Nowy Windenburg - Finisz! Wspólne miasto do pobrania!

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Agusiamal
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 22:07
Lokalizacja: Siewierz
Origin ID: agusiamal

Re: Budujemy Nowy Windenburg-Drugie rozdanie działek budowlanych!

Post autor: Agusiamal » piątek 30 wrz 2022, 22:37

Jak oglądam wasze prace to jak zwykle zbieram szczenę z podłogi :hearts/heavy-black-heart: Jesteście genialni i miasto będzie przepiękne :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

No i teraz moje cudo. Co prawda wzięłam działkę na wyspie, ale teraz myślę, że może toto będzie lepiej wyglądało na parceli nr 6 (jeśli Kropuś się zgodzi to można zamienić - ale to jak kto woli).

Oto moje "dzieło":
09-30-22_10-22-46 PM.jpg
09-30-22_10-23-14 PM.jpg
09-30-22_10-23-32 PM.jpg
09-30-22_10-23-55 PM.jpg
Link do galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Pozdrawiam serdecznie :14-face-throwing-a-kiss:

P.S. I już widzę, że mi kielich spierdzielił ze stołu :86-imp:

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » sobota 01 paź 2022, 18:02

Wysyp wspaniałości tu widzę, zaraz lecę pobierać i oglądać do galerii zaległości :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Choć wszystkie 3 parcele, które wziąłem są budowane na nowo, to dziwnym trafem każdy budynek będzie miał charakter zabytkowy inspirowany pewnym miastem w Niemczech, ale póki co nie zdradzę jakim, bo sobie jeszcze poszukacie w googlu i zobaczycie jak mniej więcej może wyglądać ratusz a chcę żeby to była tajemnica do samego końca. Ratusz i jego przynależność jeszcze nie jest do końca gotowa, myślę że się wyrobię do końca terminu, na razie przerywam budowę bo mam wyjazd tygodniowy :12-smiling-face-sunglasses:

Dziś wystawiam pierwszą z trzech jakie zaplanowane są na Starym mieście, przeznaczona jest na parcelę nr 10
Jest to taki kościółek stylizowany na stare kościoły niemieckie, podobny też stoi w owym tajemniczym mieście. :03-face-with-tears-of-joy: Funkcjonuje jako lokal weselny do urządzania ceremonii, charakteryzuje się drewnianym sklepieniem nawy głównej (polecam zobaczyć na tabulatorze lub w trybie pierwszoosobowym) i ciekawymi funkcjami w nawach bocznych. Są tu też organy, ambona i nawet... coś w rodzaju zakrystii na nauki przedmałżeńskie - tak wiem, wiem, nie mówcie nic zabawa trwa :85-smiling-face-horns: Nocą na budynku wyświetlana jest romantyczna iluminacja.

Windenburg Kirche

Link: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 4E9303C2DB

Windenburg_Kirche 1.jpg
Windenburg_Kirche 3.jpg
Windenburg_Kirche 2.jpg
Do miłego! :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 01 paź 2022, 21:40

Daliście czadu :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
@Agusiamal piękny budynek świątyni i elegancka kaplica tylko z pozoru zdradzają fuynkcje miejsca podobnie jak obecność świetnie rozplanowanego cmentarza.
Wnętrza zdradzają więcej bo...to doskonałe miejsce także na impreze stulecia :D Tudziez ślub, wesele...każdy może się tu dobrze bawić :a_beer:
Niedawno widziałem jakiś stary klip Simply Reda ,który śpiewał sobie w jakimś może szkockim, może irlandzkim mieście(?) i co rusz pokazywane były sceny bawiących się dzieciaków lub zakochanej pary...na cmentarzu :O Wniosek mam jeden a ta parcela mnie w anim utwierdza; cmentarz może być popularnym miejscem spotkań ,zabawy i imprez jakkolwiek to zabrzmi i tu chyba naprawdę jest taka możliwość co bardzo urozmaici nasze miasto :) (i kibelków dla każdego też wystarczy).
Podoba mi się bryła kościoła i wnętrza z marmurem oraz pomysłową spowiednicą :a_bravo: , dużo tu ciekawych myków i niespodzianek w podziemiach także kaplicy, która przypomina mi trochę jeden z budynków na starym cmentarzu w moim mieście :a_bravo: Genialne miejsce, które zapewne będzie jedną z bardziej charakterystycznych atrakcji naszego miasta. Ciekaw jestem też ostatecznej lokalizacji bo myśle, że na wyspie tez prezentowałoby się równie świetnie, wieże świątyni górowałyby nad wyspą ale decyzja należy już do Was dziewczyny :)
Ps: nie ma kielicha ale sa śmietniki (sa śmietniki-jest impreza :D )

@Mattoowy znając Twoje zamiłowanie do art-deco i architektury nowoczesnej/modernistycznej byłem zaskoczony tym jak wspaniale stworzyłeś klimatyczną świątynię chyba z doby gotyku :a_bravo: Pamiętam, że pierwszy raz u Ciebie jakiś czas temu podpatrzyłem właśnie to jak dzięki łukom można urozmaicić sufit/sklepienie co i tu sprawdziło się kapitalnie. Sama bryła jest bardzo realistyczna ,mocno zróżnicowana ale zrównoważona jak prawdziwy gotyk a drewniany poziom wieży dodaje smaczku, fasada bardzo charakterystyczna więc ciekaw jestem na czym się wzorowałeś (mam skojarzenie z pewnym znanym miastem ale to tylko powierzchowne podobieństwo fasady więc na pewno nie trafiłem) i jaki ratusz zyska nasz Nowy Windenburg no i co tam jeszcze powstanie bo wyobrażam sobie ratusz pośrodku obok kościoła i coś po drugiej stronie chyba też w dawnych klimatach, może jakiś dom lub mini-kwartał miejski dopasowany stylem?
Wnętrza świątyni tymczasem są bardzo klimatyczne i pomysłowe ale zaciekawiła mnie tez tajemnicza iluminacja (żałuję, że teraz nie sprawdzę). Genialna praca i co najfajniejsze część większej planowanej całości.
Wygląda na to, że piękne centrum nam się szykuje i będzie to kolejny magnes dla turystów i lokalsów :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 02 paź 2022, 08:57

Do tego co napisał Michał nie wiele można dodać. Prace @Agusiamal i @Mattoowy pomimo różnego podejścia do tematu mają jedną wspólną cechę - są dopracowane w każdym calu.

Minimalne odejście od tak ulubionej przez Agę symetrii w kościele nadało pracy dodatkowej autentyczności. Natomiast pomysł z zastosowaniem organów piszczałkowych to wierność w stosunku do funkcji kościoła :a_bravo:

Matti dla odmiany już kiedyś wbił mnie w fotel pomysłem na wykonanie belek sufitowych, dlatego teraz wiedziałam czego się mogę spodziewać ... a mimo to klękłam na widok sklepienia. Zaintrygował mnie również dopisek o romantycznej iluminacji, dlatego nie bacząc na pogodę pognałam moim chłopakiem nocą pod kościół... i oto co zobaczyłam :
windenburg zabytkowy kościół.jpg

Nie wiem jak uzyskałeś taki efekt :o - przyznaję po raz kolejny doświadczyłam zachwytu (jak kiedyś w Warszawie będąc na festiwalu światła i wody :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: )

Nie pozostaje nic innego jak obojgu bić :a_bravo:

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » niedziela 02 paź 2022, 15:08

Jak zwykle ja to mam zaległosci w ustawianiu domków na parcelkach, ale planuję dzisiaj nadrobić i troszkę też zaludnić nowo powstające miasto :) Poczytałam Wasze komiksy, jak zawsze wymiatają :D Korzystając z okazji to mój parazameczek z kryptą jest w trakcie... poniżej wrzucę kilka fotek, bo bryłę mam i nawet krypta jest, choć jeszcze nie do końca wyszykowana bo jakoś tak mało kryptowo tam na mój gust i będę kombinować jak tam trochę "postrasznić" :D Pewnie pokombinuję ze światłem i pajęczynami.
Parcela jest nieokreślona, bo niestety nie umiem tego zmienić. W każdej innej parceli można to edytować, a tu ta opcja jest nieaktywna. Pewnie dałoby się zrobić to jakimś kodem, ale pomyślałam, że nie będę tego ruszać i zrobię tam taką miejscówkę w której można fajnie spędzić czas z opcją nocowania jak kogoś zmoże balowanie (będą przynajmniej ze dwie pełnowymiarowe sypialnie)

Ed: Przy okazji "meblowania" i zasiedlania... Wprowadziłam do Brzozowego Zaułka tę uroczą parkę od @bobas52, a ponieważ nie nabywam kitów ciuchowych (chyba żadnego nie mam z tej tematyki) to ewidentnie czegoś mi zabrakło. Właściwie nie mi a Dorianowi. Mianowicie, ni mniej ni więcej pan domu wystąpił na parapetówie bez... spodni :a_bravo: Dodam tylko, że używam tego właśnie moda, więc to było efektowne wejście w nowe miasto :a_rolling: Musicie wierzyć na słowo, bo fotki by nie przeszły cenzury :D

Fotki z placu budowy:
Załączniki
bryla1.jpg
bryla2.jpg
bryla3.jpg
krypta1.jpg
krypta2.jpg
krypta3.jpg
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 02 paź 2022, 22:06

@Katel świetny zameczek z ciekawą częścią podwieszaną :a_bravo: Smaczkiem jest też okrągła część od strony ogrodów.
Wnętrza wydają się bardzo mroczne ,świetnie wyglądają na siebie ruinkowe okna wilkołacze, miałem skojarzenie z lunaparkowymi zamkami strachu. Ciekaw jestem efektu finalnego bo skoro zamierzasz go jeszcze "dostraszyć" a nie zmienisz funkcji too.. może być tam niezła jazda :O Miasto zyska tym samym kolejną wyjątkowa atrakcję być może tylko dla simów o mocnych nerwach :88-japanese-ogre:
Wygląda na to, że nasze miasto będzie obfitować w liczne zabytki i atrakcje turystyczne :)
To ci się Dorian hardkorowo przywitał :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 02 paź 2022, 23:20

Kochani wszystkie prace są zachwycające, to chyba będzie najładniejsze miasto jakie zbudowaliśmy. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :a_bravo:

Jeżeli nie jest jeszcze zarezerwowana działka Nr 13, to grzecznie o nią poproszę. :01-grinning-face:
Zachwyciły mnie dotychczas zbudowane zabytkowe parcele, więc może też postawię jakiś dom w tym stylu. Wprawdzie nie mam wielkiego doświadczenia, i czasu zbyt wiele, ale strasznie mnie to kusi. :03-face-with-tears-of-joy:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 03 paź 2022, 00:09

Oj, co się tu nadziało, to się nadziało! Miasto rośnie w siłę i w urodę! I jak na prawdziwy Windenburg (choć Nowy) przystało - obfituje w przecudne zabytki architektoniczne. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :14-face-throwing-a-kiss:

@bobas52 nowy lokator "Brzozowego Zaułka" - wymiata! Przystojniak o ciekawych cechach charakteru, nic dziwnego że z miejsca mu się sąsiadka oświadczyła, znaczy się zrobiła swoim chłopakiem. :D Dels faktycznie "włóczęguje", ale Twoje ludziki, czyli nowy Vlad, Travis Salvatore i Justin dzielnie dotrzymują mu kroku. Ostatnio moja simka była na dyskotece w klubie nocnym i zjawili się wszyscy trzej, co oczywiście nie zmienia faktu, że Dels również tam był. :a_grin2:

@Agusiamal - kościół z cmentarzem to niesamowita praca. Robi wrażenie i uderza swoim ogromem. Bryła budynków - świetna, a całość bardzo klimatyczna. Zaskakują pozytywnie rozbudowane podziemia, gdzie jest kapliczka z odosobnieniem, krypta z trumnami i całe centrum ślubno-weselne. Takie połączenie świata żywych i zmarłych; można poddać się zarówno zadumie, jak i bawić się na całego. :D

@Mattoowy - kościółek uroczy, stonowany architektoniczne (choć z oryginalnymi rozwiązaniami), spokojny i wyglądający jak żywy, znaczy się prawdziwy, taki ze zdjęcia w zabytkowym miejscu. :D Cudnie zgrywa się z otoczeniem miasta w mieście (wiem, że masło maślane... ;) ).

@Katel - na Twój powstający pałacyk moje wampiry ostrzą sobie kły! :D Bo to jest coś, co bardzo lubią. :) I klimat, i wnętrza, i zapowiedź prawdziwej krypty! Z zewnątrz prezentuje się bardzo ładnie i ciekawie; bryła bardzo oryginalna. Kamień, posadzka i rzeźby, a na dodatek mroczny klimat, który już teraz się wyczuwa. Z niecierpliwością czekam na zakończenie budowy. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 03 paź 2022, 21:33

Powstaje i to w zawrotnym tempie kolejne cudowne miasto, w którym nowoczesność, klasyka i stylowa architektura idą w parze, wzajemnie się dopełniając. Jakże przytulne są domy @bobas52 , @Nicol.K , @Percival159 . Jakie oryginalne @Percival159 (wampirzy), @Marvi , ekstrawaganckie @SimDels , na wskroś nowoczesne i ekskluzywne @Kropka , @Ktosik czy też stylowe @Agusiamal , @Alibali , @Mattoowy , @Katel.
Mam nadzieję, że plac zabaw - park "Dziecięcy raj" o nieco bajkowym charakterze, idealnie wpisze się w krajobraz Nowego Windenburga, tym bardziej że jest nieco na uboczu, w zacisznej części miasta.
Oto "Children's paradise" w blasku zachodzącego słońca
park zachodzące słońce.jpg
i w blasku księżyca
park nocą.jpg

Biorąc pod uwagę, że dzieci jakoś wśród nowych mieszkańców nie widać (z wyjątkiem nowej rodzinki Gabi), posesja jest tez przygotowana dla dorosłej populacji, a mianowicie pod parkiem istnieje podziemie ... hazardu
park podziemie.jpg

Proszę zatem o obejrzenie "w naturze" i ocenę projektu - link
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Edit:
Dostosowując się do prośby @Marvi pozostawiłam tylko trzy fotki parku, resztę wykasowałam :)
Ostatnio zmieniony środa 05 paź 2022, 18:58 przez Kirka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 04 paź 2022, 07:43

@Kirka Przemiodne ultra-pomysłowe dzieło :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Wspaniale pobawiłaś się skałkami i ponownie zaskakujesz tym jak można uzywać rzeczy z gry, mamy na mapie miasta kolejne nietuzinkowe miejsce i na swój sposób zupełnie wyjątkowe wszak to raj dla małych pędraczków choć pewnie i dla doroślejszych simów będzie to piękne miejsce dl pospacerowania i spędzenia wolnego czasu :a_bravo:

@Ktosik mapka zaktualizowana skoro działka ze szczęśliwą cyferka także sprzedana :)
Załączniki
simtopia3 zajmowane aktualizacja.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 04 paź 2022, 19:17

@SimDels - Michał dzięki za udostępnienie działki. :) Mam nadzieję, że ta trzynastka będzie szczęśliwa, bo na razie budowanie idzie marnie. Kurcze, nie jestem zbyt dobra w tych staroświeckich chałupkach. :03S-face-with-tears-of-joy:

@Kirka - Stasiu park jest uroczy i pełen niespodzianek. :cat_yes: :12-ok-hand: Moje simowe dzieciaczki będą zachwycone, ale i dorośli jak zejdą do podziemi to zaszaleją. :cat_mwaha:

A to rodzinka Lesik, która zamieszkuje nowoczesny dom nad przystanią.
https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... A7CA1A65B2

Rodzina Lesik.jpg
Pozdrawiam :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 04 paź 2022, 20:07

Dzieciaczki, proszę Was raz jeszcze: po trzy fotki parcel w tym wątku: reszta "makin' of" niech leci do wątków odrębnych w Waszych kącikach, ok? Prosim. Senkju za wyrozumiałość <3

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 05 paź 2022, 19:33

Dobry wieczór wszystkim :hearts/heavy-black-heart: wpadłam zobaczyć postępy na placu budowy :01-grinning-face:

@Kirka - Stasiu, plac rozrywek dla dzieci,w każdym przedziale wiekowym, jest cudowny :hearts/heavy-black-heart: . Zaskoczył mnie smok ziejący ogniem, którego miałam okazję swego czasu oglądać w Krakowie pod Wawelem.
Jak zwykle u Ciebie jest kolorowo, bajecznie i bardzo pomysłowo. Cieszę się, że do parku mam przysłowiowy rzut beretem, więc z przyjemnością będę go odwiedzać, tym bardzie że gorące źródła kuszą :) .

park.jpg
gorące źródła.jpg

Gabrysi @Ktosik rodzinka już zameldowała się w swoim domu i w pierwszej kolejności poszła zwiedzać pomieszczenia. Starsza córka zabrała się za lekcje, tata okupował basen, mamusia starała się ogarnąć potrzeby domowego pupila, a najmłodsza pociecha z lubością "dekorowała" farbkami podłogę :D
Czyli dzień jak co dzień :D


Zamek @Katel już teraz robi wrażenie :shock: . Ciekawa jestem efektu końcowego.

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 05 paź 2022, 21:22

@SimDels , @Ktosik , @bobas52 - bardzo dziękuję za sympatyczne opinie. Dziękuję również wszystkim za miłe komentarze w Galerii.
Nie doczytałam, jaki jest termin ukończenia budowy Nowego Windenburga. Jeżeli nie jest to na już, to poproszę jeszcze o działkę Nr 14. Powstanie na niej dość nietypowy jak na moje umiejętności obiekt, a mianowicie zmierzę się z budową tawerny ... albo kawiarni. W każdym razie będzie to lokal użytkowy.
Ostatnio zmieniony sobota 08 paź 2022, 19:24 przez Kirka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 06 paź 2022, 00:10

@Kirka najpierw spojrzałam na park w trybie budowy, dopiero przed chwilą poszłam tam z moją Perci, oblukać przybytek w grze... Mimo tego, że nie posiadam wszystkich kitów i gra parę rzeczy podmieniła, park nadal jest prześliczny, szczególnie te domki, do których wchodzi się po schodkach i po drabinie... Ale o tym za chwilę. Zostawiłam Perci samą i poszłam obczajać gdzie są schody do podziemi, bo wcześniej ich nie znalazłam. Ot, i są! Dobrze zakamuflowane, co by dzieciaczki do jaskini hazardu nie weszły... :09-winking-face: :12-smiling-face-sunglasses:

Obejrzałam dokładniej niezwykle klimatyczne podziemia, potem oderwałam się od Simsów na chwilę, gdyż miałam coś błyskawicznego do zrobienia. Wracam i szukam, gdzie moja simka? Przeleciałam cały ogród. Nie ma jej! Zajrzałam do podziemi - też nie ma... W okolicy również nie stwierdziłam jej obecności. Cóż, wyparowała chyba.

Nie mam wyjścia, klikam na portret, korzystając z opcji "wypośrodkuj kamerę na Simie", czy jakoś tak... i jest! Wpakowała się do tego jedynego domku, gdzie jest konsola do gry (czyli coś dla niej) i zaczęła zabawę. Bez mojej wiedzy... :01-grinning-face: I dzięki temu mogłam w praktyce zobaczyć jak to wygląda, i muszę przyznać, że ten pomysł z lustrami jest świetny! A cały park, cudny, kolorowy, pełen zieleni i ciekawych zakamarków. Pod względem rozrywki - jest tam co robić. :D


park.jpg

@Ktosik rodzinka Lesik - rewelacyjna! Urocze osóbki, duże i małe, bardzo realistycznie zrobione buźki. :a_bravo: No i wreszcie mamy w mieście młodsze dzieci, co cieszy. :D Będzie miał kto park rozrywki eksploatować zgodnie z jego głównym przeznaczeniem! :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 08 paź 2022, 01:52

Chyba już nie ma wolnej parceli 20x30... Bo mi się zbudowała taka chata właśnie i jutro ja wysyłam wieczorkiem. 5 sypialni - narobiłam się jak wół- nie wiem co mi nagle odbiło...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 08 paź 2022, 20:30

@kreatora Elu, działka Nr 17 ma wymiary 30x20. :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 08 paź 2022, 21:27

@Kirka rada miejska przydzieliła kolejna działkę Twojemu konsorcium zgodnie z przeznaczeniem :)
@kreatora działeczka wskazana przez Gabi ktosik jest Twoja :)

Uwaga-została JEDNA parcela.
Jeśli nie będzie chętnych powiedzmy do poniedziałku to bierę ale mam nadzieję, że ktoś się jeszcze skusi :)

Mapka zaktualizowana:
Załączniki
simtopia3 zajmowane aktualizacja.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 08 paź 2022, 22:30

Pieknie dziekuję Gabi @Ktosik :hearts/heavy-black-heart:

Domek Hawks House juz poszedł do Galerii z tagiem #simtopiapl i #buildSimtopiacity3
Niestety nie mam takiej opcji aby wkleić link do niego.

To przebudowa mojego starego domu ktory byl na dzialce 30x40, a teraz jest na działce 20x30. Ze starego projektu ostala mi sie słownie jedna ściana i kawalek basenu.
Dachy , taras i poł chałupy znikło przy stawianiu na tej mniejszej dzialce.
Czemu mi odbilo i probowalam go rekonstruowac - nowa bryła inna od starej, nowe pietro. nowy taras , nowe dachy, kompletnie przebudowane nowe wnetrze? Szybciej by mi poszlo budowac go od nowa... Mozna powiedziec ze dobudowalam chate do basenu, ktory tez zmienil ksztalt ... kretynka.
Dlaczego? Odpowiedź brzmi: Bo podobalo mi sie rozwiazanie dachów w starym domu...
Te dachy ale tylko na na drugim pietrze odtworzyłam, choc maja inne rozmiary te nowwe dachy, bo powiekszylam pietro i taras też ma inną dlugość i szerokość. Przy okazji moglam zbudowac tę chatę poprawnie, korzystajac z wiedzy ktora zdobylam przez te lata ktore minely od pierwszej budowy i juz nie mialam problemów z gzymsami, które mnie tak poprzednio bolaly. Popełnilam w tym starym domu niestety masę błedów konstrukcyjnych, ktorych juz nie robię.

Tu miejsce na focie ktora niedlugo wkleje

Damn! Musialam to usunąć z Galerii bo zapomnialam umiescic tam schody na pietro. :cat_sad2: Wysłałam drugi raz. Juz ze schodami ...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 10 paź 2022, 11:51

Nie zdążyłem go jeszcze oblukać w grze więc będę mieć poprawioną wersję, a propos to mi się przypomniało jak kiedyś mój średniowieczny domek trafił na jakąś stronę z gotyckimi rzeczami z simsów mimo, że do galerii poszedł... bez schodów właśnie :D Choć możliwe że był to ten czas kiedy schody same znikały postawione np. obok ściany z oknem).
Sporo się napracowałaś z tego co piszesz więc czekam niecierpliwie na finisz ze schodami (o ile już nie poleciał do galerii).

Wydaje się, że nie ma chętnych więc pozwolę sobie zgarnąć parcelkę nr 20 ,mam już na nią pewien pomysł, prawdopodobnie muzeum morskie lub coś w tym stylu ,łączące stara i nową architekturę ale że to jest ostatnia wolna to jeszcze mogę komuś odsprzedać ;)
Poniżej coś w podobnym stylu do ewentualnie planowanej parceli na nabrzeżu czyli stary spichlerz z nowymi budynkami nawiązującymi do hanzeatyckich kształtów.
Bardzo mocno inspirowane Gdańskiem gdzie udało mi się pojechać spontanicznie na parę chwil. Sporo zmieniło się w starej części miasta ,zrujnowana od czasów wojny wyspa spichrzy tworzy nabrzeże wysokich (nieco za wysokich moim zdaniem bo dominujących nad stara zabudowa po drugiej stronie rzeki) apartamentów ,hoteli itd. Mimo nachalnego charakteru tych nowych budowli (są tam nawet 8 piętrowe budynki czyli trwa wojna o fenomenalne widoki z okien i tarasów) mają one swój urok podobnie jak nieco bardziej stonowane odpowiedniki w odbudowywanej starówce Szczecina. Tak mi te retrowersje utknęły jakoś w pamięci, że spróbowałem zrobić taki miniaturowy misz-masz.
Parcela ma funkcjonalność przestrzeni publicznej czyli działać będą bary, stoiska itd. (żywe miasto bez ingerencji gracza czyli najlepsza rzecz jaką wniósł dodatek eko)
Wewnątrz starego spichlerza coś w rodzaju interaktywnego muzeum techniki oraz kluby i darmowe noclegi w retrowersyjnych kamienicach połączonych dwoma przejściami nad ziemią z tym pierwszym starym budynkiem. Taka forma wydała mi się też dobrym przejściem od wieżowca do niższej zabudowy dziewczyn (Eli i Kropki)

Ps: uwaga bo może takich ciap jak ja jest więcej, które o tym nie wiedzą lub zapomniały; budując taką parcelę jako przestrzeń wspólną warto nie klikać do końca budowy na podfunkcje typu ogród publiczny itd.bo wtedy jak (nie daj simbosze) klikniemy to mamy pozamiatane czyli meblujemy kilka razy każde pomieszczenie i nawet jak wrócimy do funkcji ogólnej parceli (przestrzeń wspólna bez typu) to np kiedy postawimy ściane ,schody cokolwiek to zniknie nam po przełączeniu na podfunkcję (oczywiście możemy te podfunkcje zlekceważyć)
Nie będzie więc problemu kiedy w trakcie budowy zbudujemy i umeblujemy wszystko do końca bez ani jednego kliknięcia w podfunkcję, Dels oczywiście zrobił inaczej stąd to co poniżej kosztowało go pracy od metra więcej niż normalnie no ale przynajmniej przełanczając na funkcje wyskoczą Wam różne "kwiatki" np inaczej będa stać stoiska ,czasem zniknie lub pojawi się jakiś komin lub wystrój pomieszczenia zniknie albo będzie inny. Jeszcze się z tym siłuję ale bryła zasadniczo od dawna stoi tak jak ma stać i raczej nie będzie tu żadnych poprawek po za niwelacja czerwonego paska dachu na białej fasadzie (to nie było zamierzone) bo już jedynie ...umeblować wreszcie to cholerstwo chcę :88-japanese-ogre:

New Windenburg Plaza (link umieszcę tu po ponownej edycji jak już wrzucę umeblowaną do końca)
Muzeum techniki, puby ,karaoke, stoiska "z pamiątkami" i darmowy hotel dla nowo przybywających simbidaków :)
Załączniki
simtopia3 zajmowane aktualizacja 20 dels.jpg
10.10s.jpg
10.10.jpg
10.10q.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”