Zbuduj Mrok!-Wyzwanie na Halloween

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Zbuduj Mrok!-Wyzwanie na Halloween

Post autor: kreatora » niedziela 31 paź 2021, 14:35

@Kropka
To jest przepieknu dom! :cat_lovely: Idealny dla jednego lub pary simów badajacych zjawiska paranormalne.
Ma niesamowity klimat, dzieki uzytemu zielonkowemu światłu. Nie jest to zadna rudera. ma dopieszczone pieknie kolorystycznie skomponowane wnerza a sama architektura jest cudna z ta wiezyczką! Zakochalam sie w tym domku! Nie ogladnelam go simem ale i bez tego widać z trybu budowy jakie to cudo! Na pewno uzyje go w grze bo jeszcze nie przeszłam tego dodatku
No tu Vitalij nie mógł by sie do niczego przyczepić :cat_mwaha:
31.10.2021_14-13-48.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 31 paź 2021, 19:52

@Kropka Przepiękna, klimatyczna, rezydencja. Stonowane kolorystycznie, gustowne wnętrza. Duża i ciekawie zagospodarowana działka. To jeziorko jest przecudne. I jak napisała Kreatora - Vitalij nie miałby się do czego przyczepić. :D Wręcz przeciwnie, rzekłby, że ktoś wreszcie zaspokoił jego wyrafinowane gusta!

Pierwszy raz biorę udział w wyzwaniu, ale co tam - kiedyś ten pierwszy raz musi być! Domek powstał, więc go wrzucam. :) Nie jest idealny pod względem grywalności, ciężko się w nim poruszać i mieć dobrą widoczność na Sima, nie jest też tani...

Nietoperzowy Dwór

Wybudowano go w Wierzbowej Zatoczce, prawdopodobnie bardzo dawno temu. Z niewiadomego powodu, żaden z mieszkańców owego miasteczka nie potrafi powiedzieć, kiedy właściwie ten dwór powstał. Czy było to 10 lat temu, czy 50, czy może 200? Dziwna zasłona niepamięci opanowała umysłu Zatoczkowian... Czas świetności domostwa dawno już upłynął, dziś nie wiadomo nawet, kto jest jego właścicielem. A to rodzi problem, gdyż dwór popada w ruinę i zarasta chaszczami. Nocami dochodzą z niego dziwne dźwięki, a w ciemne listopadowe noce... nad dachem unoszą się roje złowieszczych ptaków.

W Wierzbowej Zatoczce ludzie szepczą, że na szachownicowym dachu lądują wampiry w postaci nietoperzy i urządzają tam tajemne zebrania. Gdy nadstawić ucha, słychać ich rozmowy, prowadzone w dziwnym śpiewno-szleszczącym języku, którego nikt nie rozumie. I jakby tego było mało, mówi się, że parcela jest nawiedzona. Jak dotąd nie było odważnego, który by to sprawdził. Jednak w ostatnich dniach, Zatoczkowianie nabrali nadziei, że w kwestii strasznego i zapuszczonego domu coś się zmieni. Ponoć znalazł się właściciel - ktoś, kto odziedziczył szacowną ruderę i być może doprowadzi ją do porządku.

duch1.jpg
duch3.jpg
duch2.jpg

I zgodnie z zasadami link do galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Mam nadzieję, ze to wszystko będzie działać, dom również, bo pierwszy raz tak oficjalnie coś udostępniam na szerszym forum, a nie jak dotychczas w zaciszu swojego galeryjnego miejsca raz na ruski rok... ;)

Edit: Nie mam pojęcia, jak zrobić, żeby w domu, udostępnionym w Galerii paliły się światła w pomieszczeniach (na zdjęciach).
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 01 lis 2021, 11:06

Powiem bez ściemy, że oba projekt na wyzwanie, idealnie wpisują się klimatycznie w jego tematykę - MROK :91-ghost:


Kropesi @Kropka posiadłość utrzymana w tonacji ciemnej zieleni (łącznie z oświetleniem), które nadaje wnętrzom mrocznego charakteru, jest zachwycająca. Zwiedzałam ją pierwotnym właścicielem tej parceli (hrabią), muszę przyznać, że jedyne do czego miał zastrzeżenia... to drabinka - dzięki której wdrapywał się na piętro ... oczywiście do momentu kiedy nie przypomniał sobie, że wampiry potrafią latać :lol:
drabina.jpg
sypialnia.jpg
łazienka.jpg
ogród.jpg
Niezwykle efektownie wygląda również otoczenie domostwa. Fontanna w ogrodzie niczym klamra spina całość projektu. :a_bravo:

W Nietoperzowym dworze @Percival159, który powstał na planie nietoperza, pierwsze co się rzuca w oczy to fakt, że wymaga remontu. Nie umniejsza to jednak wcale jego wartości architektonicznej. Ten dwór jest jak stare dobre wino, na którym tylko wytrawny koneser się pozna.
Wystarczy uporządkować wnętrza, odnowić elewację, zakupić antyczne meble i będzie idealnym miejscem dla każdego, kto ceni sobie ciszę, świeże powietrze, czystą wodę w jeziorze i rzece…
Osobiście wybiłabym Vitalijowi z głowy plany przebudowy dworku :D. Nie wszystko co stare, to złe i niemodne :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 01 lis 2021, 17:16

@Kropka Niesamowicie klimatyczna parcela, wodospad, skały, ścieżki, malowniczy staw i ...pomysłowy cmentarzyk. Sama bryła bardzo ładna i ciekawa trochę zabawną niespodzianką byłą drabina na piętro :) To może inspirowac do fajnych zajawek przy tworzeniu historii w tym miejscu a simom zapewni należyty zdrowy wysiłek :)
Każdy detal jak na mistrza ogrodów przystało jest tu bardzo dopieszczony ,dziko zarośnięte jeziorko wygląda bardzo realistycznie. Piękna magiczna choć i mroczna zarazem praca :a_bravo:

@Percival159 Niesamowita praca Perci ,bardzo podoba mi się główny hol połączony z kuchnią i jadalnią ,w odpowiednim ujęciu wydaje się bardzo przestronny.
Masa tu ciekawych detali, farby, ciuchy rozrzucone bezwiednie a nawet tajemnicze artefakty... byłem pod takim wrażeniem, że w komiksie odnośnie wyzwania narobiłem troche bezsensownych byków acz ta sama parcela zainspirowała mnie do lukratywnego wyjaśnienia ich :D Piwnica, skarbiec, klimat na max! Sam plan to bardzo oryginalny zamysł, wymusił wielkosć wnętrz ale spokojnie da sie w tym domu pobawić co do ich wielkości. Bardzo pięknie zaniedbany i z ciekawymi niespodziankami zwłaszcza w podziemiu :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 11 lis 2021, 05:25

Co @SimDels tu wykonał, to ja nawet nie wiem :o Mistrzu, naucz! Najklimatyczniejsza ruina na świecie! Ja chcę tam żyć, ja chcę tam umrzeć! Jak się przeproszę z czwórką, to się tam wproszę i uroczyście przyrzekam, ze nie wetnie mnie jak Von Dupkego czy Kiełbasów - ja tam będę czuwać jak druh na warcie i warować wiernie :o
No przepraszam wszystkich, ale jak dla mnie Delsu zaorał temat i jest to epic-winzord tego rozdania xD

@Kropka podziwiam te manewracje z terenem, bo taka chałupa na mrocznym wzgórzu to jest czyste złoooo :D Nie wiem jak to zrobiłaś, ale wyszło kapitalnie :D Do tego jeszcze cmentarzyk w przydomowym ogrodzie - bardzo praktycznie, bo jakby trza było jakiś seansik spirytystyczny zrobić czy nekromancją się parać, to wszyscy są na miejscu, jeno tylko odkopać się trza (a, jak wiadomo, najgorzej się podnieśc po długiej drzemce). Piękna posiadłość wróża - jak mnie zbierze na czarowanie, to to z kolei będzie chałupa mojego pierwszego wyboru :D

A u @Percival159 straszy, aż wieje po pleckach chłodem! Nietuzinkowa bryła z mroczną zawartością (zwłaszcza z piwniczką :> tylko czemu te skrzynki są takie dziwne? i czemu ktoś pędzi wino we flakonach? ej, bo to flakony, prawda? PRAWDA?!). Sypialenka podziemna w sam raz by rozprostować swoje (nieumarłe) kości :D Remontowałabym! Chociaż aż szkoda ;-;

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 11 lis 2021, 13:29

@bobas52 , @SimDels , @Kropka , @Percival159 - zwiedziałam wszystkie domki w grze i miałam prawdziwą mroczną ucztę zaglądając we wszystkie zakamarki tych wspaniałych prac. Cudnie dopieszczone, klimatyczne i choć czasem zrujnowane to dodatkowo dodawało pikanterii. :cat_yes:
Wielkie brawa dla Was :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 11 lis 2021, 23:46

@Marvi @Ktosik ogromne dzięki! :hearts/green-heart:
Świetne jest to, że wyzwanie okazało się dla wielu z nas inspiracją nie tylko do budowy ale także do tworzenia odrębnych historii czy nowych pomysłów na rozgrywkę tym bardziej, że właśnie o to w tym chodziło :)

Finał #ZbudujMrok 2021 (edycja I) to podziękowanie za wspólną zabawę oraz wspomniany na początku komiks i film na podsumowanie wspólnej zabawy :)
Fajnie wyszło więc chyba ...będziemy to powtarzać :85-smiling-face-horns: :91-ghost: :88-japanese-ogre:


Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 12 lis 2021, 17:29

Jak obiecał, tak też - słowa dotrzymał. Świetny filmik Misiaczku :a_bravo: :a_bravo: . Nawet udało mi się go skomentować :lol: co samo w sobie jest nie lada sukcesem :D
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za super zabawę :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 13 lis 2021, 00:52

Świetny film podsumowujący wyzwanie z fajnie dobraną muzyką, która wprowadza w klimat. Bardzo przyjemnie się ogląda. :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 17 lis 2021, 15:07

Wspaniały film! Super się oglada 😁 to wyzwanie to byla ekstra zabawa :D Gratulacje dla wszystkich i brawa dla Miśka za genialne podsumowanie :D

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 17 lis 2021, 22:22

Wspaniały film na zakończenie tego mrocznego wyzwania. :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 19 lis 2021, 01:05

Wszystkie prace są świetne, każda inna i w swoim rodzaju strasznie... piękna :) Bardzo żałuję, że nie wzięłam w tym wyzwaniu udziału, ale wyszły rzeczy dziwne i nadprzyrodzone z moim kompem, straciłam wszystko, co miałam w czwórce, łącznie z pracowicie zgromadzonym cece :cat_sad3: I myślę, że sam ten fakt, to już jest swego rodzaju udział w wyzwaniu, :cat_mwaha: I co gorsze - do dziś nie pozbierałam się po tej awarii. A miałam już prawie cały dom na to wyzwanie :cat_sad2:

Najradośniejszą w tym całym przedsięwzięciu stroną okazało się wypłynięcie talentów pisarskich Bobi i Perci. Mam nadzieję, że jak już się nam obie dziewczyny rozkręciły, to nie porzucą zbyt prędko nowej profesji :) Cieszy mnie to bardzo, bo z wielkim ukontentowaniem zaglądałam do kącików obu narratorek simowego życia. Dopiero teraz zaczynam powoli nadrabiać zaległości w komentowaniu.
Jednak sama z nerwów po takiej strasznej stracie (Marv, dostaniesz w ucho za chichranie) - jaką był przepadek czwórkowego cecowego kontentu - popadłam w melancholią niezmierną i wróciłam do trójki, której kontent cecowy szczęśliwie ocalon został na płytach (i w sklepie store) -a któren również nie przepadł na szczęście.
Od razu ostrzegam posiadaczy materiałów ze sklepu trójkowego (store) - wszystko zostało zaktualizowane łącznie z grą, i to, co się zgrało na płyty w celu uratowania przed odmętami zapomnienia - uratowane zostało połowicznie, bo większość nie działa - nie chce się instalować, launcher wydaje z siebie dziwne komunikaty, jakoby zawartość była niekompatybilna z grą... No niestety - sporo czasu musiałam poświęcić na ściągnięciu wszystkiego w wersji akuratnej. Mam nadzieję, że na tym moje nieszczęścia się zakończą :(

W ramach zadośćuczynienia umieściłam sporo materiału (choćby tylko do pooglądania) w temacie trójkowych światów niezależnych kreatorów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”