Kłaniam się nisko :)

Fajnie, że do nas dołączyłeś! Albo dołączyłaś - nie dyskryminujemy tu nikogo. Chcielibyśmy cię troszkę poznać. Może coś nam o sobie opowiesz?
Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Kłaniam się nisko :)

Post autor: Kirka » wtorek 14 kwie 2020, 19:49

Dzień dobry.
Drodzy Państwo, nieco "pobiegałam" po forum i - ku swojej radości - stwierdziłam, że jest ono tworzone nie tylko przez nastolatków i nie tylko dla małolatów. Może więc osoba w słusznym wieku znajdzie tu przytulisko?
Jestem bowiem od kilkunastu tygodni szczęśliwym wolnym człowiekiem. Dzieci odchowane, wnuków się jeszcze nie dorobiłam, pacę i czasy zabiegania z językiem do ziemi mam już za sobą, przynajmniej mam taką nadzieję. Marzyłam, że gdy zostanę takim wolnym człowiekiem, będę podróżowała po naszym pięknym kraju, w którym jest tyle ciekawych i cudnych miejsc do odwiedzenia (jakoś obce landy mnie nie rajcują). Niestety, póki co ze względu na aktualną sytuację, szlajam się po internecie i pogrywam w gry bardziej lub mniej znane. Grami, do których chętnie wracam to są oczywiście Simsy, szczególnie The Sims 2. Pokochałam tę grę miłością drugą (pierwszą była Jedynka), za to wielką i bezgraniczną. Ileż kosztowała mnie nieprzespanych nocy, ileż zarwanych godzin ... i nigdy nie było dosyć tworzenia wirtualnego świata. W The Sims 3 owszem grałam, lecz odstraszały mnie i nadal odstraszają budyniowe postacie, bugi i wieczne wywalania na pulpit. Czwórka ... no cóż ... Mam podstawkę, nawet kilka dodatków, lecz po jakimś czasie grania tak mnie nudziła, że po prostu zasypiałam nad nią. Simy w Czwórce są takie nijakie, bezpłciowe, bo to to ani kochać nie potrafi, ani porządnie - za przeproszeniem - dać w mordę. Nie to co charakterne ludki z Dwójki. A że budowniczy ze mnie żaden, wróciłam więc do pogrywania w archaiczną Dwójeczkę i czekam ... Czekam na pojawienie się nowego symulatora życia np. Paralives, o której to grze również są wiadomości na Simtopii lub jakiejkolwiek innej tego typu.
Ja tu gadu, gadu, a właściwie to jeszcze się nie przedstawiłam.
Mam na imię Stanisława, po prostu Stasia.
Czy przytulicie mnie Mili Państwo do forumowego serduszka :hearts/sparkling-heart: ???

Pozdrawiam poświątecznie, serdecznie i milutko. :hearts/kiss-mark:

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 14 kwie 2020, 21:46

Witam serdecznie i oznajmiam, że przytulimy z wielką radością i otwartymi ramionami. Cieszę się, że znalazłaś drogę na nasze forum i że się tu zameldowałaś, a my jesteśmy otwarci na każdego i dla każdego znajdzie się u nas miejsce. Pewnie już zauważyłaś, że kącik poświęcony dwójeczce też u nas jest i jeśli tylko masz ochotę pokazuj nam swoje fotki, domki, historie, dowolnie, co tylko chcesz. Jak będziesz chciała swój własny kącik, też go dostaniesz :) Tak więc Stasiu, czuj się jak u siebie i baw się dobrze :20-hugging-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 14 kwie 2020, 22:18

Jasne, że przytulimy :) Fajnie piszesz o tych simach czwórkowych rozbawiło mnie to choć osobiście myślę, że nie są takie złe i da się je polubić. Każda odsłona simsów to praktycznie trochę osobna inna gra.Sam zacząłem od Dwójki bo skusiła mnie możliwość budowania domu i faktycznie TS2 potrafiła wkręcić, miała specyficzny klimat. Próbowałem nawet do tej gry powrócić po jakimś czasie jednak Czwórka pod kątem budowania okazała się nieporównywalnie łatwiejsza więc w Dwójce po kilku latach zwyczajnie nie umiałem nic sensownego wykrzesać dziwiąc się samemu sobie, że kiedyś przecież nie miałem z tym problemu.
Rozgaszczaj się i dziel się swoją zabawą w naszym gronie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » wtorek 14 kwie 2020, 23:20

Na tak miłe powitanie należy się najuprzejmiej ukłonić w rewanżu. :) Dałam Ci dostęp do forum między wyjmowaniem jednego po drugim pierogów z gara, więc teraz dopiero mogę nastukać kilka słów. (niestety, logują się tu fałszywe konta, tzw. boty, które czasem umieszczają brzydkie reklamy viagry po grecku).
Całkowicie Cie rozumiem w kwestii grywalności Czwórki. Sama zaczęłam przygodę z The Sims dopiero kilka lat temu i to własnie od Dwójki, która mnie porządnie zaskoczyła (do tamtej pory myślałam, że Simy to gra w budowanie domków i chodzenie do toalety). Obecnie siedzę w Czwórce, która ma potencjał jeśli "wzbogaci się" ją o modyfikacje usprawniające rozgrywkę. :D
Koniecznie pochwal się swoimi ulubionymi Simami i opowiedz o nich trochę. Sama chętnie pooglądam obrazki z Dwójki i poczytam o tamtych, świetnych ludzikach! :)
W rewanżu wyznam, że mam na imię Kasia ale jeśli ktoś mnie woła po imieniu, tom zdziwiona. :D Zwykle jest Ari (mój nick jest taki dziwny, że sama nawet nie wiem jak się go czyta :D).
Obrazek

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 15 kwie 2020, 00:00

Uszanowanko! :)
Jeśli chodzi o kwestie wieku, to nie ma u nas absolutnie żadnych "obostrzeń" - wszyscy są mile widziani :D Zresztą, jak już słusznie zauważyłaś, przekrój wiekowy mamy raczej "dojrzały" (metrykalnie przynajmniej!) :)
Co do zwiedzania, to tymczasowo wszyscy jesteśmy uziemieni, ale od czasu do czasu przerzucaliśmy się gdzieś w którymś wątku fotograficznym ustrzelonymi obiektami :D W czasach kwarantanny zbiorowej przynajmniej tak możemy sobie coś pozwiedzać: poprzez wymienianie się fotkami z naszych miejsc zamieszkania :) Także póki co podróżujemy wszyscy "zdalnie" :D Ale dobre i to!
U mnie też wszystko zaczęło się od jedynki, później prawdziwym objawieniem była dwójka całkiem nowatorska jak na czasy swego nastania. Pamiętam jak przyszło mi przejść na trójkę: ojej, ta grafika i zgaszone kolory mnie strasznie zawiodły. Mimo tych wszystkich suwaków za nic w świecie nie potrafiłam sobie skonstruować satysfakcjonującego sima. Strasznie fiksowałam, bo ostatecznie nawet te "przewidywalne" simy z dwójki miały w sobie więcej uroku (i lepsze ciuszki!). Ale jak już przełknęłam gorzkie rozczarowanie, to i w trójce odkryłam pewien potencjał, a mianowicie robienie wszelakich questów i zbieractwo. Poza tym część przygodówkowo-wakacyjna mnie zawsze cieszyła (i hajda-hej do grobowca ganiać się z mumiami :D). Prawdopodobnie nie odkryłam nawet 25% potencjału gry (później cały swój czas inwestowałam w "studiowanie" simami i punktowanie u buntowników - czyli ciągle zbieractwo). Czwórka z kolei ma śliczną grafikę, żywe kolory, wreszcie polubiłam budowanie, ale niestety położyli grywalność po całości i... ech... Nigdy nie sądziłam, że to napiszę, ale naprawdę ostatnio więcej frajdy sprawia mi budowanie niż sama rozgrywka :/ Ech, to towarzystwo tutaj ma na mnie zły wpływ! :P Ale dobra, ja się jak zwykle rozgadałam nie na temat ;)
W każdym razie serdecznie witam na naszym forum, proszę się rozgościć i absolutnie czuć się jak u siebie! :D Mam nadzieję, że nasza "kolorowa" drużyna przypadnie Ci do gustu i zostaniesz z nami na dłużej :D
Pozdrowionka!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 15 kwie 2020, 08:15

Z tym przytulaniem w chwili obecnej to bym się wstrzymała :09-winking-face:, bo z dystansu 2 metrowego po pierwsze nie dosięgnę (za krótkie ręce), a po drugie kieruję się względami bezpieczeństwa :30-disappointed-but-relieved: . Jak się wszystko uspokoi, nie tylko przytulać będę.

Nasze miejsce na ziemi okupują w większości metrykalnie osoby dorosłe (wg. określenia simowego) natomiast mentalnie nadal jesteśmy dziećmi, które uwielbiają się bawić.
Pozwolę się przedstawić, na imię mi Bożena dla przyjaciół Bobi, Bożuś, Bobcia. W The Sims gram od niepamiętnych czasów, uściślając od pirackiej jedynki. Każda nowa odsłona tej gry uwodziła mnie od nowa. Czasami jak mam przesyt, to sięgam do książek, które na równi z grą kocham, lub oglądam filmy. Nie jestem uzależniona od komputera, bo moje pokolenie, wychowywało się bez niego... i o dziwo żyje :o
Tą grę traktuję jako odskocznię od problemów dnia codziennego. Dzięki niej poznałam wirtualnie całkiem spore grono osób na całym świecie... a z niektórymi udało mi się nawet spotkać w realu. Początkowe znajomości przerodziły się w przyjaźnie. I w zasadzie to traktuję jako największą jej zaletę. Nie grafikę, nie rozgrywkę, nie budowanie tylko możliwość kontaktu z ciekawymi ludźmi :hearts/heavy-black-heart:

Tyle tytułem wstępu. Serdecznie Cię witam Stasiu i życzę Ci, abyś odnalazła na naszym forum wszystko to czego oczekujesz. :hearts/kiss-mark:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 15 kwie 2020, 14:00

Stasiu - witamy! Ogromnie się cieszę, że nas "odkryłaś", i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej.
Mam na imię Alicja, ale najczęściej używane jest - Ali :)
Czytając twoją wypowiedź uśmiechałam się coraz szerzej, bo mogłabym się podpisać pod każdym twoim zdaniem!
Też nie ciągnie mnie zagranica, bo uważam, że do odkrycia jest na miejscu tyle, że życia nie wystarczy... Nagrywam namiętnie serial dokumentalny w tv - Zakochaj się w Polsce i chociaż w ten sposób podróżuję :)
Ale ad rem - Bawię się simami od hohoho! a może jeszcze dłuży... Od pirackiej jedynki, którą onegdaj przyniosły moje dzieci. One poszły w świat uczyć się, a ja... kupiłam sobie dwójkę. Moje dzieci rodziły swoje dzieci, a ja wychowywałam bachorki w trójce :) A teraz gram czwórką wraz moimi wnukami :) Najstarsze ma 14 lat, najmłodsze wnuczę - 6, więc widzisz, ten tego ekhmm... przedział wiekowy jest na forum baaardzo szeroki.
Uwielbiałam dwójkę, ale to trójka pochłonęła mnie bez reszty - tak jak Marvi ciągle eksploruję grobowce, zbieram co się da, przetwarzam, szlifuję, kolekcjonuję... Kocham konie, i właśnie wczoraj odpaliłam sobie po dłuższej przerwie trójeczkę i bubuję ranczo. Świńską farmę, jak złośliwie kwiknęła Marvi... Mam zestaw z traktorem (ze store), i postanowiłam go użyć!
Czwórka mnie nudzi po dłuższym pograniu, ale po uzupełnieniu gry o niegrzecznego moda - już nie tak szybko, jak kiedyś. Gdyby chociaż czwórka miała konie :( Zapowiedzi dotyczące Paralives są bardzo obiecujące - konie będą!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 15 kwie 2020, 14:30

Wirtualne przytulanie jest absolutnie bezpieczne Bobi !
Więc przytulam wirtualnie i witam w naszym gronie Stasiu. :hearts/heavy-black-heart:
Mam na imie Ela i kiedys tam gralam w jedynke z dosc duzym zapałem na starcie ale mnie znudziła, Dwojke odpuscilam prawdopodobnie z powodu tego znudzenia jedynką a Simsy odkryłam ponownie przez przypadek, gdy to byly to juz The Sims 3. Budyniowate twarze zlikwidowalam migiem po odkryciu skinow i innych CC, z wywalaniem z gry sobie poradziłam przesiadając sie na lepszy komputer i ratujac sie modami Twallana. i pokochalam Simsy miłoscia wielką.
Od Czwórki odrzuciło mnie na sciane gdy tego spróbowałam ale.. okazalo sie ze majac słownie mody 2 sztuk dwa zamieniły sie w zupelnie inna gre. A gdy juz moj sim sam z siebie sie oswiadczył a potem nie pytajac mnie o zgode ozenil sie z wybranka o czym gra mnie zawiadomila - jednocześnie posypujac młoda pare obficie konfetti uznałam ze moge nawet wybaczyc Czworce te okropna mimike. No i z kazdym nowym dodatkiem gra sie nieco zmieniała i pomimo ze nigdy zaden z tych dodatków nie spełnil w 100% moich oczekiwań jakos sie do Czworki przekonałam.
Mam swoją uluioną okolicę w której zawsze gram bo swiat tam jest sliczny - to Sulani z Wyspiarskiego zycia, czarowane też nie jest złe ale powiem prawde - bez tych moich 2 modów, ktore daja moim simom pozory zycia i wolną wole na maksa, gdzie nie rzadza juz reguły EA i jest to minimalnie podobne do realu, to bym unmarla z nudów w tej grze.
Historyjki , focie i opowaiadanie o swoich ludzikach - nie wazne czy to Dwojka czy Czworka zawsze mile widziane.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 16 kwie 2020, 00:17

Serdecznie witam szczęśliwego wolnego człowieka, który zbłądził na nasze forum. Mam na imię Gabi i też niedawno przeżywałam tą euforię bycia wolnym, ale okazało się, że teraz bardziej niż kiedyś, na wszystko brakuje mi czasu. :02-grinning-face-smiling-eyes:
Swoją przygodę z Simsami zaczynałam od jedynki, i jakoś nie mogę się z nimi rozstać. Każda odsłona jest inna, ale wszystkie mają swoje "smaczki", a ja mam frajdę z zabawy.
Baw się dobrze Stasiu, i mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » czwartek 16 kwie 2020, 01:37

Dzień dobry :)
Na imię mam Wiktor. Właśnie mija rok odkąd dołączyłem do grona forumowiczów Simtopii i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że każdy, ale to każdy znajdzie tu przytulisko. Na forum jest sympatycznie i miło, nikt nikogo nie strofuje, nie poucza, nie narzuca jedynie słusznej opcji. Każda osoba może wyrazić swoją opinię, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, podzielić się przemyśleniami na różne tematy.
Witam więc radośnie i życzę dobrej zabawy :a_thumbsup:

Awatar użytkownika
El-żunia
Bloger
Posty: 59
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 17:07
Origin ID: LynnCowel

Post autor: El-żunia » czwartek 16 kwie 2020, 18:25

Witamy krika. Rozzgośc się wsród nas :D

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 17 kwie 2020, 00:07

@Kropka , @SimDels , @Aericia , @Marvi , @bobas52 , @Alibali .
@kreatora , @Ktosik , @Wikki , @El-żunia
Bardzo miło mi Was poznać :hearts/growing-heart:
Serdecznie dziękuję za tak miłe przyjęcie. Na forum jest faktycznie bardzo sympatycznie, od razu się tu zadomowiłam. Jest także ciekawie, bowiem tyle interesujących tematów i informacji można przeczytać, sporo się dowiedzieć, a także ... pośmiać (niektóre bowiem komentarze są przedstawione w sposób fajnie humorystyczny, no i oczywiście są też zabawne komiksy).
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów serdecznie i zapraszam na kawę (proszę się obsłużyć)


kawa-ruchomy-obrazek-0028.gif

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się!”