Curacao Beach House

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Curacao Beach House

Post autor: Ktosik » poniedziałek 26 sie 2019, 23:47

Typ parceli : Mieszkalna
Wielkość parceli: 40 x 30
Koszt : 151 691

DOWNLOAD

Wraz z kolejnym dodatkiem powstał wyspowy domek na Sulani. Znajduje się na archipelagu Mua Pel'am, niedaleko aktywnego wulkanu, pięknego wodospadu i tajemniczej jaskini.
Curacao, swoją nazwą nie nawiązuje do architektury pięknej wyspy Antyli Holenderskich, lecz do niebieskiego drinka o takiej nazwie. :38-face-stuck-out-tongue:
Domek był dedykacją dla wieloletniej przyjaciółki Eli @kreatora , która porwała moją rudą syrenkę do swojej gry i zeswatała ją z przystojnym przedstawicielem rodu Vimes. Ponieważ dorobili się dzieciaków, to "babcia Ktosik", chciała podarować im chatę, lecz druga "babcia" była szybsza. :03S-face-with-tears-of-joy:

Kilka fotek zewnętrznych
01Curacao.jpg
02Curacao.jpg
03Curacao.jpg
04Curacao.jpg
05Curacao.jpg
Na parterze mieści się salon, kuchnia z jadalnią, łazienka i sypialnia.
06Curacao.jpg
07Curacao.jpg
08Curacao.jpg
09Curacao.jpg
10Curacao.jpg

Na piętrze znajdują się trzy tarasy- widokowy z wejściem do basenu, malarski ze sztalugą, oraz przylegający do głównej sypialni, niewielki tarasik do ćwiczeń. Nie wszystkie są na fotkach, ale widać je na rzutach. W holu jest kącik komputerowy i szachowy. Oprócz tego mamy tam pokój dziecięcy, młodzieżowy i sypialnię gospodarzy, z przylegającą do niej łazienką.

11Curacao piętro.jpg
12Curacao.jpg
13Curacao.jpg
14Curacao.jpg
15Curacao.jpg
16Curacao.jpg
17Curacao.jpg
18Curacao.jpg
19Curacao.jpg
20Curacao.jpg
Rzuty
rzuty simtopia.jpg
Jeszcze jeden widoczek
widoczek 2.jpg
i bonusik :09-winking-face:
Domek zamieszkuje rodzinka Maj-Vimes, której zdjęcia ślubne mieliście okazję zobaczyć w innym temacie.
Pati i Jack, dorobili się dwójki dzieci- syna Rico i córki Lori.
rodzinka Maj-Vimes - Jack Pati Rico i Lori.jpg
Pozdrawiam i dziękuję za dotrwanie do końca. :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 27 sie 2019, 00:41

Domek juz wczesniej obejrzałam w grze i bylam nim zachwycona. Widać ze robienie go sprawilo Ci frajdę, bo dawno juz nie widzialam tak dopieszczonych w kazdym detalu wnętrz. ktore są rozswietlone i radosne. Kolorystycznym motywem przewodnim jest blękit i seledyn i prakrycznie w kazdym pomieszczeniu mozna jeden z tych kolorów odnaleźć. No moze z wyjatkiem ostatniej sypialni w ktorej biel pościeli pieknie kontrastuje z jasnym, brazem desek podlogi i spłowiała pomarańczą poduszek i dywaników. Gdybym miała wybierać ulubione pomieszczenie to mialabym problem bo szalenie podoba mi sie kuchnia z genialnie dobranymi kafelkami , ale takze i salonik oraz przytulny kacik z wyplatanymi fotelami no i ta ostatnia sypialnia. Wszystkie pomieszczenia są cudne ale te wymienione przeze mnie to juz mistrzostwo świata. Idea basenu troche mnie zdziwiła - ale fakt wszedzie w tropikach przy chacie klasy lux czy resortach jest basen. W koncu kapiel nocą w oceanie moze byc niebezpieczna szczegolnie po obalonej do kolacji flaszce cerwonego wina. no i po ciemku mozna nadepnac na coś klujacego juz nie wspominajac o rekinach. Zgrabnie ominelas glupi pomysl Maxisa zabraniajacy budowania basenu na gruncie, a obudowanie go tymi szczebelkowanymi oknami wyszlo genialnie.
Widac ze mialas natchnienie budujac ta chate :) :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Wnuki wyszly cudnie. Jesli chlopie bedzie podobne do swojego przyrodniego brata z mojej gry -Aleca tego z loczkiem ktory razem z mało udanym krewnym polecial dziś do Galerii aby mieszkac w Simtopia city to jest opcja ze ci go porwę jak dorośnie :catlol:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 27 sie 2019, 12:21

Absolutnie piekne i bajkowe choc taka baja jest i w realu w niektóych pięknych miejscach. Idealnie takie barwy i bryła pasują do otoczenia. WIsienką a raczej rybką na torcie jest balonowa rybka (nie pamiętam nawet co to takiego) obok budynku.
Słodyczy nie zabrakło także we wnętrzach. Błękit drewnianej ściany i skrzynia skarbów, zaokraglone kształty dachów, tarasów. WŁaściwie nie wiem od czego zaczac muszę to poproistu "zjesć" w grze co pewnie zrobie dziś wieczorem. Wspaniała oryginalna praca, piękne kolory naprawde uczta z jaka kojarzy się dobrze dobrana nazwa :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 27 sie 2019, 23:22

Ktosiku, nie doprowadzaj mnie do rozpaczy! Piękna ta twoja chałupka, detali nie będę opisywać, bo nie będę się umartwiać :( Ale cudnie jest. I tyle! Rodzinka piękna! Jeśli jest w galeryi, to sobie ją zamieszkam - z przychówkiem nawet! Jest?
Lecę pobierać Vimesy, bo zorientowałam się, że są. Chaupkę też!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 28 sie 2019, 14:02

Świetna chata, idealnie wpisująca się w krajobraz tropików. Na pewno bryłą wyróżnia się wśród tych z Sulani, które można zobaczyć w Galerii. Z pozoru wydaje się, że jest "biedna" jeżeli chodzi o wyposażenie. To jednak tylko pozory, bo jak się przyjrzeć bliżej to zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz ful wypas. Fantastycznym pomysłem jest rozwiązanie dot. basenu otoczonego żeberkowymi oknami. Idealnie pasuje do całości. Z pomieszczeń szczególnie podoba mi się łazienka - jest przestronna i elegancka. Jednak szczególnie zachwyciła mnie jej posadzka. Rewelacyjnie dobrane kafelki pod wanną sprawiają, że one się po prostu błyszczą, jakby były wokół rozlana woda.
Kolejny fantastyczny projekt!!!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 20 wrz 2019, 00:17

@kreatora , @SimDels , @Alibali , @Wikki - pięknie dziękuję za komentarze i za wsparcie w Galerii. :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 20 wrz 2019, 09:54

Zachwycająca tropikalna posiadłość i idealny prezent dla wspaniałej rodzinki.
Kolorowe daszki nie tylko podkreślają jej piękno ale przede wszystkim są niczym cudowna klamra spinającą całość projektu.
Kolorystyka utrzymana w klimatach wyspiarsko-oceanicznych zachwyca od pierwszego wejrzenia. Wnętrza są przytulne i ciepłe. Emanuje z nich dobra energia.
Mnie osobiście zachwycił niesamowity barek na tarasie ( nie ze względu na serwowane w nim trunki :lol: ) oraz sypialnia :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: i salonik :hearts/kiss-mark:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 24 wrz 2019, 23:37

@bobas52 - dziękuję serdecznie za miłe słowa. :hearts/heavy-black-heart:
Odnośnie tego barku Tiki odpisałam Ci na pw. :)

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 27 wrz 2019, 10:24

Ten domek jest niesamowity, te kolory i cały wyspiarski wystrój są ze sobą bardzo spójne. Pokuszę się o zobaczenie go w grze, aż jestem ciekawa jak będzie się tam przedstawiała rozgrywka,w tych cudnych kolorach i klimacie wysp, miooodzioo :a_drink:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 27 wrz 2019, 18:34

@@Karo_Min - miło mi, że wyspiarki domek przypadł Ci do gustu, i pięknie dziękuję za komentarz. :hearts/heavy-black-heart:
Miałam w nim zakwaterowaną moją rodzinkę i lubiłam go, bo budowałam pod siebie. Wiadomo jednak, że każdy ma swój ulubiony rozkład pomieszczeń, więc to co pasuje mnie, nie musi pasować innym. Jest jeszcze kwestia tego baru Tiki, nie wiem, czy go posiadasz. Kupiłam TS4 -Edycja Premium, i wtedy doszły mi dwa lub trzy dodatkowe zestawy do podstawki. Ten z barem nazywa się "Dusza towarzystwa".

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » niedziela 29 wrz 2019, 17:37

Nie posiadam jeszcze tego pakietu ale domek wygląda bardzo ślicznie i ciekawie ma rozplanowane pomieszczenia.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 08 paź 2019, 21:55

@Pablo - serdecznie dziękuję za komentarz. :hearts/heavy-black-heart: :a_jumping:
Gorąco polecam ten wyspowy pakiet, wprawdzie niewiele tam doszło nowych interakcji, ale są nowe zawody, są syrenki, śliczne meble i ozdoby, a oprócz tego mnóstwo pracy ze sprzątaniem plaży. :02S-grinning-face-smiling-eyes: Jednak wszelkie niedociągnięcia tego dodatku, rekompensuje wspaniały świat z cudnymi widoczkami. :cat_yes:

ODPOWIEDZ

Wróć do „U Ktosika na budowie”