem klimatycznych wnętrz!
ORIGIN ID Kreatora Champion of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 2303
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 04 paź 2021, 19:18

Marveuszu to jest wprost niesamowite! Pozwoliłem sobie zwiedzić to miejsce ,zresztą widząc tyle ciekawostek (mega wnętrze kościelne, konfesjonał czy pięknie zarośnięte roslinnością okienka tudzież odjazdową ukrytą nieco dyskotekę w lochach...) musiałem (nie było innej opcji) zrobić małą relację komiksową z wypadu tam. W taki sposób narodził mi się także pomysł by skromnie i w podobny sposób uhonorować każda parcelę, która pojawi się w tym temacie jednym dłuższym story. Mega praca :a_bravo:
Niesamowita jest też historia (padnę i nie wstanę szybko po przeczytaniu fragmentów z Listu do Simtopian :D )
Sporo ciekawostek, rzeczy do odkrycia, parcela sama w sobie może być świetnym miejscem dla nie jednej historii :a_bravo:
Załączniki
zjawa dels.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1209
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 06 paź 2021, 22:41

@Marvi - Marvinko długo nic nie budujesz, ale jak już się zmobilizujesz to jest wielkie BUM i szczękę zbieram z podłogi :31-face-open-mouth:
Kocham te wszystkie szczegóły, które tworzą niesamowitą mroczną atmosferę, a jest ich tam mnóstwo.
Wspaniały projekt i wspaniała historyjka! :a_bravo:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 556
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 07 paź 2021, 00:37

Kurde, dziękuję za tyle miłych słów, aż mi głupio ;-; Nie serio, naprawdę dziękuję, bo bardzo mi miło, że jakoś to wyszło nawet do rzeczy, ale...

...ale brać się do roboty i wrzucać swoje prace! Tak szczerze to liczyłam, że jak ja przetrę szlak i puszczę takiego bełta na start, to wszyscy sie ośmielą i się tu mroczne prace posypią jak cukierki na odpuście (no bo c'mon, gorszej lipy już nie będzie), a ja się obłowię w mroczne projekta i będę miała gdzie hodować moje plugawe kreatury xD A Państwo się obijacie. Do pracy rodacy, bo mam wampira i nie mam go gdzie osiedlić xD A już czuję, ze na tylu wybitnych architektów, to tu będzie pięknych projektów multum :> Do dzieła, aniołki!

I jeszcze raz dziękuję ;-; Pajacuję, bo tak naprawdę to nie umiem w przyjmowanie pochwał xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”