Coraz bliżej święta

Dla własnej satysfakcji!
Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Coraz bliżej święta

Post autor: Vellamo91 » środa 16 lis 2022, 21:27

I może w związku z tym porobimy coś świątecznego?

Pomysł A: Nowe świąteczne miasto inspirowane świętami i różnymi znanynymi z filmów i książek miejscami - np. dom Kevina co został w nim sam, albo fabryka Mikołaja? Pytanie tylko czy wam się chce...

Pomysł B: Mikołajki - termin koncowy gdzieś między 6 a 24 grudnia (do ustalenia). Osoby chętne wpisują się na checkliste z której później zostaną sobie wzjemnie rozlosowane. A temu kogo wylosujecie robicie simowy prezent niespodzianke - czyli np. jakiegoś, sima, parcelę albo coś zupełnie innego (ja np. zrobiłam kiedyś kalendarz simką która widniała a w avatarze u osoby przeze mnie obdarowywanej).

Pomysł C: Kalendarz adwentowy. Tutaj wszystko zaczyna się podobnie jak w pomyśle B, z tym że osoby chętne wybierają sobie dzień od 1 do 23 grudnia - ten jeden w którym otworzą dla forum swoje okienko kalendarzowe, czyli zaprezentują coś świątecznego stworzonego w grze, co każdy z nas będzie mógł urzyć. Taki prezent dla wszystkich, tylko każdego dnia od kogoś innego. I bez 24 no bo wtedy już nikt nie będzie miał raczej czasu na siedzenie przy komputerze - zakładam.

Któryś pomysł was zainteresował?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 16 lis 2022, 22:20

Tak się Vellamo składa, że 90% z nas to osoby, które będą miały co robić nawet na dwa tygodnie przed świętami. Ale nie przesądzam sprawy - może niech pozostali forumowicze się wypowiedzą.
Ale ten pomysł z adwentowym simowym kalendarzem podoba mi się najbardziej. Domy jednak to dość duże wyzwanie w okresie przedświątecznym, więc może trzeba by było zrobić poszczególne pomieszczenia. Tak, żeby poskładać dom w całość po zakończeniu . Jedna osoba musiałaby zrobić konstrukcję domu i rozparcelować ją na poszczególne pomieszczenia, i puste wysłąć do galerii. Stamtąd po uprzednim rozlosowaniu każdy pobrałby sobie wylosowane pomieszczenie, udekorował je i znów wysłał do galerii. A w okresie poświątecznym a przednoworocznym urządzilibyśmy w tym domu "simowego sylwestra" :) Dekorowanie musiałoby przebiegać jednak wg ustalonych zasad *wybrana kolorystyka, styl oraz użyte dodatki). Trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszyscy mają wszystkie - ja nie mam Wilkołaków na przykład :)

Jest nas obecnie garstka, bo aktywni do niedawna członkowie naszej społęczności gdzieś przysypiają w ciepłym kąciku :) Ale myślę, że około dziesięciorga by się znalazło, ale tak jak napisałam na początku - muszą się wypowiedzieć.
Doceniam twój zapał i chęć wspólnej zabawy. Tylko żeby potem nie było tak, że nakręcisz nas na ten kalendarz lub coś innego, i zwiniesz się na kilka tygodni lub miesięcy :(

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » czwartek 17 lis 2022, 21:02

No @Alibali wiem :/ Ale to że raz zniknęłam sprawia że już nie powinnam nieczeog proponować? To niczmeu nie szkodzi, a pozatym tym razem już nie zamierzam znikać - to było głupie. Wtedy, tak jak mówię, budowałam szkołę i jej wyposarzenie będące już na wykończeniu w ogóle mi się nie zapisało więc się poddałam. Taka już jestem. Ale wrócicłam i chcę coś porobić w Simsach nie tylko dla siebie.
Bardzo mi się podoba ten pomysł z podziałem na pomieszczenia w jednym domu - taka trochę bitwa o dom wersja light. Spoko ale jak widze nikt tu się więcej nie odzywa. Szkoda. Rozumiem jednak że nie ma wielu aktywnych urzytkowników i że nie każdy ma wsyztskie dodatki - ja też nie.Tu miałabym pomysł aby każdy przedtawił dodatki jakie ma i w budowie użyć tylko te które mają wszyscy. Nawet jeśli miałoby to oznaczać duże okrojenie.
A co do tego że coś zaproponowałam i nie dotrzymałam - to akurat miasto zbudowało się i beze mnie i wszyscy byli ogólnie zadowololeni że coś ruszyło. Więc coś dobrego jednak wniosłam ;)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 17 lis 2022, 21:46

@Vellamo91 , no pewnie, że coś wniosłaś, oprócz świeżego powiewu - a i trochę od tego przeciągu coś się ruszyło. Nie wiem, dlaczego wszyscy się pospali, nie było do tej pory takiej sytuacji by na forum pisała tylko jedna osoba, ale jak już wspomniałam - nie mogę się wypowiadać za innych :) Dlatego poczekaj jeszcze. Może ktoś tu zajrzy.

Kiedyś na innym, nieistniejącym już forum można było sobie na swoim profilu zaznaczyć, jakie dodatki rozszerzenia i kolekcje się posiada, i to by bardzo ułątwiło zadanie, bo klikając na użytkowników można by było zorientować się, co mająm a czego nie mają. Więc jeśli dojdzie do tego wspólnego budowania jednego domu, to pewnie łatwiej będzie wymienić CZEGO kto nie ma, i będzie jasny przekaz w pezynajmniej dwóch zagadnieniach - po pierwsze - do jakich dodatków zawęzić budowę, a po drugie - mniej więcej jaki styl tego domu będzie, bo nieoposiadanie dodatków w jakiś sposób zawęci również poszukiwanie stylu.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 18 lis 2022, 10:16

No to może małe głosowanko?

1.budujemy swoje domki (lub parcele publiczne?) Świąteczne czyli np. stosownie ozdobione.

2.meblujemy po jednym mieszkanku - w tym celu można zbudować duży dom ,może nawet hotelik tak by każde mieszkanko każdy mógł urządzić dowoli nie ograniczając się do funkcji. Mogę podjąć się budowy takiego hoteliku gdyby nie było chętnych :)

Osobiście wybieram drugą opcję ale także chętnie zbuduje cały domek więc ciekaw jestem jak rozłożą się głosy :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 18 lis 2022, 19:47

Miszka - nikt oprócz nas dwojga (nie licząc pomysłodawczyni) póki co nie zabrał głosu. Więc domniemywam, że pozostali albo zastanawiają się, albo nie bardzo są skłonni do zaangażowania w kolejny projekt.
Według mnie więc nie powinien to być osobny dom dla każdego - cały od a co zet, tylko poszczególne pomieszczenia z jednego konkretnego domu. Załóżmy jakiś termin, do którego chętni będą zgłaszać swój akces. A potem zobaczymy, z ilu pomieszczeń będzie się składać ten dom, bo nie ma sensu budowania 8 pokoi z pomieszczeniami dodatkowymi po to abyśmy potem zmuszeni byli sami do dekoracji po kilka pomieszczeń. Zbuduj Miszka dom świąteczny, bo tobie idzie to w miarę sprawnie (chyba, że ktoś będzie zainteresowany zbudowaniem pustego, świątecznego domu i wyrazi tu taką ochotę). Ale na wszelki wypadek podajmy jakiś termin tego wyrażania ochoty. Także pozostaje do rozstrzygnięcia GDZIE ma stanąć ten dom. A może dookoptujemy jakąś świąteczną kamieniczkę do tego, co już tworzysz w tym Delsburgu?
Wiem, że Ela nie lubi dzieci i dekorowania pokoju dziecięcego, ale lubi współczesne budynki. Bobinka i Gabi lubią współczesność, (w odróżnieniu ode mnie), Perci i ja lubimy zameczki, a Marvi psychiatrische clinic... Wypośrodkujmy więc ten klimat i zbudujmy może coś karkołomnego - np świąteczny zameczek w stylu steampunk dla naszych sztandarowych simów :) Albo w innym zwariowanym stylu - skoro mamy takich zwariowanych simów :) - Ela ma wąpierza, ja czarownicę, Bobinka też chyba dysponuje jakąś nadludzką postacią. Perci wcięło, ale ma Vitalija - jedynie Gabi ma w miarę normalnąrodzinkę :P Zróbmy więc święta naszym paranormalnym i mniej paranormalnym simom. Ja już zostanę przy tej Mortici, bo choć niepiękna, i złośnica z niej wielka, to ujmuje mnie za serce.
Albo sami - jeśli sami zostaniemy na placu - zbudujemy sobie piernikową kamieniczkę :)

Edit - dodam, że ja też nie mam zbyt wiele czasu, bo niespodziewanie zapowiedziała się córka z wnuczkami na pierwszy tydzień grudnia (bilety lotnicze na same święta porażają ceną), więc dojścia do komputera nie będę miała przez tydzień. A potem powoli rozkręci się gorączka świąteczna - co prawda w mniejszym zakresie niż zazwyczaj, ale zawsze... Za to jak żona Lewandowskiego - ubiorę choinkę na andrzejki :) - żeby choć raz dziewczynki zobaczyły w pełnej krasie ozdoby, które przechowuję od 40 lat, ( wykonane przez ich mamę i wujka :) )

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » sobota 19 lis 2022, 13:38

No właśnie SimDels troche przekręcił tój pomysł. A może jeśli będzie nas mało zbudujemy po prostu jakieś świąteczne mieszkanko w San Mishuno?

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » sobota 19 lis 2022, 14:31

Właśnie! A jakby po prostu zrobić tak, że każdy wybiera sobie mieszkanko w Misiuno i je przystraja na święta? Po pierwsze wtedy każdy zainteresowany będzie mógł od początku do końca zachować swój styl i zamknąć całe mieszkanko w jakiejś klamrze kompozycyjnej, a po drugie - z racji zamieszania przedświątecznego - nikt nie będzie się musiał zamęczać całą infrastrukturą ogrodu, samego budynku i całego rozkładu pomieszczeń. Mieszkanka w Misiuno mają różne metraże, więc jesli ktoś będzie chciał się porwać na wielki apartament, to będzie mógł sobie wybrać, a jeśli ktoś ma czasu mniej, to będzie mogł sobie zagospodarować minimalistyczną kawalerkę.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 19 lis 2022, 15:49

O, super pomysł! Jestem za!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 19 lis 2022, 15:56

Ja też, fajny pomysł, wreszcie pobawiłbym sie mieszkankiem w otoczeniu które jakoś omijam choć ma swój urok.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 19 lis 2022, 16:11

Powiem tak, jeśli byłoby to meblowanie mieszkania w Myszkowie lub urządzenie jakiejś części w konkretnym domu, chętnie dołączę. Ostatni pomysł z San Myshuno, bardzo mi się podoba. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 19 lis 2022, 18:55

Popieram pomysł marvicza :13-thumbs-up: - na mieszkanie prędzej znajdę czas .

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » sobota 19 lis 2022, 19:50

No mi się też podoba. Chętnie urządze jakieś mieszkanie. To chyba wybraliśmy?
Zrobi ktoś mapkę mieszkań?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”