Simberk-nowe miasto naszej społeczności już do pobrania!

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Simberk-nowe miasto naszej społeczności już do pobrania!

Post autor: SimDels » środa 29 wrz 2021, 02:06

Witamy w Simberku!
Simberk to drugie po SIMTOPIA CITY miasto stworzone przez społeczność naszego forum. Poniższe posty obrazują proces twórczy od początku a cały zapis z budynkami oraz mieszkańcami miasta możecie pobrać pod linkiem poniżej filmu:

Ogromne brawa i podziękowania dla wszystkich architektów oraz twórców lokatorów :cat_lovely:







Poniżej kilka widokówek z miastem :)
Załączniki
simberk centrum3.jpg
simberk centrum4.jpg
simberk centrum2.jpg
simberk centrum1.jpg
simberk dzielnica parkowa mix.jpg
simberk dzielnica parkowa skyline.jpg
simberk dzielnica parkowa 1.jpg
simberk przedmiescie2.jpg
simberk przedmiescie1.jpg
simberk mix5.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 29 wrz 2021, 17:38

Mnie to by się marzyła Grecja na Sulani, bo to sama radość tworzenia w tej słonecznej okolicy, ale pewnie tylko ja z tą Grecją... Ale doszło wraz z tym packiem marokańskim sporo niebieskich elementów, mebli, ozdób, jest też śnieżnobiały tynk... No ale ilu nas tu jest - tyle pomysłów. Może zbudować coś sensownego w tym Psokotowie, bo teraz to aż żal tam się udawać. A jest i Latarnia do przebudowania, i klinika weterynaryjna, która aż się prosi o jakieś sensowne otoczenie. Park tresury psów by się przydał. Jest duża parcela pośrodku, to można by targ (dałeś Miszka czadu z tą arabską przestrzenią publiczną, to teraz uczepiłam się pomysłu :) )
Drugi pomysł (zbliża się Halloween i wyskoczylibyśmy z pomysłem w samą porę) - to zabudowanie w stylu magii tego miasteczka czarodziejów. Też jest kompletnie niewykorzystane. A coś mi mówi, że następnym dodatkiem urodzonym (mam nadzieję, że nie poronionym!) przez EA będą wróżki... Byłoby jak znalazł! Mamy już kilka parcel czarodziejskich - pamiętam cudny domek Gabi, który tam by pasował... Albo kompletnie nowoczesne, odjechane Newcrest... Nad nazwą zastanowimy się jak już zdecydujemy się na konkretną okolicę. Budowa trochę potrwa - ale też musimy określić czas, bo jeśli miałoby być to coś na halloween to niewiele go zostało :)
A - i jeszcze wytłumaczę dlaczego myślę o mieście tematycznym. Takich nietematycznych miszmaszów jest sporo w necie. Ja bym optowała za jednorodną stylistyką.

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » czwartek 07 kwie 2022, 00:01

Hej czemu ten temat utknął w martwym punkcie? Niestety przegapiłam tworzenie pierwszego miasta, ale chętnie wezmę udział w budowie drugiego. O ile będę mieć wymagany dodatek i jak już w ogóle znowu będę mieć dostęp do Simsów. No póki co nie mam ;(
A propo pomysłu, to właśnie uważałabym z Sulani i i nnymi bo nie każdy to ma. Ja np. nie mam, a jako fanka Skandynawii zaproponowałabym z kolei taki właśnie styl i Bringleton Bay. Ale też są na pewno tacy którzy Zwierzaków nie posiadają. Tak więc powinniśmy zostać jednak przy podstawce a najprostszą opcją jest oczywiście Newcrest. A styl? Ja to bym bardzo chciała zbudować typowe polskie miasto, albo coś historycznego. Ewentualnie w ogóle miasto inspirowane jakimś filmem czy bajką! Co myślicie?

Ewentualnie @Alibali jeśli tak chcesz Grecję to można zainspirować się grecką mitologią :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 07 kwie 2022, 11:38

Dzięki @Vellamo91 ,super że jesteś zainteresowana,oczywiście temat zawsze może odżyć i dzięki Tobie już odżył więc reszta to już tylko kwestia czasu. Też byłbym za tym by projekt ruszyć z miejsca. Osobiście proponował bym oazę, parcel jest dużo i światło przyjemne ,można w takim otoczeniu dodać architekturę w różnych klimatach i prawie wszystko będzie pasowało
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 07 kwie 2022, 20:07

Mamy trzy okolice, które są duże i mają dużo parcel. Ale musimy ustalić na początek - ILE osób weźmie udział, bo od tego zależy wybór okolicy. Teraz to jestem całym sercem przy Tartosie i tam najchętniej przebudowałabym wszystkie domki (prócz tego, w którym aktualnie mieszkają moje simy, a który idealnie wpisuje się w klimat toskański.
WIELKIEGO miasta bym nie chciała - chyba, że przebudowallibyśmy Windenburg na coś na kształt Amsterdamu lub Psokotowo na Grecję. Ale Miszka ty już zbudowałeś miasto sam - przerobiłeś całą Oazę na Maroko albo inne Emiraty :). Może doróbmy do nich mieszkańców - każdy swoją własną rodzinę. To też byłby fajny pomysł. Przecież nie muszą tam mieszkać koniecznie tylko Arabowie. Chociaż nic nie mam przeciw :) Myślę że gdy zgłoszą sięchętni do wspólnej budowy to zastanowimy się nad okolicą i resztą.
Ja jestem chętna do wzięcia udziału. Maj jednak będę miała nieco zajęty (akurat mam wizyty w pewnym bardzo nieprzyjemnym miejscu, i to dość częste :()

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 07 kwie 2022, 22:10

Jeśli nie będzie chętnych, to ja się mogę wstępnie pisać. Nie mam zupełnie pomysłu na nic konkretnego, ale się dostosuję do woli większości. Także podajcie kategorię, termin i ja tam się dostosuję.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 07 kwie 2022, 22:51

Może jednak najpierw wybierzmy otoczenie i wtedy jak nam się zacznie plac budowyt rozkręcać to może chętniej włączą się kolejni simtopowicze :)
Może zróbmy coś w rodzaju ankiety- głosujemy podając cyferkę lub nazwe otoczenia i zobaczymy co z tego wyjdzie. Brałem pod uwagę wybrane otoczenia bo pozostałe mają nie za dużo parcel lub zbyt narzucony charakter (jak simowe Hollywood czyli Del Sol Valley). Nowe miasto z paku ślubnego jest piękne tez je lubię ale mam wrażenie że parcel tam niewiele i nie są blisko siebie jak w tych otoczeniach z podstawki czy w Windenburgu (co pozwala łatwiej stworzyć charakter naszego wspólnego miasta przez np. zabudowanie całego skrzyżowania czy ciągu parceli przy jednej ulicy). Ostatecznie proponowałbym wybrać coś z:

1.Zatoczka (20 parcel)
2.Oaza (21 parcel)
3.Newcrest
(15 parcel)

4.Windenburg
5.BrindletonBay (opcjonalnie czyli nasze Psokotowo z dodatku Psy i Koty choć nie mam tu przekonania z powodu rozmieszczenia parcel ale zadecydujmy głosując bo każdy wybór będzie na swój sposób ciekawy - ma 16 parcel i to jest jakiś atut poza ładnym wyglądem otoczenia)
6.Tartosa (Opcjonalnie -może się myle i zdobędzie najwięcej punktów? Jest pięknie ale parceli jest tam jednak tylko 8)
7.Strange ville jest kojarzona z konkretną rozgrywka i kwiatem ufo ale można to rozważyć

Ja wybieram 2.Oazę (choć każde otoczenie będzie dla mnie ok), wydaje mi się jakoś uniwersalna (pasi tu Grecyja, futurystyka, orient, USA, eksperymenty wszelkiej treści na upartego nawet i szachulec czy cokolwiek co podpowie wyobraźnia)

Myślę że na podobnej zasadzie jak przy mieście pierwszym, możemy wybrać po jednej parceli i w razie kiedy po dłuższym czasie zostaną jakieś wolne można będzie ogłosić ponowny przetarg ;) Możemy to mocno rozłożyć w czasie w końcu nie ma pośpiechu.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 08 kwie 2022, 09:47

Byłabym chętna, tym bardziej, że "nie ma pośpiechu". Tylko nie wiem czy podołam a dokładnie czy mój budowlany kloc spełni wymagania. :D A w ostatnim czasie wolę budować niż grać, budować dla oderwania się. Trochę szaleję w Wierzbowej, buduję tam miasto dla Vitalija. :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes: Bo mój wampir ma mieszkać w czymś co jest klimatyczne na tyle, na ile moje klocki ów klimat oddają. San Myshuno już mi się przejadło. ;)


Z okolic preferuję te, w których parcele nie są rozrzucone, tylko są położone blisko siebie, wtedy naprawdę widać efekty, co można było zaobserwować w Wierzbowej, czyli pierwszym wspólnym mieście. Dlatego stawiam na Zatoczkę, Oazę lub Newcrest, chyba że byłoby za mało chętnych, wtedy na coś mniejszego. Ale dostosuję się do Waszego wyboru, bo sprecyzowanych preferencji nie mam.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 08 kwie 2022, 16:43

Jest jeszcze jedna okolica, którą pominięto a ma spory potencjał. To Strangerville - nie pamiętam ile tam parcel, ale można by wywalić wszystkie te, które służą za laboratoria i obiekty wojskowe. Nie wiem czy można wyłączyć w tym mieście historię, którą tam trzeba rozgrywać (w końcowym etapie jest ubicie tej olbrzymiej Rośliny-Matki). Nie lubię tam zaglądać bo dotychczasowa zabudowa nie nastraja, a nie chce mi siię wywalać tego wszystkiego, zwłaszcza teraz, jak mam Tartosę :) Jestem zakochana w klimacie tego miasteczka i mam też pomysła własnego na Grecyję tamże. Sulani gdyby było więcej na suchym lądzie pasowałoby bardziej, zwłaszcza że Grecy to wyspiarze. No, ale domów na palach raczej nie budowali. Chyba że mnisi w Meteorach, ale to innego rodzaju "pale".
Miszka - zrobiłeś sam swego czasu (osobiście) do Strangerville domy w stylu New Orlean, tak mi się majaczy. Dobrze mi się majaczy? Więc style New Orlean odpada, choć czemy by nie powtórzyć? Kurde, a może byśmy tam tym razem zrobili westernowe miasteczko? Tzn niekoniecznie w Stranger - może być i Oaza - też pasuje do pustyń i prerii środkowego Zachodu. Tylko kuni ni ma :(

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 08 kwie 2022, 23:22

Perci dopisuje zatem punkt dla każdej z wymienionych okolic 🧐 natomiast po tym co napisała Alicja tak myślę że może to też dobre pytanie czy narzucamy sobie jakieś ramy na zasadzie "miasto powinno kojarzyć się z krajem lub kulturą x" lub czasem i miejscem jak miasteczko z westernu czy jednak dajemy sobie luz zdając się na to co wyjdzie z tej różnorodności podejść. Osobiście obstawiał bym luz choć faktycznie narzucenie jakiegoś powiedzmy "stylu" może byłoby też ciekawym wyzwaniem. Tak więc w naszej burzy mózgów dopiszemy do głosowania:

1.tworzymy w danym klimacie (dopiszemy co chcemy: western ,Italia, indie ,daleki wschód ,USA, polska, Europa środkowa, może północna a może coś zupełnie innego?).
2.tworzymy to co lubimy ,może ewentualnie ustalimy np dopuszczalna wysokość domów w danej dzielni lub zamiast tego określimy gdzie znajdą się parcele publiczne a gdzie mieszkalne.


Osobiście optowałbym za dowolnym stylem co zachęci więcej osób i pozwoli stworzyć ciekawą mozaikę jak przy poprzednim mieście.

Ps: do listy miast dopisze strange ville (ciekaw jestem twojego pomysłu na Grecję tam Alicja) choć osobiście pomarudzilbym trochę na to otoczenie bo kwiatek i też chyba trudno zrobić coś z powodu ułożenia parcel spójnego ale może marudzę niepotrzebnie i to otoczenie wygra nasz mały przetarg bo np kwiatka da się wyłączyć a fragment z parcelami na wzgórzu faktycznie jest piękny ? :) ten Orlean robiłem w newcrest także z powodu bardzo fajnego skrzyżowania z tramwajami w okolicy z fontanna na jeziorze. Z automatu nie brałem pod uwagę rozgrywkowych otoczen czyli tego i dżungli czy kaskad ale dajcie znać jak to widzicie. Jest jeszcze magiczne i miasto uniwersyteckie ale nie brałem ich obu pod uwagę z powodu choćby małej liczby parcel i ich rozmieszczenia.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » sobota 09 kwie 2022, 02:14

A może najpierw zastanowić się nad tym 'o czym' będziemy budować, a dopiero potem wybrać okolice? Ostatecznie można nawet przebudować całe San Mishuno. Czemu nie? (w sensie mieszkania i nieliczne wolne parcele oczywiście).
Generalnie jeśli chcecie po prostu budować, bez narzuconego tematu to pozostaje nam wybrać tylko okolice i termin. Ale jeśli to ma być coś konkretnego, to ja bym od tego zaczęła, bo potem można po prostu coś pod to dopasować.

Ja bym np. w Newcrest zrobiła jakieś polskie Burakowo (współczesne, albo głęboki PRL). A w Wierzbowej świat z czasów np. Ani z Zielonego Wzgórza. Lub też Dolinę Muminków. Już kiedyś zresztą ich dom budowałam ;) A z Oazą z kolei kojarzą mi się jedynie Flinstonowie. Ale nie wiem czy chciałabym ich budować. Jakoś tego nie widzę.
Ewentualnie można jeszcze pomyśleć o czymś w rodzaju Disneylandu, Warner Bros- , Dream Works- , albo jakiegoś innego -landu. Gdzie na przykład każdy zbuduje parcele dla innego filmu danej wytwórni. Albo w ogóle - jedna parcela = jeden kraj, a miasto to np. Europa?
Kurde jest tyle fajnych pomysłów na takie miasto. Tylko trzeba któryś najpierw wybrać, a dopiero potem miejscówka. Tak myśle...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 09 kwie 2022, 11:49

@Vellamo91 ciekawie, że tworzyłąś w klimacie opowieści. Moim zdaniem lepiej byłoby pozostawić sobie dowolność bo np miasteczko z dzikiego zachodu tudzież muminkowo nie będzie pasić do ulic z zamochodami ale niech wypowiedza się inni, można pokombinować z jakims stylem współczesnego miasta ale mi się zdaje , że większa zachęta będziewzględny luz jak przy poprzednim mieście bo wiadomo-najchętniej budujemy to co lubimy lub co jest nam jakoś bliskie. Jeśli zostawimy sobie dowolność to możemy okreslić gdzie będa publiczne parcele (czego potrzebuje miasto) i ewentualnie (acz niekonbiecznie) okreslić czy w danej dzielni miasta budujemy wysoko czy parterówki żeby była jakaś spójność.
Co wybrałabyś z tych wymienionych przez siebie otoczeń; Oaza, Necrest czy Wierzbowa?

Co do innych Twoich pomysłów to sa to moim zdaniem mega fajne pomysły ale może na jakieś wyzwanie lub inne zabawy (np to tworzenie parceli odzwierciedlających kraje faktycznie stworzyłoby hollywood ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 09 kwie 2022, 13:51

Osobiście wolę dowolność, bo jeśli to ma być duża okolica, to jakoś nie wyobrażam sobie zabudowywania 20 parcel Muminkowem czy Dzikim Zachodem, za to jak najbardziej widzę domek w stylu Muminków dzielnicy domków, czy czy knajpę wybudowaną w stylu Dzikiego Zachodu gdzieś w centrum czy jego pobliżu. Tak samo jedna dzielnica może być osiedlem bloków w stylu PRL-u, a inna składać się zabudowy kamienicznej, itd. Wtedy każdy mógłby zbudować to co mu w duszy gra.

Zresztą, taka różnorodność występuje w przyrodzie, czyli w życiu. Czasem nawet zdarzają się oryginalne przegięcia, w moim mieście w latach sześćdziesiątych wybudowano osiedle na ówczesnych obrzeżach miastach, gdzie stały stare chałupki. Jednak nie wszystkie działki zostały wykupione przez miasto, między wieżowcami, blokami czteropiętrowymi do dziś w niektórych miejscach stoją domki jednorodzinne w większości murowane, ale ze dwie drewniane też jeszcze są. Do czego zmierzam, na jednej z działek prywatnych na początku dwudziestego pierwszego wieku ktoś wyburzył stare drewniane zabudowania i rypnął znienacka pałacyk ze złotymi wieżyczkami, mosiężną bramą, marmurowymi schodami na połysk, coś w stylu cygańskich domów na bardzo bogato. I co? I nic, stoi to sobie wśród bloków, z jednej strony sąsiadując z boiskiem szkoły i budynkiem sali gimnastycznej bodajże. I ma się dobrze... ;)

Oczywiście to nie znaczy, że nie można by zbudować Muminkowa, choć to akurat nie mój temat, ale na pewno znalazłyby się osoby, którym sprawiłoby to frajdę. :) I wtedy fajnie byłoby zrobić takie wyzwanie jak ostatnie halloweenowe, gdzie budowaliśmy w Wampirowie i akurat na te pięć działek znaleźli się amatorzy (w tym ja), którzy mieli ochotę wybudować coś w mrocznym klimacie. Tak, że to też jest fajny pomysł, ale na nieco mniejszą okolicę, do 10 działek na przykład. Nie mam pojęcia ile działek mają poszczególne miasta, ale zawsze coś można wybrać.

Strangerville nie posiadam i na razie nie planuję mieć, bo inne pakiety i jeden dodatek stoją w kolejce. Dopiero co kupiłam Sulani, a przed świętami planuję nabyć Tartosę, więc jakby co - będę mogła tam budować. Ale inni chyba niekoniecznie, bo to dość nowy pakiet.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » sobota 09 kwie 2022, 15:15

No ok czyli rozumiem że na MIASTO 2.0 wolicie po prostu dowolność. Może i tak być. Ale wtedy to rzeczywiście jedno z trzech podstawek, żeby każdy miał szanse się zgłosić. Ja na przykład nie mam ani Wampirowa, ani Sulani, ani nawet Windenburga. Bo choć miasto piękne to bardziej mnie ciekawiło to co dochodzi z Witaj w pracy gdzie z kolei okolica taka sobie. No i finalnie nigdy nie umiałam się zdecydować na któreś z nich. Jakby mi dali Windenburg z pracą... ehh.
No i jeśli mam z podstawek wybierać to chyba Newcrest. Nie trzeba się bawić w burzenie i jest przestrzenne. Wierzbowa już została zużyta przez pierwsze miasto, więc to za wcześnie żeby do tego wracać. A za Oazą też jakoś nie przepadam.

Generalnie różnorodność w mieście jest popularna, ale szczególnie właśnie w Polsce i naszej części Europy. Bo np. w Wielkiej Brytanii architektura jest bardzo jednolita. Różnica polega tylko na tym że centra miast często maja jakieś kamieniczki, a dalej są te ich słynne szeregówki i na lepszych dzielnicach jakieś osobne domki. No i strefy industrialne z supermarketami i fabrykami. Ale wszystko z cegły. Więc zależy o jakim 'życiu' mówimy. Ale fakt w Polsce to rzeczywiście. Są i XIX wieczne kamienice i PRL-oweskie betonowe osiedla i wielkie łąki po środku miasta i nowoczesne apartamentowce powciskane gdzie się tylko da. No i oczywiście dzielnice wyglądające jak małe miasteczka, bo składają się jedynie z domków jednorodzinnych. Tak jest np. u mnie we Wrocławiu.
Chciałam was jeszcze poprawić w tym żebyście nie mówili że Dolina Muminków nie nadaje się na okolice z 20 parcelami. Bo właśnie dlatego mówiłam o dopasowaniu. Najpierw wybieramy temat a potem szukamy odpowiedniej okolicy. No chyba że rzeczywiście bierzecie pod uwagę tylko podstawki. To wtedy macie racje. Choć fan danej tematyki i 20 parcel zapełni. Ogólnie to myślałam o zrobieniu w tym dziale wielu edycji różnych tematycznych miast miast. Dlatego to wymyśliłam. Ale skoro tutaj mają być po prostu miasta we współczesnym tego słowa znaczeniu to ok. Pomyśle o jakimś osobnym wyzwaniu w tym temacie. A tutaj chętnie zbuduję jakąś szkołę na przykład (i mam też lotnisko w galerii) :)

To może warto otworzyć jakąś ankietę czy coś i ustalić już konkrety?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 09 kwie 2022, 16:13

Tak, te pomysły na wyzwania @Vellamo91 warto wykorzystać natomiast co do tego projektu to póki co wychodzi nam na to, że w komentarzach chyba najwięcej punktów uzyskałaby Oaza a zaraz za nią Newcrest (też jestem zwolennikiem otoczeń z podstawki).
Ta różnorodność min polskich miast pozwala sobie wyobrazić także odjazdowe unikaty jeśli ktoś będzie mieć ochotę zrobić coś nietypowego bo skoro w Sopocie mamy "krzywy domek" a w czeskiej Pradze tańczący budynek to cóż stoi na przeszkodzie by np. obok domków jednorodzinnych postawić ekscentryczne marzenie jakiegoś bogacza np. domek rodem z fantasy. Dlatego lubię miasta polskie i środkowo-europejskie bo jest w nich jakby wszystko mimo, że każde ma swój charakter. Przykładem miasta w którym wszystko jest możliwe jest też np. Ottawa, niby nie Europa ale...momentami zdaje się, że to jakiś Hogwart czy inny "Dinsneyland"... :O czyli realne miasta mogą być zaskakujące i wręcz bajkowe jak niemieckie kolorowe szachulce czy niektóre kanadyjskie biurowce i kontrastowe jak np. dzielnice Torunia poza starówką obfitujące w smakowite dla oka szachulcowe domy pomiędzy blokami z PRL ;)
Sam mieszkam w Łodzi gdzie w oceanie kamienic znajdziemy nawiązania chyba niemal do każdego możliwego stylu choć wszystkie zbudowano w podobnym czasie a pałacyki to już w ogóle osobna historia :)

@Percival159 takie pomieszanie typu uliczka z domkami ,kwartał bloków, znów uliczka będąca chyba kiedyś wsią i potem znów osiedle itd. widziałem w Płocku ale pewnie zdarza się w wielu miejscach podobnie ciekawe są kontrasty typu 5 piętrowy blok z trudem przewyższający 3 piętrową kamienicę (tu fajnie że w Sims4 są różne wysokości ścian).

Ok kochani, narazie wygląda na to, że najwięcej punktów uzyskała by Oaza a po niej Newcrest więc chyba na miasto z podstawki szansa jest duża ale czekamy na kolejne wypowiedzi i typowanie miasta z Waszej strony.
Ostatecznie proponowałbym styl dowolny jak w poprzednim forumowym mieście.
Oprócz Simtopia City (nr1) powstało tez miasto w ramach społeczności Simholic na FB powiązanej także z naszym forum gdzie (apropos nietypowych parceli) powstał także park wodny więc tak na zachętę jeszcze przypomnijmy to miasto.

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » sobota 09 kwie 2022, 17:10

To jak już przytaczamy przykłady, to dla mnie jednym z najdziwniejszych we Wrocławiu jest pewna wewnętrzna uliczka na słynnym na całą Polskę z powodu powodzi Kozanowie (1997, 2010). Kiedyś było to osobne niemieckie miasteczko pod Wrocławiem. Ale za późniejszej komuny zbudowano tam duże typowo blokowe osiedle które znamy do dzisiaj. Pomijając już fakt że na jego terenie obok tychże bloków różnej wysokości znaleźć można również liniowo ułożone poniemieckie kamieniczki, niskie bloczki z lat 90 i 2000, oraz generalnie na uboczu osiedle strikte z domkami z podobnego okresu... Jest tam również taka jednak ulica o prześmiewczo pasującej nazwie - Sielska. Znajduje się ona centralnie na podwórku między blokami, gdzie równie dobrze mogłaby stanąć jakaś szkoła, komunisty pawilon czy choćby plac zabaw dla dzieci. A mamy... domki jak na wsi. Tak jakby ktoś wyciął kawałek takiej wsi i wsadził centralnie w środek miasta.
Rodem z filmu 'Zróbmy sobie wnuka' - tylko tam było jeszcze pole oczywiście. A propo filmu to sceny z tego osiedla można zobaczyć w Lombardzie (życie pod zastaw). W niektórych odcinkach mieszkają tam niektórzy klienci. W tych scenach też widać dziwne połączenia architektoniczne skąd inąd.
A swoją drogą to tuż obok jest też inne blokowe osiedle, w którym sama mieszkałam do 12 roku życia. Tam za Niemców znajdowało się z kolei lotnisko po którym dziś pozostał jeden budynek i nazwy ulic kojarzące się z lotnictwem. W 'Lombardzie' widać je w scenach domowych tej jak jej tam... Andżeli. Jakby ktoś był ciekawy. Ech mam sentyment do wielkiej płyty. Te osiedla miały przynajmniej przestrzeń i duuuużo zieleni....

A teraz podzielę się tym czym od początku chciałam. Czyli ulicą Sielską. Niestety nie znalazłam dobrych zdjęć więc chciałam przesyłać screeny z google maps. Ale coś mi nie idzie. Nie wiem czy musze mieć ileś tam postów by dzielić się grafikami czy co? No ale trudno. W takim razie odsyłam was po prostu do google maps. Oczywiście latem gdy wszystko przysłaniają drzewa nie ma tego efektu aż tak. Mimo wszystko musicie to zobaczyć :)

https://www.google.com/maps/@51.140218, ... a=!3m1!1e3
(Rzut z góry, ale obejrzcie sobie tez przez street wiev)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 10 kwie 2022, 21:11

Widzę, kolejna wrocławianka, hmmm :a_pipe:

Myślę, że ze względów technicznych (położenie działek) Newcrest byłoby najlepsze, i jak tu już zauważono - nie trza niczego burzyć.
Mam dwie parcele, które nie były do żadnych wspólnych projektów wykorzystane, ale powstały właśnie w Newcrest - jedna publiczna (restauracja, kino, kawiarnia) i jedna mieszkalna. Są bez cc i już wiszą w galerii - mogą być? Hurra - mam gotowce!
(Można tak?)
Mankamentem jest to, że budując je nie zastanawiałam się nad ograniczeniami w postaci posiadania lub nieposiadania przez graczy potrzebych dodatków i rozszerzeń, czerpiąc ze wszystkiego co mam. Więc nie wszyscy będą mogli pobrać i cieszyć się nową zabudową starej okolicy. No, ale chcąc zobaczyć Miszkowe Maroko zostałam niejako zmuszona do nabycia Batuu, którego wcale nie zamierzałam nabywać. Podobno dla towarzystwa Cygan dał się powiesić :)
Jeśli jednak nie mogą być starsze prace, to zbuduję jedną nową :a_ciiii: :a_grin2:

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » niedziela 10 kwie 2022, 22:02

Taa Wrocławianka... a co? ;)

No ja mam gotowe lotnisko. Budowałam je kupe lat temu, chyba niedługo po tym jak pojawił się Newcrest, więc nie powinno być problemu z dodatkami. Ale właśnie czy gotowe w ogóle mogą być? ;p
Tak czy siak chciałabym coś zbudować.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 10 kwie 2022, 23:37

Też jestem wrocławianką, ale bardziej z urodzenia, bo już nie mieszkam tam od czterdziestu lat. Ale jeżdżę dosyć często na stare śmiecie... Bywam na Kozanowie dość często, ale nie w okolicach, o których piszesz. Mieszkałam w Śródmieściu, naprzeciw Wyspy Słodowej.

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » piątek 22 kwie 2022, 15:53

@Alibali osiedla z Astra nie kojarzysz?

I co w ogole z tym miastem? Budujemy czy nie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”