Baza polarna

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Baza polarna

Post autor: Marvi » wtorek 12 sty 2021, 22:40

Khem, zacznę od tego, że miałam zamiar zrobic igloo na wyzwanie, ale mi nie wyszło :/ A ponieważ mi nie wyszło, to wrzucam żeby nie było, że sama nie biorę udziału w wyzwaniach, które robię - biorę udział, tylko na ogół mi wychodzi coś innego i nie na temat xD A że jestem na świeżo po przeczytaniu "Coś" Campbella, a w trakcie czytania "Szczurów Wrocławia" Szmidta, więc jak najbardziej zaraza, postapo i survival, to baza polarna pośrodku niczego wkręciła mi się mocniej niż eskimosowo (za co ajem sorry dozgonne).
Sama melina jest jakości słabej, ale zbudowałam sobie góry i to jest nawet ok. Chyba trochę widać (choć nie mnie to oceniać), ze próbowałam iść w stronę kształtu igloo i nawet robić te takie korytarze-wiatrołapy i pomieszczenia odgradzać kotarami, ale w ostateczności koncepcja się załamała i ja też razem z nią.
Także kajam się, tłumaczę i znikam zostawiwszy parę skrynów.
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
7.png
8.png
9.png
99.png
Kłaniam się nisko.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 12 sty 2021, 23:43

Ciekawy oryginalny zamysł, minimalistyczny budynek, troche jak z innej bajki choć kojarzy się wewnątrz troche z japońskimi wnętrzami i pasowałby do kraju Kwitnącej Wiśni gdzie jak wiadomo wszystko jest możliwe. Wnętrza ciekawe, minimalistyczne, surowe ale jakoś przytulne może także przez lekkosć ścianek. Dla mnie jednak jako fana kolejnictwa uwagę zwróciła także cysterna na torach i tajemniczy wjazd do tunelu... Bardzo zagadkowo, ta parcela wydaje się byc jakas niedopowiedziana historyją, łamigłówką lub polem do własnej wyobraźni i być może zupełnie innego sposobu na zabawe w grze niz zazwyczaj. W każdym razie zaintrygowało mnie połączenie nietypowego budynku, wątku kolejowego (nie wspominam o tym, że cysterna może też nasuwać skojarzenie z przewożeniem substancyji niebezpiecznych :O ) i wreszcie bardzo ciekawego otoczenia, góry skały i przejmująco zimno (raczej) bo nie zamarzło tylko jeziorko... wody wulkanicznej a może... radioaktywnej?
To nie ja puściłem tu jednak wodze fantazji lecz ty jako autor i przyznaje że bardzo mnie ta układanka intryguje (co autor miał na myśli?!-pomyślałby zapewne także simowy delsu widząc takie miejsce). Brawo za ta intrygację i mase pomysłów jakie ta parcela potencjalnie (z)rodzi.

Tak sobie pomyślałem, że może ciekawym sposobem na zabawę związaną z simsami byłoby coś także w rodzaju "przyjrzyj sie parceli i opowiedz jej (wymyśloną) historię.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 13 sty 2021, 10:09

Brrr, mną zimno trzącha już na samym wstępie oglądania! Nie znoszę zimy, śniegu i zimna! Śnieg zimą ba być wg Alutki od 20 grudnia do 6 stycznia i ani dnia dłużej! Mróz może trochę potrzymać, by było zdrowiej, niech wybije wszelką zarazę (i komary, które zarazą niemożebną są również).
Ale ad rem.
Igloo nie igloo. Stacja badawcza raczej, na zadupiu, na którym z zimna myśli zamarzają w locie. Ale wewnątrz wbrew oczekiwaniom jakoś cieplej się robi, i palce nie grabieją od stukania w klawiaturę. Oglądałam film pt Thing dziejący się właśnie na stacji badawczej, gdzieś w głębokich okowach mrozu i daleko od świata żywych. I twoja stacja zbudowana podobnie - wynika mi ze zbieżności, że na podstawie tejże książki, którąś czytała, (film znaczy się) - w takim razie good job - klimat rzetelnie oddany - bo mimo bieli śniegu mroczno tu nieco, i wyczuwa się pewne napięcie. Może przez tę zapodzianą cysternę, zabite dechami wejście do czegoś tam... I mimo ciepełka w środku - jakiś dziwny stan zagrożenia... Może ktoś wykorzysta twój zamysł do ciekawej historyjki - niezbadane są bowiem szerokie wody internetu i oceany wyobraźni graczy. Może ktoś wyśle na odludzie jakiegoś zapowietrzonego gada, któremu lata samotności i zimna będą wystarczającą karą za niecne występki? Ja przynajmniej jednego kandydata już mam :)

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 14 sty 2021, 13:37

Świetny pomysł! Intrygująca praca. Toż to Arktyka w pełnej krasie, aż od samego patrzenia na zdjęcia robi się zimno (i już nabrałam ochoty na kubek gorącego kakao). Podoba mi się rozplanowanie parceli - bazy. Wokół zaśnieżone góry, a pośrodku samotny zamieszkany kontener z cieplutkim, przytulnym wnętrzem. Podobnie jak Delsa zaintrygowała mnie cysterna i zablokowany wjazd do tunelu. Co się tam stało lub stanie? Natomiast bardzo podoba mi się to miejsce z zamarzniętym stawem i rybkami. Jest niezwykle romantyczne.
Generalnie fantastyczny pomysł związany z "lodowym" wyzwaniem. Wykazałaś się niesamowitą kreatywnością, tworząc bazę polarną i nadając pracy klimat jakiegoś zagrożenia, niedopowiedzeń, pobudzając jednocześnie wyobraźnię innych osób.
Wielkie :a_bravo: :a_bravo:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 20 sty 2021, 17:01

@Marvi , zawsze budujesz jakieś nietuzinkowe, oryginalne prace. Ta baza polarna też jest świetna. :cat_yes: Może mają spartańskie warunki w tym kontenerze, ale nie ma zmiłuj, w realu pewnie też tak jest. :02-grinning-face-smiling-eyes: Szalenie podoba mi się całe zagospodarowanie parceli, góry, źródełka, i intrygująca cysterna stojąca przed zabitym dechami wejściem do kopalni. Ciekawe co tam odkryli :22-thinking-face:
Super projekt! :hearts/heavy-black-heart:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stalkerowskie budowle Marvi”