Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Alibali » czwartek 16 mar 2023, 14:32

Tak - w mc na pewno jest ta opcja - ale póki się wszystko nie wyciszy, i nie uspokoi po tej ichniej rewolucji - to nie będę ściągała emceka. Za pomocą UI podciągam tylko paski na bieżąco. Ale to wkurzające, że to bejbi takie absorbujące jest. Nawet w realu tak nie miałam :(

Warto chwilę pokręcić się przy maluszku żeby zobaczyć jakie opcje doszły, no i jak już wyjdzie dodatek, to oblukać nowe miasto, interakcje nowe - ten system nielubienia - lubienia...

Miałam w planach do tej Grecji zbudować Oceanarium. Z tym dodatkiem mają wyjść elementy parku wodnego - więc może nawet obyłoby się bez cece? Ale dodatku nie zamierzam nabywać tak od razu. Poczekam, popatrzę... Jak nigdy dotąd :( Czegoś mnie ta przygoda z Ea App nauczyła :P

W międzyczasie pogram tym co mam. I co szczęśliwie - odzyskałam :)

Jest bardzo ciekawy mod na MTS (żeby we własnym basenie pluskały się delfiny) - i dlatego pomyślałam o tym oceanarium. Albo nawet o ZOO. Tylko jak myślę o samej instytucji ZOO w dotychczasowej formie (klatki i wybiegi) to jakoś mi tak ...nieswojo. Zawsze wtedy przychodzi mi na myśl film "Mucha" - ale ta przedwojenna wersja. Końcówka wywarła na mnie ogromne wrażenie, i na długo pozbawiła racjonalnego podejścia do wszelkiego stworzenia... W szczególności do owadów.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 16 mar 2023, 16:07

Alu - "Matka jest Jedna. Ta roślinna" oraz "wyziewy Wezewiusza" są świetne! :D :D :D Obecnie czekam na ostateczną wersję modów, już po nowym dodatku i wtedy wrócę do czwórki. A w międzyczasie odkrywam na nowo trójeczkę, dziś pewnie też do niej zasiądę, jak znajdę chwilę czasu.

Niemowlaki i małe dzieci mnie nie pociągają (szybko je postarzam za pomocą modów), ale jestem ciekawa nowych interakcji w grze, interfejsu również. Z tym, że przetestuję, jak już się wszystko przewali i unormuje. A w międzyczasie pogram w trójkę.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 18 mar 2023, 14:46

Tak sobie teraz myślę, że może nie jest tak najgorzej z tymi dzieciaczkami - bo przecież swoje spostrzeżenia wysnułam na podstawie jedynie tego, co wniosła łata. A dodatek na pewno niesie dużo więcej możliwości i może jakieś bardziej cywylizowane zachowania maluchów. Więc się nie zrażaj :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 20 mar 2023, 14:45

Ja jeszcze nie dorobiłam sie malucha w grze bo mój sim dopiero sie osiedlił w Sekwoi (przystojniaczek mi wyszedł ) bez kasy i umiejetnosci no a teraz tkwie godzinami na AHQ z której WSZYSTCY cwani Championi i Hero po otrzymaniu dodatku się ulotnili nie wspominając o wolantoriuszach ktorzy jeszcze sie bonusów nie dorobili :a_angry: , gdzie skargi napływają lawinowo i choć niektore rozwiązana są znane i łatwe po prostu nie ma kto ich pisać bo na dziś jestem tam tylko ja
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 20 mar 2023, 16:51

Zajrzałam wczoraj do trójkowego działu - i nadal jest ten sam problem, którego łata jak widzę nie rozwiązała - graczom znikły gry z biblioteki - i nadal nie wiadomo, dlaczego. Zarówno tym starszym jak i tym młodszym, którzy na obsłudze komputera kompletnie się nie znają. Tych drugich usprawiedliwiam, bo dzieci nie muszą się znać na zabawce - zabawka ma po poskładaniu - ewentualnie po podłączeniu do prądu - działać! I tyle!

Ci pierwsi znają się na bebechach, bibliotekach aplikacjach i programach, mając nawet systemy jak rakieta - ale co z tego, skoro EA App jest do bani, a sama EA poleciała w kulki i zmusiła graczy do zainstalowania nieprzetestowanej do końca aplikacji.

Dla mnie jest czymś kuriozalnym Elisabeth - żeby pisać na oficjalnej stronie - rozkładając bezradnie ręce - nie wiemy, kiedy zrobimy EA App pasującą do Kataliny w MAC-ach...

No kurcze - o co w tym wszystkim chodzi?

Po jakiego diabła w takim razie tak lecieli do przodu z tą EA App..

U mnie moje dodatki i store - bez żadnego kasowania folderów, o których wspomniałaś - pokazały się po zastosowaniu się do porad naszej Agusi. I mam swoje store, swoje światy i wszystkie inne skarby :) Nareszcie!

Niech EA oficjaknie napisze, że pomaga zainstalowanie Origina. Wydaje mi się (ale akurat to Agusia się zna w odróżnieniu od nas wszystkich razem wziętych) - że EA App podczas instalacji coś przy okazji usuwa wraz ze starszą wersją apki - czyli z tym nieszczęsnym Originem).

Moim zdaniem lepiej chyba by zadziałało przed przejściem na EA App - odinstalowanie najpierw samego Origina, potem wyczyszczenie rejestrów i zainstalowanie EA App.

Ale to tylko moje dywagacje - nie wiem, czy to coś by dało, i nie chcę już sprawdzać.

Awatar użytkownika
Agusiamal
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 22:07
Lokalizacja: Siewierz
Origin ID: agusiamal

Post autor: Agusiamal » poniedziałek 20 mar 2023, 17:41

Life by you od Paradox:



Wymagania sprzętowe:

Zrzut ekranu (3).png

Link do strony Epic:

https://store.epicgames.com/pl/p/life-by-you

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 22 kwie 2023, 22:36

Od czwartku mamy możliwość nabycia dwóch nowych kolekcji do czwórki. Jedna o nazwie Piwniczne skarby - pełna starych, połamanych gratów, zużytych mebli i dawno niemodnych sprzętów domowych, dogorywających gdzieś w zakamarkach piwnicy czy strychu, druga - znacznie ciekawsza - pozwalająca zbudować w grze szklarenkę.
Tę szklarenkę można było już dawno w grze zbudować, ale tym razem dochodzi nam kilka bardzo przydatnych elementów, w tym ładna ceglana nawierzchnia - do zastosowania nie tylko w szklarni, oraz zielone wykończenia posiadanych w grze szklanych pokryć dachowych.


Więcej i ładniej na ten temat mówi Glossygem w swoich filmikach







Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 31 maja 2023, 00:25

Jutro, to znaczy 01 czerwca :) dostępne będą dwie nowe kolekcje - ubraniowa (Powrót grunge'u) i o nazwie Kącik czytelniczy. Więcej tutaj:

https://www.ea.com/pl/games/the-sims/th ... the-sims-4


Kącik czytelniczy zawierał będzie szereg nowych biblioteczek, regałów oraz wygodnych sof, np takich


Obrazek


Obrazek

Natomiast Powrót grunge'u to krótko mówiąc ciuchy z odzysku - rozciągnięte swetry, sprane jeansy.

... Wykorzystując znoszone materiały, opcje warstwowego ubioru i śmiałe akcesoria, możesz tworzyć wygodne, ale stylowe alternatywne ubiory i wprowadzić nową energię do codziennych stylizacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o starą koszulkę zespołu, czy też luźną bluzę z kapturem i wyblakłe dżinsy z lumpeksu, możesz dać tym niechlujnym stylizacjom nowe życie dzięki stylom, które pasują do każdej sylwetki....

Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 01 cze 2023, 21:02

Zawartość kolekcji grunge wygląda tak:


grunge.jpg




Zawartość kolekcji bibliotecznej wygląda tak:


biblioteka.jpg

Jak widać zestawy nie powalają kontentem... Spodziewałam się jakiegoś większego wyboru tych półek, by móc budować bibliotekę w różnym stylu. Jedynie jeden nowy wzór drewna na ścianę, i jeden dywanik :(
Te wygodne kanapy, o których tak trąbiono w zapowiedziach - to zaledwie sztuk dwie, wizualnie niezbyt interesujących, i do kompletu jeszcze brzydszy od nich fotel.
Zeby było "bibliotecznie" - Kilka książkowych ozdób, jedna roślina, stolik i szafka nocna, oraz dwie lampy dopełniające tego smętnego zestawu...
Pocieszeniem jest to, że półki z książkami można łatwo łączyć, ustawiając różne kombinacje.

Zestaw grunge to jak widać powyżej - dwa tatuaże na rękę, trzy sztuki biżuterii - bransoletka, kolczyki i naszyjnik. Czapka fasolka i dwie pary obuwia, okulary i paznokcie- to wszystko w temacie ozdób odzieżowych - no i oczywiście kilka sztuk tej odzieży.
Szumnie zapowiadane powyciągane swetry, podarte dżinsy - to tak naprawdę powielana wielokrotnie bluza i bluzeczka do pępka. Jedyna godna zawieszenia dla oka rzecz, to ciekawa dżinsowa kurteczka, i luźna bluzeczka, ale mam wrażenie, że też już w grze była wcześniej - mamy tylko jej bardziej oversajzowy look.. Spodnie też są ok, szczególnie te do kolana. Nie ma tego zbyt wiele, ale...ale ku mojemu zaskocxeniu - nawet podoba mi się ta kolekcja ;P

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 07 cze 2023, 23:15

Kurcze, chyba doczekamy się wreszcie. To znaczy ci - którzy czekali na koniki :)


Obrazek




Obrazek


W kilku sklepach internetowych pojawiły się pierwsze oferty nowego rozszerzenia do The Sims 4, które najprawdopodobniej doda długo wyczekiwane konie. Z ofert wynika, że dodatek będzie nazywał się „Horse Ranch„ (pol. „Stadnina koni„). Na ten moment przecieki pojawiły się na platformach sprzedażowych Instant-Gaming oraz CDKeys. Niestety żaden ze sklepów nie podaje na razie dokładnej daty premiery. Wynika jednak z nich, że odbędzie się ona w 2023 roku. Każda z ofert okraszona została również okładką, która przedstawia Sima i konia z The Sims 3. Jest to typowy zabieg w przypadku tego typu wycieków.

Informacja pochodzi ze strony DOT.sims, gdzie można przeczytać trochęwięcej informacji.

https://sims.arhn.eu/2023/06/06/konie-n ... przecieki/

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » wtorek 20 cze 2023, 22:09

I doczekaliśmy się koni! Zresztą nie tylko koni, bo także owiec i kóz.
To jeszcze nie jest oficjalna informacja od EA, lecz na Steamie już widnieje do kupienia dodatek (raczej pakiet rozgrywki) pt. Horse Rancz (na polski przetłumaczony jako "Stadnina koni"). Zamieszczono tam opis i screny z dodatku.
konie.JPG
Na ten temat jest artykuł wraz z rzutami ekranu w Sims Community:
https://simscommunity.info/2023/06/20/t ... cial-leak/
Tekst można przetłumaczyć na jęz. polski, poczytać opis, obejrzeć obrazki.
Dnia 22 czerwca o godz. 19.00 zostanie ujawniony zwiastun tegoż dodatku.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 21 cze 2023, 22:48

Oto, co pisze na ten temat Karol na DOT-ce

... Po serii pojawiających się przecieków oraz zapowiedzi nowego sezonu nowości mamy potwierdzenie tego, na co wielu Simomamniaków czekało od dawna. Konie zawitają do The Sims 4 już w te wakacje!

I to nie same, bo w obecności nowych zwierząt hodowlanych, którymi będą owce oraz kozy.

Informacje te pojawiły się po wycieku do którego doszło za pomocą platformy sprzedażowej Steam. Tak jak już wspominaliśmy we wcześniejszych wpisach, dodatek będzie nosił tytuł „Horse Ranch” (pol. „Stadnina koni”), a jego premiera ma odbyć się pod koniec lipca.

Opios dodatku:

CIĘŻKO PRACUJ I BAW SIĘ ZE ZWIERZĘCYMI PRZYJACIÓŁMI I WŁASNYM KAWAŁKIEM ZIEMI W THE SIMS 4 HORSE RANCH DODATEK.

HODUJ, TRENUJ I NAWIĄZUJ WYJĄTKOWE WIĘZI Z MAJESTATYCZNYMI KOŃMI, KTÓRE SĄ KONFIGUROWALNYMI CZŁONKAMI TWOJEJ RODZINY.

MOŻESZ TAKŻE OPIEKOWAĆ SIĘ MINI OWCAMI I MINI KOZAMI (wtf???)

LUB ZARABIAĆ NA ŻYCIE SPRZEDAJĄC DOMOWEJ ROBOTY NEKTAR. STWÓRZ WŁASNE, WYJĄTKOWE ŻYCIE NA RANCZU. DOKONAJ ZAKUPU DO 31 SIERPNIA, ABY OTRZYMAĆ DODATKOWE PRZEDMIOTY** DLA SWOICH CIĘŻKO PRACUJĄCYCH SIMÓW.

Prowadź wyjątkowe życie – Wstań wcześnie rano, spójrz na otwartą przestrzeń i wiedz, że cała twoja praca jest tego warta. Spędzaj dni dbając o to, by zwierzęta były szczęśliwe i czyste, zbierając trawę preriową, by je karmić, zbierając koński nawóz, by nawozić rośliny i wytwarzając własny nektar na sprzedaż. Rób to wszystko na zaprojektowanym przez siebie ranczu, niezależnie od tego, czy oznacza to tradycyjną chatę, czy dużą czerwoną stodołę.


Więź ze zwierzętami – Wypełnij swoje ranczo zwierzęcymi przyjaciółmi i prowadź z nimi wspólne życie. Twoje konie – w tym urocze źrebaki – są częścią Twojego gospodarstwa domowego i mają wiele specjalnych interakcji zarówno z Simami, jak i innymi końmi. Możesz także opiekować się miniaturowymi kozami i miniaturowymi owcami oraz zapraszać sąsiadów, by zobaczyli, jakie są urocze.


Dołącz do kwitnącej społeczności – Życie na ranczu ma swoje chwile spokoju i samotności, ale jest też tętniąca życiem społeczność. Simowie mogą udać się do miasta, aby spotkać się z przyjaciółmi w barze, rozerwać się w sali tanecznej lub trenować w parku jeździeckim. Mogą także organizować imprezy, takie jak biesiady i potańcówki, na terenie własnej posiadłości, a także zatrudnić pomocnika na ranczo, gdy praca się nawarstwi.


Hodowla koni – Konie są częścią rodziny. Dostosuj kopytnych przyjaciół w Stwórz Sima lub zdobądź nowe konie, ratując je lub kupując. Na Twoim ranczu mogą również rodzić się źrebaki. Simowie mogą uczyć się jazdy konnej, a konie trenować zręczność i skoki przez przeszkody. Zdolne konie i jeźdźcy mogą nawet zdobywać nagrody w ośrodku jeździeckim.


Zafunduj swojemu Simowi odrobinę relaksu po ciężkim dniu pracy dzięki gitarze rezofonicznej, dekoracji z koła i rustykalnemu fotelowi bujanemu. Dostępne przy zamówieniu od 22 czerwca do 31 sierpnia.


Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 21 cze 2023, 22:52

Wow! Czyli jednak... Zostaną już tylko ruchome (wróć!) kręcone schody i happy end of The Sims 4 :) Mimo, że w życiu realnym nie pochwalam jeździectwa w wielu formach ,to w grze jak najbardziej będzie to świetne urozmaicenie no i oczywiście przyda się do inscenizowania poprzednich epok w zabawie :) Sądząc po obrazku tamten gość przewidział też (lub jak wyjaśnia miał cynk od syna pracującego w EA) otoczenie a'la Arizona. To w sumie będzie już trzecie otoczenie w nieco podobnym stylu a bynajmniej drugie podobne do Stranger Ville ale pewnie da się używać tej opcji tak jak roweru w innych miejscach też. Ciekawe jak będzie ze skalą otwartości otoczenia.
Ps: "zbieraj nawóz..." zapowiada się może nawet ciut bardziej realistyczne choć po amerykańsku ,wiejskie życie nr2 :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 21 cze 2023, 23:20

Twórcy gry The Sims 4 podzielili się z nami planami na najbliższe miesiące.

W zapowiedzianym "Sezonie nowości" możemy spodziewać się owego końskiego dodatku, W związku z tym nadchodzący sezon nowości będzie miał motyw przewodni - "Przejmij lejce"

- Take the Reins” .

Obowiązywać będzie on od lipca do września 2023 roku i w jego ramach otrzymamy dodatek, dwie kolekcje oraz transmisję na żywo. Twórcy zapowiadają jednocześnie, że to nie wszystko, co czeka nas w najbliższych miesiącach i warto śledzić simowe media, aby niczego nie przegapić. Poniżej znajdziecie oficjalne wideo z zapowiedzią od twórców.



Tak będzie wyglądać ośrodek jeździecki - bardzo przypomina wyglądem ten z The Sims3


Obrazek

Tym, którzy nie grali w trójkę - wyjaśniam, że ów ośrodek jeździecki to była tzw królicza nora (rabbit holes). Czyli Sim i koń znikali wewnątrz budynku.
Właściciel konia udawał się tam razem ze swoim pupilem, by podnieść umiejętności jeździeckie, a owo "uczenie się" odbywało się na zasadzie komunikatów tekstowych.
Po kilku wizytach podnosiliśmy umiejętności jeździeckie do maksymalnego poziomu. W ośrodku odbywała się nie tylko nauka jeżdziectwa, ale także można było wziąć udział w zawodach hippicznych (jeździeckich).
Oprócz tego Sim mógł samodzielnie ćwiczyć konie budując własny padok i tor przeszkód (bardzo urozmaicony) na terenie własnej posiadłości.

W czwórce ośrodek jeździecki będzie chybaczymś pośrednim między króliczą norą a własnym padokiem i torem przeszkód. bo na fotce widzimy ćwiczące konie i przeszkody. Koniki wyglądają uroczo. Dziwi mnie ( ale w sumie rozumiem dlaczego) nie powstały kozy i owce normalnych rozmiarów. Zbudowano je na bazie mesha wziętego z psa. Ciekawa jestem odgłosów jakie będą wydawały :P


Obrazek


Obrazek


Konie w trójce doszły wraz z kotami, psami i innymi mniejszymi stworzeniami (w tym papugami), co wg mnie było błędem, bo nie pozwoliło skupić się należycie na jednej tematyce. A przecież otrzymaliśmy wtedy nie tylko psy, koty i konie, ale także papugi, małe gryzonie i gady.

Papugi również można było uczyć - uczyły się kilku poleceń typu dzień dobry, kocham cię, etc... Trzeba było pamiętać o ich karmieniu i sprzątaniu klatki. Papugi mogły latać po pokoju, ale samodzielnie nie przefruwały z np pokoju do kuchni - fruwały tylko w obrębie jednego pomieszczenia.
Po ukazaniu się w sklepie store zestawu do budowy szklarni (Szklarnia kamień na kamieniu) - można było ptakom wybudować wspaniałą wolierę, nawetw stylu wiktoriańskim!


Na kolejnej fotce widzimy typowy taniec z amerykańskich wiejskich zabaw. Czyli dojdzie kolejny taniec do umiejętności tanecznych! To fajne!

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 21 cze 2023, 23:31 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 21 cze 2023, 23:30

Warto także wspomnieć o zapowiedzianej transmisji „Behind The Sims”, która ma się odbyć w trakcie trwającego sezonu. Możliwe, że twórcy mają do przekazania również kolejne nowości oraz informacje dotyczące m.in. The Sims 5.

Przypomnijmy, że na ostatniej tego typu transmisji zapowiedziano właśnie kolejną generację gry, czy też dodanie niemowlaków.

Możliwe, że i tym razem doczekamy się podobnych nowinek.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 21 cze 2023, 23:34

Fajne drzwi i elementy, oj zaroi się chyba od domków w stylu dzikiego zachodu w galerii :D Tu może też będzie coś w tym stylu sądząc po wnętrzu baru choc pewnie conieco przyda sie też do innej tematyki nawet gotyckiej (podpórki są ekstra). Jedna rzecz jest ciekawa; sufit pięterka z barierką jest teksturowany, nie biały (?) Czyżby tylko na potrzeby prezentacji czy faktycznie będzie taka opcja przy sufitach? No chyba, że to będzie taki bar składany z gotowych puzzli jak w Baatuu
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 22 cze 2023, 13:15

Nie wiem Miszka - dopiero teraz zwróciłam uwagę na ten sufit z desek. Może to będzie gotowiec made by EA? Nie sądzę, by dali opcję malowania sufitu, i to na prawie sam koniec serii.

Z tego co możemy poobserwować na fotkach, to będzie bardzo amerykański w stylu dodatek.
Może zrobią ukłon w kierunku Indian i dadzą stroje oraz ozdoby włosów a la Cherokee czy Apache? Choć może Indianie oburzą się, że traktuje się ich kulturę ak u nas Cepelię...

Ale w stanach, w których silne są wpływy osadnictwa z przełomu XVIII i XiX wieku - to jest naprawdę - do dziś - styl życia... Ubiór, zachowanie, tradycyjne potrawy, ozdoby, wygląd domów, a w końcu zabawy i muzyka.
Podobałoby mi się to, gdyby zmieniło się to traktowanie Indian z wyższością "białego człowieka"

Zauważyłam na ogrodzeniu padoku typową ozdobę - amerykańską flagę udrapowaną w półkole. I trochęsię żachnęłam. Dlaczego wszyscy grający w The Sims mają dekorować swoje westernowe domy taką flagą... A potem refleksja - pojęcie Dziki Zachód, i wszystko, co się za tym kryje - funkcjonuje nierozerwalnie ze współczesną kulturą amerykańską. W Europie nie było "Dzikiego Zachodu" - co najwyżej nieokrzesany wschód...
Takiego rodzaju flagi używa się przy wszystkich pomniejszych uroczystościach, przy dekorowaniu okiem lub jak na fotce - ogrodzeń.

Na marginesie - Amerykanie bardzo są przywiązani do swojej flagi i uwielbiają dekorować nią dom przy każdej, nawet najmniejszej okazji. A my - wieszamy swoją flagę jakby ukradkiem, z niejakim zażenowaniem... :( I o ile na 1 maja rozumiem, bo zawsze już będzie się kojarzyć z pierwszomajowymi przymusowymi pochodami, to nie mogę zrozumieć braku szacunku dla święta odzyskania niepodległości... WIdzę to choćby w moim malutkim miasteczku - tylko nieliczni wywieszają flagę.

Ale do rzeczy.
Dojdzie mnóstwo ozdób powiązanych z konikami - a więc stojaki na siodła, wiszące uzdy z kantarami, szczotki do czyszczenia sierści, miotły do zamiatania stajni wraz z różnymi cebrzykami, poidła dla koni i pewnie dla tych mniejszych dziwolągów mających udawać bydełko domowe - kozy i owce(paskudnie wygląda szczególnie koza w tej wersji mini).
Widzę nowe lampy naftowe do zawieszania na ścianie, a w stajni na podłodze rozsypane siano. Ciekawa jestem, czy to będzie jak w trójce - kupione bele siana można było widłąmi "rozsypać" aby ułatwić konikom dostęp do karmy, czy tutaj raczej będzie funkcjonowało jako pokrycie terenu?

Doczekałam się tych swoich koników, ale po tylu rozczarowaniach boję się już cieszyć na wyrost :( Uosobieniem tego rozczarowania jest dodatek pokoleniowy, a właściwie miasto, które tyle czasu tak szumnie zapowiadano i przedstawiano. Rozgoryczenie sięgnęło zenitu przy tych "licznie" zamieszkałych dzielnicach San Sequoia - raptem po jednej (!) wolnej parceli na całą dzielnicę! A reszta to tło!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 22 cze 2023, 16:59

Może coś więcej powiedzą w dzisiejszej prezentacji na stronie Sims.community i na oficjalnym kanale The Sims na Twitterze.

Jak do tej pory "wyciekła" okładka nowego dodatku, oraz info, że miasto, które ma dojść w dodatku, przypominać ma jakieś miasteczko z Arizony, a jego styl przedstawia poniższa grafika


Obrazek

Z napomknień w stylu - cyt

...Twórz życie — Wstań wcześnie rano, spójrz na rozległą, otwartą okolicę i wiedz, że cała Twoja praca jest tego warta...

wynikałoby, że okolica ma być albo całkowicie otwarta, albo bardziej otwarta od pozostałych - okaże się w praniu jak zwykle :)


Oficjalna okładka

Obrazek


Jest też króciutki filmik zapowiadający nowości w nadchodzącym czasie





oraz tematykę dodatku :) Uroczą





Z tych wszystich kontrolowanych czy też nie - "przecieków" - wynika, że dodatek ukaże się w lipcu. Trochę póżno, moim zdaniem, bo młodzież ma wolne od szkoły od jutra :)


Natomiast do gry otrzymaliśmy właśnie coś w expresowej dostawie - jeszcze nie wiem co :)
Ostatnio zmieniony czwartek 22 cze 2023, 17:19 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 22 cze 2023, 17:14

Trailer nadchodzącego The Horse Ranch :)



Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 22 cze 2023, 22:11

No przyznam, że miałem już nic do sims4 nie kupować ale to zdecydowanie na tak :) Choćby z powodu zwierzaków no i chyba bardzo fajnych rustykalnych elementów.
Ps: się wbili rychło w czas z tymi koniuchami :D Life by You zapowiedziano to i koniki w Sims4 nagle po tylu latach dało się zrobić, jeszcze przydałaby się zapowiedź Paraludków i pewnie magicznym sposobem doczekalibyśmy sie kręconych schodów ;) Czekam na to i i całkiem na serio przyznaje, że wrażenie fajne co do nowego paku.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”