Zbuduj Mrok! Edycja 2023 - Wielki Finał!

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Zbuduj Mrok! - edycja 2023

Post autor: Alibali » piątek 08 wrz 2023, 23:50

Moja parcela (nr2) też w zasadzie jest już gotowa. To dom w stylu bajkowym - skrzyżowanie domku Baby Jagi z gotyckim zameczkiem :P Trudnością było jedynie wkomponowanie w całość stajni na dwa kare konie - Lucifera i Mefisto.


Zameczek choć niewielki składa się z wielu pomieszczeń, ulokowanych w podziemiach i w wieżyczce.


Więcej fotek znajduje się w moim kąciku budowlanym

viewtopic.php?f=67&t=3907

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


Link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Po wysłaniu zorientowałam się, że brakuje kilku elementów - biurka z komputerem, kociego wyposażenia i paru mniejszych drobiazgów - więc wysłałam parcelę ponownie - jest do pobrania pod poniższym linkiem

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

I też właściwie trzeba małych poprawek, bo przegapiłam niedokończoną łazienkę na piętrze :(
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 wrz 2023, 01:09 przez Alibali, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 09 wrz 2023, 10:33

Alu, wspaniały domek, a właściwie dom, bo jak się go postawi na działce to się okazuje, że on wcale nie jest taki mały. Bardzo ładna bryła i mnóstwo miejsca wewnątrz. Wewnątrz jest mrocznie i ślicznie w taki dystyngowany sposób. Jestem ciekawa kto tam zamieszka? Czy zostawisz obecnych lokatorów czy wprowadzisz swoich? Czekam na fotki w dziale budowlanym. No i ciekawa jestem historii tego kawałeczka świata. :)

Postawiłam sobie trzy nasze budowle w Forgotten Hollow i zaczęłam się zastanawiać czy nie pociągnąć mojej farmy w górę jakimiś wieżyczkami, by dopasować się do Waszych wysokich budynków… Tak naprawdę to z wieżyczkami miałaby być ewentualna alternatywna wersja farmy – jako wampirze zamczysko (choć wtedy już nie farma), które popadło w ruinę i we współczesnych czasach jego pozostałości zostały przebudowane na farmę. :)

@Alibali Alu, dziękuję. I tak, dziewczyny miały być zdecydowanymi, charakternymi osóbkami, choć każda w inny sposób. :) A Ben – spokojniejszy, ciepły i miśkowaty, hipisowaty. I powiem szczerze, że nie wiem jak ja zrobiłam Caligala w CAS, takim jakim wyszedł. Pamiętam tylko, że chciałam stworzyć Sima o nietypowej urodzie i jak nigdy dotąd wyginałam suwaki do granic możliwości, a nawet i poza granice. ;) CC faktycznie nie używałam, ale skorzystałam z opcji makijażu w CAS, by ożywić twarz. Alu, dużo zdrówka Ci życzę i żeby się wszystko poukładało jak najlepiej.

@SimDels Misza, dzięki. :) Wiesz, że rozgryzłeś moją rodzinkę psychologicznie (po wyglądzie)! Zamiar był dokładnie taki! Beniamin – artysta, wspierający ojciec, i… stary hipis właśnie! :D A Weronika jako osoba trzymająca całą rodzinę w garści (nawet na odległość, kiedy jej nie ma było w domu przez lata), poza tym nieco krytyczna, surowa, choć bardzo przedsiębiorcza i o złotym sercu. To właśnie chciałam uchwycić w ich wyglądzie. I chyba się udało. :D

Coś mi się zdaje, że Twój zamek będzie najmroczniejszym miejscem lub jednym z najmroczniejszych, bo nie wiem co zrobią Kirka i Katel. I nie dlatego, że jest cudnie nie wyremontowany (choć godnie urządzony) i z pajęczynami w środku, lecz ze względu na straszliwe laboratorium w środku... Zaskakujące, bo wszak właściciel zamczyska tak przyzwoicie wygląda i tak dobrze mu z oczu patrzy :12-smiling-face-sunglasses: (i zawsze dzień dobry mówił... a może mi się tylko wydawało?). No i przystojny jak diabli, albo nawet jak sam diabeł... :88-japanese-ogre: :hearts/heart-with-arrow:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 09 wrz 2023, 15:41

Dziękuję @Percival159 Perci za wizytę, pobranie i "obglądnięcie" - domek faktycznie rozmiarami na wzdłuż i wszerz nie powala, bo chciałam zachować trochę miejsca na stajnię i choć skrawek terenu na sadzonki trujących roślin.
Reszta domu jest ukryta w podziemiach, które zajmują aż trzy kondygnacje w głąb. Najniższa to piwniczka z nektarami i urządzeniami do ich wytwarzania. Środkowa oddana jest pod władanie magii - choć nie wszystko mi się tam zmieściło, nie pasowałoby zresztą jedno do drugiego - więc wylądowało w wieży. Bezpośrednio pod domem urządziłam centrum rozrywkowe dla mieszkającego tam rodzeństwa. Nie chciałabym ich wykwaterowywać, bo mi szkoda wywalać te postaci, które są jakąś częścią historii opowiadanej przez EA. Wpisują się więc do tej historii siostry Caliente, Pancakesowie, Ćwirowie, Johnny Zest, wszystkie wampiry z Forgotten, rodzina Villareal czy WIELKA AKTORKA z Del Sol, i parę innych postaci, których nazw tej chwili nie pamiętam... Ale przez lata grania przywiązałąm sięjakoś do nich. Oczywiście nie do wszystkich.
Z drugiej strony... Tworzymy od nowa parcele, i niekoniecznie nasza historia musi się łączyć z już istniejącą... Z trzeciej strony... (I tak można bez końca).
Może tym razem niech Vattore pozostaną na swoich śmieciach - może im jedynie mały lifting zrobię i przebieżkę po ciucholandii :P I dołożę im parę owych szatańskich rumaków :) Początkowo miała to być para - klacz i ogier. ALe miejsca na przychówek nie ma tam nawet na centymetr. Więc po namyśle zmieniłam płeć klaczy i teraz mam Lucifera i Mefisto :) I kota Belzebuba :P

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 09 wrz 2023, 16:36

Dzięki Perci @Percival159 :hearts/green-heart: Szczerze mówiąc do meblowania miałem tu taka niechcicę, że ..aż strach :88-japanese-ogre: No ale tak sobie wykombinowałem, co w tym mrocznego, że stary zamek i że jakiś ziomek w nim mieszka ,uczyńmy go od razu szalonym naukowcem (troche z inspiracji podpowiedzią Ali). Fajne jest to, że poza praca naukowca mozna na parceli mieszkalnej bawić sie w analizy chemiczne czyli tak po trosze faktycznie w labolatorium (z bramkami dla kosmitów) :91-ghost:
Ps: Od dawna chodzi mi pewien pomysł na mój temat albo na wyzwanie ale niejsza z tym; trochę o to zahaczyłaś bo gdyż otóż poniewuż; mamy w grze genialną cechę parceli społecznej z dodatku eko czyli możesz zbudować nawet 4 różne wersje jednego budynku (lub innego miejsca co pozwala na osobliwy sposób opowiedzenia historii danego miejsca - przełanczasz i bum- masz stary zamek , który dopiero później stanie się rezydencją ze słynnym sklepikiem mikstur i trucizn wszelakich :90-extraterrestrial-alien: Chyba ugruntowałaś mnie teraz w pomyśle na temat wokół tej opcji.
@Alibali zdaje sie, że galopujące konie nie będą rzadkim widokiem w jednej lub obu rzeczywistościach tego świata ale o ile domyślam się, że koniki i kotek sa świetne to samo miejsce każe zatrzymać wzrok na dłużej; dużo ciekawych detali i faktycznie taki medievalowo bajkowy klimat. Ja to sobie jeszcze zwiedzę siłą rzeczy pewnie jutro jak będe przy swoim kompie ale już teraz widać że to wspaniała praca a z meblowaniem póki co ufam Perci bo wiem, że umiesz znacznie lepiej od... ok nie piskam :91-ghost:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 10 wrz 2023, 20:18

@Percival159 Perci bo w końcu zapomniałem; N.K.D.S.U.I.Z.N - Naczelny Komitet Do Spraw Urbanistyki I Zjawisk Niewyjaśnionych z Zaginionego Halo z pewnością przyznałby dziesiątkę w rzeczywistości alternatywnej ale właśnie na Wzgórzu Behemota ustalono, że należy dać szansę ewentualnym nowym Mrokowiczom a zatem jeśli mogę zasugerować, poczekajmy tak np do pocz. Pażdziernika i wtedy jak zostanie jeszcze miech a będą wolne miejsca to zrobimy drugie rozdanie a może nawet wcześniej jesli będzie posucha z nowymi inwestorami ;) (czyt. urządzimy sobie wówczas dziką deweloperkę w Halo :D )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 10 wrz 2023, 21:37

Ważne info z ostatniej chwili, nasza wspaniała architektka Kirka (Stasia) z nagłych przyczyn zdrowotnych nie będzie mogła wziąść udziału w zabawie.
Parcela nr 1 z pierwszej mapki jest tym samym dostępna ale najważniejsze jest to żeby nam @Kirka jak najszybciej powróciła do zdrowia :hearts/green-heart:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 11 wrz 2023, 00:26

O kurcze...Stasiu, zdrowiej jak najszybciej! Może do czasu zakończenia wyzwania jeszcze zdążysz, jeśli zdrowie pozwoli... Ale najważniejsze, abyś Ty była zdrowa.

Sama zastanawiałam się na początku nad tą parcelą powiem szczerze, ale ze względu na te same powody co u Stasi - bałam się, że nie dam rady wyrobić się w czasie, bo prawie codziennie mam jakieś wizyty u lekarzy. I zapowiada się, że potrwa to do końca roku (co najmniej :(

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 11 wrz 2023, 09:10

@Kirka Stasiu, szybkiego i lekkiego powrotu do zdrowia, bo to najważniejsze.

@SimDels Misza - spoko, jeśli chodzi o 10, to nic pilnego ani ważnego. Wzięłabym w przypadku, gdy robilibyśmy drugą mapkę i tylko wtedy, jeśli na tę parcelę nie byłoby chętnych. A tymczasem może być różnie... Może się okazać, że pojawią się Mrokowicze zainteresowani tematem i wezmą wszystkie pozostałe parcele, i to będzie jak najbardziej ok. A może wyjść tak, że urządzimy świat tylko na jednej mapce, wtedy ktoś przejmie jedynkę, np. Twój Hoggy rozbuduje zamczysko... ;) a Bobi ulokuje Babę Jagę na Twojej obecnej parceli. A może Kirka zdąży wrócić i zabudować nr 1?

Do końca października jest jeszcze daleko i wszystko może się zmienić. Być może zrobię zamek wampira, który był na miejscu farmy, po to by pokazać historię tej parceli i sprawdzić jak mi to wyjdzie, wszak zamczysko będzie musiało się niejako opierać na filarach farmy, czyli jej fundamentach i do pewnego stopnia ją przypominać, a to też fajne wyzwanie. I wtedy, jak mi coś strzeli do głowy, to przemyślę, którą wersję dam ostatecznie do "Zbuduj Mrok". ;)

Pamiętam, że o parceli społecznej i przełączaniu z budynku na budynek już wspominałeś i to też jest ciekawa sprawa, choć nie mam pojęcia jak to działa, bo nigdy nie próbowałam. I jak to się technicznie ogarnia? Robisz pierwszą parcelę i oznaczasz ją jako zwykłą przestrzeń społeczną? Potem na tej samej działce zmieniasz ustawienie na ogród społeczności, pierwszy budynek znika (ale gdzieś jest zapisany na parceli) i budujesz kolejną wersję budynku? Potem ustawiasz targ czy przestrzeń twórczą i tworzysz następne? I te wszystkie budynki faktycznie zapisują się na jednej parceli i można je przełączać? Nigdy tego praktyce nie próbowałam i nie wiedziałam, że tak można. :) W każdym razie jako wyzwanie - bardzo fajne, choć trudniejsze, bo sporo rzeczy trzeba przemyśleć i na pewno potrzeba na to więcej czasu. Gdyby kiedyś wystartowało, wezmę udział.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 11 wrz 2023, 14:09

@Percival159 To działa w taki sposób, że warto się pilnować by budować całość na pierwszej ogólnej funkcji ,wtedy dopiero po skończeniu wszystkiego co chcesz zachować przełacz na podfunkcje i sprawdz czy sie wsio zachowało i zmień co chcesz zmienić.
To wygodna metoda bo jeśli sie pomylisz i choć raz przełaczysz wcześniej na podfunkcje przed zbudowaniem parceli to na tej podfunkcji zostanie stan do przełączenia czyli od chwili przełączenia to co budujesz na opcji ogólnej raczej nie zapisze ci się już w podfunkcji (trochę tego nie dopracowali choć i tak pilnując tego można się fajnie pobawić).
Słowo się rzekło osełka u płota więc musze coś pomyśleć :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 12 wrz 2023, 18:48

Miszka, widać, że nie grałeś w trójce, tylko budowałeś i tworzyłeś światy. Na podobnej zasadzie działałą tam parcela festiwalowa. O każdej porze roku zmieniał się wystrój tej parceli, znikały elementy np zimowe a pojawiały się wiosenne.
To była ciągle ta sama parcela. Budując ją trzeba było zapamiętać -najlepiej zrobić rysunkowy plan oraz mnóstwo fotek, żeby w miejscu gdzie stała ozdoba zimowa nie postawić ozdoby wiosennej czy letniej. Po prostu trzeba było nanieść na plan zimowy - nowy plan - wiosenny, nie nakładając na siebie elementów kolejnych dekoracji. Nie wiem czy to tak samo działa w czwórce, ale chyba w podobny sposób.

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » czwartek 14 wrz 2023, 12:12

Hej! Piękne te wasze prace :) A ja się długo zastanawiałam i jednak wezmę tę największą parcelę, jako że zawsze potrzebuję dużo miejsca. Więc nr.6 jeśli można :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 wrz 2023, 12:54

@Vellamo91 Ok 6 sprzedana w Twoje łapki :)
@Alibali Wydawało mi się, że można przełaczyć w trybie budowy na inny rodzaj parceli w tej społecznej i w trybie życia będzie np.. z twórczej na bazar ale to tak nie działa więc pobawić sie można tylko w trybie budowy ale najwazniejsze; cos sie upsuło wogóle w tych opcjach eko, tablica ogłoszeniowa nie działa dla "granego" sima ,pojawia się komunikat ,że sim nie może głosowac bo nie mieszka w danym otoczeniu (chociaz mieszka) i nie ma żadnych opcji mcc tak jakby autor moda zapomniał o tym dodatku (mam aktualny mcc) o tym, że wyparowywują niektóre rzeczy po postawieniu nie wspomne czyli lipa z tym jest no chyba, że będzie to zabawa w trybie budowy to wtedy oczywiście można zrobić 4 wersje parceli i przełanczać (mcc może by wymusił pozostawienie przełaczonego typu w trybie życia jakby działał).
Sama tablica nie jest potrzebna do zmiany otoczenia (wystarczy budować parcele w danym mieście z materiałów eko) ale najpewniej jest potrzebna do zmiany typu parceli społecznej (nie próbowałem kodów może kodem by poszło).

ps: Mapki także w pierwszym poście zostały zedytowane. Do sprzedaży jeszcze kilka pozostało :)

Obrazek

(Edit)
Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 30 wrz 2023, 12:43

Piękne i niespotykane są Wasze mroczne budowle Kochani ; Bobciu, Alutku, Perci i Delsu :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Od dawna już nie zaglądałam do gry, ale Wasze prace zachęciły mnie do spróbowania swoich sił w wyzwaniu. Zatem poproszę o parcelę nr. 10 :84-nerd-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 30 wrz 2023, 20:34

Super ,że dołączyłaś :) Mapka nr 2 zaktualizowana.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » piątek 20 paź 2023, 00:07

'Ten głos nawiedzał mnie
przybywał w snach
wymawiał imię me
aż nastał brzask
I chyba dalej śnię
lecz razem z nim
To on
to upiórctej opery
ma we władzy sny...'

Czas na mnie i jeśli ktoś jeszcze nie kojarzy tych słów, jest to tekst polskiej wersji piosenki ze znanego i zarazem chyba mojego ulubionego musicalu, pt.'Upiór w Operze'. To właśnie nim inspirowana jest moja haloweenowa praca...
Tym samym zamierzam was i waszych simów zaprosić w przeszłość. Daleko do zeszłej epoki, gdzie królowały długie suknie, a światło elektryczne zastępowały wszechobecne świece. Celowo również nie stworzyłam tam toalet, ani łazienek. Nie wiem, być może się myle i w takich miejscach od jakichś tam lat już istaniały. Natomiast raz że nie znalazałam dla nich miejsca, a po drugie chciałam podkreślić siermiężność tamtych czasów. Z tego jednak powodu, oraz również z takiego że na terenie opery ma zamieszkiwać sam główny bohater, nie jest to parcela publiczna. Ale mimo to wasi simowie spokojnie mogą się tam poczuć jak w prawdziwej operze. Zarówno jako klienci, jak i jej pracownicy.
Na wejściu czeka dwustronna kasa biletowa, która jest za razem informacją. Ponad nią znajdziecie plakaty przedstawiające to co akurat jest tam wystrawiane. Do wejścia dedykowane są drzwii po lewej, do wyjścia zaś po prawej, tak by nikt nikomu nie wchodził w drogę. W środku znajdziemy zaś szatnię na nasze ubrania wierzchnie, kilka wygodnych kanap i dwa rodzaje wejść do sali głównej. Dla klasy ekonomicznej i tzw.Vip. Na pierwszych czekają liczne miejsca siedzące na parterze, tuż przed sceną. A tych których stać na większą wygodę zapraszamy z kolei na górę. Jest tam komfortowa poczekalnia z przekąskami i możliwością wyjścia na taras widokowy. Warto też wiedzieć że w sąsiedztwie tychrze usytułowany jest gabinet samego dyrektora. Gdyby coś. A zaraz za nim już górna część wielkiej sali z kilkoma balkonikami do obserwowania przedstawienia z najlepszje możliwej perspektywy. Reszta opery to jej zaplecze - pokój garderobianych i rekwizytorów, oraz garderoby zarówno dla chórków jak i gwiazd estrady...
Jedną z nich jest Christine Diaae. Młodziódka i piękna solistka, która jeszcze niedawno zasilała grupę statystujących chorków. Teraz stała się jasno świecącą gwiazdką opery. Opery która ją zresztą wychowała. Matka dziewczyny zmarła nie przeżywając porodu, a ojciec 10 lat później odszedł po przegranej walce z nieznaną ówczensym medykom chorobą. Zostawiając po sobie kilka pięknych recitali, oraz uzdolnioną córkę, którą za ostatnie peiniądze wysyłał na nauki śpiewu i tańca. Pozostawił ją w rękach matrony opery. Żony jej uwczesnego dyrektora, która obiecała zaopiekować się nią i zadbać o jej przyszłość. No i kiedy przyszedł czas, doprowadziła ona do zastąpienia przez Christine, poprzedniej, podstarzałej już gwiazdy, której głos niestey dawno stracił już dawny blask. Ale duma wcale nie pozwalała jej się do tego przyznać. Trzeba było wstawiennictwa u dwóch nowych, również dość młodych dyrektorów, którzy przejęli operę, oraz...
No właśnie bo w tej oprze jest ktoś jeszcze. Jedni nazywają go złym duchem, inny tajemniczym sublokatorem. Tak czy siak każdy kto chce szefować w tej instytuacji prędzej czy później dowiadywał się o jegi istnieniu. Musiał też zaakceptować jego obecność i wymagania, które przysyła w liścikach. A jednym z nim było właśnie to aby to Christine stała się nową gwiazdą opery.
Ale aby zgłębić historie upiora zajrzyjmy do holu gdzie wisi portret pierwszych założycieli tego 'domu zabaw'. To Lord and Lady Langraab-Ćwir. Tak, tak. Zupełnie jak praprzodkowie znanych nam juz simów. W końcu to musi być simowa szlachta, prawda? Otóż ci państwo postanowili stworzyć coś na kształt dawnych rzymskich teatrów. Z tym że ze względu na kapryśną pogodę, pod dachem, aby oni i ich społeczeństwo mogli gdzieś spędzeć swój wolny czas i oddawać się tam miłej bogu rozrywce. Myślę jednak że nie spodziewali się że poza śmiechem w tym miejscu wydarzy się wkrótce tyle cierpienia. Że przeleje się żywa krew. Mimo, że oczywiście już nie za ich życia...
Całkiem niedawno operowa scena żyła bowiem burzlimym romansem jej głównych gwiazd - Rodolfo i Amelie. On wielki talent muzyczny, ona bardziej taneczny, ale jakoś się wzajemnie dobrze uzupełniali. Jednak pewnego dnia do ich chórków dołączyła ładniejsza i bardziej uzdolniona Rosanne, z rodu samych Ćwirów. Szybko skradła ona serce Rodolfo, który stracił dla niej wszelkie zmysły. Ale fakt, była to najprawdziwsza miłość. Taka którą nigdy nie był w stanie obdarzyć Amelie. Ta z kolei bardzo źle przeżyła złamane serce i choć nikt nidy jej tego nie udowodnił, to wszyscy się domyślali że to ona stała za śmiertelnym otruciem gwiazdy. Nie poszła za to co prawda do więzienia, ale jej kariera szybko upadła. Również przez wokal, który sam, bez partnera, nie był w stanie się juź wybronić. I tak kobieta praktycznie upadła na samo dno. Tymczasem Rosanne zaszyła w domu Rodolfo, gdzie skupiła się na wychowaniu ich jedynego, rocznego wtedy syna. Dopiero kiedy trochę podrósł dała się w końcu namówić ubustwiającemu jej talety dyrektorowi, aby powrócić na scenę już jako solistka. W imieniu Rodolfo i na złość Amelie. To był co prawda udany powrót, ludzie pokochali ją z miejsca - zupełnie jak niedyś Rodolfo. Niestety jednak Rosanne szybko pożałowała tej decyzji. Bo mimo upływu lat i tajemniczego zniknięcia Amelie, jej matczyny instyknt nie pozwalał jej zostawić synka samego. Nawet na chwilę. Zabierała więc 5-latka ze sobą na każdy spektakl i na każdą próbę, zostawiając go tylko na czas występu, i to w szczelnie zamkniętej garderobie. Czegoś się wyraźnie bała, ale miała nadzieję że tam będzie bezpieczny. Myliła się. Pewnego wieczoru podczas wielkiej premiery roku, kiedy najważniejszym gościem był sam Duke Langraab, doszło do tragedii. Ktoś wepchnął chłopca do kominka w garderobie. Ten wybiegł z krzykiem na korytarz (co oznaczało że ktoś otworzył wcześniej drzwi) i tam został ugaszony. Trafił potem do szpitala, ale połowy jego twarzy nie dało się całkiem uratować. Przeżyć, przeżył, ale okropne blizny oraz uszkodzony wzrok w jednym oku pozostały. Tymczasem zrozpaczona matka nigdzie nie czuła się już bezpiecznie. Zwłascza gdy przeczytała list który znaleziono później w jej garderobie... Wybłagała więc dyrektora by ten w zamian za dom po Rodolfo i zobowiązanie do wsyępów jeszcze przez trzy lata, udostępnił jej w tajemnicy piwnice opery, gdzie zamieszkała z poranionym i oszpeconym chłopczykiem. Tam kobieta przez lata pielęgnowała jego rany, ucząć przy okazji wrażliwości na muzykę i sztukę generalnie. Kazała też stworzyć dla niego maskę chroniącą oszpeconą część twarzy, oraz prawdziwy podziemny labirynt, który prowadził i zarazem chronił ich królestwo. Sprowadzała tam meble, instrumenty, jedzenie, zabawki. Wszytsko aby chłopiec miał jak najbardziej normalne życie, ale z dala od złych ludzi. I tych niebezpicznych i tych którzy mogliby się z niego zwyczajnie naśmiewać. Zadbała też o to, również dla bezpieczeństwa, aby wszysycy myśleli że chłopak nie przeżył wypadku, a ona umarła niedługo potem - z rozpaczy. I tak ślad po nich zaginął. Pozostała tylko tajna umowa między operą, a Ćwirówną, aby zachować milczenie i aby chłopak, a potem mężczyzna, miał prawo mieszkać tam dożywotnio i dostawać wszelkie potrzebne mu do utrzymania życia produkty. Bo jeśli prawda wyjdzie na jaw, z takiego skandalu opera już się nie wywinie.
Tymczasem kobieta musiała zestarzeć się i umrzeć w podziemiach. A on, no cóż, stał się cichym geniuszem muzycznym i zakochał się jak niegdyś jego ojciec - w chórzystce. Potem zrobił z niej gwiazdę, a teraz zastrasza cały budynek, bo teraz to on zarządza tym światem - tylko tak po cichu. Jak to upiór. Ale Christine chyba widzi w nim jednak człowieka...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aa i od siebie jeszcze dodam że niestety nie jestem najlepsza w bryłach. Najlepiej mi się jednak robi to co dzieje się w środku, więc to tam będzie jednak najciekawiej.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 20 paź 2023, 21:47

@Vellamo91 to niesamowity pomysł. Obejrzałem opere w grze i choć bryła wcale nie jest zła to faktycznie najbardziej dałaś czadu we wnętrzach, zwłaszcza spodobały mi się takie smaczki jak szatnia i garderoby ale najciekawsze jest to co jest pod ziemią :91-ghost: Jest tu bowiem a i owszem labirynt i ta cześć która robi najbardziej niesamowite wrażenie poniżej labiryntu czyli ukryte mieszkanie z podziemna rzeką. Jedna z dwóch rzeczywistości naszego mrocznego miasta zyskała nnowe niesamowite miejsce :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 21 paź 2023, 12:23

Vellamo, oprócz bryły, której w obecnej chwili nie jestem w stanie docenić i ocenić (zrobię to niebawem i dodam własny opis) - to dołączyłaś cudną historyjkę. Przybliżyłaś nam zarówno postaci z tej pełnej grozy ale i majestatycznej opery, jak i samo miejsce "akcji". Inaczej się ogląda wnętrza wiedząc, jaką tajemnicę skrywają!

Na marginesie - jestem fanką "Ducha w Operze" - ale w tej wersji filmowej z lat osiemdziesiątych (nie pamiętam dokładnie, z którego roku), w której w tytułową postać wcielił się ten sam aktor, który grał Freddiego Kruegera w Koszmarze z ulicy Wiązów - sam Robert Englund.

Ten film jest najprawdziwszym horrorem - w stylu wiktoriańskim (i już wydało się, dlaczego za tą wersją przepadam :P ) - i naprawdę można się przestraszyć. Niestety - nie dysponuję wersją na płycie, oglądałam tylko na kasecie vhs, która się niestety już zniszczyła. A w internecie są kopie też bardzo słabej jakości - ale jeśli kogoś to zainteresuje - to może jeszcze uda mu się to jakoś obejrzeć.
Film jest bardzo przejmujący, ale Upiór - czyli Englund - wzbudza autentyczne przerażenie, i mało nas już obchodzi, że Christine opanowała wszystkie jego zmysły, i gotów jest dla niej zrobić wszystko! Wszystko - czyli uprzątnąć wszelkie przeszkody stojące na drodze jej kariery.

W filmie jest nieco inna fabuła - młoda śpiewaczka bierze udział w przesłuchaniach do tytułowej roli w operze znanego artysty. Szuka czegoś interesującego w bibliotece i trafia na bardzo stare nuty nieznanej opery, której autor zniknął w tajemniczych okolicznościach.
Christine jest zauroczona operą, szczególnie arią młodej bohaterki. Idzie do teatru, w którego budynku odbywa się przesłuchanie, i gdy zaczyna śpiewać arię - przesłuchujący ją reżyser spektaklu jest niezwykle poruszony śpiewem młodej artystki. Niestety - w trakcie przesłuchania dochodzi do tragicznego wypadku - spada jakiś obciążnik podnoszący kurtynę i Christine uderzona w głowę traci przytomność. Budzi się w bardzo dziwnym miejscu i okolicznościach - okazuje się, że przeniosła się w czasie...
Reszty nie będę opisywać, bo może ktoś jednak zechce obejrzeć tę wersję :) Dodam tylko, że zakończenie jest niejednoznaczne i bardzo złowieszcze...

Wielkie brawa Vellamo że dokończyłaś pracę, i uda się ją włączyć do naszego nowego wspólnego projektu!

Edit - znalazłam tę wersję na cda - nawet z polskim lektorem :) Jest z 1989r ale mogląbym przysiąc, że nakręcono go wcześniej O_O Jakość pozostawia wiele do życzenia, ale da się oglądać.

https://www.cda.pl/video/10756462b2

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » niedziela 22 paź 2023, 01:37

Hej bardzo dziękuję wam za ciepłe słowa! :*
Co do Upiora @Alibali to ja z kolei inspirowałam się filmem z 2004 roku. Tam Christine była raczej delikatna i to On nią zawładnął. Film oglądałam już dość dawno i szczegułów dobrze nie pamiętam. Ale pamiętam że ona właśnie wychowywała się w Operze i odwiedzała grób ojca. Była tam nawet taka scena z łóżkiem, jak na moim zdjęciu. Natomiast cała historia tajemniczych przestępst, Ćwirów i Landgrabów to już całkiem mój wymysł. Bo chyba w sumie nikt nigdy nie wyjaśnił skąd ten Upiór wziął się w tych podziemiach? Czy się mylę?
W każdym razie z tego wszystkiego zapomniałam podzielić się zdjęciami głównych postaci. A więc oto Christine i Upiór:

Obrazek
Obrazek

Przy okazji dodam jeszcze że zaktualizaowałam Operę, bo zauważyłam że mi się pianino ze sceny skasowało. A po drugie... Takie zadania budowalne są super, ale niestety nie każdy (łącznie ze mną) ma na tyle dużo dodatków aby móc w pełni oglądać pracę innych. Może dałoby się zrobić jakiś filmik na Youtube gdzie ktoś odwiedzi i przedstawi wszystkie budynki? Albo ewentualnie każdy przedstawi to co sam zrobił? Sama nie wiem...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 22 paź 2023, 12:06

Świetne postacie (już zamieszkane w operze na jednym z dwóch zapisów gry, które będą finalnie udostępnione w tym temacie.
Miasto a właściwie dwa miasta ...lub jak przyjmiemy w naszej wspólnej opowieści jedno w obu alternatywnych rzeczywistościach nabiera już charakteru...
Załączniki
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a4.jpg
a5.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 24 paź 2023, 13:03

@Vellamo91 - pomysł genialny, uwielbiam "Upiora w Operze" i ten... klimat. To, co pokazałaś na fotkach zapowiada się smakowicie. :) Póki co moje konta w EA okupuje pewna miła osóbka z najbliższej rodziny i pogrywa w wybraną przez siebie grę, a ja jeśli już, to odpalam Baldura 3 na innej platformie. Ale, gdy wrócę do Simsów, to pierwsze co zrobię, to zajrzę do Twojej opery. Widownia na fotkach wygląda świetnie,garderoba również, a opisy... Twoje, Alibali i SimDelsa tylko zachęcają do zanurzenia się w tym miejscu. :)

@SimDels świetne fotki! I pytanie, czy będzie jakieś rozdanie wolnych parcel? Z jednej strony nie mam zbyt dużo wolnego czasu, ale z drugiej coś mnie kusi... by zrobić coś mocniejszego... niż farma... :01-grinning-face: :09-winking-face: Nie naciskam, ale jakby było, to chyba dołączę, jeśli będzie co brać... ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”