Historie wspólnych miast - świat według ich mieszkańców.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Historie wspólnych miast - świat według ich mieszkańców.

Post autor: SimDels » niedziela 05 cze 2022, 12:00

"Kroniki miasta"-to brzmiałoby chyba za poważnie jak na historię ,która układa się jakby trochę sama w trakcie kiedy powstaje nasze wspólne miasto.
Miasta znajdziecie tu: SIMBERK , NOWY WINDENBURG oraz pierwszy klasyk z komiksem w innym miejscu czyli SIMTOPIA CITY
a w tym temacie nieco bardziej na luzie historyje, które rzeczywiście tworzą się niemal same ;)
Edit: Pojawią się tu bowiem różne opowiastki od czapy, czasem wyrwane z kontekstu dotyczące owych różnych wspólnych projektów (miast) tworzonych przez nasza społeczność tu na forum


Pierwsza opowiastka dzieje się w Simberku;
Załączniki
l1.jpg
l2.jpg
l3.jpg
l4.jpg
l5.jpg
l6.jpg
l7.jpg
l8.jpg
l9.jpg
l10.jpg
l11.jpg
l12.jpg
l13.jpg
l14.jpg
l15.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 05 cze 2022, 17:38

"Ropuszki", czyli co? Zaintrygowała mnie ta nazwa! :)

Zarąbisty komiksik z początków życia Bottoniego w Simberku. Wypadki chodzą po ludziach, to znaczy po panu Botozgry... ;) Najpierw zapomniał adresu, potem zamiast łóżka wyciosał z kołka osiołka, i jakby tego było mało - "hostini" nie wpuściła go do domu, bo spodziewała się Leosia di Caprio... Oczywiście w mniemaniu słodkiego Bottoniego, bo jak było naprawdę, to tylko jeden Simibóg wie. :D

Rozbawiło mnie pozdrowienie "sul pieprz"w kontraście do plebejskiego "sul sul".... :D :D :D A odnośnie grzebania przez dwóch simów jednocześnie w sąsiadujących ze sobą śmietnikach na parceli społecznej - miałam to samo podczas testów! A potem przy tych samych śmietnikach Mortimer zrobił dziką awanturę Belli, nie wiem o co, bo czegoś takiego w grze jeszcze nie miałam. Tę dziwną sytuację zauważyłam w ostatniej chwili, bo mi Vitalij uciekł z budynku (gdy puściłam na jakiś czas myszkę) i stanął sobie za krzakami tuż przy kłócących się małżonkach. :D Niestety, tak mnie zatkało, że fotę strzeliłam, gdy Mortimer już odchodził. :D

Ale wracając do komiksu, Bottoni ma pecha, ale ma też przepiękną i życzliwą siostrę, która apartamentu w piwniczce, jak trzeba użyczy. A na dodatek pozwoli skorzystać z leżaków przy balkonie i przynajmniej z początku... za wynajem nie woła. ;)

Świetną robotę robi przystojny Salvatore, który rozruszał całe miasto, dając koncert w przepięknym parku. Ale i on ucieka przed biednym Bottonim, niczym przed natrętną muchą. I coś gada o... No właśnie, jaki nektar! (Zacietrzewiona mina i postawa Bottoniego - bezcenna!) Wszak wilkołaki słodkie jak kotki - to norma i rzeczywistość w The Sims 4. Potwierdza to Ava, która znajduje w internecie teorię spisko..., to znaczy informację - że wampiry i wilkołaki mogą wleźć do Simberka przez bramę z alternatywnej rzeczywistości... Wprawdzie dopiero w przyszłości, ale granice między teraźniejszością i przyszłością są tak płynne, że kto wie? Może to już za chwilę, a może to już było? Tymczasem Vitalij, jak zwykle, nie ma z niczym problemu, o czym nie omieszka się obwieścić na głos całemu światu, to znaczy Avie... ;) Bo kto by tam miał problem z wilkołakami, słodkimi jak kotki? Vitalij lubi kotki...

Świetna historyjka, powiem szczerze, że brakuje mi komiksów i historyjek na forum, tak rzadko się zdarzają... Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego, że ich tworzenie jest pracochłonne, a z czasem w prawdziwym życiu różnie bywa. :) No nic, po cichu liczę na to, że wraz z rozwojem świata i pojawianiem się kolejnych mieszkańców - przybędzie i komiksowych opowieści w Twoim kąciku. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 06 cze 2022, 11:36

Cudny komiks - Miszka - jak zawsze jesteś niezawodny. Uśmiałam się z tych perypetii Bottoniego, ale i wzruszyłam z lekka, widząc moje wypocinki w komiksie :)
Ja daję jak zwykle plamę, choć obiecałam ludka, ale troszkę ostatnio szwankuję na ciele i umyśle, toteż mam nadzieję, że mi wybaczycie. Obiecuję że będzie ludek do naszego Simberka na pewno, choć widzę, że będę musiała ostro zabrać się do roboty, i to już, bo czasu mało... Nie ma to tamto!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 06 cze 2022, 12:11

Super zabawna historyjka komiksowa z pierwszych dni zagubionego w nowym świecie Bottoniego, u którego zauważyłam wiele cech wspólnych ze swoim protoplastą (jak chociażby zamiłowanie do cukru :) ). Nie wpadłabym na tak szatański sposób, żeby w pałacu rzeźbić łóżko na potrzeby własne :lol:

Szczęściem w nieszczęściu okazało się, spotkanie z filantropem :D , który obiecał pożyczyć mu kasę w zamian za uczestnictwo w parkowym koncercie. Wychodzi na to, że poszukiwał klakiera :P (przewidując, że ktoś może mu skraść show :lol: )

Po wielu perypetiach udało się w końcu Bottoniemu dotrzeć do siostry, która przegarnęła go na łono rodziny, oddając mu do dyspozycji całkiem wypasioną piwniczkę.

Możemy podziwiać rozkwitające relacje sąsiedzkie i rodzące się przyjaźnie, w których tematem przewodnim okazały się - nieszczęsne wilkołaki. Czyżby księżyc wkraczał w kolejną fazę :?

Czas pokarze jak potoczy się dalej życie w nowym mieście, bo jak zwykło się mawiać - najtrudniejszy pierwszy krok ... a ten został już zrobiony :lol:


P.s nawet jako paranoik ma zadatki na świetnego kompana :)

fryzjer.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 01 lis 2022, 13:41

@Percival159 Prosze oto i definicja ;) *Ropuszki-popularna sieć sklepów z nektarami i innymi równie niezbędnymi artykułami. Czynne codziennie w godz 11-21
O tym zaś , że serce kulturalno-rozrywkowe każdego szanującego się simowego miasta (jeśli tylko posiadamy dodatek eko) stanowi duży śmietnik publiczny to chyba już wszyscy wiemy (i czasem pękamy ze śmiechu widząc amory śmietnikowe tudzież imprezy i inne scenki :D ) Twoja parcela była dla mnie naprawde niezła przygodą w grze :D Lubie te interakcyjne eko-społecznościówki, można ich używać na wiele wiele sposobów nawet pomyślałem ostatnio, że w taki sposób można by zrobić parcelę z kilku epok jednocześnie i "przełanczać" sobie z gotyku na XXX wiek ;) (jeden wiek-jedna funkcja) choć sam nie wiem jaki by to miało sens.

@Alibali dzięki wielkie właśnie jak przeczytałem ponownie komenta to zajarzyłem, że to raczej ja daje plamę bo tak mało sledze galerie i umknał mi jeszcze Twój ludzik o którym gdzieś skrobałaś że jest wrzucony z cece ale nadległości nadrobić uroczyście obiecuje (dat asekuracyjnie nie podając ;) ) Zrobiłaś świetną robotę podobnie dla nowego miasta (pomyslałem żeby zrobić tu taki zbiorczy temat z moimi głupotkami czyli relacjami z naszych miast bo i mi jeden temat będzie zawsze łatwiej znaleźć).

@bobas52 Usmiałem sie jak zawsze widząc Twoje niezmordowane ludziki i pomysły na interpretacyje ich zachowań :D Od cukru zaczynają się zapewne liczne przyjaźnie (tak by ci odpowiedział simowy Delsu) a co do piwniczkji to chyba juz długo żaden mój ludzik w takie luksusy jak u Kropesia opływac nie będzie, co prawda w nowym mieście aktualnym czyli Nowym Windenburgu, miał mieć chate w wieżowcu ale chciałbym pozostawić to jako "hotel" (apartament do wynajęcia) więc zamieszkałem go w domku Gabi z postaciami innych graczy z naszego forum, dzięki temu (mam taką nadzieję) gra będzie toczyła nam ciekawy przebieg ;)

Kochani poniżej odtworzyłem całe dotychczasowe story plus nowe zajawki z nowego aktualnego miasta czyli scenki powstałe w trakcje tworzenia naszego trzeciego miasta Nowy Windenburg :)
Załączniki
r1.jpg
r2.jpg
r3.jpg
r4.jpg
r5.jpg
r6.jpg
1a.jpg
2a.jpg
3a.jpg
4a.jpg
5a.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 01 lis 2022, 13:47

I cos jeszcze z kolejnych przechadzek po mieście i podglądania jego nowych mieszkańców ;)
Załączniki
w1.jpg
w2.jpg
w3.jpg
w4.jpg
w5.jpg
w6.jpg
w7.jpg
w8.jpg
w9.jpg
w10.jpg
w11.jpg
w12.jpg
w13.jpg
w14.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 03 lis 2022, 09:23

Jak widać na załączonych zdjęciach, "desant" zgodnie ze swoim zamierzeniem odbył się mimo pierwotnych problemów z odnalezienie miejsca docelowego - sprawnie, i nowi lokatorzy dołączyli do społeczności Windenburga.
Co jak co, ale jednego jestem pewna wniosą ze sobą sporo kolorytu :D

P.S uśmiech na twarzy wzbudziły rozważania mojej parki - celowanie w rejs na drugi brzeg basenu jako namiastka wypadu wakacyjnego po prostu boska :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 03 lis 2022, 16:24

Świetny komiks! :02-grinning-face-smiling-eyes: Widać, że mieszkańcy Nowego Windenburga już się zadomowili i dobrze czują się na uliczkach miasta; grupka przyjaciół zdobywa je szturmem! A samo miasto na fotkach - piękne. :) Miny ludzików - rewelacja, rekordy pod tym względem bije mała Ninka Ktosika. :D

Zaciekawiłeś mnie tą parcelą z kilku epok jednocześnie. Zastanawiam się, jakby to nie miało działać, owo przełączanie z epoki na epokę i z funkcji na funkcję? Eh, te niedostatki wyobraźni... :09-winking-face:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » wtorek 29 lis 2022, 21:22

Świetne komiksy. Dzięki nim możemy prześledzić, jak powstaje nasz nowy Windenburg, jak się zmienia dzięki naszym wspaniałym budowniczym, a jednocześnie jak bawią się w nim ludziki.
Powtórzę za poprzedniczkami - samo miasto już wygląda cudownie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delsowy świat wyobraźni”