Blue Wolves-Wirtualny projekt muzyczny i pierwsze klipy ;)

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Blue Wolves-Wirtualny projekt muzyczny i pierwsze klipy ;)

Post autor: SimDels » czwartek 30 cze 2022, 02:15

Dawno temu w czasach The Sims 3 wykiełkował pierwszy pomysł na zespół (jeszcze pod nazwą nieco dla beki czyli Red Chips). W zamyśle były klipy robione np. w grach The Sims (może i nie tylko) no i muzyka; tu pojawił się drobny problem z wokalem bo ten miał być samplowany z oryginalnego śpiewu simowych ludzików ale ten nieco karkołomny pomysł póki co został odłożony. Ułatwieniem była muzyka instrumentalna częstsza w przypadku nowego duo czyli Blue Wolves. W ostatnim czasie po wielu latach pomysł odżył, trochę z potrzeby urozmaicenia sobie bazy podkładów muzycznych do filmów a trochę z chęci by jednak czasem dokończyć jeden z wielu pomysłów powstających w czasie kiedy Delsu ma słomiany zapał i rozpoczyna wiele rzeczy na raz by ostatecznie większości z nich nie dokończyć.
Ostatecznie Michael Hogar ,frontier z Red Chips a potem Blue Wolves (pan irokez) zyskał nowego niekościelnego organistę a wokalistka Rebeca Rebi pojawia się czasem użyczając samplowanego wokalu z programu ;)
Pomimo simowego stażu realnie dopiero zaczynają raczkować czy raczej żyć włąsnym życiem już nie tylko jako postacie 3 planu w komiksach.
W tym wątku pojawią się utwory, "klipy" i zdjęcia. Muzyka jest prosta (może nawet prostacka) a gitarę guru zespołu podobnie jak wiele innych szczegółów należy potraktować z mooocnym przymrużeniem oka ;) Mimo wszystko mam nadzieje, że sprawi ten eksperyment na pół serio trochę radochy nie tylko mi.
Wesołym uzupełnieniem będzie komiks: https://www.simtopia.pl/viewtopic.php?f=60&t=2097

Grupa w wersji z The Sims 4 jest także w galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... B82ACC7C81

Poniżej pierwszy klip video oraz foty robione w trakcie poszukiwań ujęć do klipu kręconego na Sulani. W bonusie coś z innej beczki, instrumentalnie utwór inspirowany XIX wiecznym życiem, pewnego miasta ,które dziś choć nadal zaskakuje urodą i przestrzenią ,stanowi tylko część tego czym było w przeszłości. Takich miejsc jest więcej i nasze Wilczki bardzo się tym zainspirowały ;) Wykorzystałem go także w filmiku z naszym forumowym miastem i dla tego utworu tez niebawem pojawi się klip choć z nieco innej beczki.



Załączniki
23.06.jpgg.jpg
23.06.jpgr.jpg
23.06.jpgrt.jpg
23.06.jpgd.jpg
23.06.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 01 lip 2022, 19:51

Piękna muzyka i cudne filmiki :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 02 lip 2022, 05:45

Z niekłamana przyjemnością ogląda się i sucha występu zespołu Red Chips/Blue Wolves. Dobrze się stało, że odgrzebałeś jeden z wielu zapewne odłożonych projektów :a_bravo: .

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 02 lip 2022, 10:01

@kreatora Ogromne dzięki Elu :hearts/green-heart: W drodze kolejny pomysł w sensie klipu "kręconego" w simowym światku ale troche to jeszcze potrwa bo nadal szukam pomysłów.
@bobas52 dzięki serdeczne Bobi :hearts/green-heart: poniżej obiecankowany klip "z innej beczki" ale spróbuję podziabać jeszcze z czasem jakieś filmy w simsach mam już kolejne pomysły mam nadzieje że tym razem słomiany ogienek popali sie nieco dłużej mimo głównej przeszkody (braku czasu) :)

Klip poniżej to po prostu miks bezcennych bo rzadkich ujęć dawnego Szczecina, miasta o burzliwej historii, które nadal przyciąga zwłaszcza tym co pozostało po tym dawnym obliczu.
W dalszej kolejności Hogar i spółka zastanawia się już nad kolejnym klipem kręconym w świecie simowym ale nadal zbierane są pomysły na to co by się tam mogło znaleźć.
Wstępny pomysł to po prostu wykorzystanie forumowego miasta i skupienie się bardziej na jego mieszkańcach (mam nadzieje , że nikt nie miałby nic przeciwko).

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 02 lip 2022, 17:38

Miszka @SimDels - obejrzałam klip "I try" z wielkim zainteresowaniem. Wspaniale połączyłeś ruchy wokalistki z tekstem i muzyką. Nadal nie wiem, jak to się robi, choć tłumaczyła mi to Marv i Ari, gdy "nakręciły" dla mnie mój bollywood :)
I fantastycznie dobrałeś obrazki do klipu. Oglądając to przypomniałam sobie pewien film z Harrisonem Fordem i Anne Heche - "Sześć dni, siedem nocy"...
Jest to zgrabnie nakręcona romantyczna historia o tym, jak gburowaty pilot małego samolotu i wyniosła dziennikarka, traktująca pilota bardzo niegrzecznie, nawet pogardliwie - raptem lądują w wyniku katastrofy na bezludnej wysepce... Jak należy się domyślać - tych dwoje w końcu połączyła namiętność... Zupełnie jak w twoim klipie! No, nie wiem, czy to nie byłaby dobra simowa reklama tego filmu!
Każdy twój filmik oglądam, prędzej czy później komentuję (z braku czasu i wrodzonego lenistwa z opóźnieniem),, Każdy mi się podoba, więc nie wiem czy hurtem mogę tu je wszystkie "lajknąć" :P

A tu link do zajawki wspomnianego filmu

https://tv.apple.com/pl/movie/six-days- ... ction=play

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 21 lis 2022, 16:33

Na razie zabrakło czasu by zespół mógł "pożyć" swoim wirtualnym życiem choć w planach są koncerty (m.in we wspólnie tu budowanym na forum mieście Simberk) ale na razie póki co zapraszam na soundcloud gdzie znalazły się wszystkie dotychczasowe kawałki. Muzyka jest udostępniona na najbardziej lajtowej wersji licencji cc (creative commons) co oznacza, że jeśli ktoś potrzebuje muzyki jako podkładu do swojego filmu lub innego projektu to może śmiało użyć dowolnego kawałka (podając co to za projekt i tytuł kawałka w opisie np. filmu).
Tu podziękowania dla naszej nowej znajomej Frisski za odkurzenie tematu, mam nadzieję, że czas wkrótce pozwoli zająć się rozwojem Niebieskich Wilków tudzież Czerwonych Frytek ;)

Nasz zespół choć nie bytował wizualnie w świecie gry to jednak zdążył nagrać sporo nowych rzeczy min inspirowany wielką bogatą onegdaj republiką miejską czyli Gdańskiem kawałek "Dusk in Gedanum" w kilku wersjach. Tytuł to kombinacja angielskiego z jedna z wielu starych nazw miasta.





Nieco wcześniej powstał "Play"




Ostatni najnowszy kawałek również został zainspirowany pięknym średniowiecznym miastem ,tym razem Piernikowem czyli Toruniem ;) "Thorn" to oryginalna nazwa miasta





Wszystkie dotychczasowe utwory są dostępne na Soundcloud: https://soundcloud.com/blue-wolves-606324051
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » poniedziałek 21 lis 2022, 20:03

Ha, fajnie, że pomogłam coś odkurzyć. :05-smiling-face-open-mouth:

Czyli nie tylko simowy architekt, ale jeszcze muzyk i reżyser? Super! ;-)
Klip świetny, a skojarzenia filmowe @Alibali są w punkt (bardzo przyjemna produkcja, swoją drogą, nic wielkiego, ale urokliwe). Mnie jeszcze na myśl przyszły teledyski z początku XXI w., było trochę takich plażowo-tropikalnych (np. Jennifer Lopez)
To się nazywa mieć zajawkę na Simsy. :12-smiling-face-sunglasses:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 22 lis 2022, 12:09

Hmmm, pamięć o owym filmie to ja sobie odkurzyłam w najmniej oczekiwany, i bardzo przykry sposób @Frisska :(
Aktorka grająca tytułową rolę Anne Hehe nie tak dawno popełniła samobójstwo, i brukowa prasa roztrząsała temat. Choć trzeba przyznać, że jak na brukową prasę - taktownie nie prano brudów z jej życia. Dołączyła więc do dość szerokiego grona, w tym genialnego Robina Williamsa, czy Brittany Murphy, któej śmierć nadal pozostaje zagadką mimo oficjalnej wersji. Obnażanie swoich emocji i nie tylko emocji - czy to na scenie, czy w filmie - kosztuje jak widać bardzo wiele.

Miszka, dzięki za garść wspomnień i wzruszeń związanych z Piernikowem. Nie zetknęłam się z info o pierwotnej nazwie Torunia, ale nie jestem takim wytrawnym szperaczem jak ty. Miło jednak dowiedzieć się co nieco. Na tym pierwszym filmiku uchwyciłeś jedną z nowszych kamienic - która pięknie została odnowiona i wkomponowana w ciąg starych zabudowań - chodzi mi o tę z witrynami (oknami) wystającymi z zarysu ściany (nie wiem jak one się fachowo nazywają). Mój zięć (torunianin) pokazując mi tę kamienicę mówił, że jest ona chlubą architektów i przykładem jak można wbudować nowe nie niszcząc starego, dopasowując idealnie nowoczesny styl do starej zabudowy. Dlatego zapamiętałam tę kamieniczkę.
Wrocławska starówka została w całości odbudowana z ruin, i tylko chyba piwnice i część szkieletów jest oryginalna. Niemniej jednak postanowiono tę starówkę odnowić. ale to co z nią zrobiono w ramach "odnawiania" woła o pomstę do nieba. Karczma i cyrk - nasuwa się skojarzenie patrząc na te "kolorki" fasad :(

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » wtorek 22 lis 2022, 23:58

[*] :(

W Toruniu niedawno byłam, urocze miasto. Aż żałuję, że tak krótko, zaledwie jeden dzień i to niecały (część zajęła sama podróż pociągiem), więc do tego filmiku też dotrę. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”