Zbuduj Mrok! - edycja 2023

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Zbuduj Mrok! - edycja 2023

Post autor: Alibali » piątek 08 wrz 2023, 23:50

Moja parcela (nr2) też w zasadzie jest już gotowa. To dom w stylu bajkowym - skrzyżowanie domku Baby Jagi z gotyckim zameczkiem :P Trudnością było jedynie wkomponowanie w całość stajni na dwa kare konie - Lucifera i Mefisto.


Zameczek choć niewielki składa się z wielu pomieszczeń, ulokowanych w podziemiach i w wieżyczce.


Więcej fotek znajduje się w moim kąciku budowlanym

viewtopic.php?f=67&t=3907

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


Link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Po wysłaniu zorientowałam się, że brakuje kilku elementów - biurka z komputerem, kociego wyposażenia i paru mniejszych drobiazgów - więc wysłałam parcelę ponownie - jest do pobrania pod poniższym linkiem

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

I też właściwie trzeba małych poprawek, bo przegapiłam niedokończoną łazienkę na piętrze :(
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 wrz 2023, 01:09 przez Alibali, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Percival159
Redaktor
Posty: 485
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 09 wrz 2023, 10:33

Alu, wspaniały domek, a właściwie dom, bo jak się go postawi na działce to się okazuje, że on wcale nie jest taki mały. Bardzo ładna bryła i mnóstwo miejsca wewnątrz. Wewnątrz jest mrocznie i ślicznie w taki dystyngowany sposób. Jestem ciekawa kto tam zamieszka? Czy zostawisz obecnych lokatorów czy wprowadzisz swoich? Czekam na fotki w dziale budowlanym. No i ciekawa jestem historii tego kawałeczka świata. :)

Postawiłam sobie trzy nasze budowle w Forgotten Hollow i zaczęłam się zastanawiać czy nie pociągnąć mojej farmy w górę jakimiś wieżyczkami, by dopasować się do Waszych wysokich budynków… Tak naprawdę to z wieżyczkami miałaby być ewentualna alternatywna wersja farmy – jako wampirze zamczysko (choć wtedy już nie farma), które popadło w ruinę i we współczesnych czasach jego pozostałości zostały przebudowane na farmę. :)

@Alibali Alu, dziękuję. I tak, dziewczyny miały być zdecydowanymi, charakternymi osóbkami, choć każda w inny sposób. :) A Ben – spokojniejszy, ciepły i miśkowaty, hipisowaty. I powiem szczerze, że nie wiem jak ja zrobiłam Caligala w CAS, takim jakim wyszedł. Pamiętam tylko, że chciałam stworzyć Sima o nietypowej urodzie i jak nigdy dotąd wyginałam suwaki do granic możliwości, a nawet i poza granice. ;) CC faktycznie nie używałam, ale skorzystałam z opcji makijażu w CAS, by ożywić twarz. Alu, dużo zdrówka Ci życzę i żeby się wszystko poukładało jak najlepiej.

@SimDels Misza, dzięki. :) Wiesz, że rozgryzłeś moją rodzinkę psychologicznie (po wyglądzie)! Zamiar był dokładnie taki! Beniamin – artysta, wspierający ojciec, i… stary hipis właśnie! :D A Weronika jako osoba trzymająca całą rodzinę w garści (nawet na odległość, kiedy jej nie ma było w domu przez lata), poza tym nieco krytyczna, surowa, choć bardzo przedsiębiorcza i o złotym sercu. To właśnie chciałam uchwycić w ich wyglądzie. I chyba się udało. :D

Coś mi się zdaje, że Twój zamek będzie najmroczniejszym miejscem lub jednym z najmroczniejszych, bo nie wiem co zrobią Kirka i Katel. I nie dlatego, że jest cudnie nie wyremontowany (choć godnie urządzony) i z pajęczynami w środku, lecz ze względu na straszliwe laboratorium w środku... Zaskakujące, bo wszak właściciel zamczyska tak przyzwoicie wygląda i tak dobrze mu z oczu patrzy :12-smiling-face-sunglasses: (i zawsze dzień dobry mówił... a może mi się tylko wydawało?). No i przystojny jak diabli, albo nawet jak sam diabeł... :88-japanese-ogre: :hearts/heart-with-arrow:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 09 wrz 2023, 15:41

Dziękuję @Percival159 Perci za wizytę, pobranie i "obglądnięcie" - domek faktycznie rozmiarami na wzdłuż i wszerz nie powala, bo chciałam zachować trochę miejsca na stajnię i choć skrawek terenu na sadzonki trujących roślin.
Reszta domu jest ukryta w podziemiach, które zajmują aż trzy kondygnacje w głąb. Najniższa to piwniczka z nektarami i urządzeniami do ich wytwarzania. Środkowa oddana jest pod władanie magii - choć nie wszystko mi się tam zmieściło, nie pasowałoby zresztą jedno do drugiego - więc wylądowało w wieży. Bezpośrednio pod domem urządziłam centrum rozrywkowe dla mieszkającego tam rodzeństwa. Nie chciałabym ich wykwaterowywać, bo mi szkoda wywalać te postaci, które są jakąś częścią historii opowiadanej przez EA. Wpisują się więc do tej historii siostry Caliente, Pancakesowie, Ćwirowie, Johnny Zest, wszystkie wampiry z Forgotten, rodzina Villareal czy WIELKA AKTORKA z Del Sol, i parę innych postaci, których nazw tej chwili nie pamiętam... Ale przez lata grania przywiązałąm sięjakoś do nich. Oczywiście nie do wszystkich.
Z drugiej strony... Tworzymy od nowa parcele, i niekoniecznie nasza historia musi się łączyć z już istniejącą... Z trzeciej strony... (I tak można bez końca).
Może tym razem niech Vattore pozostaną na swoich śmieciach - może im jedynie mały lifting zrobię i przebieżkę po ciucholandii :P I dołożę im parę owych szatańskich rumaków :) Początkowo miała to być para - klacz i ogier. ALe miejsca na przychówek nie ma tam nawet na centymetr. Więc po namyśle zmieniłam płeć klaczy i teraz mam Lucifera i Mefisto :) I kota Belzebuba :P

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3172
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 09 wrz 2023, 16:36

Dzięki Perci @Percival159 :hearts/green-heart: Szczerze mówiąc do meblowania miałem tu taka niechcicę, że ..aż strach :88-japanese-ogre: No ale tak sobie wykombinowałem, co w tym mrocznego, że stary zamek i że jakiś ziomek w nim mieszka ,uczyńmy go od razu szalonym naukowcem (troche z inspiracji podpowiedzią Ali). Fajne jest to, że poza praca naukowca mozna na parceli mieszkalnej bawić sie w analizy chemiczne czyli tak po trosze faktycznie w labolatorium (z bramkami dla kosmitów) :91-ghost:
Ps: Od dawna chodzi mi pewien pomysł na mój temat albo na wyzwanie ale niejsza z tym; trochę o to zahaczyłaś bo gdyż otóż poniewuż; mamy w grze genialną cechę parceli społecznej z dodatku eko czyli możesz zbudować nawet 4 różne wersje jednego budynku (lub innego miejsca co pozwala na osobliwy sposób opowiedzenia historii danego miejsca - przełanczasz i bum- masz stary zamek , który dopiero później stanie się rezydencją ze słynnym sklepikiem mikstur i trucizn wszelakich :90-extraterrestrial-alien: Chyba ugruntowałaś mnie teraz w pomyśle na temat wokół tej opcji.
@Alibali zdaje sie, że galopujące konie nie będą rzadkim widokiem w jednej lub obu rzeczywistościach tego świata ale o ile domyślam się, że koniki i kotek sa świetne to samo miejsce każe zatrzymać wzrok na dłużej; dużo ciekawych detali i faktycznie taki medievalowo bajkowy klimat. Ja to sobie jeszcze zwiedzę siłą rzeczy pewnie jutro jak będe przy swoim kompie ale już teraz widać że to wspaniała praca a z meblowaniem póki co ufam Perci bo wiem, że umiesz znacznie lepiej od... ok nie piskam :91-ghost:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3172
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 10 wrz 2023, 20:18

@Percival159 Perci bo w końcu zapomniałem; N.K.D.S.U.I.Z.N - Naczelny Komitet Do Spraw Urbanistyki I Zjawisk Niewyjaśnionych z Zaginionego Halo z pewnością przyznałby dziesiątkę w rzeczywistości alternatywnej ale właśnie na Wzgórzu Behemota ustalono, że należy dać szansę ewentualnym nowym Mrokowiczom a zatem jeśli mogę zasugerować, poczekajmy tak np do pocz. Pażdziernika i wtedy jak zostanie jeszcze miech a będą wolne miejsca to zrobimy drugie rozdanie a może nawet wcześniej jesli będzie posucha z nowymi inwestorami ;) (czyt. urządzimy sobie wówczas dziką deweloperkę w Halo :D )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3172
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 10 wrz 2023, 21:37

Ważne info z ostatniej chwili, nasza wspaniała architektka Kirka (Stasia) z nagłych przyczyn zdrowotnych nie będzie mogła wziąść udziału w zabawie.
Parcela nr 1 z pierwszej mapki jest tym samym dostępna ale najważniejsze jest to żeby nam @Kirka jak najszybciej powróciła do zdrowia :hearts/green-heart:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 11 wrz 2023, 00:26

O kurcze...Stasiu, zdrowiej jak najszybciej! Może do czasu zakończenia wyzwania jeszcze zdążysz, jeśli zdrowie pozwoli... Ale najważniejsze, abyś Ty była zdrowa.

Sama zastanawiałam się na początku nad tą parcelą powiem szczerze, ale ze względu na te same powody co u Stasi - bałam się, że nie dam rady wyrobić się w czasie, bo prawie codziennie mam jakieś wizyty u lekarzy. I zapowiada się, że potrwa to do końca roku (co najmniej :(

Awatar użytkownika
Percival159
Redaktor
Posty: 485
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 11 wrz 2023, 09:10

@Kirka Stasiu, szybkiego i lekkiego powrotu do zdrowia, bo to najważniejsze.

@SimDels Misza - spoko, jeśli chodzi o 10, to nic pilnego ani ważnego. Wzięłabym w przypadku, gdy robilibyśmy drugą mapkę i tylko wtedy, jeśli na tę parcelę nie byłoby chętnych. A tymczasem może być różnie... Może się okazać, że pojawią się Mrokowicze zainteresowani tematem i wezmą wszystkie pozostałe parcele, i to będzie jak najbardziej ok. A może wyjść tak, że urządzimy świat tylko na jednej mapce, wtedy ktoś przejmie jedynkę, np. Twój Hoggy rozbuduje zamczysko... ;) a Bobi ulokuje Babę Jagę na Twojej obecnej parceli. A może Kirka zdąży wrócić i zabudować nr 1?

Do końca października jest jeszcze daleko i wszystko może się zmienić. Być może zrobię zamek wampira, który był na miejscu farmy, po to by pokazać historię tej parceli i sprawdzić jak mi to wyjdzie, wszak zamczysko będzie musiało się niejako opierać na filarach farmy, czyli jej fundamentach i do pewnego stopnia ją przypominać, a to też fajne wyzwanie. I wtedy, jak mi coś strzeli do głowy, to przemyślę, którą wersję dam ostatecznie do "Zbuduj Mrok". ;)

Pamiętam, że o parceli społecznej i przełączaniu z budynku na budynek już wspominałeś i to też jest ciekawa sprawa, choć nie mam pojęcia jak to działa, bo nigdy nie próbowałam. I jak to się technicznie ogarnia? Robisz pierwszą parcelę i oznaczasz ją jako zwykłą przestrzeń społeczną? Potem na tej samej działce zmieniasz ustawienie na ogród społeczności, pierwszy budynek znika (ale gdzieś jest zapisany na parceli) i budujesz kolejną wersję budynku? Potem ustawiasz targ czy przestrzeń twórczą i tworzysz następne? I te wszystkie budynki faktycznie zapisują się na jednej parceli i można je przełączać? Nigdy tego praktyce nie próbowałam i nie wiedziałam, że tak można. :) W każdym razie jako wyzwanie - bardzo fajne, choć trudniejsze, bo sporo rzeczy trzeba przemyśleć i na pewno potrzeba na to więcej czasu. Gdyby kiedyś wystartowało, wezmę udział.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3172
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 11 wrz 2023, 14:09

@Percival159 To działa w taki sposób, że warto się pilnować by budować całość na pierwszej ogólnej funkcji ,wtedy dopiero po skończeniu wszystkiego co chcesz zachować przełacz na podfunkcje i sprawdz czy sie wsio zachowało i zmień co chcesz zmienić.
To wygodna metoda bo jeśli sie pomylisz i choć raz przełaczysz wcześniej na podfunkcje przed zbudowaniem parceli to na tej podfunkcji zostanie stan do przełączenia czyli od chwili przełączenia to co budujesz na opcji ogólnej raczej nie zapisze ci się już w podfunkcji (trochę tego nie dopracowali choć i tak pilnując tego można się fajnie pobawić).
Słowo się rzekło osełka u płota więc musze coś pomyśleć :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 12 wrz 2023, 18:48

Miszka, widać, że nie grałeś w trójce, tylko budowałeś i tworzyłeś światy. Na podobnej zasadzie działałą tam parcela festiwalowa. O każdej porze roku zmieniał się wystrój tej parceli, znikały elementy np zimowe a pojawiały się wiosenne.
To była ciągle ta sama parcela. Budując ją trzeba było zapamiętać -najlepiej zrobić rysunkowy plan oraz mnóstwo fotek, żeby w miejscu gdzie stała ozdoba zimowa nie postawić ozdoby wiosennej czy letniej. Po prostu trzeba było nanieść na plan zimowy - nowy plan - wiosenny, nie nakładając na siebie elementów kolejnych dekoracji. Nie wiem czy to tak samo działa w czwórce, ale chyba w podobny sposób.

Vellamo91
Roznosiciel kawy
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » czwartek 14 wrz 2023, 12:12

Hej! Piękne te wasze prace :) A ja się długo zastanawiałam i jednak wezmę tę największą parcelę, jako że zawsze potrzebuję dużo miejsca. Więc nr.6 jeśli można :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3172
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 wrz 2023, 12:54

@Vellamo91 Ok 6 sprzedana w Twoje łapki :)
@Alibali Wydawało mi się, że można przełaczyć w trybie budowy na inny rodzaj parceli w tej społecznej i w trybie życia będzie np.. z twórczej na bazar ale to tak nie działa więc pobawić sie można tylko w trybie budowy ale najwazniejsze; cos sie upsuło wogóle w tych opcjach eko, tablica ogłoszeniowa nie działa dla "granego" sima ,pojawia się komunikat ,że sim nie może głosowac bo nie mieszka w danym otoczeniu (chociaz mieszka) i nie ma żadnych opcji mcc tak jakby autor moda zapomniał o tym dodatku (mam aktualny mcc) o tym, że wyparowywują niektóre rzeczy po postawieniu nie wspomne czyli lipa z tym jest no chyba, że będzie to zabawa w trybie budowy to wtedy oczywiście można zrobić 4 wersje parceli i przełanczać (mcc może by wymusił pozostawienie przełaczonego typu w trybie życia jakby działał).
Sama tablica nie jest potrzebna do zmiany otoczenia (wystarczy budować parcele w danym mieście z materiałów eko) ale najpewniej jest potrzebna do zmiany typu parceli społecznej (nie próbowałem kodów może kodem by poszło).

ps: Mapki także w pierwszym poście zostały zedytowane. Do sprzedaży jeszcze kilka pozostało :)

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”