Aktualizacja 26/09/2023

Informacje o najnowszych aktualizacjach gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3329
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Aktualizacja 26/09/2023

Post autor: Alibali » wtorek 26 wrz 2023, 21:03

Aktualizacja 26/09/2023

PC: 1.101.290.1030 / Mac: 1.101.290.1230


Aktualizacja poprzedza mające się ukazać 28 września akcesoria kuchenne Domowy kucharz.
Oto, co EA nam przygotowała w aktualce:


W dzisiejszej aktualizacji umieściliśmy usprawnienia wielu funkcji w grze.

Lista przepisów zyskała wreszcie zasłużoną aktualizację – dodaliśmy funkcję filtrowania. Możecie teraz sortować przepisy według takich kryteriów jak: „Wszystko”, „Wegetariańskie”, „Bez laktozy”, „Mięso”, „Owoce morza” oraz „Słodycze”!


Obrazek


Trochę słodkości nie zaszkodzi!

A propos słodkości... w tej aktualizacji uwalniamy najsłodszy z przysmaków – babeczki! Twoi Simowie są teraz w stanie przygotowywać przepyszne babeczki w piekarniku lub tradycyjną metodą – za pomocą fabryki babeczek „Słodki sen”. Dodatkowo małe dzieci mogą od teraz rozkoszować się pysznymi babeczkami.


Obrazek


Zagłębiliśmy się w świat gotowania, przepisów i składników. Spodziewajcie się, że jakość przygotowywanych posiłków lepiej odzwierciedli poziom umiejętności Simów, ich obecny nastrój oraz jakość sprzętu. Dodatkowo przepisy związane z umiejętnościami gotowania, wykwintnego gotowania oraz pieczenia zostały udoskonalone tak, by w lepszy sposób wykorzystywały przewidziane składniki każdego z dań. Oto przykład wprowadzonych zmian: gracze posiadający zarówno Dodatek Wiejska sielanka, jak i Witaj w Pracy mogą użyć cukru, mąki oraz jajek z pierwszego z Dodatków do przygotowania przepisów na wypieki z drugiego.

To jeszcze nie koniec nowości. Akcesoria Kuchnia na Wypasie również otrzymały od nas trochę ciepła! Lody, lody dla ochłody – także dla dzieciaków! Dzieci mogą teraz używać maszynki do lodów „Słodyczek”.


Obrazek


Ostatnia aktualizacja, o której chcemy dziś opowiedzieć, dotyczy niewielkich urządzeń w grze. Dodaliśmy opcję przeciągania wielu różnych małych urządzeń w trybie życia, a także umieszczania ich w wyposażeniu Simów, aby można było zabrać je w podróż. Oto pełna lista urządzeń podlegających zmianie:

Rozsiewacz Fal

Anihilator Jedzenia

Omnifalówka

Mikrofalówka „Banialuka”

Luksusowa taca do napojów

Maszynka do popcornu Kane’ów

Taca do letnich napojów

Maszynka do lodów „Słodyczek”

Krynica radości

Fontanna z sosem „Wersja IV”

Fontanna z napojami „Styl dawnych lat”

Piekarnik „Blatowy” firmy Chochle w ogniu

Elektryczny piekarnik „Przestrzeniooszczędny”Naprawione błędyThe Sims 4 podstawa


Rośliny ogrodowe pozostaną roślinami zamiast zamieniać się w sterty kurzu. Żyjcie pełnią życia, zieloni przyjaciele!
Efekty wizualne cech Simów w trybie Stwórz Sima wróciły z nieplanowanych letnich wakacji.
Zaktualizowaliśmy część tekstu, aby w pełni umożliwić zachwycanie się noworodkami.
Zatkajcie nos – zaczynamy hodować śmieci! Owoc śmieciowy będzie prawidłowo rósł na dowolnej stercie śmieci poza budynkami, niezależnie od źródła odpadów.
Robiło się pusto! Simowie ponownie zaczną odbierać telefony i zaproszenia od innych Simów i postaci niezależnych.Miejskie życie

Podczas pracy nad tą aktualizacją byliśmy bardzo głodni. Nie tak bardzo jednak jak wegetarianin sięgający po mięso! Twoi Simowie będący wegetarianami nie powinni już spożywać posiłków, których nie lubią, po wybraniu interakcji „Weź resztki”.
To ciasto z tęczową galaretką nie jest wegetariańskie!? Zaktualizowaliśmy wiele przepisów nieoznaczonych poprawnie jako bezpieczne dla wegetarian, w tym te, które nie powinny być w ten sposób oznaczone.


Cztery pory roku

Pszczoły nie będą już wściekłe ani poirytowane po zaaplikowaniu środka przeciw roztoczom. Staną się nieco bardziej wdzięczne względem swojego opiekuna!


Życie eko

Zdjęcia zrobione po publikacji dzisiejszej aktualizacji nie będą już zamieniać się w czarne prostokąty po umieszczeniu w pudle do przechowywania.Wiejska sielanka

Niektóre warzywa nie były rozpoznawane jako warzywa w ramach składników przepisów! Naprawiliśmy ten problem – możecie do woli przygotowywać potrawy warzywne!
Teraz Wasi Simowie mogą dokonywać bardziej świadomych wyborów dotyczących tego, czy chcą ponosić konsekwencje konsumpcji nabiału, jeśli nie tolerują laktozy. Wprowadziliśmy sporą aktualizację jedzenia, aby lepiej oddać zjawisko nietolerancji laktozy.Licealne lata

Ustal własne granice! Powinno teraz przychodzić mniej propozycji bycia najlepszymi przyjaciółmi od innych Simów.Razem raźniej

Zdjęcia zrobione po publikacji dzisiejszej aktualizacji nie będą już zamieniać się w czarne prostokąty po umieszczeniu w pudełku z pamiątkami „Zwyczajne” oraz pudełku z pamiątkami „Kwieciste i zdobione”.Ranczo

Ranczerscy robotnicy będą teraz zatrudnieni do momentu ich odwołania.
Jeźdźcy, którzy wykonali bieg z omijaniem beczek lub skoki przez przeszkody, po czym zaczęli robić coś, co wymaga zejścia z konia, nie będą już pozostawać na grzbiecie.


Kino Domowe

Simowie korzystający z maszynki do popcornu Kane’ów będą teraz widzieli, jaki poziom umiejętności gotowania muszą osiągnąć, by móc przygotowywać poszczególne przepisy na popcorn.


Jak wiemy - wraz z akkcesoriami (ale nie w aktualizacji) dojdą oprócz nowego sprzętu - nowe przepisy, nowe interakcje oraz trochę elementów do CAS związanych z tym dodatkiem (odzież, fryzury, ozdoby). Czekamy zatem na akcesoria Domowy Kucharz z ciekawością.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 549
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 28 wrz 2023, 19:55

Dzięki, Alu za info. :)

"Ustal własne granice! Powinno teraz przychodzić mniej propozycji bycia najlepszymi przyjaciółmi od innych Simów" - To jest coś, co i mnie spotkało. Po poprzedniej (jeszcze wcześniejszej) aktualizacji coś wpłynęło na Simów i w mojej rozgrywce jeden NPC potrafił w ciągu wieczora złożyć pięć propozycji bycia najlepszymi przyjaciółmi mojemu Simowi... ;) Dobrze, że to naprawili.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualizacje gry”