Simberk-nowe miasto naszej społeczności już do pobrania!

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Re: Simberk- Zbudujmy nowe miasto _ Etap2

Post autor: Percival159 » poniedziałek 16 maja 2022, 08:25

@SimDels genialna interpretacja fotki, padłam. :D :D :D

@Ktosik - super, bardzo się cieszę. :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 16 maja 2022, 20:47

Simberk już jest pięknym miastem, wybudowanym w stylu klasycznym. Dlatego też odstąpiłam od projektu lunaparku (chociaż jest już przygotowany). Jednak w okolicy, w której znajduje się działka nr 5, a która to okolica jest oazą spokoju i zieleni, taka ekstrawagancja po prostu nie pasuje. Przygotowałam więc inny projekt - park zaprojektowany w "moim" stylu, składający się z wielu uroczych zakątków.
Zatem jest coś dla ciała:
arkadia grill.jpg
arkadia  palenisko.jpg
.
dla duszy:
arkadia szachy.jpg
.
i oczywiście do zabawy:
arkadia zamek.jpg
arkadia statek.jpg
arkadia piaskownica.jpg
.
Całość zaś prezentuje się tak:
arkadia  widok.jpg
Edit: link do Galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

PS. Oczywiście lunapark i tak powstanie, tylko przeniosę go na działkę 50x50 i dobuduję więcej "atrakcji", które sobie wymyśliłam :a_smile:
Ostatnio zmieniony wtorek 17 maja 2022, 18:34 przez Kirka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 17 maja 2022, 02:17

Piękbny park Kirko! Jest tam mnóstwo atrakcji - dużo miejsca do zabawy na świeżym powietrzu i do rodzinnych spotkań. Młodzież i dorośli mogą dać upust energii biorąc udział w konkursie karaoke, lub wytężyć szare komórki planując kolejne posunięcie na szachownicy. Dzieciarnia ma zjeżdżalnie i bajkowy pałac, albo też może poszaleć udając piratów. A gdy już wszyscy się zmęczą i zgłodnieją - ojcowie rodzin mogą dać popis swoich umiejętności kulinarnych i upichcić coś smakowitego na grillu. Czyli - dla każdego coś miłego. Bardzo dobry pomysł na rodzinny piknik w parku z prawdziwego zdarzenia!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » poniedziałek 23 maja 2022, 10:26

Właśnie załadowałam sobie ten park u siebie i szczęka mi opadła. Jest po prostu cudowny, bajkowy :) Zawsze brakowało mi w moich rozgrywkach takiego miejsca, wreszcie je mam. Brawo, Kirko! Fantastycznie że jest tam tak wiele miejsc dla dzieciaków, one jakoś tak zawsze wydawały się poszkodowane w tej grze. Nie ma dla nich taki fantastycznych miejsc. A tu i dzieci się mają czym zająć i dorośli grila sobie mogą urządzić :) Gratulacje :)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 23 maja 2022, 13:41

Fantastyczne miejsce! Zawsze byłem pod wrażeniem twojej pomysłowości i tu także jest mnóstwo ciekawej inwencji choć lunapark tez był strzałem w dziesiątkę pod każdym względem.
To miejsce kojarzy mi się trochę z ogrodem botanicznym ,może za sprawa kamiennych schodków mam skojarzenie z łódzkim "botanikiem".
Każdy skrawek ziemi jest tu na max fajnie wykorzystany, sporo małej architektury i faktycznie jest co robić. Świetne miejsce dla naszego miasta :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 23 maja 2022, 14:54

@Kirka przepiekny park zabaw, wpasowany mocno w dzielnicę, podoba mi się niesamowicie! Jak tylko wejdę do galerii, to ściągnę go do gry. Wszystko jest super, ale jakoś tak urzekła mnie ta mała turystyczna lodówka, obok ogniska. Naszym Simom niczego, tak naprawdę niczego nie będzie tu brakować. :) :hearts/heavy-black-heart:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 26 maja 2022, 20:35

Zbudowalam 2 wersje domu na tą parcelę nr 13 z masą dodatkow Rodzinny z 3 sypialniani - tak ze jest do wyboru teraz albo baza game starter albo to
Niestety nie potrafie wejsc w to w Galerii on line i nie mam linku ;)
Reminiscence.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 26 maja 2022, 21:26

Świetny hausik Elu ,wyszperam go dziś w galerii w grze bo w wersji internetowej u mnie galeria też szwankuje coraz mocniej (obecnie nie wyświetla mi się nic poza "maxisami" ,strona nie reaguje na odhaczenie tej opcji. Elu wybierz ostateczna wersję, którą przeznaczyłabyś do wspólnego miacha.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 26 maja 2022, 21:39

@SimDels
Wolałabym ten ostatni - jest "wypieszczony " ale on ma mase dodatkow i "kitów" , ktorych wiele osób moze nie mieć
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 27 maja 2022, 05:42

@kreatora Cudny ten domek, wieczorem oblukam w grze na żywo. :)

A tu link do domku Eli:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » piątek 27 maja 2022, 22:18

Obejrzałem wszystkie dotychczasowe "Simberkowe" prace w galerii i musze powiedzieć, że poziom wykonania i kreatywności jest po prostu powalający! :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Do tych perełek architektury dorzucam też i moją w stylu art deco, bo początkowo chciałem żeby była w stylu mid century jak moje ostatnie prace, ale ten styl nie pasowałby zbytnio do okolicy. Użyłem do budowy 2 akcesorii, 1 pakiet rozgrywki i kit "Wnętrza z przepychem"

Wstawiłbym link do galerii ale nie ładuje... :oops:
27.05.2022_21-25-44.png

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 28 maja 2022, 17:24

Każda z dotychczasowych prac jest cudowna :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Ogródki działkowe Gabi :hearts/green-heart: to moje niespełnione marzenie z realnego życia. Zawsze chciałam mieć takie swoje miejsce na ziemi, gdzie można byłoby odpocząć od zgiełku miasta.
Stasi park :hearts/green-heart: dla odmiany jest bajkowym miejscem, w którym każdy bez względu na wiek (od lat 5 do 105) znajdzie coś dla siebie i gdzie poczuje się szczęśliwy.
Drugi domek Eli :hearts/green-heart: okolony zielenią jest równie zachwycający jak pierwsza propozycja. Brak niektórych dodatków czy kitów nie powinien znacząco wpłynąć na całość projektu.
Dom Mattiego :hearts/green-heart: ma tak cudowną bryłę, że nawet fakt nie posiadania "wnętrz z przepychem" (których nie zamierzam kupować) nie umniejszy jego walorów.


P.s Link do domku Matta - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » poniedziałek 30 maja 2022, 16:19

Teraz na mnie kolej :09-winking-face: Mam nadzieję, że rodzinka Hovell będzie zadowolona z zamieszkania w Villi Swallow. Razem z nimi, w piwnicy domu, mieszka sławny artysta-malarz Bottoni.
Kochani, obejrzałam Wasze wspaniałe, piękne prace i już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć je wszystkie, wraz z mieszkańcami, w Simberku :18-white-smiling-face:

A to kilka fotek Villi Swallow

30.05.2022_15-41-18.jpg
30.05.2022_15-24-16.jpg
30.05.2022_15-20-56.jpg
30.05.2022_15-28-28.jpg
30.05.2022_15-43-42.jpg


I link do galerii

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


i rodzinka Hovell


https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 31 maja 2022, 00:38

Mega chata! Dzięki za przygarnięcie brodacza i wspaniałe lokum w piwniczce. Przebogata miejscówka i ciekawe pomysły wewnątrz jak zasuwane drzwi w prysznicu. Sam budynek tez na wielki plus. Nie stanowi wysokiej zabudowy ale tworzy ciekawy kontrast i przejście pomiędzy loftowym budynkiem Katel wcześniej i ścianą centrum po drugiej stronie ulicy ( z parceli Ali i ratusza) :a_bravo:

Kochani, miasto nabiera a właściwie już nabrało charakteru. Pozostały jeszcze niezabudowane parcele przypisane do Ari @Aericia oraz @Vellamo91.
Poniżej pokazę jak ulokowani są mieszkańcy w mieście (w innych miastach na tym zapisie gry są już losowi simowie przez Was stworzeni jako alternatywa dla wiecznie tych samych spotykanych przez nas w grze ludzików).
Jeśli ktoś chciałby stworzyć ludzika i wskazać gdzie miałby zamieszkać to jest jeszcze odrobina czasu (do 15 czerwca choc najlepiej powiedzmy do ok 10.06).
Ludziki opiszcie tu a w galerie wrzucajcie oczywiście z hashtagami; #simtopiacity2 oraz #simtopiapl
na mapce niżej na czarnobiało zaznaczyłem parcele które odpadają (komercyjne lub w pełni już zamieszkane)

Jeśli zapomniałem o jakimś ludziku dedykowanym dla miasta to przepraszam i przypomnijcie o tym teraz.

Edit: Vitalij ma mieszkanko, Alan Vimes także, mapka poprawiona
Załączniki
simberk aktualizacja z ludzikami wyvor zamieszkania.jpg
30.05xx.jpg
30.05widokowka1.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 31 maja 2022, 10:20

Simberk rozwija się pięknie i sprawnie! Willa Swallow i dom Matta są świetne. :D Pomału przybywają też mieszkańcy, ale taka kolej rzeczy. :) Wszystko na mapce się zgadza, oprócz jednego - Ava Becker mieszka w Glass House, chyba że w międzyczasie przeoczyłam jakieś zmiany. :)

Vitalij szuka domu? Nie miałam pojęcia! :D Puść Sima w świat, to zacznie żyć własnym życiem... ;) I jeszcze próbuje wkręcić się do głównej lokacji! :D :D :D Świat simowy jest duży, a miast wiele, więc na pewno jakieś miejsce się znajdzie. Nie wiem jaki plan ma @Ktosik na Avę, czy będzie miała swoją rodzinę, ale jeśli nie, i nie miałaby nic przeciwko wampirowi, to mogliby zamieszkać razem, choć to tylko jedna z opcji. I niekonieczna, bo ewentualna rodzina Avy ma pierwszeństwo. :D Poza tym - jak pisałam, miejsc w tym świecie jest wiele, przez co Vitalij mieszkający w innym mieście niż Simberk i tak będzie hulał po grze. ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 31 maja 2022, 12:03

Aj... @Percival159 tak czułem że dam jakąś plamę z tymi lokacjami, w takim razie Ava się przeprowadza i w takim razie damy jej za towarzysza Vitalija :)
mapka za chwilę będzie zaktualizowana. Można tworzyc ludziki no i oczywiście czekamy na zabudowę 2 ostatnich parceli :91-ghost:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 31 maja 2022, 12:25

@SimDels

Misiu nie bedę mieć następnego sima szybko - na razie ewentualny kandydat jeszcze chodzi do podstawówki w mojej grze, a bez testowania w grze i poprawek jako młodego dorosłego wysyłać delikwenta w życiu nie mogę do Galerii . Wiec jesli mozna prosić to do mojej chaty - obojetnie którą wesje chaty zaakceptujesz - zgłaszam Alana Vimesa.
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 025F4CAE68
Prawdę powiedziawszy po pobraniu twojego sejfu Simberk chętnie nim zagram jeszcze raz :cat_mwaha:

@Kropka
Domek prześliczny!!!! :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 31 maja 2022, 19:00

Kochani, nie było mnie trochę, a Wy migiem wybudowaliściejuż całe miasto! Oby w realu budowlańcy mieli taki sprint :)

Wszystkie domy są piękne - dziś umieszczę "na miejscach startowych" i oblukam dokładniej. Dom Mattowego wygląda jak marzenie milionera z epoki art deco. Ma w sobie coś, co przypomina mi dom, który występował w kilku odcinkach mojego ukochanego serialu "Poirot" - za każdym razem "robiąc" za dom kogoś innego. Oczywiście jako całość jest inny ale oba domy coś w moim mniemaniu łączy (oprócz bieli).

https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAP
(Nawet go odtworzyłam w trójce w okolicy ze store - Roaring Heights)
Dom Kropesi to super wypasione cudo.
Elu te drugi jest duper i nic się nie martw, że nie wszyscy mają wszystkie dodatki. Czego się nie robi dla towarzystwa - Cygan podobno dal się dla towarzystwa powiesić :) a Alutka poleciała Batuu kupić aby oblikać Selsowe arcydzieła! To i pozostali też trochę ponarzekają ale wyskoczą z kasy dla niezbędnych dodatków! A jak nie, to zawsze mogą wywalić dom, który będzie w zapisie i zamienić na ten pierwszy basegame.

Swojego avka (nową wersję) zdążę jeszcze dać do 15 czerwca - pewnie zrobię to w sobotę lub niedzielę, bo obecny tydzień mam mocno zajęty.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 05 cze 2022, 01:27

Wszystkie nowe projekty są prześliczne, zarówno domy jak i bajkowy park . :hearts/heavy-black-heart:

Wprawdzie nie mam jeszcze wszystkich kitów, ale powolutku dokupuję. Jedynie z Batuu mam moralny problem, bo zrzekałam się że tych "Starwarsów" nie będzie w mojej grze, i nadal nie jestem przekonana do tego zakupu.

Bardzo się cieszę, że Ava będzie miała takiego ciekawego współlokatora, może uda jej się przeprowadzić wywiad z wampirem i zyska sławę jako pisarka. :09-winking-face:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 05 cze 2022, 16:14

Nie mam wszystkich kitów i dlatego po swojemu uzupełnię braki na parcelach, tak, żeby w miarę ładnie hulało. ;) Powoli dokupuję to czego mi brakuje, ale sęk w tym, że The Sims 4 to nie jedyna moja gra. W tym miesiącu zakupiłam pewnego klasycznego rpg-a, gdy skończę część pierwszą, kupię dwójkę, a w kolejce czeka kilka innych gier. Eh... dlaczego doba nie jest z gumy? ;)

Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać zapisu gry z Simberka. :)

@Ktosik wywiad z wampirem to ciekawa opcja i miód na serce Vitalija... :D Jego próżność poszybowałaby w górę, oj poszybowała... :D :D :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”