Sugestie dotyczące działania forum

Tematy, posty - do usunięcia, przeniesienia, zamknięcia lub przyklejenia. Jakieś sugestie, dotyczące działania forum? Pomysły na nowe działy albo konkursy czy wyzwania? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Agusiamal
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 22:07
Lokalizacja: Siewierz
Origin ID: agusiamal

Sugestie dotyczące działania forum

Post autor: Agusiamal » czwartek 12 kwie 2018, 14:15

Masz pomysł, jak usprawnić nasze forum? Brakuje ci jakiegoś działu? Napisz nam. Na pewno to rozważymy :19-slightly-smiling-face:

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » środa 19 wrz 2018, 09:32

Już od jakiegoś czasu to za mną chodzi. Otóż jest dział dla budowniczych oraz taki, gdzie można prezentować swoich simów. Brakuje mi jednak miejsca, w którym można wrzucić foteczki z udekorowanymi domami czy miejscami. Może dla kogoś to bez sensu, ale ja prawie wcale nie buduję, a od jakiegoś czasu bawię się w meblowanie w różnych stylach i nie chcę zaśmiecać działu z budowlami. Gdyby więcej osób wrzucało tam swoje wnętrza to można też czerpać inspirację :78-smiling-face-halo:

Awatar użytkownika
Agusiamal
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 22:07
Lokalizacja: Siewierz
Origin ID: agusiamal

Post autor: Agusiamal » środa 19 wrz 2018, 11:01

Tak na szybko stworzone miejsce:
viewforum.php?f=96

Potem się może pomyśli, czy coś zmienić. Na razie każdy, kto by chciał może tam wstawiać swoje prace. Aczkolwiek spokojnie można dostać kącik w budowlach - nikt nie powiedział, że urządzanie wnętrz tam nie pasuje :a_rolling:

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » piątek 21 wrz 2018, 08:48

Super, wielkie dzięki! :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 23 kwie 2020, 15:03

Proponuję dokonać pewne zmiany w dziale "Nasza Twórczość" - temat "Maxis - Genialni twórcy"
Troszkę tu zamieszania, bo skoro to nasza twórczość, to nie powinno tam być prac innych osób.
Z drugiej strony, nie bardzo wiem, gdzie te inne prace podpiąć. :22-thinking-face:

Można je tam zostawić, ale zrobić drobne zmiany np. :
Temat główny nazwać - "Genialni twórcy"
wprowadzić trzy podtematy o nazwach:
1 "Prace twórców Simtopii wyróżnione przez Maxisa" lub "Wyróżnienia Maxisa dla twórców z Simtopii"
2 "Genialne prace innych twórców budowlanych"
3 "Najlepsze prace twórców zwierzaków"

Zastanówcie się nad tym, a może wymyślicie jakieś lepsze rozwiązanie. :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 23 kwie 2020, 18:30

Mam też i ja propozycję. Otóż przemyślałam sprawę "zajawek" własnych najnowszych prac, bo nie każdy ma czas (a może i ochotę) na obrabianie kilkunastu zdjęć, aby pokazać pracę w swoim kąciku. A pokazywanie ich na tablicy codziennej uważam za miejsce niewłaściwe albo niezbyt zręczne... Może by tak pokusić się o dział - Nasze najnowsze prace w galerii? Jedna lub dwie fotki parceli i link do galerii. Bo z kolei na fotce w galerii mało co widać... Mógłby to być podtemat do proponowanego wyżej przez Gabi - jako czwarty.
No sama nie wiem. To takie trochę... usprawiedliwianie własnego lenistwa (biję się również w wątłą pierś :P) - ale nie wszyscy lubią obrabiać dziesiątki fotek i focić KAŻDY kąt. A w dziale najnowsze prace byłyby zarówno postaci, zwierzątka jak i domy czy obrazy...

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 23 kwie 2020, 19:08

Pomysł Gabi z utworzeniem podtematów dla prac innych twórców nagrodzonych Maxisem jest bardzo dobry. Sam temat będzie wtedy bardziej czytelny i zorganizowany. Super :13-thumbs-up:
Natomiast tworzenie dodatkowych tematów do pokazywania swoich, nawet najnowszych prac w postaci paru fotek, mija się z celem. Przecież każdy z nas, czy nawet nowo przychodzących osób, ma już swoje kąciki, gdzie prezentuje prace. Przecież wystarczy, że taką "zajawkę", w postaci nawet jednej fotki, twórca wstawi w swoim własnym kąciku. Dodatkowe tematy z projektami, spowodują tylko zamieszanie i bałagan na forum. Sorry Alu, ale to niezbyt trafiony pomysł :09-winking-face:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 23 kwie 2020, 22:45

Kropesiu - przecież napisałam, i to w dwóch miejscach - że każdy ma swój kącik, i tam powinien umieszczać swoje fotki i linki do galerii, tumbl'ra czy na jakiegoś uploadera.Ale obawiałam się, że może to być źle odczytane, że się szarogęszę... Więc zaproponowałam to rozwiązanie jako alternatywę. Też mi zależy, żeby porządek był.

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 24 kwie 2020, 00:26

@Ktosik bardzo dobry pomysł! Ja bym jeszcze rozszerzyła to i dodała "szalone budowle" i tam jakieś odjechane pomysły (tak, zainspirował mnie pewien domek w kształcie tronu) oraz ciekawe Simy (skoro mamy zwierzątka to czemu nie temat z ludzikami innych twórców)?

@Alibali tez się nad tym zastanawiałam. W sumie można w każdym kąciku zrobić osobny temat (Ela chyba coś takiego założyła) z pracami, które nie chce się focić w całości. Z drugiej strony może fajnym pomysłem byłoby "moja najnowsza budowla" w dziale "Tablica codzienna", gdzie można wrzucać jedno foto. Tak, aby "nowości" były w jednym miejscu. Teraz faktycznie jest z tym problem, bo nasza tablica nie działa jak normalna tablica na starym forum. Wszak to tylko wątek, gdzie posty ida jeden po drugim więc faktycznie, może się zrobić mały bałagan. Przemyślę to jeszcze. ;)

Dziękuje za fajne pomysły! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 25 kwie 2020, 10:53

Szeregowy Delsu proponowałby właśnie tylko obrazek z galerii lub jedną fotę domku w tym ostatnim temacie bo jak ktoś chce pokazać więcej to może założyć własny temat i hulać tam dowoli. Czyli taka..hmm tablica ogłoszeń ,tablica "reklamuj się" można by to nawet nazwać. Opcjonalnie niech w takimż temacie każdy zyska możliwość także pokazania sima ale tez na jednym obrazku z opcja podania linku do swojego tematu lub inszego miejsca (coby nie było nieczytelnych półśrodków).Może ogólnie temat gdzie każdy wklejałby zajawkę swojej pracy cokolwiek to by nie było ale tylko zajawkę ze wskazaniem, że byłoby fajnie gdyby ewentualny link prowadził albo tylko do galerii albo tematu na forum.

Druga opcja to faktycznie oddzielny temat z domkami i parcelami wszelkiego typu; utworzyłby się może z czasem swoisty spis i możnaby nawet wybierać najciekawsze prace raz na miech lub kilka razy w roku (w zależności od ilości) . Taki temat trochę reklamowy ale z motywacją okołokonkursową. Najciekawsze (a może i wszystkie?) domki itp mogłyby sie co jakiś czas pojawiać np w filmiku na kanale naszego forum i w tymże temacie (taka recenzja motywacyjna).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgłoś moderatorowi”