A u mnie zima na ranczu, choć jesień mamy za oknem :)

Strzeliłeś fotkę, która rozśmiesza cię do łez? Albo wzrusza? Podziel się z nami - też chcemy poczuć te emocje!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

A u mnie zima na ranczu, choć jesień mamy za oknem :)

Post autor: Alibali » piątek 22 wrz 2023, 19:35

Co prawda od 23 września czyli od jutra mamy za oknem jesień, to na moim ranczu właśnie jest zima w pełni.
Ciekawa byłam, jak będzie się prezentować Konikowo w zimowej szacie. Podejrzewałam po cichu, że śnieg w ogóle nie spadnie, jak w Oazie czy Sulani... Tymczasem - spadł! I całkiem nieźle się prezentuje!

1.jpg

2.jpg

3a.jpg

3.jpg

5.jpg

4.jpg
Ostatnio zmieniony piątek 22 wrz 2023, 19:53 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 22 wrz 2023, 19:41

Spróbowałam też podejść jak najbliżej krawędzi podglądu okolicy, żeby zobaczyć, co jest na horyzoncie widzialności. Otóż - za horyzontem rozciąga się - preria :) Ale zanim dotarłam do tej prerii, zahaczyłam niespodziewanie o stację kolejową i najprawdziwsze tory! Stacja to za dużo powiedziane - stacyjka, a właściwie zaledwie wiata, a przy niej semafor, ale - JEST! :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 22 wrz 2023, 19:52

Zawsze mnie ciekawiło, jak jest zrobiony świat - od strony graficznej.

Udało mi się uchwycić na fotce coś, co można określić jako - koniec świata :) Widać plansze zamykające horyzont, nawet niedokładnie na siebie nałożone. Jeśli oglądaliście film - Truman Show, to skojarzenie będzie celne.

jak.jpg


Okolica widziana w nocy też ma swój urok. Nie miałam czego się bać, bo towarzyszył mi mój dzielny kowboy Cade, wraz z konikiem o stosownym, wojowniczym imieniu - Geronimo :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

zimą3 strachy.jpg

noc zimowa.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 23 wrz 2023, 10:42

Cade i jego dzielny Geronimo mieli co podziwiać :O. Piekne foty, faktycznie wygląda to zaskakująco ,jak zupełnie inne otoczenie i też bym się nie spodziewał (może to zmienią w jakiejś aktualce więc może warto poozimować już teraz?). Bobowa relacja
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 23 wrz 2023, 18:50

Dziękuję Miszka za koment :)
Tak mi się jakoś nazbierało trochę tych fotek, i postanowiłam je pokazać, bo z przyzwyczajenia cykam bez opamiętania, gdy tylko coś mnie zafascynuje. A mam potem z tym trochę roboty, bo nie umiem obrabiać fotek hurtowo - każdą fotkę edytuję w photofiltrze (moim ulubionym, i od lat używanym programie do obróbki fotek). Kadruję, przycinam, bardzo rzadko wzmacniam efekty, - no i zapisuję w odpowiednim formacie i rozmiarze. Więc jeśli robicie to w jakiś łatwiejszy sposób, to bardzo proszę o podpowiedź :)
Fascynują mnie zawsze widoki okolicy widzianej o różnych porach roku. Lubię wyłapywać jakieś smaczki, które można zauważyć przy dużej dozie cierpliwości - tak jak helikopter nad selwadoradyjską dżunglą, węże i jaszczurki przemykające wśród kęp traw w Strangerville, stada pasących się owieczek, na dalekich zboczach wzgórz otaczających Windenburg, czy krowy pasące się na pastwisku w Henford of Bagley...
Podziwiam wkład pracy grafików tam, gdzie tej pracy rzeczywiście włożyli dużo. Trzeba oddać sprawiedliwość, że przy tych pierwszych światach trochę się napracowali, choć nie wszędzie jednakowo i nie wszędzie są tego spektakularne efekty.
Wydaje mi się, że jak do tej pory najwięcej napracowali się przy tworzeniu Sulani i Selwadorady. Niemało też pracy było zapewne przy Windenburgu, w którym jest najwięcej parcel.

Każda okolica ma swoje własne światło, i nawet twórcy modów udostępnili takie modyfikacje, które podmieniają ciemne światło np w Forgotten czy Moonwood na jaśniejsze. Nie widzę sensu podmiany światła z tych słonecznych światów - Tartoosy, Sulani, Oazy czy Strangersville - bo nie byłyby "sobą". Ale chętnie podmieniłabym światło w Windenburgu na ciut żywsze. O którejkolwiek porze dnia czy pory roku - fotki z Windenburga wychodzą dość szarawo i smutno, dlatego pewnie tak mało fotek z Windenburga można spotkac w necie. Ale modyfikacje świetlne trzeba ręcznie wprowadzać w pliki gry, i zawsze boję się potem rozsypki całości przy najbliższej aktualizacji.

Cieszę się, że moje "wypocinki" ktoś jednak ogląda, bo widzę sporo odsłon tematu. WIęc jak widać - nie robię tego "sobie a muzom: :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 26 wrz 2023, 15:04

Ja też prawie wsio robię na filtrze ale do hurtowej zmiany wymiarów fotek wygodnie użyć photoscape (w menu opcja batch editor) linku nie wkleje bo działam na razie na telu ale zalinkowalem to też chyba w temacie o tym jak robić komiksy a Agusia zdaje się w podpowiedzi jak edytować foty na forum, to bardzo wygodne rozwiązanie przy dużej ilości fotek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 26 wrz 2023, 18:43

Miszka - tak, jeśli fotki nie podlegają dalszej obróbce. Ale jeśli chcesz coś obciąć, coś wyostrzyć - to trzeba to robić pojedynczo niestety. A ponieważ nie jestem jakoś biegła w temacie, to idzie mi to powoli :)
Ale nic to - najważniejsze, że jeszcze cieszy mnie ta gra :)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 28 wrz 2023, 19:37

Śliczności - foty! :) Można się chociaż mentalnie ochłodzić w ciepłej końcówce września, gdyż u mnie dziś słońce przygrzewało mocno... ;) Za to w Simsach swoją rozgrywkę zakończyłam w ostatnim dniu jesieni.

Jeśli chodzi o obróbkę fotek, to zwykle przeglądam je w IrfanView. Tam też kadruję, przycinam, zwykle pojedynczo, gdyż w każdej fotce osobno wybieram kadr. Potem wrzucam je w kompie do folderu z obrobionymi fotkami i tam czekają na odpowiednią chwilę. Gdy ta chwila nadchodzi, korzystam z poleconego przez Michała Photoscape, gdzie z na przykład łączę 10 fotek w jedno (długie) zdjęcie, któremu ustawiam szerokość maksymalnie 1000 pixeli (razem z ramką, jeśli ją dodaję). Tam też łączę fotki różnej wielkości do moich komiksowych opowieści. I za jednym zamachem wyostrzam wszystkie połączone. A potem wstawiam na forum jako jeden plik do załadowania. I czasem się zastanawiam, czy to przejdzie podczas naszych różnych wyzwań budowlanych, :D gdzie są ograniczenia typu: wstaw 3 zdjęcia lub pięć (żeby łatwiej ładował się wątek). Technicznie wstawiam te trzy lub pięć... ale każde z nich zawiera po kilka pełnowymiarowych fotek. ;) Przykładowo w wątku "Zbuduj Mrok" jest ograniczenie bodajże do pięciu zdjęć. Ja wstawiłam teoretycznie trzy "zdjęcia" (pliki/załączniki), ale w praktyce... pierwsze z nich zawiera 2 fotki przedstawiające Caligala, drugie składa się z 9 fotek Simów mieszkających na mrocznej farmie, zaś trzecie to... 7 dużych fotek farmy i gdzieś między nimi naklejona jedna malutka. Z tego powodu podczas otwierania strony ładują się trzy tylko pliki, za to z dziewiętnastoma (jeśli dobrze liczę) fotkami.

Poniżej (w razie gdyby były potrzebne) linki do postów z instrukcjami podstaw obsługi Photoscape, napisane przez @SimDels. To właśnie tam odkryłam, że taki programik istnieje i dowiedziałam się jak go "ugryźć", czyli obsługiwać. Mnie się to przydaje, gdyż po połączeniu 10 fotek w jedno długie zdjęcie, wstawiam je tylko raz na forum jako jeden załącznik, nie klikam 10 razy "dodaj pliki", a potem 10 razy "wstaw".

1. Jak zmniejszyć foto i dodać kilka fajnych efektów (Photoscape):

viewtopic.php?f=105&t=1007&hilit=photoscape#p10529


2. Komiks w The Sims ? - 3 sposoby na zrobienie komiksu z gry (tu są opisy jak łączyć zdjęcia w jedno dłuższe/większe; można je układać w kolumnach, w bok, pojedynczo w dół):

viewtopic.php?f=72&t=57&p=131&hilit=photoscape#p129
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki z gry”