Cobe

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Cobe

Post autor: Alibali » czwartek 21 mar 2024, 22:51

Pobawiłam się trochę w zupełnie innym stylu niż dotychczas. Powstała nowoczesna willa - białasek o nazwie Cobe. (Kiedyś tam miałam perfumy o tej nazwie w pudełeczku o biało-czarno-czerwonej kolorystyce).

Moja Cobe nie jest do końca tylko biało czarno czerwona, trochę wcisnęło się zieleni i żółcieni, troszkę amarantu. Składa się z parteru i piętra, obszernego patio, dwóch tarasów, basenu w ogrodzie. Dom jest przeszklony, szczególnie tył domu od strony patio. Tam też usytuowane są wygodne kanapy oraz sprzęt do grillowania. Zbudowałam ją na działce 30x40 w Tomarang - stąd ta bujna egzotyka wokół domu.


Ogólny wygląd domu


Cobe1.jpg


Cobe2.jpg


Cobe3.jpg


Cobe5.jpg


Cobe0.jpg


Cobe6.jpg


Wnętrza parteru

kuchnia1.jpg


kuchnia2.jpg


kuchnia 3.jpg


salon1.jpg


salon2.jpg


Cobe łaz parter.jpg



Rzut parteru


rzut parteru Cobe.jpg



Piętro


pok yell1.jpg


pokójyell2.jpg


pok rose.jpg


Jeden pokój jest w zasadzie nieumeblowany - zagospodarowanie zostawiam wg potrzeb


pusty Cobe.jpg


rzut piętra


rzut piętra Cobe.jpg



Cobe jest bez cc - link do galerii

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 22 mar 2024, 09:52

Wspaniała niespodzianka, willa ma niesamowity trochę futurystyczny kształt, rozumiem, że góra bryły nawiązuje do nakrętki buteleczki z perfumami i chętnie podjrzę w grze jak to zrobiłaś.
Odważnie połączyłaś różne okienka co dało jednak w połączeniu z bryłą spójny fajny efekt. Ładnie wyglądaja schody* za tarasami, bardzo ciekawie skomponowany budynek a wnętrza? No mistrzostwo jak dla mnie, zwłaszcza salon z podwieszanymi półeczkami. Jak oglądam te foty to przekonuje się, że naprawdę brak mi wyobraźni albo nie pamiętam co można zrobić we wnętrzach więc pewnie się zainspiruję na przyszłość np z tym zakątkiem z kanapa i podwieszanymi półeczkami bo bardzo mi się to podoba.
Zaglądając na forum i widząc tytuł wątku w pierwszym odruchu pomyślałem "kurczę Ali wstawiła wątek o japońskim Kobe?" :) Ale coś jest na rzeczy bynajmniej w moim skojarzeniu bo perfum pisanych przez "C" co prawda nie znam ale Twój projekt domu jako przytulny a zarazem nowoczesny wpisywałby się doskonale skalą i wyglądem w jakieś przedmieście Kobe czy Osaki, także minimalizmem i kolorystyka wnętrz (bo oni chyba lubią czarne i białe oraz ewentualnie kolory drewna bez krzykliwych barw). (*Widoczne na zewnątrz schody także wpisują się w charakterystykę architektury japońskiej). Niezależnie od skojarzeń projekt świetny i zaskakujący ale i właśnie taki ciekawie przytulny. Pani architekt (zgodnie z obecna moda może powinienem Architekto ;) ) należą się duże :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: i tylko dodam, że poproszę o ten link jak wstawisz.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 22 mar 2024, 15:06

Cobe miało być proste, puste, by było grywalne. Z tego też powodu nie przeładowane ozdobami.


Proszę Miszka - oto link do galerii

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Jednak nowoczesnośćto nie moja bajka, i mimo dołożonych starań, babciowatość tu i tam wyziera, jak halka spod spódnicy :(
Zastanawiałam się długo nad kolorystyką. Do tego domku bardziej pasowałaby beżowo - biała kolorystyka, taka nastrajająca do leniwego wypoczynku. Okna powinny mieć wykończenia białe, ale nie znalazłąm odpowiedniego odcienia tynku, który współgrałby z tą bielą okien. Zresztą - powiedz, czy jest sens robić kolejną wersję tej samej parceli?

P.S. nazwę pokręciłam. Miałam perfumy Kobe, ale kolor opakowania pomyliłam z innymi perfumami. Kształt budynku nie jest nawiązaniem do buteleczki perfum, chociaż ją przypomina :P

Inspirację czerpałam z tej oto fotki budynku z realnego świata. Nie dało rady umieścić niektórych elementów frontu, bo front Cobe jest węższy niż oryginalny z fotki. A nawet gdybym chciała odtworzyć wszystkie elementy - to nie ma większej działki pod "budownictwo" w Tomarang

dom2.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 22 mar 2024, 19:09

Cobe w jasnych odcieniach - beże, kawa z mlekiem i białe framugi okien prezentuje się tak:

CAPUCCINO.jpg


CAP2.jpg

Nie wiem czy jest sens wstawiania drugiej wersji kolorystycznej, ale chciałabym poznać wasze zdanie - która wersja jest lepsza?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 22 mar 2024, 21:52

WYgląda sympatycznie w tej kawie ale chyba wole pierwszą wersję ,może dlatego, że okna fajniej kontrastują z kolorem "tynku", świetny projekt nie mniej w każdej z wersji i mysle że bardzo przypomina oryginał, równie oryginalny jak Twoja praca :a_bravo:
Ps: i na te wnętrza tez nie mogę się napatrzeć (tylko tej przysłowiowej "halki" jakoś nie widzę :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Felietonista
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » sobota 13 kwie 2024, 19:18

Też nie widzę halki spod spódnicy, chyba że czajniczek? Ale on nie razi, teraz jest mega modne wstawianie akcentów starzyzny do nowoczesnych wnętrz. ;)

Super Ci to wyszło, Alu, zupełnie, jakbyś robiła moderny i moderny. Bardzo dynamiczna bryła, różnorodność okien nie razi, choć odważnie użyłaś kilku typów. Szczególnie na trzeciej fotce dom wygląda świetnie, w ujęciach nocnych też super. Tak się tylko zastanawiam, czy krzywy daszek nachodzi na okna, czy one są takie krótkie? Bo to jedyne, co może bym zmieniła (szkoda ładnego widoku, lepiej odkryć całą taflę, jeśli trochę jej zostało, nawet ze szprosami).
Wersja z ciemnymi oknami żywsza, wyrazistsza, chociaż ta śmietankowa też ma swój urok. Myślę, że fajnie wypadłoby jeszcze w wersji z brązem.
Wnętrza równie dynamiczne, przestronne, wygodne. Fajny regał z półkami, łososiowa kanapa i czerwień w kuchni oraz kwietniczek w łazience (ba, to raczej pokój kąpielowy). Wygląda na to, że w przyszłości radzisz sobie równie dobrze, co w przeszłości. :) Do tego naprawdę widać podobieństwo do zdjęcia! :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 14 kwie 2024, 12:28

O, ktoś tu urzędował w moim kąciku :) Ktoś pił z mojego kubeczka :P
Dzięki @Frisska za odwiedziny i rzeczowy komentarz. Każda uwaga jest mile widziana. Jak widzę zgadzasz się z Miszką w kwestii kolorystyki okien. I mnie się widzi, że z tymi czarnymi jakoś lepiej to wygląda. Wrócę więc do tej wersji, jak tylko znajdę czas na zwyczajne pogranie Simami. Bo znów się zajęłam czym innym, chcąc zdążyć na kolejne wyzwanie architektów. Może weźmiesz udział? Ciekawa jestem twoich czwórkowych prac!

Sama wzięłam się za trudny orzech do zgryzienia, bo naprawdę jest do zgryzienia! SIedzę już kilka dni i nie mogę dojść do ładu, jak to jest z tymi parcelami społecznymi, a takową przyszło mi do głowy wysmażyć. Jak działa jedno (w trybie życia), to nie działa drugie. Albo restauracja, albo klub fitness, czy sklep... Może w tym szaleństwie jest metoda, bo twórcy gry doszli do wniosku, że więcej niż dwa grzybki do barszczu się nie należy :) To znaczy - gra by nie uciagnela wszystkich opcji - i wybiera tylko te, które w danym momencie nie wchodzą w kolizję. Ale jak to działa, i w jakiej konfiguracji - konia z rzędem temu, kto to rozkmini :(

Frisska
Felietonista
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » poniedziałek 15 kwie 2024, 21:16

Nawet z miseczki skubnął! :P
Wyzwanie architektów? Hm, jeżeli zdążę, to moooże... Ale najpierw zaprezentuję Wam dłubaninę z Dwójki. W Czwórce wciąż mi z oporami idzie i przy Waszych (oraz ogólnie cudzych) cudeńkach niemal wpadam w kompleksy. :P

Ha, czyli z tymi parcelkami publicznymi to galimatias niezależnie od części. :D Ja póki co stworzyłam jedynie park (jest w Galerii, sam basic, bardzo go lubię), który wyszedł grywalny. :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 15 kwie 2024, 22:47

@Frisska - wstyd się przyznać, ale mam Życie eko już cztery lata bez mała, bo dodatek ukazał się 6 czerwca 2020r - a ja do tej pory nie ogarnęłam tematu! Po prostu nie zainteresowałam się bliżej dodatkiem, po skonstatowaniu, że nie ma dworca ani nawet stacji kolejowej, a tak to wyglądało z "oglądu" zapowiedzi. Budowanie domku eko, uzyskiwanie tego zielonego śladu ekologicznego, przetwarzanie robali, produkcja własnej energii, zieranie deszczówki jakoś mnie nie zaintrygowało. Ale wśród nowości, które doszły wraz z dodatkiem było coś ciekawego, na co nie zwróciłam początkowo uwagi - parcela społeczna!
Nie wiem czy miałaś trójkę - bo tam też było coś podobnie działającego - mianowicie - parcela festiwalowa. Co kwartał pojawiała się nowa, ale była to ciągle ta sama parcela - jedynie dekoracje i funkcje obiektów się zmieniały. Budując własną parcelę festiwalową trzeba było uważać, by obiekty z jednego festiwalu nie pokrywały się z obiektami drugiego - trzeba było zapamiętywać - gdzie co postawiliśmy, i ... też mnie to zniechęciło. Tak naprawdę dopiero dzięki Perci i Michałowi (poradnik) ogarnęłam WCZORAJ - o co kaman w czwórce :P.
Zatrybiło, że parcela społeczna zmienia się dokładnie tak samo jak ta festiwalowa w trójce. Tylko zamiast festiwali, które samoistnie się "dzieją" - tutaj wybieramy fumkcję praceli (czyli profil podrzędny, bo nadrzędnym jest kategoria - parcela społeczna). Każda z tych podrzędnych funkcji parceli musi mieć swoj zasób elementów, które są niezbędne do działania w wybranym profilu. I tak - bazar wymaga czego innego, profil artystystyczny - czego innego, etc... Jeśli na artystycznym działają załóżmy sztalugi, to na bazarze ich w ogóle nie będzie.
Chyba że - i tu pies pogrzebany - zaczniemy budowę wybierając dla parceli profil nieokreślony. Wtedy możemy nawrzucać wszystkiego - i sztalug, i stoisk ze sprzedażą, i wszelkich innych obiektów niezbędnych do działania pozostałych profili. Przełączając profil parceli NIE TRACIMY tych obiektów, tak jak to się zadziało u mnie (bo zaczęłam budowę na profilu handlowym - bazar). Mało tego - parcela będzie żyć własnym życiem. I o to mi chodziło - by Sim przybywając na tę parcelę, nie musiał sam uruchamiać niektórych fumkcji parceli - ale żeby one same z siebie działały. Tak jak to opisała @Percival159 Perci . Nie wiem czy dość jasno to wytłumaczyłam :)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 17 kwie 2024, 18:43

Alu, piękna willa Cobe, i tu od razu zaznaczę, że mnie się osobiście bardziej podoba ta pierwsza biała wersja z czarnymi framugami okien. A jako, że jestem totalnym ignorantem, jeśli chodzi o style architektoniczne (jakieś tam podstawy rozróżniam, ale wiedzy takiej jak Wy nadal nie posiadam, sama buduję intuicyjnie) - to powiem tylko tyle, że mnie się ten pierwszy dom z Grecją kojarzy, nie wiem czy słusznie czy nie, i możliwe, że to przez ten biały kolor oraz bryłę budynku i palemki w tle. :D Choć to zmienia faktu, że całość jest cudna i mimo, że zaadoptowana na potrzeby czwórki, to świetnie oddaje oryginał z fotki.

Wnętrza łączą ze sobą elementy współczesne (których jest więcej) z tymi, które nazywasz "babciowymi", a które jako oryginalne, dawniejsze gadżety, okresami wracają do łask, by urozmaicać, ubarwiać oraz nadawać indywidualnego charakteru wnętrzom. Jak choćby ten imbryczek do herbaty w mega nowoczesnej kuchni czy łóżko i stolik w sypialni (tej z lewej). Niesamowicie podoba mi się łazienka, przeszklona, przestronna ze swobodnie ustawioną wanną i roślinami, które nadają jej takiego wakacyjno-wypoczynkowego wymiaru. Podobnie jest z ogrodem, gdzie palmy oraz egzotyczne rośliny sprawiają, że ma się ochoty odetchnąć pełną piersią oraz nastawić... na pełen wypoczynek i relaks. :D Wspaniała praca! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

I tak już off topowo - dobrze porównałaś tę parcelę społeczną z czwórki do trójkowych parceli festiwalowych. Mnie nie przyszło to do głowy, ale ma to sens! :13-thumbs-up:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”