Nowe światy do The Sims3 - Cladbridge on Stowe

Ubrania, meble, makijaż... Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Nowe światy do The Sims3 - Cladbridge on Stowe

Post autor: Alibali » piątek 30 gru 2022, 22:02

Jest to świat autorstwa #doublemedion694

Macie dość wielkomiejskich klimatów rodem z Los Angeles czy innych wielkich metropolii? Zapraszam na prawdziwą angielską prowincję - prosto z powieści Agathy Christie. Zawsze zaczynam od wprowadzenia tam postaci z jej powieści - Poirota wraz z jego sekretarką - panną Lemon, kapitana Hastingsa oraz panny Jane Marple - staruszki o zacięciu detektywistycznym wraz z jej siostrzeńcem Raymondem Chandlerem.

Zazwyczaj gram na małej farmie, na której panna Marple pomiędzy swoimi śledztwami hoduje swoje słynne róże i zbiera jajka w kurniku (z zestawu z trójkowego sklepu store :)


Bardzo lubię ten świat właśnie za klimat angielskiego, sennego miasteczka, celnie też przedstawionego w innym serialu _Wszystkie stworzenia - duże i małe, którego bohaterami są mieszkańcy fikcyjnego Darrowby, położonego w hrabstwie Yorkshire. Tam jednak domki są z szarego kamienia, a w Cladbridge on Stowe są w większości z czerwonej cegły.


Oto kilka fotek

the-sims-3-english-town-cladbridge-03.jpg

the-sims-3-english-town-cladbridge-02.jpg

the-sims-3-english-town-cladbridge-08.jpg

the-sims-3-english-town-cladbridge-main.jpg

the-sims-3-english-town-cladbridge-06.jpg


Jak na prawdziwej angielskiej wsi - pola poprzecinane są niskimi, kamiennymi murkami. ale też jest sporo otwartej przestrzeni. na której możemy postawić własną parcelę i założyć np farmę lub hodowlę koni :) Albo zbudować arystokratyczną rezydencję.




the-sims-3-english-town-cladbridge-01.jpg

Screenshot-2549.jpg

Link do pobrania z Giełdy Wymiany (pobiera się od razu w opcji zapisz, bo plik jest zarchiwizowany, lub po uruchomieniu launchera - bezpośrednio do gry).


https://www.thesims3.com/assetDetail.ht ... Id=7451577


Nazwy domów i obiektów są w j. angielskim. Świat jest pusty, nie zawiera także żadnych cc. i wymaga tylko trzech dodatków do podstawki - Wymarzonych Podróży, Kariery i Late Night czyli Randki w ciemno (stamtąd chyba pochodzi widoczny na fotkach most).

Kocham ten świat także za stacyjkę kolejową, na której mieszka zapewne zawiadowca - albo dróżnik? (stacyjka jest bowiem parcelą ... mieszkalną!)



Na youtube znalazłam także dwa filiki pokazujące ten świat


polska wersja autorstwa Carmeli






angielska - autorstwa Cjplays




Grałam w tym świecie i naprawdę - bardzo mi się podobał.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 31 gru 2022, 10:31

Dużo gęstej zabudowy czyli jednak miasto choć nieduże pełna gębą, takie "światy" lubię najbardziej tzn faktycznie budowane w które ktoś włożył sporo pracy także poprzez projektowanie architektury (bo sporo jak pamiętam jest trójkowych otoczeń gdzie mamy masę "skorupek" i trzy jednorodzinne domki na krzyż. Jest faktycznie małe ale zaplanowane z pomysłem.
Fajną rzeczą jest linia kolejowa z budką dróżnika i pomysłowe wajhy, sporo tego rodzaju szczegółów czyli słowem brawa dla autora tej mapki.
Ps: oj kusisz kusisz Alicja, gdybym tylko znał sposób na działanie edytora otoczeń który od jakiegoś czasu strajkuje (od którejś aktualizacji gry jest niezgodność) to pewnie bym sie jeszcze pobawił bo tworzenie własnych otoczeń to esencja tej zabawy dla mnie.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 31 gru 2022, 11:05

@SimDels Delsuniu! Mam i ja niespodziankę dla ciebie na Nowy Rok. Nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce, ale warto przetestować

https://simscommunity.info/2016/01/06/t ... atibility/


link do pobrania

https://www.thesims3.com/game/tools/world

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 31 gru 2022, 18:13

Dzięki jak nie wiem co bo właśnie dla edytora co jakis czas instaluje TRójke (by potem ja wywalic kiedy caw nie działa) :D Wspaniała niespodziacha więc spróbuje z Trójka ponownie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 3 Obiekty CC”