Dom Origami III dla Karo

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Dom Origami III dla Karo

Post autor: Karo_Min » środa 25 wrz 2019, 10:07

Moi kochani! Otóż w realu wraz z mym mężem niebawem mamy nadzieję rozpocząć budowę domu, mamy już projekt i wszystkie formalności,ale przysłowiowa łopata jeszcze nie została wbita w ziemię. Kilkakrotnie zabierałam się za wybudowanie domku w grze, jednak budowlaniec ze mnie marny,a i najmłodszy w rodzinie nie pozwala odpowiednio się skupić na budowaniu (budowanie w sims4 to dla mnie mozolny wysiłek umysłowy-nie pytajcie :66-grinning-face-one-large-one-small-eye: ) Z moich marnych prób odtworzenia choćby bryły domku w grze (prosta jak konstrukcja cepa,bo dom to kwadrat) nic nie wyszło.
Mam w związku z tym dla was małe wyzwanie i jednocześnie ogromną prośbę o wybudowanie mojego domku w grze :27-person-with-folded-hands: dla chętnych oczywiście :)
Wiadomo,że nie da się go odtworzyć ze wszystkimi detalami,ale nie o to mi chodzi, chodzi raczej o samą bryłę i rozkład pomieszczeń wewnątrz (to wkomponowanie tych pomieszczeń w tą bryłę mi w ogóle nie wychodzi) Dla was doświadczonych budowlańców to pewnie będzie bułka z masłem dlatego dodam parę sugestii,żeby było nieco trudniej, jednak nie jest to sztywny wymóg,można fantazjować dowolnie:
Docelowo w domku będzie mieszkać rodzinka 2+2,5 -tak,tak 2,5 czyli ja,mąż,dwóch synów i jedna zdrowo szurnięta suczka kundelek pod kolanko, o dźwięcznym imieniu Misty (to tak raczej przez jej delikatną mgłę umysłową ;) ) Jeden pokój docelowo, zamiast sypialni jak w rzucie z projektu, będzie gabinetem,a pokoje dziecięce to pokój dla szkolniaka kochającego kosmos,hulajnogę i deskorolkę i toddlersa kochającego autka i Misty (najbardziej kochającego wyżej wymienione ślinić,w przypadku Misty z wzajemnością) :) Gabinet powinien być świątynią ksiąg,muzyki i komputera. Mąż jest miłośnikiem wędkarstwa,oboje też kochamy gotować,czytać i podróżować.Moje pasje to kryminalistyka,antropologia i medycyna sądowa, ale to raczej trudno ująć w grze :P Mąż gra na gitarze basowej,wędkuje,nurkował w jaskiniach podwodnych i generalnie lubi wszystko co schowane głęboko pod ziemią i pod wodą. Salon powinien być wnętrzem rodzinnym, gdzie z dzieciakami spędzamy odprężające wieczory przy kominku albo raczej PSie (palystation dla niewtajemniczonych);) Na podwórku nie powinno zabraknąć zajęć dla dzieci,kącika dla mnie,bo kocham siedzieć na świeżym powietrzu,ale i ogródka warzywnego :)

Projekt nazywa się Origami III ,można podejrzeć go w necie, ale dołączam zdjęcia:
Załączniki
or3.jpg
or3!1).jpg
or3(1).png
or3(2).png

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » czwartek 26 wrz 2019, 10:52

Projekt bardzo mi się spodobał to też spróbowałam go odwzorować .Lubię budować z planów jak mam wytyczne ma być tak a tak :03S-face-with-tears-of-joy: Więc starałam się trzymać rozmieszczenia pomieszczeń według wzoru . Na razie wrzucam bryłę jak wykończę i dopieszczę wszystko pod klucz to udostępnię w galerii i wymienię te fotki . Strych jest funkcjonalny , ale wiadomo my w realu umiemy funkcjonować w małych pomieszczeniach ,Simy potrzebują przestrzeni (co najmniej dwie kratki ) dlatego jak będzie z grywalnością to się okaże :22-thinking-face:
27.09.2019_21-14-33.jpg
27.09.2019_15-23-38.jpg
27.09.2019_15-26-55.jpg
27.09.2019_21-15-02.jpg
Domek testowała sama Karo , odnalazłam jej avka w galerii i sama wszsytko sprawdzała , nie ma ogródka ale za to na strychu pod oknami zmieściło się kilka warzywek .
27.09.2019_21-07-52.jpg
27.09.2019_21-08-07.jpg
Podarowałam tez drzewko pieniążkowe , by simowa rodzinka Karo miał dużo pieniażków :01-grinning-face:
27.09.2019_22-16-01.jpg
27.09.2019_22-16-49.jpg
27.09.2019_21-20-11.jpg
kominek składa się z czterech pomniejszonych kominków , dlatego żeby był efekt taki jak na fotce to trzeba rozpalić wszystkie cztery :)
27.09.2019_15-29-56.jpg
I to by było na tyle , nie chciałam zawalać fotkami tego wątku wiec ciekawych całego domku zapraszam do galerii .Dziękuję @Karo_Min za świetną zabawę :hearts/two-hearts:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Ostatnio zmieniony piątek 27 wrz 2019, 23:17 przez olivkasims, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » czwartek 26 wrz 2019, 12:19

:cat_happy: O kurde! Ja podejrzewałam,że jestem beztalenciem totalnym jeśli chodzi o budowanie w czwórce,ale teraz to już mam 100% pewności,nigdy mi nawet w połowie tak proporcjonalna ta bryła nie wyszła. :cat_mwaha: Ciągle oglądam wasze twory i nabieram ochoty by coś zbudować,ale kurde no nie mam w tym wprawy i jakoś tak mi nie wychodzi jakbym chciała.
Wiedziałam,że z cudeńkami,które budujecie codziennie to z łatwością podołacie wyzwaniu, ale @olivkasims to jest normalnie jak ze zdjęcia!
Jestem w szoku! :cat_happy: :cat_happy:

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » czwartek 26 wrz 2019, 14:19

No to bardzo się cieszę że Ci się podoba i z ochotą lecę wykańczać :05-smiling-face-open-mouth: :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 26 wrz 2019, 15:11

Kiedy do przetargu startuje biuro OlivDevelopments, pozostali są bez szans. Olivka już niejednokrotnie udowodniła, że potrafi praktycznie odwzorować każdy projekt 1:1. A elegancja jej wnętrz dorównuje doskonałości wykonania.
Dobrze trafiłaś Karo, trudno sobie wymarzyć lepszego architekta ... i nie jest to czcze pochlebstwo.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 26 wrz 2019, 15:15

Padłam z wrażenia!
Absolutnie dokladnie odwzorowane! :cat_happy: Nawet te okienka w dachu! I kwiecie! Karo twój mąż sie obali jak to zobaczy! :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » czwartek 26 wrz 2019, 16:01

@kreatora Jestem tak pod wrażeniem odwzorowania projektu,że już małżowi wysłałam screena do pracy,żeby zobaczył. I tak owszem jest pod wielkim wrażeniem, szczególnie,że sam próbował mi pomóc odtworzyć projekt w grze i też nie wyszło :04-rolling-on-the-floor-laughing:
@bobas52 A ja właśnie jestem coraz bardziej ciekawa jak wyglądałby identyczny projekt w wykonaniu różnych twórców,szczególnie,że wnętrza mogą się diametralnie różnić u każdego.
@olivkasims Przez dłuższą chwilę zastanawiałam się czy coś przegapiłam na dziale budowlanym simtopii. No nie przegapiłam, bo ciebie tam po prostu nie ma! Trzeba naprawić ten błąd!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 26 wrz 2019, 20:49

Karo, piękny projekt wybraliście na rodzinny dom, trzymam kciuki za szybkie skończenie budowy. :cat_lovely:
Chętnie zabawię się w budowniczego, ale u mnie to zazwyczaj dość długo trwa. Ostatnio nie mam weny, więc proszę o wyrozumiałość i uzbrojenie się w cierpliwość. :02-grinning-face-smiling-eyes:

Alinko, fantastycznie to wygląda! Perfekcyjnie odwzorowałaś bryłę domu. :cat_yes:

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 27 wrz 2019, 09:39

@Ktosik Gabi będę zaszczycona,a buduj sobie jak długo chcesz :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 27 wrz 2019, 12:52

OlivDevelopments to faktycznie marka sama w sobie ta praca to świetnie potwierdza i faktycznie foty sa szalenie realistyczne jak i sam projekt.
Fajnie, że do przetargu przystąpi też KtosikProject :) Jestem bardzo ciekaw róznych interpretacji. Może jak już ta chata będzie w realu to podeslij tu jakies foto.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 27 wrz 2019, 18:14

Karo, ty i Alinka skusiłyście mnie na maksa, i wczoraj w nocy powstała już bryła. :cat_mwaha: Wprawdzie coś te dachy mi nie za bardzo pasują, więc może jeszcze to poprawię. Na strychu jest jedno pomieszczenie, nie jest duże bo dach je ogranicza.Wnętrza też starałam się podzielić zgodnie z projektem, lecz na urządzenie ich na razie nie mam pomysłu. :) Może znowu w nocy będzie mi się nudzić i coś wymyślę. :03S-face-with-tears-of-joy:
Pozdrawiam :14-face-throwing-a-kiss:
Ostatnio zmieniony czwartek 03 paź 2019, 00:48 przez Ktosik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » piątek 27 wrz 2019, 23:20

Ooo! Gabi fajnie że też się zabawiłaś , bryła wiadomo podobna ale z otoczeniem i wnętrzami możemy poszaleć . Teraz czekam na Twój domek :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 28 wrz 2019, 18:52

No, dziewczyny! Dałyście czadu! Teraz czekam na wnętrza, choć Oli już pokazała co nieco. Niechby jeszcze Kamelia zajrzała. I Mychqqq Chyba cza dać Kamie znać, bo ona cierpi na chroniczny niedoczas (uwielbiam to nowosłowie :)) i sama raczej wątpię, że tu zajrzy. A Myszka - nie wiem...

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 30 wrz 2019, 17:06

Długo myślałam jak napisać to co poczułam wchodząc w grze do domku @olivkasims. A poczułam... zaskoczenie
Nie spodziewałam się tego, gdyż do tej pory myśląc o budowie, nie miałam jeszcze jako takich pomysłów na wnętrza, jednak zawsze jakoś konkretnie sobie te wnętrza wyobrażałam. Dopiero patrząc na wnętrza Olivki uświadomiłam sobie,że mam już spore wyobrażenie o tym jak będzie wyglądał nasz dom w środku. Zupełnie nie spodziewałam się wystroju, który zobaczyłam w grze, bo bardzo się różni od tego co sama mam w głowie. To było ekstra doświadczenie :hearts/heavy-black-heart: Takie trochę WOW zupełnie nie ten sam dom,a przecież jeszcze go nawet nie ma :03-face-with-tears-of-joy: Wtedy uświadomiłam sobie,że to wyzwanie da mi całą masę pomysłów na wnętrza, które mogę wykorzystać :hearts/growing-heart: Wcześniej w ogóle o tym nie pomyślałam, zapewne przez to,że z moim brakiem zmysłu budowniczego ciągle starałam się wkomponować w grze rozkład tych pomieszczeń w tej bryle i za daleko mi było do urządzania wnętrz :03-face-with-tears-of-joy: Mimo,że moja wizja różni się od tej Olivki, to są pewne wspólne cechy, których na razie nie zdradzę nie chcąc sugerować nic @Ktosik Maciek jest równie zaskoczony co ja i aż zaczęłam zastanawiać się co on ma w głowie, zapragnęłam znaleźć się w niej przez chwilę i popatrzeć jego oczami. Mega pozytywne zaskoczenie, dziękuję,a właściwie dziękujemy (bo Maciek strasznie wam kibicuje) z całego serducha! :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/blue-heart:

@Ktosik Gabi to było kolejne zaskoczenie jakie przeżyłam. Spodziewałam się niemal identycznego domku, wcale jednak bryła i elewacja ,a nawet dach nie są identyczne. Podobne wiadomo, przecież budujecie z tego samego projektu,ale nie myślałam,że różnice choć na pierwszy rzut oka tak subtelne, będą takie duże!
Miałam takie myśli przez chwilę,że wyzwanie będzie nudne, bo będziecie budować kilka identycznych brył i znów mnie zaskoczono.
Przez to co dzisiaj zobaczyłam, jestem jeszcze bardziej ciekawa wnętrz Gabi, raczej nie spodziewam się, że wyjmie moją wizję z mojej głowy(a nawet chyba bym nie chciała,żeby było identycznie jak sobie wyobrażam ;) ), ale zastanawiam się ile będzie podobieństw, a może jej wizja będzie zupełnie różna,czekam z niecierpliwością! WOW!

Dziękuję wam kochane :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 30 wrz 2019, 18:03

Jedno mogę ci poradzić Karo -- nie spiesz się z urządzaniem domu i doborem kolorów. Najpierw w domu zamieszkaj, mając podstawowe tylko rzeczy - coś do spania, do przysiądnięcia przed tv i trza mieć na czym ugotować i zjeść. Dom ci sam podpowie rozwiązania, kolory i dobór mebli...

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 30 wrz 2019, 18:13

@Alibali Tak, dokładnie myślę, jak ty. Mam pewne wyobrażenia,ale i tak od razu nas stać nie będzie żeby z urządzaniem szaleć, więc siłą rzeczy będziemy urządzać wnętrza powoli. Zależy nam na funkcjonalnej kuchni na pewno, stąd też spiżarka,żeby zwiększyć pakowność ;) Reszta powoli się urządzi,a na początek muszą nam starczyć mebelki,które mamy.Spłata hipoteki i zakup wyposażenia na raz to dla nas za duże obciążenie.

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » wtorek 01 paź 2019, 08:06

Też tak uważam , trzeba pomieszkać i poczuć dom a wtedy sobie dopasować kolory ,meble ozdoby zgodnie z gustem i wygodą tak w realu . A w simach wiadomo trzeba trochę pod grę się dopasować ja zasugerowałam się drewnem na elewacji to też wewnątrz dominuje drewno . A ogólnie motywem przewodnim była rodzinność i przytulność . Cieszę się ogromnie za takie trochę WOW :hearts/green-heart: Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Maćka i ciekawam bardzo jakie wspólne elementy łączą twoją wizję i moją wersję bo wiadomo każdy chyba jest ciekawy z czym trafił w gusta :a_rolling: Zatem uzbrajam się w cierpliwość i czekam na inne projekty , bo myślę że jeszcze ktoś się zabawi .

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 03 paź 2019, 01:22

Edytowałam mój poprzedni post i wyrzuciłam robocze zdjęcia by nie zaśmiecać tematu. :)
Dom i rozkład wnętrz został taki sam, tylko go umeblowałam. Poprzednio stał na działce 30x40, ale zabrakło mi miejsca na szaleństwa ogrodowe, więc przeniosłam go na większą działkę. Dobudowałam też garaż, którego wprawdzie nie było w projekcie, ale może się przydać. :02-grinning-face-smiling-eyes:
01 front.jpg
02 widok1.jpg
03 widok2.jpg
04 ogród.jpg
05 altana.jpg
06 s i k.jpg
07 s.jpg
08 syp.jpg
09 gab.jpg
Rzut parteru z rozkładem pomieszczeń
rzut2.jpg
Strych to jedno pomieszczenie, typowa rupieciarnia, gdzie znajduje się wszystko, co nie zmieściło się na dole. W realu też tam przechowujemy różne rzeczy, począwszy od świątecznej choinki, po stary fotel babci. Wstawiłam tam również dla Was "kufereczek stóweczek", na dobry początek. :09-winking-face:
Ciekawa jestem, czy ten wystrój ma choć częściowo, coś wspólnego z twoją wizją domu. Pozdrawiam i dziękuję za wspaniała zabawę. :14-face-throwing-a-kiss:

Link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... F935A43D40

PS. Przed ustawieniem na działce wpisz kod bb.moveobjects , wprawdzie niewiele rzeczy tam łączyłam, ale coś może zniknąć bez niego.
Aww, będzie tam kuweta dla kota, bo testowałam dom obecnie graną rodzinką czarodziejów z kotem, i zapomniałam ją zabrać przed zapisem. :03S-face-with-tears-of-joy:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 03 paź 2019, 08:12

Mimo tego, że dobrze są mi znane umiejętności obu Mistrzyń budowlanki, to zbieram szczękę z podłogi. Aranżacje pomieszczeń normalnie powalają. Jest elegancko i przytulnie. Ogrody w niczym nie ustępują wnętrzom domostw. Jestem pod wrażeniem wykorzystania w obu projektach również poddasza, które tak jak wspomniała Gabi, najczęściej stanowi składzik "przydasiów".

P.S Wierzę, że wybaczysz mi Karo - iż podkradnę ten domek do gry, bo po pierwsze kocham parterowe domki a po drugie moje aranżacje wnętrz nawet nie umywają się do tego co zaprezentowały tu obie dziewczyny. Mistrzostwo, mistrzostwo i jeszcze raz mistrzostwo :a_bravo:

Awatar użytkownika
Wafl
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 29 wrz 2019, 16:44
Origin ID: Wafl

Post autor: Wafl » piątek 11 paź 2019, 22:10

@olivkasims odwzorowałaś ten domek perfekcyjnie, każdy szczegół. Jestem pod wrażeniem, no genialnia budowla!
@Ktosik Widzę tylko 2 zdjęcia. Więc powiem tyle co widzę :D Nie widzę zbędnych odstępstw od pierwowzoru, równie udana aranżacja. Super robota i super dbałość o szczegóły w obu Waszych pracach. LOF :cat_happy:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”