Wayne's manor aka batcave (wariacja n/t)

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Wayne's manor aka batcave (wariacja n/t)

Post autor: Marvi » niedziela 01 mar 2020, 02:27


Ok. Z grubsza zaczęło się tak, że zebrało mi się na sentymenta. Tak po prostu: siedziałam sobie przy biurku, nagle wpadło mi do glowy, że obejrzałabym sobie Batmana xD
[TUTAJ NASTĘPUJE NIC NIE WNOSZĄCA DYGRESJA, WIĘC MOŻNA OMINĄĆ XD]
No i jednego wieczoru zmęczyłam Burtonowskiego gacopyska z 1989 roku (pikny rocznik, nie zapomnę go przenigdy xD), a następnego sięgnęłam po "Batman returns" z 1991 r. tegoż reżysera. I po nitce do kłębka okazało się, że... po pierwsze: słabo te pierwsze Batmany pamiętam (nic dziwnego, oglądane były one w czasach kamienia łupanego), a po drugie wlaśnie te Batmany Burtona (w odróżnieniu od póżniejszych, "Batman forever" z 1995 r. i "Batman i Robin" z 1997 r., Schumachera i trylogii Nolana) są mega klimatyczne. No cóż, klimat "burtoneski" to coś, co albo sie kupuje albo wkurza na infantylność i groteskę. I ja to akurat kupuję ;) Poza tym o ile sensacyjny plot "jedynki" mnie trochę nużył, o tyle "Powrót..." miał fajne wątki fabularne (porzucony dzieciak-odmieniec, pierdołowata laska przemieniająca się w femme fatal, prosty acz przyjemny twist romansowy).
[CHYBA JUŻ XD]
I tak sobie siedziałam i sie wkręcałam w drugą część i pomyslałam sobie: a zrobię sobie Catwoman. No i stalo się. No to jak Catwoman to trzeba jej zrobić mieszkanko z filmu. No i poszło. Ale jak Catwoman z mieszkankiem to i Batmana by pasowało. No i się też przydarzyło (i tutaj miejsce na podziękowania za cierpliwość dla @bobas52 i dla @Aericia jako dyrektora wykonawczego projektu "marvi nie umie w simsy, bo nie rozróżnia kształtów i perspektywy" - serdeczne podziękowania, bo bym tych simsów nie zrobiła). No i jak zrobiłam Batmana to wtedy do mnie dotarła okrutna prawda. Spadła na mnie ciężarem moim własnym, więc aż mi kręgosłup trzasł jak Batmanowi po spotkaniu z Banem - BATMAN TEŻ MUSI GDZIEŚ MIESZKAĆ. Kur... zapiał na smętną melodię, japierpapier, w du...szy zgrzytło :/ Bym się może nie wkurzyła tak bardzo, gdyby nie fakt, ze ten pieroński luftmysza-chop jest dziedzicem fortuny Wayne'ów i mieszka w cholernym zamczysko-pałacu czy innej chabecie. No i może niektórzy z Państwa pamiętają jak splułam sobie potwarz po "biołym pałacu", ze się takich chałup już za pierona jasnego nie tknę. Khem. Parafrazując klasyka "i znowu kur** jestem nieasertywna".
A początki były niewinne - ja chciałam tylko jaskinię zrobić. No tak zeby zobaczyć jak to będzie wyglądało. Ale jak się mówi A, to wypada powiedzieć SEREJE (ja deje tejebe tude jebere~). No i dostawiłam do jaskini dom (tutaj następują podziękowania dla @Alibali za metaforyczne trzymanie mi łba nad discordowym kiblem, kiedy miotałam ścianami jak opętana i zarzekałam się na wszelkie demony, że to *i tutaj pada ustęp z łacińskiego słowa, które oznacza mniej więcej zaniechanie podjętych działań*). I dlatego ta chałupa jest wariacją n/t Wayne's manor: nie jest to odwzorowanie żadnej z filmowych ani komiksowych rezydencji, ale luźnym freestylem utrzymanym (mam nadzieję) w mniej więcej podobnej konwencji.
[JEDNAK DOPIERO TERAZ XD]
Toteż zapraszam na pokoje, podejmę chlebem i solą, gorzałka do spędzania koronowirusa też się znajdzie i coż... Lecim~
(najpierw dookoła)
front.png
bokdomu.png
(a tera do środeczka)
holdol1.png
holsalon.png
Salon:
salon.png
Korytarz prowadzący do...
holdolalfred.png
...tualety dla gości...
sraczgoscinny.png
...i pokoju Alfreda (to taki lokaj Batmana):
sypiualniaalfreda.png
(ma swój kibel xD)
kibelalfreda.png
Hol w stronę kuchni + kuchnia + jadalnia:
holkuchnia.png
kuchnia.png
jadalnia.png
Poleźmy na chwilę na górę:
holgora1.png
sypialniagora2.png
gdzie jest sypialnia pana domu...
sypialniawaynea1.png
sypialniawaynea2.png
łazienkawaynea.png
...i jego biuro:
biurowaynea.png
I znowu na parter bo OJEZU ZUPEŁNIE NIECHCĄCY OPARŁAM SIĘ O PÓŁKĘ Z KSIĄŻKAMI
wlozwloz.png
OH, NIESPODZIEWANE, TAM JEST POMIESZCZENIE!
wlozwloz2.png
To już zlezę:
wlozwloz3.png
O! Winko!
*hik* ale mie zaniosło na półkę z książkami i się kurna znowu cosik otworzyło *skrzyp*
O szjeeeet:
jaskinia xd.png
Tu się steruje wszechświatem xD
centrumdowodzenia.png
Bat-amfibia! xD
batamfibia.png
No i od tego się to wszystko zaczęło xD Od tej jaskini xD

Tradycyjnie rzuty:
Parter:
rzutparter.png
Pjersze:
rzutgora.png
Kazamaty:
rzutpiwnica1.png
rzutpiwnicy2.png
rzutpiwnicy3.png
Bonus: na pierwszym rzucie piwnicy *tańcowali zbójnicy XD* być moze widać w lewym górnym samochody *no batman to musi mieć batmobile'a xD* No i kurna jak z piwnicy wyjechać aucioszkiem? Ano tak:
wyjazd z jaskini.png
*tadaaaam~*

I ten. Co złego to nie ja - to Batman Burtona :/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 01 mar 2020, 19:19

Ranyjulek Marviczu - i zgroźliwie, i groźnowładnie i mrocznocyfrowo... Nie wiadomo, co bardziej podziwiać (i czego bać) - bo mie onieśmielają wszelkie pulpity migające, ekrany ładowania i tajne kody...Cave batmana jest zarąbista. Tajna, mroczna i groźna jak należy i przystoi... Domiszcze utrzymane w odpowiednim klimacie, korespondującym z mrocznością cave...
Wiem, ile czasu zajęło ci rozkminianie tematu, ale efekt jest naprawdę wspaniały. Genialnie wpasowały się w ten klimat okna, nad którymi długo się zastanawiałam - do czego by tu je przypasować prócz katedry... Otrzymałaś efekt mrocznego gotyku praktycznie nie zawalając zamczyska tym gotykiem, co jest sztuką samą w sobie...
Dość kadzenia. Jak już galeryja otworzy podwoje to se pobiere i obejrzę z bliska.

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » niedziela 01 mar 2020, 20:57

Zaskoczyłaś mnie tym bat cave'm! Gdy to zobaczyłam to szczęka mi opadła - i serio, polecam Wam zobaczyć to w Waszych grach bo foty nie oddają tego, co tam się wydarzyło. Świetne wykorzystanie pięter w piwnicy aby zrobić realistycznie wyglądającą wielopoziomową jaskinię! Fantastyczny pomysł z wodą na dnie, bardzo kreatywne!
Domek widziałabym bardziej mroczny i bardziej w stylu pałacu ale ja nie umiem takich budować więc zawrę japę. Fajny kształt chałupy i piękne podłogi w środku (tyle dłubania w marmurach)!
Rewelacja i brak mi słów!

Sama ostatnio "odkurzyłam sobie" Batmana w reżyserii Tima Burtona i powiem, że klimat to ma fantastyczny! Szczególnie urzekła mnie atmosfera miasta Gotham - ciekawego połączenia gotyckich pałaców i nowoczesnych wieżowców. A zima jest w tym filmie bajeczna!
Wrzucam link dla chętnych, film jest cały, za darmo, z napisami polskimi.
https://www.cda.pl/video/419622737
Obrazek

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 02 mar 2020, 09:52

Przyznaję się bez bicie, że nie jestem miłośniczką filmów o Batmanie. Kiedyś w zamierzchłej przeszłości obejrzałam fragment filmu z 1989 roku ... i nie przykuł on mojej uwagi na tyle aby obejrzeć go w całości. Komiksów na podstawie, których nakręcono ten film również nie czytałam. Więc jestem jak dziecko we mgle, które aby zrozumieć samą ideę powstania zarówno postaci jak i wszystkiego co ich dotyczy, musiało być poprowadzone przez ten mroczny świat za rączkę, aby nie zabłądzić.
Dziękuję Ci za wyrozumiałość i cierpliwość Marviczu :hearts/heavy-black-heart: , kiedy tłumaczyłaś mi krok po kroku o co w tym wszystkim chodzi.

Zanim Galeria odmówiła współpracy zdążyłam pobrać ten dom i obejrzeć go w grze. Jedyne czego nie zrobiłam to zdjęć, bo osłupiałam na widok tego co powstało. Ten dom/pałac jest mega klimatyczny. A to co jest pod nim, to majstersztyk w czystej postaci :12-ok-hand: .
Wielopoziomowa piwnica dopracowana i zagospodarowana została z taką pomysłowością, której nie powstydziłby się żaden szanujący się scenograf. Jest tu (chyba) wszystko czego Batman potrzebował. Podziemny hangar z pasem startowym, garaż na kilka samochodów, amfibia, centrala dowodzenia do ratowania świata. Już sam widok zapiera dech i wbija śmiałka, który się tam zapędzi w fotel :o .
Moim zamiarem było zrobić kilka zdjęć tego niesamowitego miejsca, ale w ostatniej chwili doszłam do wniosku, że nie będę do końca uchylać rąbka tajemniczości tego miejsca. Każdy powinien to sam zobaczyć na własne oczy. Ja ze swej strony zapewniam, że warto.
jaskinia.jpg
Powracając natomiast do samego domostwa. Udało Ci się uchwycić jego mroczny klimat. Zabawa z mozaiką kafelek na wejściu (korytarz) dała fantastyczny efekt, a podcienia dodały dodatkowego pazura. Ogrom pracy jaki włożyłaś w to dzieło, zaowocował finalnie zachwycającym efektem :a_bravo:
Jesteś niesamowita w tym co tworzysz. Będę Ci to powtarzać do znudzenia ... licząc na to, że sama kiedyś w to uwierzysz.

7896-pamietajcie-chciec-to-moc- 1.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 02 mar 2020, 23:33

Zaczne od tego ze zachwyciła mnie bryła tego zamczyska. Wspaniale skomponowana, z fajnymi dachami, pieknie dopasowanymi oknami i udekorowana bluszczem. Gdybys nie wyslala go nocą ze zdjeciem na ktorym prawie nic nie widać to więcej osob by zachwyciła ( lekka nagana)
a02.03.2020_21-21-54.jpg
b02.03.2020_21-31-09.jpg
Ale to dopiero byl wstep bo wnetrza - te mieszkalne wnetrza po prostu mnie zachwyciły. W czarnej tonacji, rozswietlone cieplym blaskiem świec niesamowicie stylowe wszystkie pomieszczenia idealnie pasujace do siebie kolorystyka i stylem. Całosc jest absolutnie wykonczona perfekcyjnie i parter i piętro, Ani na chwile nie odpusciłas sobie. Kacik magidzny z pęczkami ziól na scianie - cudny! Zreszta tam nie było zadnego slabego pomieszczenia
c02.03.2020_21-29-34.jpg
d02.03.2020_21-32-35.jpg
Jesli chodzi o kazamaty to tu odwalła za mnie pracę Bobi bo nie właziłam simem do chaty a zdjecia z tybu budowania nie oddaja uroków tego. Co ni sie strasznie podobalo to system mostków nad przepascią - no w końcu Batman potrafi latać i w tej jaskini powinien śmigać :)
e02.03.2020_21-28-02.jpg
Gdybys chciala sie przerzucic z dzialakności artystycznej na komercyjna w Galerii - baza game i takie tam plus meka by fotka w Galerii bila po oczach :cat_mwaha: to mysle ze blyskawicznie byś odniosla sukces z twoim wyczuciem kolorów i wyobraźnią,
No ale pewnie wtedy by Cie to tak nie bawiło. Wspaniala, świetna praca :hearts/heavy-black-heart:
Witam w gronie architektów z najwyzszej połki ! :20-hugging-face:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 04 mar 2020, 02:03

Rzeczywiście ta praca jest mega ciekawa i duża innymi słowy odwaliłas kawał dobrej roboty starając się oddac ciekawy klimat inspirowany z przygodami najsłynniejszego człeka-nietoperza które swojego czasu lubiłem (także za klimat otoczenia i tego sławetnego miasta). Piękna bryła , wydaje się bardzo poteżna i niesamowite wnętrza (Delsy lubio takie klimaty bardzo). Kociołek dodaje odjazdowej magiczności i wygląda tu bardzo niepokojąco (kogo tu oni pieko na litosć? :O ) No i przyznam, że miałem dziś sprawdzić tą prace głównie zaciekawiony także ta jaskinią na dole. Podejrzewam, że to prawdziwa wisienka na tym torcie ale ponieważ oka mi się zamykają to dzis zostawie koment tylko choć jutro juz mam nadzieje sprawdzić Twoje nowe dzieło. Nie tylko ostatnia fotka z przekrojem podziemi zdradza jak wiele jest tam niespodzianek i jak wiele w to włożyłas pracy. Genial Marwiczu! :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 04 mar 2020, 14:36

Pobrałam, zwiedziłam i ... zbieram szczękę z podłogi. :31-face-open-mouth:
To jest fantastyczny projekt, przede wszystkim podziwiam twoją wyobraźnię , bo wymyślić coś takiego to trzeba ją posiadać w mega ilościach. Po drugie, podziwiam za perfekcyjne wykonanie i cierpliwość w dopieszczaniu tej parceli różnymi detalami. Uwielbiam takie prace kryjące w sobie wiele tajemnic. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Piękna i majestatyczna rezydencja Batmana, wspaniałe i klimatycznie urządzone wnętrza, a podziemna jaskinia to Majstersztyk!!!
Nie będę się rozpisywać na temat tego, czy są odzwierciedleniem tych filmowych, bo przyznam szczerze, że jakoś nie trawię mega-produkcji typu Batman, Superman, czy Spider-Man. Owszem filmy oglądałam, ale na zasadzie zaliczyć i zapomnieć :03-face-with-tears-of-joy: .
Najbardziej spodobały mi się sypialnie, jadalnia i ciekawie zaaranżowany hool, ale pozostałe pomieszczenia też są śliczne. Przeplata się tam tradycja z nowoczesnością i wygodą, ale rozumiem, że tak miało być. Humorystycznym akcentem jest ta wycieraczka z przekreślonym kotem, przed głównym wejściem. :02S-grinning-face-smiling-eyes: Natomiast jaskinia- centrum dowodzenia, zachwyciła mnie totalnie, jest tam wszystko co trzeba by uratować świat. Fajnie skonstruowałaś podwodny pojazd z podświetlonym kokpitem, platforma na której stoją różne pojazdy chyba jest windą , która wynosi je, by mogły wyjechać poprzez ten skalny "garaż". Jak przystało na pieczarę, jest też zbiornik wodny, jakieś dymy się unoszą i wszędzie latają nietoperki. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
nietoperki.jpg
Moja rodzinka zwiedzając ten dom, wspaniale się bawiła. Wampir od razu śmignął do podziemia, a reszta zwiedzała inne pokoje. Później opróżnili lodówkę i dziękują za ucztę. :01-grinning-face:
jad.jpg
Ja zaś dziękuję za ucztę dla oczu. Cudna praca!!! :hearts/heavy-black-heart:

Poleciłam parcelkę do Maxisa, bo zasłużyła na wyróżnienie. :cat_yes:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 08 mar 2020, 06:25

Na wstępie dziękuję wszystkim, którym się chciało zerknąć na te moje głupotki rojone pod wezwaniem mrocznego knazia zwanego toże człowiekiem-gacopyskiem. Kłaniam się nisko~
W dalszej części przepraszam i dziękowam części, która obejrzała Batmana i albo siadło albo nie (przed tą częścią, której siadło, to skłaniam łeb nisko i cieszę się, że się udało wspomnieć zamierzachłe najntisy *ciągle żyję w przekonaniu, ze to było nie dalej jak dekadę temu :/*; a części, której widowisko nie ukontentowało, chylę czoła za dotrwanie do końca i żem wdzięczna, że udało się mimo absmaku *dyg-dyg*).
A teraz przejdę do części właściwej, w której głównie mnie zatkało, bo nie spodziewałam się tak "dobrego" przyjęcia. Znacz po prostu nie sądziłam, że mogło się to komuś spodobać na tyle żeby mie tu jakimiś nominacjami "wygrażać" :o Stąd też ostatnio dyplomatycznie zamilkłam, bo kurczę nie wiem co powiedzieć. Po prostu dziękuję.
@kreatora Naganę biorę na klatę, ale dodam na usprawiedliwienie, że w Gotham jest zawsze ciemno ;P Zaś do tworzenia z samego base game'u się nie nadaję, bo mam totalne bezpomyśle jeśli nie mogę grzebać w debugu ;P Tak, oszukuję i notorycznie uskuteczniam debugowanie jakoweś ;P Kiedyś może zrobię sobie projekt "podstawka", ale bardziej "do szuflady", żeby wreszcie ogarnać co w ogóle jest w podstawce, bo - szczerze mówiąc - kompletnie nie mam rozeznania co doszło, z którym dodatkiem ;) Więc to bardziej w ramach "ćwiczeń" niż wrzucania do galerii (zazwyczaj mam najpierw pomysł; tutaj musiałabym najpierw ogarnac jakie mam klocki zeby coś zbudować, więc w sumie ciekawe "zadanie" dla takiego niemaka ;p).
@Ktosik Yes! Przede wszystkim mega serducho za spostrzegawczość, bo nie sądziłam, że ktoś zwróci uwagę na wycieraczkę! :D A to taki malutki żarcik z Batmana: Kobieta-kot średnio mile widziana w tej chacie (ofc w gameplayu będzie inaczej, bo zrobię sobie Disneya, ale to jest Disney niekanoniczny ;P). Kurczak, to mie to szokło, że ktoś tego suchara zlapał :D Dzięks ponownie :D
A drugie dzięks za tutaj jakieś sytuacje zgloszeń i w ogóle teleaudio, wciśnij jeden jeśli *nie, to nie to...*. Kurczę, dziękuję!

Nie no, w ogóle to dziękuję, bo fajnie, że to jakoś tam nawet siadło *jakoś nie jestem dzisiaj królem elokwencji, przepraszam*. Ściskam wszystkich, jak ktoś ma życzenie to każdego z osobna, kłaniam się nisko i dziękuję raz jeszcze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stalkerowskie budowle Marvi”