Wespół zespół

Strzeliłeś fotkę, która rozśmiesza cię do łez? Albo wzrusza? Podziel się z nami - też chcemy poczuć te emocje!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Wespół zespół

Post autor: Alibali » niedziela 20 sty 2019, 22:51

Wiele razy moje Simy szukały zakopanych skarbów. Ale nigdy nie trafiła mi się okazja, by Sim szukał czegoś w towarzystwie i to jeszcze na dodatek turysty, który przybył do odległego miejsca wakacyjnego! Na fotce cpt Hastings (ten od Poirota) szuka w Champs Le Sims zakopanych skarbów (tych oznakowanych specjalnym znacznikiem). I tu zdziwienie - samoistnie zbliżył się do niego inny Sim (NPC), który zaczął grzebać się w ziemi razem z moim Simem!
Czyż ta gra nie jest pełna niespodzianek - i to bez końca?

Screenshot-21.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 22 sty 2019, 01:17

Faktycznie niesamowite, to świadczy o tym, że świat gry naprawde żyje własnym życiem. Nie wiedziałem o tym, że "tubylcy" z miejsc wakacyjnych podróżują w taki sposób.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 22 sty 2019, 18:43

Michaszu - bo ty nie miałeś długo Wymarzonych Podróży z tego, co pamiętam. Tubylcy "szwendajom sie" wszędzie - Francuzi w Chinach, Egipcie, Chińczycy w Champs le Sims, Egipcjanie w Sunset Valley - w zasadzie wszędzie można ich spotkać. Przy spotkaniu, po wymianie uprzejmości można nauczyć się miejscowych piosenek (powalająca linia melodyczna hehe), a jak już się naumie - to można nauczyć kogoś innego. Nic to nie daje - żadnych korzyści prócz tego, że Simowie - sami z siebie - śpiewają później te piosenki np pod prysznicem, albo swojemu potomstwu :)
A propos potomstwa... Przez jakiś czas w grze zrobił się bug - Sim wracając z Podróży - nagle dowiadywał się, że ma jakąś żonę, lub - o zgrozo - potomstwo, nawet jeśli domniemanego partnera na tych ekskursjach nie poderwał. Trzeba było pilnie zaglądać do panelu rodziny, by się pozbyć ewentualnego przychówku - takie to ci te Simy przedsiębiorcze!


Tak jak dodatek gwiazdorski w czwórce uważany jest za najlepszy - to tak w trójce - Wymarzone... Tego dodatku nie można nie mieć! Gra nigdy mi się przez to nie znudziła. A co gorsze - nigdy nie przeszłam wszystkich grobowców. Wstyd! I to jest plama na moim trójkowym moderatorskim honorze!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 26 sty 2019, 01:15

Nie pamiętam jak szybko to kupowałem, może i długo ale też byłem zadowolony to była taka gra w grze choć jak to u mnie bywa ze wszystkim, wolałem tworzyć własne grobowce niż przechodzic istniejące i tak do dziś nie zbadałem tajemnic Egiptu pomijając tajemnicze miejscechyba pod domem tubylca oraz nieudane jak pamiętam przejścoe grobowca z mumiami i niektórych rzeczy pewnie nie znam we Francji bo skupłem się głównie na Chinach więc tyle było mojego grania w gotowych światach z tego dodatku przy czym te były naprawde gitez zwłaszcza wspomniane Chiny, które ostatnio znów chętnie sobie odwiedziłem.
Ps: Uff puff chyba tylko ja popełniam takie długie zdania i w sumie szczerze się czasem zastanawiam czy tworzenie takowych tasiemców jest poprawne zdaniem polonistów czy niekoniecznie (bynajmniej zakłądając wstawianie potrzebnych średników itd). Także ciutkę coś tam grałem ale nie przyuwazyłęm tego podróżowania NPCów lub nie pamiętałem może włąśnie przez to, że nawet i w tym (faktycznie chyba i bezsprzecznie najlepszym) dodatku łapka na starcie rwała mi się juz do kielni a nie do grania choc lubiłem sobie czasem połazić poprzesuwac rzeźby itd. Genialne i dobrze, że choć namiastke tego i w sumie tez możliwośc projektowania włąsnych pułapek dodano w dodatku z "Amazonią" w Czwórce.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 26 sty 2019, 17:59

Wiesz, Miszka @SimDels dla ciebie - i dla siebie - pozwolę sobie wymienić niektóre grobowce - te ciekawsze, bo nie sposób wymienić wszystkie. I podzielić się ciekawymi spostrzeżeniami. Zdania jak zdania - ale cały post o takiej długości - to u mnie na starym forum było normą - jeśli pamiętasz... Więc zaopatrzcie się przed czytaniem :a_drink:

W Chinach czy Francji, czy Egipcie - zaczyna się od najłatwiejszego. Potem gra przydziela kolejne - randomowo, czyli - jak popadnie. Ale - niektórych grobowców nie przejdziemy, nie zaopatrzywszy się w niezbędny przedmiot - topór Pangu, a ten jest tylko w Chinach, w Świątyni Niebios. Więc siłą rzeczy - swoją przygodę z grobowcami zmuszeni jesteśmy zacząć od Chin. Kupienie topora w trybie debug skutkuje błędami gry - o czym napisałam niżej.
Do niektórych grobowców wracamy po kilka razy - tak jest w Chinach ze Świątynią Niebios czy Smoczą Jaskinią, gdzie w sumie wracamy do każdej trzy czy cztery razy - licząc tylko zadania główne związane z trzema różnymi grobowcami ukrytymi w każdej z tych lokacji. Musimy wracać po kilka razy dlatego, by meldować o wykonaniu zadania i otrzymać wskazówki co do dalszych poszukiwań - więc odwiedziny jednej świątyni to czasem i sześć - siedem wizyt!

Jedno z zadań w Chinach to tak naprawdę odwiedziny we Francji - musimy tam zdobyć klucz, z którym wrócimy do Chin.

Są zadania w każdym mieście wakacyjnym, które wiążą się z posiadaniem przedmiotów z innych miast. Musimy mieć granaty lub krokodyle z Egiptu, by dokończyć zadanie we Francji. Albo do wykonania zadań w Shang Simla musimy posiadać nektary dobrej jakości, których mamy pod dostatkiem w grobowcach Francji (możemy też zdobyć je w Chinach w grobowcach Smoczej Jaskini). W Chinach Sim musi koniecznie zakupić lub nazbierać śliwek i wiśni potrzebnych do wyrobu nektarów w Chams Le Sims. Musi mieć też kilka drobnych artefaktów, które postawione w wyznaczonych miejscach otwierają dalsze przejścia - np w grobowcu Karnaku. No i koniecznie musi zdobyć wprawę w sztukach walki, by móc pokonać mumie znajdujące się w prawie każdym grobowcu. Przekąski mumii nie zawsze zadziałają i czasem zanim się zorientujemy - jesteśmy już zaatakowani, i nie ma czasu na odwracanie uwagi mumii.

Jest też jeden grobowiec - nazywa się Grobowiec Tuatha, którego zaliczenie polega na niezłym kombinowaniu. Grobowiec ten rzadko wypływa w zleceniach na tablicy poszukiwacza przygód, bo żeby tam wejść nie potrzeba żadnego klucza do otwarcia wejścia. Za to trzeba posiadać topór Pangu (żeby w ogóle tam wejść), i sporo pomyślunku, by poradzić sobie z przesuwaniem, podsuwaniem, zasuwaniem :) Przypomniałam sobie podczas jego zdobywania starą dobrą gierkę Neverhood, darzoną wielkim sentymentem - jak się okazało - nie tylko przeze mnie ( @kreatora :) ) Drugi taki "przesuwny" grobowiec znajduje się pod posągiem Sfinksa. W jednym z grobowców w Egipcie zagadkę możemy jedynie rozwiązać, posiadając umiejętność medytacji i teleportacji.

Takie przesuwanie, zasuwanie odsuwanie mamy też w Starożytnej Bibliotece umiejscowionej w Egipcie pod domem jednego z tubylców w Egipcie - to ten grobowiec wspomniany przez ciebie. Problem jest tam też innego rodzaju. Gra generuje losowo NPC pracujące na targu w Al Simharze. I często zdarza się, że nie możemy wykonać zadania (wejść do domu), bo Sima mieszkańca tej lokacji nigdy tam nie ma! I nie ma co czatować pod domem, bo Simy NPC pracują całodobowo. Możemy mówić o szczęściu, gdy nasz NPC jest żonaty, i żona siedzi w domu, przynajmniej od czasu do czasu. Ale ja miałam pecha podwójnego - bo mój NPC - był nie dość że sprzedawcą artefaktów, to także był kupcem specjalnym, i miał żonę - również zatrudnioną na targu! Konia z rzędem temu kto sobie poradził w tej sytuacji bez modu NRAAS! Opcja zakradnij się - nie wiem dlaczego - nigdy u mnie nie zadziałała.

Największy, i najtrudniejszy do przejścia jest niepozorny - wydawałoby się - grobowiec pod nektarnią we Francji. Nie dość, że wracamy do niego po kilka razy, to jeszcze musimy zaliczyć wypad do Chin (i chyba także Egiptu - nie pamiętam!). Musimy też nauczyć się wyrabiania nektarów, a to dosyć czasochłonne zajęcie (uff, ta maszyna wytłaczająca nektary pracuje wieki, zanim wytworzy nektar, a tu czas wycieczki biegnie!), a także nauczyć się grzebać w ziemi, by wyhodować dobrej jakości grona! Nie można ich posadzić nie mając zdobytego odpowiedniego poziomu ogrodnictwa.

Oczywiście - zakładam, że przechodzimy te grobowce uczciwie - nie korzystając z modów i trybu buydebug.
Nabycie topora Pangu w trybie debug wchodzi w którymś momencie w konflikt z grą, która ma wbudowany zupełnie inny scenariusz, i od momentu wystąpienia zadania zdobycia topora - w grze zaczynają się nawarstwiać bugi, aż w końcu cała lokacja jest zbugowana tak bardzo, że trzeba zacząć na zupełnie nowej rozgrywce, nową rodziną. A nie o to przecież nam chodziło.

Nauczyłam się przez te wszystkie lata, że nie możemy zbierać i przechowywać WSZYSTKIEGO! Od zawsze miałam ambicję znalezienia wszystkich rodzajów kamieni, skał, owadów, metali. Kryształy pracowicie szlifowałam uzyskując coraz cenniejsze i rzadsze szlify. Odkryłam przez przypadek, jak zrobić szlif kryształowej Czaszki, lub że tyberium i mumiatomium noszone w wyposażeniu wywołuje u Sima mdłości, ale tyberium (koniecznie oszlifowane!) postawione na terenie posesji z biegiem czasu rośnie, uzyskując ogromną wartość. Dość kosztowne jest oszlifowanie tyberium, ale wydatek bardzo szybko się wraca. Kamień szlachetny "Spokój Duszy" może pomóc nam zdjąć klątwę mumii, gdy zdarzy się naszemu simowi przegrać walkę i "podpaść" mumii. Klątwę można zdjąć na kilka sposobów, ale nie o tym temat. Niektóre owady poddane naświetlaniu w domowym laboratorium potrafią przekształcić się w inne, cenne i bardzo rzadkie gatunki. Więc zbiory trzymałam, gromadziłam, przerabiałam, przetapiałam... I dziwiłam się, że gra zaczyna fiksować! Po znalezieniu i zaliczeniu przez grę znaleziska -z żalem sprzedajemy, lub pozbywamy się szybko przynajmniej dwóch trzecich artefaktów (część jest niezbędna do innych zadań) - inaczej bardzo szybko dorobimy się padaczki gry.
Ostatnio zmieniony sobota 26 sty 2019, 22:19 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 26 sty 2019, 18:20

Pomyślałam, że warto założyć w dziale trójkowym poradnik o grobowcach i kompendium wiedzy dot artefaktów. A także inne drobne porady. Każdy z nas coś tam wie, i niekoniecznie to samo, więc może zbierzemy w jedno miejsce te małe, ale cenne porady. Samych poradników jest w necie mnóstwo, ale drobne wydawałoby się porady - potrafią wiele zdziałać. Nie tylko dotyczące grobowców, ale choćby takie dotyczące problemów z grafiką, z czym do niedawna borykałam się jak ślepy w kinie.
A tu okazało się, że wystarczył drobiazg - włączyć renderowanie zaawansowane :) Nikt o to nie podejrzewa, że można mieć TO wyłączone. A u mnie się wyłączyło samo (albo nie zaznaczyłam tej opcji gdy wgrywałam grę na nowo). I zonk! Poradę znalazłam przekopawszy pół netu, w desperacji zamierzając przeinstalowywać sterowniki karty graficznej!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 10 lis 2019, 11:17

Fotki domku Beresford bez cc dla Tokusy - po obejrzeniu usunę, bo nie nadają się do pokazywania :P

Domek - widok ogólny

ber.jpg

rzut parteru - edytowałam parcelę więc fotka z trybu budowy - chodziło tylko o poglądowe rozmieszczenie gratów

Beresford.jpg

Tokusy - ja meblować nie umiem, chciałam ten domek dać do urządzenia @bobas52 Bobince - może coś by wymyśliła nowocześniejszego we wnętrzach. Albo ktokolwiek, bo nie tylko Bobi mebluje fajnie. link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Ostatnio zmieniony niedziela 10 lis 2019, 16:28 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 10 lis 2019, 12:14

Dobrze jest umeblowane! O co Ciebie chodzi? ;P Ja bym tylko fortepian pociągnęła po skosie tak dla złamania symetrii - tak żeby pianista patrzył sobie kątem oka na publicznosć na kanapie i obserwował czy biją brawo czy chyłkiem odsuwają się w stronę barku ;P Bo teraz to musi biedak zezować jednym okiem na Krym, a drugim na partyturę ;P
Ale skoro @bobas52 jest wywołana do odpowiedzi, to nie zaszkodzi wywołać ją powtórnie, niech okiem eksperta zerknie i doradzi! :>
I ewentualnie co sobie tam dziewczyny możecie poprawić, to te fryzy (moje ulubione odkrycia z ever: fryz na jedną, dowolną ścianę z shiftem ;-;).
I jeszcze biały pasek na dachu mnie zastanawia: czy specjalnie tak? Bo tak ślipiąc do obrazka to mi się zdaje, ze tam ścianka wystaje i nie wiem czy to zgodne z planem.

Mie się widzi, ze Tokusy się tu rozgoszczą całkiem po pańsku, bo jest gdzie!

I ta biblioteczka ;-; To byłoby miejsce mojej wegetacji ;-;

Ej, idę zjeść snickersa i przestaję gwiazdorzyć, bo się we mnie Szelągowska obudziła (za mocna moze ta kawa, marvi, czy nie?), a to źle XD To najgorszy omen, omen bezguścia :88-japanese-ogre:

Kłaniam się nisko i aprobuję! Znaczy no... Podobi mi się <3

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 10 lis 2019, 15:59

Kawałek fryzu wcięło na trasie z mojego komputera do galerii :cat_mwaha:
Ogród jest oskubany po bokach, bo tak jak pisałam - postawiłam dla Tokusy specjalnie na większej działce, bo Tokusy tylko puść samopas, to zaraz ryją i pielą grządki... :cat_mwaha:
Umeblowanie Marviczu jest tymczasowe i beznadziejne, bo nigdy jakoś tego domu nie dokończyłam, a ma już - wprost nie do wiary - kilka lat! Ela napisała, żem leń, i tutaj wyszło szydło (nomen omen) z worka :(
Bobinator jak przyjdzie to przemebluje. Ja już do tego domku wielkiego serca nie mam, choć go lubię.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 10 lis 2019, 16:01

@Alibali
Nie scianka tylko brzeg wyzszego dachu, który nie laczy sie bezstykowo z tym niższym. Nie wiem czy to zamierzony efekt :)
Co tam wystaje to nizej kawałeczek szczytu dachu po drugiej stronie ktory za daleko zostal pociagniety.
A odpadniety fryz oznacza ze tam w tym miejscu pod dachem gra nie czyta przestrzeni jako zamknietej. Czyli by trzeba pokombinować by czytala.
Ale sama chata jako projekt badzo mi sie podoba :cat_lovely:
U mnie tam gdzie stoi fortepian bylaby po prostu dodatkowa "main" sypialnia dla rodziców a wtedy pokoje mlodszego pokolenia albo moga byc wieksze, albo mozna tam wcisnac jeszcze jedna łazienke. W moich domach zawsze głowna sypialnia jest na parterze, Jak dorosle simy spia na parterze to chata jest bardziej grywalna. Widzialam też ze Gabi tez najczęściej stosuje takie rozwiazanie w swoich domach.
Ale to detal - bardzo ladnie jest to rozplanowane :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 10 lis 2019, 17:01

Elu - zostawiam ten dom Wam do przerobienia wg widzimisię każdego chętnego. Ta listwa biała to było zamierzone, ale wymuszone przez grę. Chciałam by był dach biało obwiedziony, ale głupio wyglądało gdy obwiedziona była dolna część dachu a ta górna - nie.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 11 lis 2019, 15:04

Dziewczyny "presja" Waszych oczekiwań jest tak duża, że nie jestem pewna czy jej sprostam. Zarówno sam domek jak i jego otoczenie bardzo mi się podobają, dlatego pobrałam z Galerii, i w miarę posiadanego czasu postaram się coś zaaranżować.
Po pierwsze muszę rozeznać się w rozkładzie pomieszczeń i pomyśleć nad funkcjonalnością całości. Pozdrawiam i życzę miłego świętowania.

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » niedziela 08 gru 2019, 20:37

Śliczny, bardzo grywalny domek, Alu! Bardzo podobają mi się zwłaszcza dachy, są takie oryginalne, fajnie powyciągane i przez to szalenie ciekawe. Domek ma swój styl i jest dość realistyczny, co nie ejst znowu takie częste. Zauważyłam że wiele cudnych simowych budowli w realu mogłyby konkurować do makabryły dziesięciolecia. Po prostu to, co fajnie wygląda w grze, nie zawsze sprawdza się na żywo. U Ciebie, muślę, tego problemu by nie było.

W środku fajnie rozłożone pomieszcźenia, bardzo to wygodne w grze. Schody żona środku, zgodnie ze sztuką, a dookoła mnóstwo miejsca, przez co nie trzeba tak często jeździć kamerą. Moje serce podbił kibel z ciekawie rozwiązanym blatem i schowaną za nim przytulną wanną. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 09 gru 2019, 00:55

Domek iście bajkowy choć pasowałby też dobrze do dzielnicy dworcowej w Simtopia City.
Z zewnątrz przykuwa uwage charakterystyczny dach i eleganckie zazielenienie. Jest trochę miejsca więc Toku być może urządziła tam jakiś plac zabaw dla małych Tokusiątków tudziez basen czy coś więc potencjał dla odbiorcy spory :) Domek piękny a wewnątrz bogato ale tak mi się zdaje, że chyba wszystko jest tu z podstawki gry a jesli tak to jeszcze bardziej naleza sie ogromne brawa :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki z gry”