Fotki z Tartosy

Strzeliłeś fotkę, która rozśmiesza cię do łez? Albo wzrusza? Podziel się z nami - też chcemy poczuć te emocje!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Fotki z Tartosy

Post autor: Alibali » czwartek 03 mar 2022, 20:45

Wstawię tu troszkę fotek z Tartosy, których nie dałam w recenzji pakietu :)

Na początek coś, co mnie dziś wielce rozbawiło. Wprowadziłam do domku po rodzinie Marcovic moją własną parę. Są tylko współlokatorami. Domku jeszcze nie przerobiłam - został w ogrodzie parkiet i wszystko pozostałe przygotowane na ewentualny ślub w ogrodzie. Póki co - moje Simy korzystają z tego kącika urządzonego pod ślub w zgoła nieoczekiwany sposób. Simka sama z siebie idzie tam kilka razy dziennie potańczyć - widocznie lubi :01-grinning-face: Tańczy tam sama, bo jej towarzysz jakoś nie przejawia zainteresowania jej osobą (przynajmniej do tej pory). Jednak gdy odwiedził ich chłopak (NPC), któremu dziewczyna bardzo się spodobała, i poszedł dołączyć do niej na parkiet - nagle jej współlokator- niby zupełnie "niechcący" - znalazł się w pobliżu parkietu (tak naprawdę to poleciał podglądać) -i zobaczywszy, że dziewczyna odmówiła temu NPC wspólnego tańca - raptem zaczął tak rechotać, że do reszty zawstydził biedaka... A dziewczyna odeszła z dumnie podniesioną głową najwyraźniej bardzo zadowolona z rozwoju akcji. Wygląda na to, że z tego wspólnego mieszkania coś się wykluje, skoro pojawiła się zazdrość... A może typowe męskie zachowanie - pies ogrodnika! . Nie chcę im na siłę ustawiać relacji - patrzę spokojnie co będzie dalej :) Cała ta akcja wydarzyła się kompletnie bez udziału myszy. Siedzę i śmieję się sama do siebie - czy sprawdzi się przysłowie - gdzie dwóch się bije...???



gdzie dwóch.jpg



Zdziwił mnie bardzo widok syreny pluskającej w zatoczce przy plaży... Po bliższym przyjrzeniu się zobaczyłam, że to syrenka, którą stworzyłam na potrzeby Sulani... Gra wygenerowała gości i uznała, że syrenka jest w sam raz!

26.02.jpg



Ależ przysięgam ci na kolanach, że widziałem tu syrenę!

ależ przysięgam.jpg



No i nie uwierzyła!

nie uwierzyła.jpg



Mój ulubiony domek, z którego bezczelnie wywaliłam dotychczasowych lokatorów. Dostali nie gorszą miejscówkę, która również jest ciekawą parcelką. Ale jednak to ten domek idealnie nadaje się na toskańskie gospodarstwo i rodzina Markovic została bezpardonowo przeniesiona.

domek pod wynajem.jpg



W okolicy jest kilka ciekawych miejsc - choćby ta rzeźba... Czy ma jakieś ukryte znaczenie?

co to za ozdoba.jpg



Inne nieodgadnione miejsce - czy kształt tego drzewa to przypadek? Myślałam początkowo, że to coś takiego jak owo magiczne drzewo z Wierzbowej Zatoki. Ale obklikałam ze wszystkich stron - i nic. Może musi zrobić to zakochana para i drzewo uaktywni się?

drzewo zakochanych.jpg



I jeszcze inny ciekawy placyk w mieście
kolejna ozdoba.jpg




Plac zabaw z ładnym labiryntem ze strzyżonych bukszpanów

park z placem zabaw.jpg



Ten domek bardzo mnie boli - mogli tu zrobić jakąś małą parcelkę, albo chociaż dodać jakąś interakcję - np lodziarnię!

domek dekor z róż.jpg



Widok z latarnią jest urzekający - i aż szkoda, że również i tu nie ma małej parcelki (choćby 15x15) albo jakichś interakcji z latarnią jak w Brindleton Bay (Psokotowie jak mawia Miszka)

latarnia.jpg
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 mar 2022, 20:17 przez Alibali, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 06 mar 2022, 12:29

Świetne foty :a_bravo: i zaskakujące niespodzianki jak Twoja syrenka na wakacjach :)
Mi również Tartosa (apropos nazw ,w zasadzie można by prościej - Pizza City i byłoby po anglosasku tak jak "lubiejo" twórcy :D ) przypadła do gustu. Ładne oświetlenie i nawet miejsca w których można popływać katamaranem z Sulani, fajna lokalizacja parceli a na ochłodę faktycznie trochę trudnych do odgadnięcia rzeczy bo także nie mogę tego drzewa rozgryźć (a gryżć je próbowałem także zakochaną parą po ślubie) no i latarnia... no ale zawsze można sobie wybudować drugą (co oczywiście musowo musiałem zrobić na dzień dobry). Zastanawiam się dlaczego twórcy boją się dodać większej ilości parceli, można by zrobić np 3-4 obok siebie zamiast gotowego zestawu budynków w porcie przy plaży i wtedy w dużym stopniu dałoby się wpłynąć na charakter wyspy. Z minusów także wspomniane płaskie tło choć podoba mi się efekt wieczorem podświetlanych namalowanych gdzieś daleko miast na wzgórzach oraz światło przy zachodzie słońca (kolorystyka super).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 06 mar 2022, 21:57

Rzeczywiście Miszka @SimDels - światło w Tartosie jest cudowne. W żadnej okolicy jak dotąd nie zrobiono go tak pięknie, i nawet mogę im wybaczyć ten spłaszczony krajobraz w oddali. Cudnie wyglądają szczególnie wschody i zachody słonka, a także księżyca. Nocą miasteczko jest pełne świateł, jak to w porcie - w oddali na morzu też błyskają światełka kutrów rybackich i jakichś bliżej nieokreślonych jednostek pływających. Zadałam sobie troszkę trudu i "podjechałam" bliżej tab-em.


1a.jpg

1b.jpg

1c.jpg


Pięknie wygląda ten kuter w promieniach zachodzącego słońca

1.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 06 mar 2022, 22:05

Nocą port jarzy się światłami - pięknie podświetlone są uliczki, domy, nawet te malutkie domki atrapy. Szkoda tylko że latarnia nie rzuca snopu światła tak jak w Brindleton.

Wklejam wam garść nocnych fotek Tartosy.


2a.jpg

2b.jpg

2c.jpg

2d.jpg

2e.jpg

3a.jpg

3b.jpg

3c.jpg

3d.jpg

3e.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 06 mar 2022, 22:36

Uwielbiam robić fotki, a Tartosa jest tak śliczna, że aż się prosi o nie. Tu garść fotek z wschodem i zachodem słońca - gdy światło jest najpiękniejsze. Chmurki na niebie pokazały się, gdy nagle - jak to w nadmorskiej miejscowości - zmieniła się pogoda, i za moment zaczęło padać.


Widok na cały port

5.jpg



Wstaje słońce, i woda zaczyna lśnić

5a.jpg


Nad horyzontem zachodzi właśnie wielki księżyc

5b.jpg

5e.jpg


Zaczyna się chmurzyć

5c.jpg

5d.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 06 mar 2022, 22:52

Nie obfotografowałam wnętrz największego domu w Tartosie, bo nie ma zbytnio czego fotografować. Twórcy nie wykazali się szczególnym gustem i inwencją - ale sam dom i otoczenie prezentuje się bardzo ładnie.


6.jpg

6a.jpg

6b.jpg


Nie sprawdzałam, czy te drzewka winorośli są w debugu - jeśli tak, to można sobie samodzielnie "przystroić" własną winnicę


6c.jpg


Kolejny domek obok tego obrośniętego różami - który jest tylko atrapą. Przed domem jest ogródek kawiarniany - tylko dekoracja - i aż bezsilna złość człowieka ogarnia, gdy się pomyśli, że wystarczyło trochę ruszyć głową i wykorzystać tę parcelkę jako prawdziwą małą kawiarenkę czy cukierenkę! Mam nadzieję, że te glicynie są w debugu, bo te, które mamy dostępne w katalogu budowania nie są aż tak rozrośnięte.

6d.jpg

6f.jpg


Na ostatniej fotce zrobiłam fotkę kwitnącej lilii, jako dowód, że rosną w Tartosie jakieś rośliny do zbierania. Do tej pory zauważyłam tylko winogrona i właśnie te lilie. Ktoś widział coś jeszcze?


6g.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 13 mar 2022, 09:46

Nie widzial :D
Ale tez nie laziłam jeszcze po Tartosie, Te nowe drzewka to drzewka oliwne bardzo charakterystyczne sla Italii, płd. Francji i Grecji XD
Wszystko jest w debugu - te pnącza winorosli też. Tylko wszystko trzeba pomniejszać bo sa gigantyczne a oprócz tego to maja nietety jeden zupełnie płaski bok. Nadają jsię tylko jako dekoracja roslinna na mur zewnetrzny domu i ciezko je sie na ten mur wklada bez MOO
Natepny zapis będe grać na Tartosie bo nie bedę teraz calej gigant farmy przenosić z wyspy na Sulani do Tartosy. no i jeszcze nie mam odpowiedniego sima do gry.

Koniec z farmą! Mam po dziuki w nosie czyszczenia obory i kurnika choc nie powiem te dostawy z gnoju części do ulepszeń były OK. Tym razem będę wrocac simem do Salvadorady, dorabiać na archeologi i uzywać simowego zycia po klubach i plazach. Zawsze jak dochodzi nowy świat to raz w nim gram by zobaczyć czy bede lubiła grać w nim ponownie. Ale jak na dzis to zawsze wracam do Sulani potem w nastepnym zapisie. Moze jednak pokocham Tartosę też?
Ciekawe czy zagłowki materace i łodzie tez mozna w nim uzywac w akwenach do pływania. Bo to mozna sobie przyniesć w wyposazeniu sima.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 13 mar 2022, 22:09

@kreatora oczywiście że można, testowałem z powodzeniem katamaran z sulani w zatoczkach Tartosy i w jeziorku pod wodospadami -faktycznie możliwość pływania simów w danym zbiorniku jest jednoznaczna z możliwością żeglowania i chyba dotyczy to każdego otoczenia w którym taka możliwość jest (świetnie do tego nadawałby się psokotowo czyli Brindletonbay ale tam tego poskąpiono da się za to chyba jeszcze w uniwersytetach i na wewsi :) nie sprawdzalem jeszcze wszystkich otoczeń (zawsze mogli coś zaktualizować).
@Alibali te foty są piękne i uważam że to jedno z najlepszych otoczeń w sims4. Podoba mi się bieganie lub jeżdżenie rowerem (polecam) po tych wzgórzach i pagórach a żeglowanie choć ograniczone dużo mocniej niż w Sulani dodaje smaczku. Widzę Alu że tego jednego domku przeboleć nie możesz i popieram 4 łapami to że można by równie dobrze zrobić tam domek podobny ale budowany. O ile jeszcze w otoczrniach z podstawki ,forgotten hollow czy sulani ,dało się względnie przebudować otoczenie zmieniając jego charakter o tyle w nowym pizza city czy wcześniej np w uniwersyteckim otoczeniu przez dużą ilość budynkow-makiet charakter otoczenia jest jak dla mnie zbyt nachalnie podyktowany ale... nie da się zaprzeczyć że nowe miasto ma swój urok ,możliwe że obok sulani i windenburga będzie moim ulubionym bo z powoduvwidoczkow zabawa jest tam bardzo przyjemna
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 mar 2022, 17:45

Domków do Tartosy już się namnożyło całkiem sporo, ale wklejam link do tego jednego, który skradł mi serce :) autorstwa znanej nam już Marmelad. Domek jest postawiony na tej parcelce pod wynajem (Villa Vigna), ale myślę, że można ją postawić równie dobrze na tej pustej, po prawej stronie wodospadów, bo pasuje wielkością. Domek można pobrać z galerii - ID MarmeladArt



Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 16 mar 2022, 19:39

Świetna praca i fajnie sfilmowana (musiało to chyba wymagać sporo czasu i pracy) a lokalizacja aż prosi się o budowanie. Pomyślałem, że wstawię tu przy okazji pamiątkowe focisze z "żeglugi" Gabi i Vimesa po okolicznych wodach tj zatoczkach :) Teraz myślę że hmm... ta gra ma naprawdę niesamowity potencjał tyle że został jakby nie całkiem wykorzystany (i pewnie już w pełni nie będzie)
Załączniki
k1.jpg
k2.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 17 mar 2022, 22:50

Fotki z Tartosy są cudne. :hearts/heavy-black-heart:
Skusiła mnie piękna okolica i kupiłam ten pakiet. :01-grinning-face:
Samą organizacją wesela się nie podniecam, bo można to zrobić raz czy dwa razy, by poznać wszystkie nowe możliwości oraz interakcje.... i koniec zabawy. Zresztą moje simy raczej biorą ślub tajniacki. :03S-face-with-tears-of-joy:
@SimDels - Michał rozpieściłeś mojego avka, chętnie bym się z nią zamieniała miejscami, a Vimes jako towarzysz to również ciekawa propozycja. :12-smiling-face-sunglasses: (co ja piszę, ciii :81-face-finger-covering-closed-lips: , na szczęście mąż tego nie czyta) :03S-face-with-tears-of-joy:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 25 mar 2022, 15:32

Czuję się coraz bardziej zachęcona do kupna. :) Przepiękne foty z gry Alibali i zabawne historyjki z otoczenia wywołujące uśmiech na twarzy, zarówno Alibali jak i Delsa. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 06 kwie 2022, 10:52

Dodam do kompletu zdjęcie, które możne nie jest najlepszej jakości ale jak zobaczyłam balon musiałam go zrobić. Bo w prawdzie w simach były już balony, ale do tej pory nie widziałam ich w czwórce.

balony.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki z gry”