Nowy Windenburg - Finisz! Wspólne miasto do pobrania!

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Re: Budujemy Nowy Windenburg-trwa wielka budowa

Post autor: bobas52 » wtorek 11 paź 2022, 12:12

New Windenburg Plaza został oficjalnie otwarty do użytku publicznego. Nie było wprawdzie przecinania wstęgi ani kompletu dygnitarzy, którzy przy tej okazji mogliby się lansować... za to tłumnie ruszyli do zwiedzenia okoliczni mieszkańcy :)

A oto krótka relacja z otwarcia :

1. okazało się, że najbardziej ulubionym miejsce jest .... :o
ulubione miejsce spotkań.jpg


2. nawet panie z Henford-on-Bagley przybyły poczuć atmosferę nowego miasta :)
można pogadać i nie tylko1.jpg

3. Cooper przy okazji nauczył się sporządzać soczki ...
w oczekiwaniu na sok1.jpg


4. i wszystko byłoby super, gdyby na koniec nie miał deja vu :)
zwiedzanie1.jpg

Jak zwykle świetna praca Misiaku :hearts/green-heart:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 11 paź 2022, 19:36

@kreatora Elu, obejrzałam Twój domek i jest naprawdę cudny; genialna bryła, ładne wnętrza, śliczne kolory, aż trudno uwierzyć, że zbudowany na bazie samej tylko podstawki. :10-smiling-face-smiling-eyes: To taki dom ze skrzydłami, który w każdym momencie może poderwać się do lotu. Przyznam, że oglądałam go w trybie budowy (tę pierwszą wersję) i nie zauważyłam braku schodów. Na takie rzeczy zwraca się uwagę dopiero po wejściu Simem do środka, gdy chce się przetransportować go na górę i nie ma jak. Po oblukaniu całości - skupiłam się na liczeniu sypialni i dociekaniu ilu lokatorów może tam zamieszkać. :a_grin2:

@bobas52 cudowna relacja, a jej zakończenie odlotowe. Chyba muszę zajrzeć jeszcze raz do tego budyneczku w swojej grze i poszukać, gdzie Dels ukrył maszynę klonującą. :09-winking-face:

@SimDels, jako że bardzo lubię dodatek "Życie Eko" oraz instytucję "przestrzeni społecznej", którą tenże wprowadza, udałam się z Simką do New Windenburg Plaza. I powiem tak: zdjęcie w galerii nie oddaje prawdziwego uroku Twojej kamieniczki. To trzeba zobaczyć na żywo, całość jest niezwykle klimatyczna i cóż - naprawdę ładnie urządzona. A Simowie bawią się tam dobrze i jak mniemam mają dobre samopoczucie. ;) Na dowód, krótka relacja. (Trochę elementów budowlanych i zdobniczych zniknęło w moje grze, ze względu na brak niektórych pakietów czy akcesoriów. Uzzupełniłam braki po swojemu, mam nadzieję, że aż tak nie będzie to razić).


1. Jak widać, już z samego rana pojawili się pierwsi goście, a mianowicie dwie jednoosobowe delegacje z Wampirowa i Sielankowa. 2. Maszyna do recyklingu śmieci cieszyła się dużym powodzeniem. 3. Przedstawicielka Sielankowa, po zapoznaniu się z terenem, stwierdziła, że miejsce rokuje i należy otworzyć tu kolejną "odnogę" sprzedażowego biznesu... ;) 4. Pan wampir z Wampirowa uznał, że tak wspaniałe donice nie mogą się marnować. Wypełnił je nasionami gotowymi do zasadzenia, po czym szybko się ulotnił, jak widać brudna część roboty nie dla niego.


Plaza1a.jpg


W okolicach śmietnika, jak zawsze zresztą, toczyło się życie. Jedni śmietnik przewracali, drudzy go podnosili, a śmiecili... chyba wszyscy. Co poniektórzy relaksowali się tu po zakończeniu pracy, oddając się sztuce haftu krzyżykowego.


plaza1b.jpg


1. Stragany ruszyły pełną parą. 2. W bibliotece można było skorzystać z komputera, namalować obraz lub zwyczajnie pomedytować przy białym stoliku. 3. Sala z fotelami sprzyjała nawiązywaniu relacji towarzyskich oraz umożliwiała obejrzenie telewizji (wydaje mi się, że tam coś było, a ponieważ nie wiem co, wstawiłam duży ekran) ;). 4. Pan z Sielankowa, ten co mieszka w głuszy leśnej, ujrzał zieleninę zostawioną przez wampira i uznał, że tak doskonałe dobra nie mogą iść na marne...

plaza1c.jpg
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » sobota 15 paź 2022, 16:09

Dzień dobry! Skoro mamy tutaj już taki klimat zamkowo- kamieniczkowy, to ja też dołożę swoje 2 grosze.
Nowy Windenburg ma od dziś swoje stare serce, czyli ratusz, który po odrestaurowaniu pełni funkcję biblioteki publicznej. Zachowano w nim gabinet burmistrza oraz salę bankietową, dziś konferencyjną do prowadzenia dyskusji. Na tej samej parceli znajduja się też jarmarki wiejskie i ciasna uliczka a w niej mała kawiarenka, będąca częścią starej kamienicy na sąsiedniej działce. Tak, częścią kamienicy na sąsiedniej działce, bo obydwie parcele zostały ze sobą połączone czymś w rodzaju Średniowiecznej baszty, a jak już jesteśmy przy baszcie to przejdźmy do następnych budynków. Druga parcela to hotel "Alter Platz" ma on restaurację z otwartym widokiem na fontannę i kościół, obok jest też pub ze stołami do rozmaitych gier, wszystkie pozostałe piętra to skromne pokoje hotelowe. Miłego zwiedzania!

Zapomniałbym! Miasto, którym się inspirowałem to leżące w Saksonii-Anhalt miasto Wernigerode. Wszystkie 3 budynki są wzorowane na realnych budowlach z tego pięknego szachulcowego miasteczka. Nie będę tutaj wstawiać zdjęć bo można tylko 3 fotki ;) ale po wpisaniu w Google wszystko nasunie się samo - jeśli ktoś jest zainteresowany oczywiście :D
Windenburg Rathaus
15.10.2022_14-39-08.jpg
Hotel Alter Platz
15.10.2022_14-40-49.jpg
15.10.2022_14-41-44.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 15 paź 2022, 18:04

Matt - coś przecudnego! Nie oglądam tego jeszcze w grze, bo miałam lekką obsuwę i nie mogę póki co wgrać naszych parcel. Ale to co pokazałeś na fotkach jest naprawdę mega! Jestem pod wielkim wrażeniem! Daj więcej fotek do swojego kącika budowlanego, niech chociaż oczka nacieszę :)

P.S. teraz to się nawet cieszę, że zbudowałam na kolejnej parcelce domek, który będzie stylistycznie pasował :) Bo już byłam krok od całkowitej przebudowy :P

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 15 paź 2022, 21:59

W końcu i ja wypociłam swój domek. Jest postawiony na działce malutkiej, bo zaledwie 20x20, ale dzielnie się broni wielością pomieszczeń :)

Oto on - Dom z Duszą - a nawet całą gromadą duszyczek i duszków


dd.jpg

Dziś tylko jedna fotka informacyjna - pozostałe dwie dodam jutro, bo dziś nie chcę zakrywać pracy Mattiego.
Ważne info - dom potrzebuje wielu dodatków - ale w szczególności Wampirów, Upiorności, Zjawisk paranormalnych - bez nich bardzo straci na efekcie.
Użyłam też narzędzia do efektów specjalnych z dodatku Zostań Gwiazdą. Umieszczone jest na ścianach domu - tuż pod dachem (ze wszystkich stron) - trzeba to narzędzie uruchomić w trybie życia wybierając efekt - jesienne liście.
Ogrodzenie nie jest prawdziwym ogrodzeniem (składa się z wielu obiektów z debugu, których simowie nie widzą jako przeszkody, więc żeby mi łajzy przeróżne nie właziły jak do siebie - dałam dodatkowo ogrodzenie "magiczne" w postaci linii na ziemi (spełnia swoją rolę i Simy już nie przenikają przez ogrodzenie jakby było powietrzem). więc żebyście się nie zdziwili, co tak świeci gdzieniegdzie na zielono na ziemi :P


Link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Nicol.K
Twórca
Twórca
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 15:30
Origin ID: Nicollete

Post autor: Nicol.K » niedziela 16 paź 2022, 12:55

Ahoj všichni,srdečně vás zdravím a vidím,že jsme společně vytvořili nový Windenburg :a_bravo: :a_rolling:
Jste skvělí a líbí se mi všechny originální stavby i rodiny ,které tam budou bydlet :a_madam: Taky super fotky :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

@Agusiamal velmi hezký kostel se hřbitovem. Skvěle vytvořené detaily a líbí se mi to moc :hearts/heavy-black-heart:
@Mattoowy Tvůj kostel je taky ,jako skutečný a originální . Taky nový hotel je skvělá stavba :hearts/heavy-black-heart:
@Katel Velmi pěkný zámek s kašnou .Uvnitř vypadá velmi tajemně a tak vyzývá k návštěvě :hearts/heavy-black-heart:
@Kirka Okouzlující park a plný krásných zážitku a odpočinku :hearts/heavy-black-heart:
@Ktosik Dům je fantasická moderní stavba a taky milá rodina Lesik :hearts/heavy-black-heart:
@SimDels Super a originální stavby a vždy mají můj obdiv :hearts/heavy-black-heart:
@bobas52 Velmi hezké domy plné pohody a i rodinky velmi milé :hearts/heavy-black-heart:
@kreatora Hezký moderní dům a líbí se mi moc :hearts/heavy-black-heart:
@ Alibali Krásný dům a děkuji,že už jsem ho mohla navštívit :hearts/heavy-black-heart:

Přeji všem příjemnou zábavu a pohodovou neděli :hearts/heavy-black-heart: :12-smiling-face-sunglasses:
Ostatnio zmieniony niedziela 16 paź 2022, 13:04 przez Nicol.K, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 16 paź 2022, 13:01

Witam, pozdrawiam i przechodzę do konkretów czyli pierwszych wrażeń po postawieniu nowych budowli w mieście.

Kompleks jaki oddał do użytku Matti jest fenomenalny, przemyślany i gdybym kiedyś pojechała do leżącego w Saksonii-Anhalt miasta Wernigerode, przypuszczalnie poczułabym się tak jakby gra wkroczyła w moje realne życie :shock: . Do bólu realistyczne kamienice i mimo tego, że w grze nie mamy wszystkich możliwości aby stworzyć niektóre fragmenty wyposażenia, to wchodząc np. do lokalu ślubnego, poczułam się jak w realnym kościele :o . Mamy tu bowiem odwzorowaną kościelną ambonę, poidełka dla ptaków zastępują naczynia na wodę święconą :shock: . Wygląda to obłędnie. Jest nawet malutka zakrystia.

wnetrza koscioła1.jpg

O tym, że nie tylko ja byłam pod wrażeniem niech zaświadczą zdjęcia, na których widać (mam nadzieję), że każdy kto tam wchodził robił zdjęcia pamiątkowe.

fotografowie1.jpg

Jest jakaś magia w tym miejscu o czym niech świadczy zachowanie mojego chłopaczka :) .

cuda sie dzieją.jpg

Pozostałe budynki tj. biblioteka i restauracja tworzą spójną zabudowę ryneczku. Ponieważ mam w grze końcówkę zimy to podzielę się z Wami widokiem tego miejsca w zimowej szacie.

rynek1.jpg

P.S Miałam tylko jeden problem z restauracją (ale finalnie samodzielnie udało mi się go rozwiązać). Za pierwszym razem nie mogłam niczego zamówić do stolika - poza wodą do picia :( Okazało się, że nie zostało ustawione menu i każdy gość powinien przynieść własny prowiant :) a restauracja serwowała jedynie popitkę :lol:



Dzisiaj dla odmiany odwiedziłam dom Alutki, który również utrzymany jest w klimacie rynkowej zabudowy. Jak widać genialne umysły myślą podobnie ... albo potraficie porozumiewać się telepatycznie :)

Dom z duszą przyciąga nie tylko duszki, bo pod bramką dojrzałam wampirzycę, która najwyraźniej kombinowała jak dostać się do środka.

dom Ali 1.jpg

wnętrza urzekają mnogością detali, które są celowo stylizowane na urządzenia z epoki.

wnetrza.jpg

Piwnica stanowi całkowity kontrast do pozostałych pięter. Mamy tu bowiem niesamowity basen i super nowoczesną siłownię.
basen.jpg
siłownia.jpg

Efekt spadający jesiennych liści zachwycający :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Przyznam się, że jestem ofiarą losu, bo nie zwróciłam uwagi na ten mało atrakcyjny przedmiot - a tu proszę jak można wspaniale uatrakcyjnić budynek. Brawo brawo brawissimo :23-clapping-hands:

Pozdrawiam wszystkich, którzy dotrwali do końca tego wywodu :D

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 16 paź 2022, 15:03

Dzięki Bobinko i Nikusiu @bobas52 @Nicol.K za odwiedziny domku. Jako tester działania wszystkich urządzeń posłużył mi Sim stworzony przez Nikolę - dzielnie znosiła wszystkie udręki sprawdzania, czy woda w basenie nie za zimna, omdlewała z gorąca w saunie, tudzież ćwiczyła do upadłego na atlasie! Tak tak - dostała niezły wycisk - bo zdobyła aż trzy stopnie umiejętności sportowych!
Czasami padaczka gry Bobinko przysłuży się odkryciu całkiem niespodziewanych obiektów w grze, których w mnogości ceców pewnie bym nie zauważyła! I tak odkryłam, że dekoracja z duszkami i mini nagrobkami tuż przy schodach do domku "dymi" mgłą, stwarzając nieco nostalgiczny, listopadowy nastrój. Odkryłam też misę z przekąskami, z której nie zawsze udaje się wyciągnąć to, co się zamierzało, bo miska... straszy :) Odkryłam też duszka w wielkiej butli oraz emiter duszków, który daje niesamowite efekty (umieściłam dwa takie emitery - jeden na lewo od schodów wejściowych, a drugi w pokoju magii. Znajduje się tam półka z kolekcją czaszek, i duszki tańcują wokół nich :) Tylko trzeba simem uruchomić te obiekty - czyli włączyć mgłę przy tych mini-nagrobkach oraz wyemitować duszki z tych garnków :) Radzę też często korzystać z przekąsek w misie - bo są z nią przezabawne interakcje :)

Przyznam się też bez bicia - że nie tylko ty Bobinko zostałaś pozytywnie zaskoczona posiadaniem w grze obiektów, o których istnieniu nie miałaś bladego pojęcia!

Tym emiterem, który doszedł wraz z dodatkiem Zostań gwiazdą, można osiągnąć wspaniałe efekty nie tylko na planie filmowym! Włączając efekt opadających płatków wiśni, możesz zrobić wielkie wrażenie na gościach weselnych (a jeszcze większe gdy położysz ten dywanik z płatków róż), czy wprowadzić romantyczny nastrój do sypialni nowożeńców (i nie tylko). Można uzyskać deszcz na zawołanie, śnieg, konfetti i parę innych efektów, oraz spadające z nieba kotlety! To chyba miała być simowa wersja manny z nieba :P

Basen i sauna powstały w ramach buntu. Gra zrobiła mi psikusa nie chcąc przyjąć do wiadomości budowy piwnicy już po postawieniu domu, więc grze na złość zrobiłam piwnicę wielopoziomową, skoro nie mogłam zrobić jednej, ale dużej! Bałam się tylko, czy Simka Nikoli nie zahaczy głową o sufit skacząc do basenu, ale udało się - głowę ocaliła! W założeniu miał tam zamieszkać mój nowopowstały Sim - kulturysta, stąd taki wypasiony sprzęt w podziemiach. Sim kulturysta miał zamieszkać wraz z Simką parającą się czarną magią, ale nie wampirzycą, więc elementów typu trumny w podziemiach nie znajdziesz. Natomiast chciałam wyczarować nastrój magii nawet i przy tym nowoczesnym basenie. W wodzie odbija się tapeta z wzorem pajęczyny, chociaż na ścianach widać tylko jej malutki fragment nad lustrami. To dla mnie wielka zagadka. Czary jakie cy cóś??? Oprócz tego nastrój grozy potęgują
wazony z roślinami, które wyciągają macki w różne strony (Strangerville potrzebne). Uważaj więc Simie jeśli masz słabe zwieracze, gdy cię coś niespodziewanie "macnie" podczas kapieli :cat_zombie:
Aby nadać domowi cech pewnej intymności (i trochę ukryć te czary mary w ogrodzie przed oczami przechodniów, wszak dom stoi pośród kamieniczek Rynku) - ogrodziłam go. Ale Simy "nie widzą" elementów z debugu jako przeszkody, więc dodatkowo użyłam tego magicznego ogrodzenia w postaci cienkiej zielonej linii na ziemi. I Simy to respektują! Martwiłam się jednak, czy ogrodzenie, które powstało z elementów z debugu - pobierze się w całości, bo wysyłając do galerii zapomniałam uzupełnić opis domu o to, że należy użyć odpowiednich kodów.
To tyle gwoli objaśnień.
Idę teraz postawić wszystkie parcele do naszego nowego miasta na NOWYM zapisie, i rzetelnie je obejrzeć. Dopiero wtedy napiszę obszerny komentarz do Waszych cudnych prac!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 17 paź 2022, 11:14

@Mattoowy Nie wiem czy ja dobrze myślę, że zrobiłeś pomost dachem pomiędzy parcelami czy tez tylko takie wrażenie to sprawia? :O W każdym razie mistrzowskie wykonanie, piękna architektura i (oczywiście zajrzałem w link) wspaniała inspiracja. Wydaje się, że twórcy gry musieli się naoglądać przed stworzeniem lokacji podobnych obrazków choć oczywiście są błędy; u Ciebie wzory szachulca układają się pięknie symetrycznie a w jednym z "firmowych" domków od EA oczywiście jest nierealistyczna asymetria tego wzoru co trochę drażni, pięknie zadbałeś o każdy szczegół i jak tylko naprawie grę (@#$%!) :88-japanese-ogre: to od razu pobiorę. Ratusz faktycznie przypomina ten, który Cię zainspirował, oryginalny bardzo ,świetny (mocno w delsowym guście) :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
@Alibali piękna praca i kapitalnie wpisałaś się w charakter nowego-starego centrum chociaż ciekaw jestem jaki jeszcze miałaś pomysł na inna wersje budynku (może wydasz na świat także ta druga wersję by zrealizować oba pomysły?).
Piękne klimatyczne wnętrza co widać także na fotkach od Bobi, jest klimat! Nagromadzenie stylowych mebli, przyjemna ciasnota zupełnie jak wtedy kiedy taki budynek mógłby powstać lub stać jako użytkowy stary haus (chyba niezmiennie w podobny sposób szachulce budowano do XIX wieku od wieków średnich choć na pewno jakieś tam drobne ulepszenia były z czasem).
Wstawię fotke z google maps tak dla przykłądu bo pokazuje ona ciekawa ewolucję czyli to jak z szachulca można zrobić wszystko (fragment Torunia ,już poza sławetną starówką).
Twoja praca kojarzy mi sie właśnie z takimi willami podtrzymującymi konstrukcje w kratkę, piękna willa i niech no tylko naprawię tą #@%$* grę :88-japanese-ogre:
Intryguje ,że do tego jest tam cała ferajna duszków :31-face-open-mouth: :91-ghost: muszę to sprawdzić :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Piękna relacyja i wspaniałe zimowe foty @bobas52
Załączniki
map-3409359_960_720.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 17 paź 2022, 23:13

No i w bonusie Muzeum Morskie z ukrytym wewnątrz statkiem oraz malutkim barem i skromnym muzeum.
Załączniki
sea museum.jpg
sea 2.jpg
sea panorama.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 18 paź 2022, 23:32

Kochani, nie wiem co napisać, bo brak mi słów by wyrazić podziw dla waszej kreatywności. Wszystkie prace są genialne!!!

Mój skromny dom już na ukończeniu. Uff, wreszcie się uporałam z meblowaniem wnętrz i zostało mi tylko przetestować to wszystko. :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 19 paź 2022, 17:57

@Alibali @Mattoowy @SimDels - obejrzałam Wasze ostatnie prace i powiem Wam, że są niesamowite.

Restauracja i ratusz Mattowego wraz z wcześniejszym kościołem tworzą przepiękny, klimatyczny rynek, na którym może się wiele dziać. Wnętrza budynków - raczej spokojne, wyważone, ale ten spokój niesie ze sobą świetną atmosferę, taką jaką czuje się zwykle w zabytkowych centrach urokliwych miasteczek. :)
W domku Ali rozbawiła mnie zielona lalka, dopasowana kolorystycznie do wystroju wnętrza w odcieniach zieleni. Lalka - chyba z któregoś dodatku z duchami. Bardzo spodobały mi się sypialnia na górze, oraz otoczenie wokół domku i posiane roślinki wokół. Jednej z nich nie znałam w ogóle i nie miałam pojęcia, że taka jest... a faktycznie jest... w Sulani. :D
Muzeum Morskie Delsa - robi niesamowite wrażenie, szczególnie ten naturalnej chyba wielkości statek pod szklaną kopułą. Jeśli na to patrzył Ralf na fotce w kąciku zdjeciowym, to nie dziwię się jego minie... ;)

W grze odwiedziłam restaurację i hotel Mattowego. Podobnie jak Bobi - ustawiłam menu. Miejsce cieszyło się ogromną popularnością! W ciągu kilku chwil zeszło się tylu gości, że moja Simka z trudem załapała się do stolika na zewnątrz, w budynku wszystko zostało zarezerwowane w mgnieniu oka. ;)

restauracja.jpg


Wrzuciłam do galerii moją Perci Volk, mieszkankę Samotni, poniżej link:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

I czekam na mieszkańców pozostałych domków. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 20 paź 2022, 09:58

Miasto rośnie niczym grzyby po deszczu i wszystko wskazuje na to, że finalnie będzie jednym z najlepszych projektów, jaki do tej pory za sprawą tu obecnego biura architektonicznego powstał. Normalnie serce :hearts/heavy-black-heart: rośnie widząc z jaką inspiracją podeszli Wszyscy architekci do zbudowania Nowego Windenburga, który zmienił się diametralnie na lepsze. Mamy tu zachowany klimat starówki, wspaniale zagospodarowaną wyspę, uroczo dopieszczone leśne połacie i przepiękną, nowoczesną zabudowę tworzącą spójną całość z dotychczasową koncepcją terenu jaką dostaliśmy od twórców gry. Chylę czoła i szczerze gratuluję pomysłowości :13-thumbs-up: :13-thumbs-up:


Kolejny niesamowicie oryginalny budynek czyli Muzeum Morskie zachwyca nie tylko samym pomysłem ale przede wszystkim wykonaniem. Postawić cały statek w budynku, to wykracza poza moją skromną wyobraźnię - a Tobie się to udało mistrzu. Brawo :a_bravo:
Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że ostatnie Twoje podróże były inspiracja do tego projektu :)


Pozwolę sobie zrelacjonować efekt wizyty w Muzeum :

wizyta w muzeum komiks.jpg

P.S Nową uroczą mieszkankę "Samotni już pobrałam i dzisiaj zamelduję :) A tak przy okazji widzę, że Justin zmienił profesję ... albo dorabia sobie kelnerując :)

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 21 paź 2022, 23:15

Piękny, coraz piękniejszy jest nowy Windenburg. Zaciszne i urocze przedmieście, na wskroś nowoczesna zabudowa wyspy, stylowe centrum - starówka z fantastycznymi, nietuzinkowymi budynkami użytkowymi @SimDels , @Mattoowy i urokliwą, tajemniczą kamienicą @Alibali .
Podziwiając prace utalentowanych Twórców naszego forum z dużą dozą nieśmiałości prezentuję (po raz pierwszy publicznie) swoje "dzieło" budowlane - kawiarnię "Sekrety kawy". Budowałam ją pod hasłem "Miłość ma kolor kawy". Chciałam, aby było to miejsce romantyczne, przytulne, a jednocześnie eleganckie. Dla zakochanych i dla kochanych, którym do domu nie spieszy się. No cóż, Simy są pozbawione subtelnych odczuć. Dla nich kawiarnia to miejsce, by nachlapać się kawy, coś zjeść, trochę pogadać, chociaż .. chociaż ... przyłapałam w ogrodzie dwie Simki - jedna drugiej czytała wiersze (chyba).
Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie wpakowała wszędzie zieleniny - w ogrodzie, wewnątrz kawiarni, nawet na budynku :)
Tak oto kawiarnia prezentuje się na tle zabudowy Windenburga
kawiarnia.jpg
Jej sercem jest ,a jakże, bufet. Początkowo w ladach chłodniczych umieściłam prawdziwe babeczki, pączki, ciasta. I to był błąd. Simy gromadnie przybyły do kawiarni, ale na darmową wyżerkę. Barman stał bezczynnie, a ludziki tłocząc się za nim, wyjadały wszystko z lodówek. Usunęłam więc wypieki, zastępując je atrapami. W ten sposób kawiarnia zaczęła spełniać swą funkcję.
bufet.jpg
Przeszklona sala konsumpcyjna jest otwarta (i to dosłownie) na staw. W ogrodzie zaś można znaleźć moją radosną twórczość :) - fontannę. Przy okazji jeszcze jedno poczynione przeze mnie spostrzeżenie. Otóż na stolikach, co by było romantycznie, postawiłam świece. I co? Piksele piły i jadły na stojąco. Dopiero, gdy usunęłam te świece, Simy zaczęły korzystać ze stolików.
kompozycja 2.jpg
W kawiarni jest także kącik TV, w którym można napić się (dla odmiany) herbaty. Z kolei na piętrze jest miejsce na tańce i śpiewy, na zadumę przy szachach oraz zakątek z mocniejszymi napojami
kompozycja 1.jpg
Zatem proszę o pobieranie, oglądanie, opiniowanie. Mam nadzieję, że Simy w kawiarni "Sekrety kawy" miło spędzą czas.

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 23 paź 2022, 10:40

Twoja kawiarenka Stasiu @Kirka o wiele obiecującej nazwie - "Sekrety kawy" ma romantyczny klimat i przepięknie zaaranżowane wnętrza, w których dominują (chyba :? ) dwa style. Jest elegancko, ale także przytulnie - co mogłoby wskazywać na styl art déco. Natomiast dający się zauważyć przepych i luksus to styl glamour.
Zielenizna, jak pozwoliłaś sobie nazwać artystyczne dopełniająca wszystko roślinność, to coś w czym jesteś mistrzynią ... i czego ja kiepski czeladnik stale się uczę :)
Odwiedzając kawiarenkę nawet przez myśl mi nie przeszło, że okaże się ona topowym miejsce dla rodzimych gwiazd i aspirujących do tego miana gwiazdorów :). Ale dość narracji, niech przemówią zdjęcia.

wizyta Bobi2.jpg
czujne oko sąsiada2.jpg

które to już ciacho1.jpg

kawiarnia VIP-ów.jpg

cd wizyty Bobi.jpg


Na koniec zdjęci ogrodu, który jest klamrą spinającą cały projekt uroczej kawiarenki, w której można się zakochać od pierwszej wizyty ... i która kusi niczym słodka eklerka :D

ogród.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 25 paź 2022, 00:18

Dziś zabrałam się wreszcie za "umeblowanie" naszego nowego miasta :)

Muszę powtórzyć za poprzednikami - jeszcze nigdy nie zbudowaliśmy wspólnymi siłami tak cudnego miasta. Przyznam się, że wyburzałąm parcele z pewnymi obawami - czy miasto odzyska swój klimat? Czy nie powstanie miszmasz nie do przełknięcia z uwagi na bardzo charakterystyczną architekturę tła, która nie za bardzo chce współpracować z nowoczesnością.

I spotkało mnie ogromnie miłe zaskoczenie. Wszystko jest spójne i logiczne. Tam, gdzie jest Starówka - jest starówkowo. Tam, gdzie parcele leżą w nowocześniejszym otoczeniu - wystrzelił wieżowiec i nowoczesne SPA. Muzeum i Przestrzeń społeczna pięknie łączą nowoczesność z tradycją! Miasto nic nie straciło, a wręcz zyskało - bo nie było w nim cudnego placu do zabawy na świeżym powietrzu, nie było kościółka, nie było cmenrarza :P i latarni...

Zacznę od prac @Mattoowy Matta bo postawiłam je jako pierwsze w drugiej turze przebudowy.

Powiem, a właściwie napiszę (bo zabrakło mi słów), że twoja kreatywność Matt mnie oszołomiła! Jaka rozmaitość tematyki (przeznaczenia) poszczególnych lokali, a nic się nie powtarza. Kościół urzekł mnie swoją surową protestancką prostotą, a jednocześnie jest wysmakowany i udekorowany w najlepszym stylu. Protestanci nie znoszą blichtru i przepychu, i dotrzymałeś tego warunku w kościele, który przecież jest też lokalem weselnym i trudno tam było zachować ten surowy wystrój!
Za serce ująłeś mnie paroma detalami - amboną, małą chrzcielnicą wtuloną w zakątek kościoła tak, by nie razić w lokalu weselnym, jakim de facto jest kościółek. I te elementy religijno - weselne pięknie połączyłeś. A już wisienką na torcie są organy na górze! Organy zrobione BEZ użycia organów! Wpadłeś na niesamowity pomysł, tworząc iluzję tych piszczałek organowych. Kiedyś myślałam nad tym, jak to uzyskać, bo zbudowałam katedrę, i organy, które doszły z Wampirami, były za małe do niej. Teraz już bym wiedziała, jak to zrobić.
Tuż obok kościółka majestatycznie rozpiera się Ratusz. Ho ho, mieszkańcy mogą puchnąć z dumy - wszak Ratusz to wizytówka miasta!
I nie inaczej jest w tym przypadku. Ratusz może być chlubą miasteczka - a na pewno Burmistrza, który -rezydując w pięknym gabinecie - może podejmować gości w majestatycznej sali konferencyjnej, a jego podwładni mogą zajmować się sprawami mieszkańców w swoich biurach. Maszyna do pisania co prawda stoi w gablocie jako eksponat, ale od czegóż mamy klawiatury komputerów! Obawiam się, że niekoniecznie pisemka i decyzje będą produkowane przy ich pomocy :) Ale pracownicy i petenci w wolnej chwili mogą oddać się całkiem niebiurowym zajęciom, bardziej ekscytującym, niż gra w blikbloka!
Kolejna praca, i koleny zachwyt. Hotel z restauracją w jednym. Dalej konsekwentnie utrzymane w tym samym stylu, w tej samej gamie kolorystycznej. I na dodatek tak pięknie łączą się obie parcele poprzez ten daszek. Jak ty to zrobiłeś Matt!
Jedno mi tylko przyszło do głowy - że nie pomyślałeś o przygotowaniu chociaż jednego pokoju hotelowego dla rodziny z dzieckiem. Ale to nic - samemu można przestawić mebelki w jednym pokoiku na poddaszu :) Muszę też zwrócić małą uwagę - zabrakło mi Mateuszu oznakowania parcel w galerii - że np ratusz to parcela nr... Zaoszczędziłoby mi to sporo czasu, bo postawiłam kościółek najpierw, oceniając jego miejsce na mapie po położeniu elementów tła, bo za nic nie mogłam rozkminić z obrazków, gdzie co stoi. No i okazało się, że tam powinien stać Ratusz!

Pozostałe parcele również obejrzałam i dodam komentarz wkrótce, bo duużo tego i mam zaległości a mało czasu :)

@kreatora Elusiu - twój domek jest w innym stylu niż całość starówkowej zabudowy, i miałam trochę zagwozdkę, czy aby na pewno umieścić go tam, gdzie zaplanowałaś. Pasuje mi bardzo do Ktosikowej willi!
Jest pięknie urządzony - przestronny i funkcjonalny, i w twoich ulubionych kolorach na dodatek.
Przestronny salon połączony z kuchnią, obowiązkowo sypialnia tzw master berdroom na dole, żeby nie uronić ani jednego momentu z życia twoich pikseli i stonowane kolory - najczęściej czernie i szarości - - to już twoje znaki rozpoznawcze. Ale zapamiętałam, że dzieci nie lubisz, a tu naliczyłam pokoi, a właściwie łóżek dla bobasów i nastoletniego pokolenia - na całkiem sporą gromadkę! Czyżby mi coś Elu umknęło i "nawróciłaś się" na toddlersy :P
Wszystko jest urządzone bardzo elegancko i gustownie. I parcelka ma już swoich lokatorów :)

Podobnie rzecz ma się z parcelką Agusi @Agusiamal. Ona mi bardziej pasuje do postawienia tuż za dworkiem Perci, bo klimatycznie obie bardzo współgrają i wzajemnie się uzupełniają.
Parcela jest jedną z dwóch o największej powierzchni, i na pewno dużym wyzwaniem było zagospodarować taką przestrzeń. Pięknie się Agu wywiązałaś z tego zadania. Zachwyciła mnie szczególnie kaplica cmentarna. bardzo starannie obmyślana i opracowana. W podziemiach pełen wyszynk, a i zabawić się można w nieco hmmm... grobowej atmosferze... Czemu nie :a_drink: - W Edynburgu i w Glasgow widziałam opuszczone przez wiernych kościoły katolickie, (sądząc po architekturze), przerobione na puby. Jeśli miały stać i niiszczeć, to czemu by ich nie wykorzystać - choćby w takim celu. Mamy więc pierwszy własny cmentarz w historii Simtopii :) Ma dodatek - z dyskoteką :)

Postawiłam zabudowę kamieniczkową z przestrzenią społeczną i gra mi zakrzyczałą, że brakuje mi 41 (aż!) elementów z trybu budowy, a dziewięć zamieniła... Coście wy tam takiego włożyli Kropesiu i Delsie, że tyle mi zabrakło? Czyżby z Wilkołaków? No niestety - nadal trwam w postanowieniu niekupowania tego dodatku, więc się nie dowiem jak powinna parcelka docelowo wyglądać. A wygląda i bez tego wspaniale. Jeszcze nie gram w tej okolicy bo nadal stawiam domki, więc nie wiem, czy moje też najpierw pobiegną do tego słynnego śmietnika :)
Cdn nastąpi :)
Ostatnio zmieniony środa 26 paź 2022, 14:15 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 25 paź 2022, 16:46

@Kirka myślę, że śmiało mozna powiedzieć, że jesteś jednym z najbardziej pomysłowych graczy w galerii i ta praca tez to pokazuje; fenomenalne triki, otwarte drzwi i baśniowy ogród! Magia jest także wewnątrz budynku, pomysłowo dobrane ozdoby a nawet barierki. Ciekawie ,że w testach jak rozumiem wyszło ci tak, że nie warto dawać ludzikom od razu fotowych wypieków bo obsługa będzie strajkować :D Ciekawym elementem jest rzeźba otoczona "zieleniną" na fasadzie, piękna praca, ciekawy budynek i ogrom ciekawych pomysłów :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 25 paź 2022, 23:21

@Kirka Stasiu, kawiarenka jest prześliczna i bardzo romantyczna, ale i wszystkie poprzednie prace naszych budowniczych są pełne uroku i ciekawych pomysłów. :hearts/heavy-black-heart:

Chciałam wreszcie przedstawić swój staroświecki dom- parcela Nr 13. To nie jest dom rodzinny, choć ma charakter mieszkalny. Nie ma w nim pokoików dziecięcych, ani żadnych obiektów dla nich. :cat_no: Wymyśliłam sobie, że zamieszka w nim piątka przyjaciół. :01-grinning-face:

Jeżeli ktoś, kto np. budował parcelę publiczną ma ochotę umieścić sima lub simkę w naszym nowym mieście, to serdecznie zapraszam. :01-grinning-face:
W przypadku braku chętnych, zwracam się z prośbą do Michała @SimDels - wspaniałego opiekuna tego projektu, by kogoś tam zakwaterował. :09-winking-face: :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Dom posiada pięć sypialni z podwójnym łóżkiem, by każdy ludzik miał swój wygodny pokój. Reszta pomieszczeń jest wspólna i służy do zabawy, relaksu i rozwijania umiejętności.

Link Medieval House https://www.ea.com/games/the-sims/the-s ... 90930E6E06

Staroświecki dom 1.jpg
Staroświecki dom 2.jpg
Staroświecki dom 3.jpg
Pozdrawiam serdecznie i z wielkim zaciekawieniem czekam na resztę projektów. :14-face-throwing-a-kiss:

Edit
Wybaczcie drobną niedoróbkę, dopiero teraz zauważyłam, że na pierwszym piętrze przy wsporniku (zdj. 2), zamiast szachulca wskoczyła szara ścianka. :/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 26 paź 2022, 11:14

Ja JUŻ postawiłam @Ktosik Gabi twoją parcelkę zanim ją tu pokazałaś :) Bardzo klimatyczna i świetnie wpisuje się w krajobraz. Miałam tylko problem z określeniem od której strony jest wejście.
I już w nim mieszka kilkuosobowa rodzina (z gry co prawda, ale obrobiona przeze mnie).
Dom mi przywodzi na myśl jakąś starą niderlandzką manufakturę - rodzinny interesik, gdzie na dole jest sklepik, a na górze "się mieszka"... Całe zewnęrze wygląda zaś jak ze starych flamandzkich sztychów. Naprawdę piękny, holenderski dom w starym stylu. Aż żal, że gra nie ma takij opcji, by włączyć "epokę". Włączyłabym natychmiast XVII - XVIII wiek!
Starówka teraz dzięki wam wszystkim jest piękniejsza, niż kiedykolwiek EA się przyśniło!

@Kirka - Stasiu, powtórzę za innymi - twoje obie parcele są obłędne! Zazdroszczę ci wyobraźni, bo wszędzie jest zieleń, a nigdzie w nadmiarze, a mnogość figurek i figurynek wydaje się jak najbardziej na miejscu! I tylko ty mogłaś wpaść na to, by z figury stworzyć nową figurę. Na każdym kroku zachęcanie do konsumpcji, więc i figurki spełniają takową rolę! W szczególności rozbroiły mnie elfy w ogrodzie, nalewające sobie herbatę...To jest takie cudne i słodkie! Mistrzostwo! Dbasz o każdy szczegół, każdy detal!

Parku jeszcze nie zwiedziłam, zaledwie go postawiłam, zostawiwszy sobie ucztę dla oczu na dziś :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 31 paź 2022, 01:40

@Ktosik świetny klimatyczny budynek Gabi! Ciekawie połaczyłaś te drewniane panele z szachulcem przemycając zamiłowanie do architektury nowoczesnej, fajnie to razem współgra dając ciekawe akcenty. Podoba mi się tez długi taras, trochę przywodzi na myśl stare domy z taki i "galeriami" z których wchodziło się do mieszkań.

Co do rodzinki do tego budynku to w zamyśle poniżej grupa losowo wybranych przyjaciół złożona z simów niektórych graczy z naszego forum (także losowo), którzy nie brali bezpośrednio udziału w projektowaniu miasta ,tak by i ich latorośle mogły sobie pożyć w tym uniwersum i pohasać po rewirach nowego miasta ;)
Dołączyłem do grupy swojego rafałka bo biedaczyna pozostałaby oficjalnie wg gry bezdomna ;P
Pozostali twórcy postaci to: @Kamelia @Angel92 @krulih2 @Tokusa @Kameleora @nesscaa i i mój Rafałek.

Poniżej także mapka z dotychczasowa zabudową czyli wersja jeszcze robocza zapisu finalnego. Brakuje chyba tylko trzech parceli :cat_sad3:
Mam nadzieje że dobrze ustawiłem parcele od Mateusza (edit chyba dobrze bo wydarzyła się rzecz genialna, zgodnie z zapowiedzią architekta, mamy dwie parcele staromiejskie połączone wspólnym przejściem zadaszonym :a_bravo: genialne Mateusz!. Niebawem trochę więcej z naszego miasta bo ostatnio gra mi się mocno chrzaniła :cat_torch:
Ps: parcela Agusi jest podwójnie bo sprawdzałem jak będzie wyglądać w obu lokalizacjach (w razie jakby jednak @agusiamal zamieniła się z Kropką na lokalizacje)
Załączniki
nowy windenburg zabudowa prawie koniec.jpg
friends for simtopiacity3.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”