CORAL - modern villa

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

CORAL - modern villa

Post autor: Ktosik » wtorek 02 cze 2020, 21:31

Ostatnio nie miałam weny do robienia zdjęć, więc mam trochę zaległości z domami które powstały już jakiś czas temu.
Chciałam Wam przedstawić nowoczesną willę "CORAL" o intensywnych barwach, bo usytuowany jest w Oazis, a tam słońce pięknie świeci. :01-grinning-face:
Parcela - 40x30 , koszt : 200 186$
Dom posiada dwie sypialnie dla dorosłych, pokój dziecięco- młodzieżowy, kuchnię z jadalnią na otwartym planie, salon, trzy łazienki i kilka innych zakamarków, w tym niezagospodarowana piwnica. Celowo ją zostawiłam pustą, bo czasem potrzebujemy urządzić jakieś pomieszczenie związane z pracą, lub zainteresowaniami sima.
Na zewnątrz jest dość duża szklarnia z roślinami, basen i kącik grillowy.
Zapraszam do oglądania. :01-grinning-face:

01 Coral.jpg
02 Coral.jpg
03 Coral.jpg
04 Coral.jpg
05 C  balkon.jpg
06 C ogród.jpg
07 C ogrod.jpg
08 C ogrod.jpg
09 C ogrod.jpg
10 C ogrod.jpg

Parter
11 C hol1.jpg
12 C jadalnia.jpg
13 C kuchnia.jpg
14 C salon1.jpg
15 C salon2.jpg

Piętro
16 C hol2.jpg
17 C dziec1.jpg
18 C dziec3.jpg
Do obydwu sypialni trochę nietypowo będziemy zaglądać przez okno :)
19 C sypialnia1.jpg
20 Csypialnia2.jpg
To jedna z łazienek, niestety pozostałym nie zrobiłam fotek.
lazienka.jpg
Na koniec rzuty parteru i piętra
21 Coral rzuty.jpg
Link do Galerii - https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... A050AF8D5F

Pozdrawiam serdecznie :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 03 cze 2020, 00:34

Dobrze poznałem ten projekt (pewien czas temu próbowałem nakręcić krótki filmik o pracach z Simtopii (ale wiadomo Dels=słomiany zapał) i naprawde musze przyznać, że robi wrażenie pod każdym względem. Mnóstwo tu ciekawych rozwiązań jak szklane ukośne "ściany" czy ozdobne zabelkowanie. Bryła jest bardzo przemyślana i ciekawie załamuje światłocień, więc przy słonecznej pogodzie warto się temu przyjrzeć. Poza bardzo przyjemnym interiorem gdzie aż chciałoby się polenić, wnętrza zaskakują ,zresztą... czemu mnie to nie zaskakuje? ;)
Tu też masa fajnych pomysłów ,chociażby kwiatek "japoński" naziemny postawiony na stole czy nowe mebelki jak w salonie. No i ta miodna kolorystyka :) Zgodnie z zamysłem do Oazy faktyczne te barwy pasują bardzo i wyglądają pięknie w tym świetle (tez tam to postawiłem choć nie wiem czy akurat na tej parceli).
Gabi ,cóż tu dalej zanudzać, poprostu brawo, wspaniała praca, soczysta i piękna :) :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 03 cze 2020, 21:43

CORAl jest po prostu cudny! Fantastyczna, różnorodna bryła, skośne okna i przepiękne kolory elewacji. Otoczenie tak pięknie zaaranżowane, że przywodzi na myśl upalne lato i leniuchowanie. Z kolei wnętrza urządzone gustownie, takie bardzo przytulne.
Wspaniała praca, zresztą jak wszystkie pozostałe ze znakiem Made in @Ktosik :a_bravo:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 04 cze 2020, 05:38

Wspaniała kolorystyka elewacji, przemyślana i nietuzinkowa bryła, rewelacyjnie zaaranżowane wnętrza oraz coś czego zazdroszczę - umiejętnie wkomponowane skośne okna, to znak firmowy wszystkich Twoich prac Gabi. Do tego zachwycający ogród.
Całość wzbudza pożądanie, i chociaż nie powinno się pożądać żadnej rzeczy bliźniego, to w tym konkretnym wypadku czuję się rozgrzeszona :D
Od wieków to właśnie koral uznawany jest za najszlachetniejszy i najbardziej wartościowy kamień ... i taki jest właśnie ten "Coral" :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: .

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 05 cze 2020, 01:53

Piękny dom! Uwagę zwraca przede wszystkim kolorystyka elewacji. Skojarzyła mi się z cynamonem i cappuccino. Bryła z kolei jest bardzo interesująca, zawiera tyle różnorodnych elementów, kształtów, że nie wiadomo, co najpierw podziwiać - czy skośne okna (fantastycznie wyglądają), czy tarasy z ciekawymi balustradami, czy konstrukcję dachu. Piękne otoczenie domu dostosowane do relaksu, wywołuje pragnienie rozgoszczenia się na dobre. szczególnie w urokliwym miejscu nad basenem. Urządzenie wnętrza domu to kolejna bajka. Cudowne kolory ciepłego jasnego beżu i radosnej zieleni w pokojach dzieci wywołują uczucie optymizmu, pogody ducha i radości życia. Szczególnie podoba mi się jadalnia, no i kuchnia też. Panuje tam harmonia, spokój, jest bardzo, ale to bardzo przytulnie i od razu nabiera się apetytu :). Zresztą, co ja piszę - wszystkie bez wyjątku pomieszczenia są fantastycznie zaaranżowane.
Powtórzę za Bobi "całość wzbudza pożądanie".
Cudowna praca Gabi :a_bravo:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 05 cze 2020, 22:09

Swietna modern bryła, wspaniałe, żywe, soczyste kolory pieknie kontrastuja ze spalona słońcem Oazis. Urozmaiciłaś te bryłę jak sie dało, a to dodajac jej przeszkloną, skośną śiane albo scianę diagonalna , ktora lokwiduje zupełnie wrazenie klocka. 80% iworcow simowych modernów cierpi niestety na klockowatosc swoich wyrobów i nie potrafia sie tej klockwatosci ze swoich projektów domów pozbyć. Ale ty nie masz takiego problemu masz wyobraznię przestrzenną i wyczucie kolorów, ktore takze budują przestrzen. Dodatkowym atutem całosci yego projektu jest piekne otoczenie slicznie komponujace sie z bryłą.
Wnetrza sa po prostu powalajace kolorystycznie. Zakochalam sie w tej jadalni i słodkim zielonym pokoju dziecinnym. Zresztą tam nie ma ani jednego slabego wnetrza. I sa to wnetrza przytulne i ciepłe - zero czarno bialej elegancji w ktorą czesto uciekaja inni architekci , bo najbezpieczniejsza :cat_mwaha: Zreszta to zadna nowina , ze jestes mistrzynia nowoczesnych wnętrz z niesamowitym wyczuciem koloru. :25-raising-both-hands-in-celebration:
Przesliczny w kazdym calu, nowoczesny modernik bez zadnego slabego punktu. Perfekcja do kwadratu :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 06 cze 2020, 22:19

@SimDels , @Wikki , @bobas52 , @Kirka , @kreatora - moi drodzy serducho rośnie, jak się czyta Wasze komentarze, serdecznie dziękuję. :hearts/heavy-black-heart:
Nie byłam do końca pewna, czy aby nie przesadziłam z tą różnorodną bryłą, i ognistą kolorystyką, wiec cieszę się, że został tak przychylnie oceniony.
Pozdrawiam serdecznie. :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 14 cze 2020, 04:30

O jak mi się po takiej dawce ciepłych kolorów chce wakacji! :D I od bidy mogą być tropiki ;P
Zewnętrze położyło mnie na łopatki, bo ze barwy intensywne to raz, ale jaka ta bryła jest fikuśna! I przeszklone dachy i balkony i okna, ojej! Jak to jest zrobione, prosz ja Ciebie, to ja nawet nie wiem, ale zrobione jest dobrze a nawet najdobrze! Do tego ogród z pełnym zestawem wypoczynkowym, bo i ognisko i basen i szachy! No wypoczynek i co do ciała, co do ducha :D
A wnętrza to już w ogóle wysoka liga. Świetne połączenia żywych kolorów, dbałosć o detale (ale do tego nas już przyzwyczaiłaś :P), taka wewnętrzna spójnosć pomiędzy zewnętrzem i wnętrzem: i stylistyczna i kolorystyczna.
Świetna kompozycja! <3

Wybacz zwłokę i lapidarność, ale niedomagam ;-;

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 14 cze 2020, 17:20

Gabi, co ja mogę dodać do tych wszystkich pochwał, które padły zarówno tutaj, jak i przy "okazji" innych twoich domków. Napiszę coś, co będzie odbiegało od tych - piękne kolory, ślicznie umeblowane, etc..
Gabi, ja przede wszystkim cenię cię za Twoją skromność... Jesteś naprawdę świetna w tym co robisz, a jednak robisz to tak po cichu, jakby mimochodem. Nie trąbisz wszem i wobec Urbi et Orbi... A masz czym się chwalić. I się nie chwalisz, tylko po cichu coś dłubniesz... I pokażesz cichutko w kąciku.
Więc ja mogę się pochwalić za ciebie Gab :cat_mwaha2: Kofam wszystkie twoje domki! No, może nie wszystkie, ale 99 procent.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 05 sie 2020, 20:32

@Marvi , @Alibali - serdecznie dziękuję drogie dziewczyny za miłe słowa. :14-face-throwing-a-kiss:
Alutku, aż tak przesadnie skromna nie jestem, męczy mnie ten 1% braku miłości. :cat_mwaha:

ODPOWIEDZ

Wróć do „U Ktosika na budowie”